2014 Mayıs Anneleri

BEBEKLERİNİZİN CİNSİYETLERİ NE OLACAK?

• Ankete Katılan
    513

mestcan

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
21 Ocak 2011
957
254
bir arkadas ozelden yazmis ailene cok duskundun nicn sildin hayatindan die....ona yazdim simdide buraya aciklamak istedim...ben kimseyi hayatimdan silmedim burda ileti yazan arkadas kirginligimi ifade etmek istedi die dusunup takilmadimmmm....sadece annem kayinpederi we annesiyle ilgilenmekten beni ihmal etti hemde baya bi etti bende onum bu ilgisiligine alisik degilim cok gucume gidiyor hala daha da oyle bu durum..ama ben cogu aksam yemekte ordayim annem gelir temizligimede yardim eder falan babam cok duskundur bana kardesim de en hak werendir cok bagliyimdir kisacasi onlara aileme yani.....sanirim kirginligim yanlis anlasilmis....ben ailem ici cok seye katlandim eminim onlarda bnm icin katlanmistir......ama yine kizginim bu hafta aliswrise gidip yatak ortusu sipars falan wercektik yine gidemiozzz ananem hastamis anneme getirdiler pat die ee kowsun mu kizginim cok sinirliyim ama napimmm gibi benim kizginligim...birde gercekten cok panik oldum kizlar ben oyle bole degil kafai yicem....ki ben o kadar sert yapili hatta tas kalpliyimdir cok sakinimdir genisimdir hastalik gecer para bulunur aman kavga unutulur modumdaydir.....ama bu beni ben bile tanimiorum prensesim soz konusu oldumu dunyayi karsima alir bi hal oldum sanirim annelik bu ama esimde ayni biz tencere kapaktik simdi oda ayni ...eskiden aman ne dert ediolar cocuk bu duse kalka buyur derdi simdi acip pisik kremini test etcek nerdese ii mi kalitesi die....hopoyyy iste bole yorulmadigim halde kasiklarimin agrisi bitmedi depircem korkudan dusunmemeye calisiorum portakal suyu siktim buyrun icip uyuyalim ......

Kesinlikle biranlik kirginligindan bahsettim ben. Keskin bir cumle olmus galiba ozur dilerim ama gercekten uzgun oldugunu belirtmek icin bu cumleyi yazdim. Ailen veya seninle ilgili boyle bir seyi soylemeye hakkim yok. Kusura bakma canim yanlis izlenim yaratmisim. Tekrar ozur dilerim.

Endiseli olman da cok normal. Birkac ay sonra hayatina yeni bir anlam gelecek. Ama bazen de bosverip Allah'in dedigi olur demek gerekiyor:)

dalokaysmom

şu an zayıflıyor!!!
Kayıtlı Üye
24 Kasım 2010
4.915
303
kundak almak istiyorum alan kullanan varsa. su altı uyku tulumuna benzeyen elleri bağlayan mdellerden. bebekler yaza geleceği için pamuklu almak lazım heralde.

fuldenirem

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
ÜZGÜN
Kayıtlı Üye
24 Aralık 2013
377
34
30
su dönem onları da utule istersen. sıkıntın varsa bu konuda. benim hafif idrar sıkıntılarımda olduğu için çamaşırla ıslak kalmam olası. 1. de bu ped isini akıl edemedim ne mantarım ne idrar yollarım bitti.

Haklisin camasirlarida utulemek lazim sanirim bunuda bi deneyim :)

SaiKing

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
10 Ocak 2010
953
949
tamamdır çok teşekkür ederim. araştırayım fiyatlarını filan.
sen kime gidiyorsun peki, bunlardan biri mi canım?

rica ederim canım, ben medicanadan süleyman beye gidiyorum, benim sağlık güvencem açısından medicana çok avantajlıydı, doktoruma da kanım ısındı vazgeçmedim-seviyorum doktorcuğumu:KK70:

ama güvendeki Aslı hanım da yedeğim, olur da benimkinin söylediği bi şey-mesela bebeği mutlaka sezaryenle alalım gibi-aklıma yatmazsa Aslı hanımdan teyit istiycem...ama Süleyman beyle de doğum işini konuştuk, ikimiz de normal istiyoruz benim şekerim olmasına rağmen...

Allahtan hayırlısı diyorum bir yandan da adama manevi olarak bağlandığımı hatta eşimin bile adama bağlandığını görünce inşallah güvenimizi kıracak bir tutumu olmaz diye umuyorum....

sen de umarım güvenebileceğin, gönlüne göre bir doktor bulursun...

kundak almak istiyorum alan kullanan varsa. su altı uyku tulumuna benzeyen elleri bağlayan mdellerden. bebekler yaza geleceği için pamuklu almak lazım heralde.

Bebeğin ilk zamanları için çok rahatlatıcıymış kundak diye okuduğumu hatırladım, senin yazını okuyunca ama tarif ettiğin şey gözümde canlanmadı. Ben de almak isterim, mümkünse webden bir resim ekleyebilir misin??? Ben de araştırayım.

Lilacsofie

Dört yapraklı yoncayız:)
Kayıtlı Üye
8 Kasım 2013
2.617
649
çok tesekkür ederim...ben netten hobikeçe diye bır yer buldum. figürlü keçeler hazır olarak parakende fıyatına satılıyor fıyatıda uygun geldı.düğme falanda var.ıpekyoludesıgna da baktım guzel seyler var Ama bendaha modele karar veremedım.burdan bır arkadas baykuşlu model resmı koymuştu şapkalı onu yapacagım.herkes baykuş olur mu dıyor..ama ben yapacagım.bebek arabasında graco evo ya da peg perego book plus sportive begendım. özellıkle peg peregoya bayıldım.ama çok kararsızım.kararsızlık yuzunden bebek oda takımı secemıyorum.4-5 haftada teslım edılıyormuş..belis çapa denızcı modelını begendım ama 2. bebek kız olursa kullanamaz..yatak odasında da bır yatak olsun ıstıyorum. herkes park yatak al dıyo ama bana cok buyuk gelıyor ahsaptan ya da beyaz sallanan besık tarzı cıbındırıklı seyler hoşuma gıdıyor..hep bıraz daha zmn gecsın dıyorum ama zmnda kalmadı:KK1::KK1::KK1::KK1::KK1:kararsızlık çok kötu bırseymiş...

Sezaryene korkunc bir dogum şekli olarak yaklasılmıyor..Ben normal dogumla ilgili bir şeyler paylaştıgım için üzerime alındım. Ancak yanlı olduğumu hiç düşünmüyorum.

Sezaryen, gerekli durumlarda kullanılan, hayat kurtaran tıbbi bir müdahaledir. Ben de kendi doğumum için aman sezaryen olmasın diyemem, çünkü bilemem herşey yolunda gidecek mi bunu bilemem. Bir sağlık sıkıntısı olursa, bebeğim için en ufak bir risk olursa, tabi ki sonuna kdr sezaryen :)) Ancak gerekli olmadığı durumlarda kullanılan sezaryene de karşıyım, hem bir anne olarak hem de bu konuda bir uzman olarak kusura bakmayın. Sezaryen artık bazı doktorlar tarafından bir tercih gibi sunuluyor...Halbuki tıbbi bir müdahale... Peki normal dogumdan sonra yapılan rutin prosedürler, yani bebeğin alınması, götürülmesi vs. İşte bu uygulamalar da hayatımıza sonradan girmiş uygulamalar... Maalesef hastanelerin cogunda böyle uygulanıyor, haklısınız. Biz de bunu değiştirmeye çalışıyoruz. Bugün bu alanda eğitim almış ve almakta olan bir çok kadın doğumcu tanıyorum, kendi uygulamalarını değiştirdiler. Anne bebek temasının ilk anda nasıl önemli olduğunu kavradılar.

Hakan Çokerin yazısı paylaşılmıs orneğin, ki kendisi eğitmendir aynı zamanda. Bu adam sezaryen de yapıyor gayet. Gerekli olduğu durumlarda tabi ki..ama sezaryenden sonra da bebeği anne ile buluşturuyor, ilk kendisine veriyor. Yaptığı hastanede, düzeni değiştirmiş konuşa konuşa...Yıllarını almış ama yapmış. Neler değişmiş peki?

Bir kere bebeğin yüzüne ışık tutmuyorlar, o kocaman spotlar cevriliyor. Bebek gözleri açık bir şekilde anne ile hemen göz teması kurabiliyor. Bebek gelir gelmez, temizlenmeden anne kucağına bırakılıyor. Çocuk doktoru, annenin göğsünde muayenesini yapıyor. Annenin dikişi fln varsa da bebek alınmıyor. Bebek genellikle o süreçte emiyor. Dogumhaneden odasına anne ile birlikte gidiyor. Tartı odaya getiriliyor, annenin yanında tartılıyor. Bebeğin 2 saat içinde olması gereken aşılar var. Onlar için alınıyor bebek yaklasık 1 saat sonra fln ve derhal tekrar getiriliyor. Ve daha yazmadığım dogal dogumu destekleyen bir çok detay daha var..Baya eskiler köyde evde nasıl doğururmus, onu yapmaya çalışıyorlar..ama risk almadan, hastane ortamında, teknolojiden yarralanarak... rutin müdahalelere anne olarak ses çıkarma hakkımız var yani...Biz talep etmezsek, düzen değişmez.

Şimdi sezaryen kötü değil, gayet güzel sezaryen de olunur ve anneler mutlu mesut olabilir. ama sebepsiz yere yapılan sezaryenler problem.

Şöyle bir bilgi vereyim: Dünya Sağlık Örgütü, bir ülkede olması gereken sezaryen oranını %7 ila %15 arasında açıkladı. Bizim ülkemizde sezaryen oranı kaç? % 78

Umarım kimseyi incitmeden, bildiklerimi aktarabilmişimdir.

Merhaba, sizin paylaştığınız hikayeyi duygulanarak okudum, çok sevindim bebek ve ailesi adına. Ömrü boyunca hep böyle rastgitsin kuzunun tüm işleri inşallah:)

Başka bir doktor yazısı vardı. Yazının tamamı değil hatta belli kısmında sezeryan için; bebeğin yalnızlaştırılması sürecidir deniliyor. İşte bu bakış açısı bana gerçekten çok taraflı geliyor. Resmen doğum yapmamış bir anneyi, belli bir doğum şekline karşı korkutan dolduran bir bakış açısı bu... Doğum anı ve sonrası hatalı, kötü uygulamaları olan bir hastanede, ister normal ister sezeryan ile doğum yap, eminim sonunda kötü bir hikayen oluyordur. Doğru uygulamalarda sezeryandan sonra da anne ve bebek ayrılmıyor, doğar doğmaz anne gögsüne kokusuna temas ettiriliyor, anne yanından mümkün olan en kısa sürelerde alınıyor. Anne de bebek odasında bazı işlemlerde bulunabiliyor. Bu hastanenin normal doğuma has bir uygulaması değil, doğuma genel bakış açısı ve yaklaşımı ile ilgili.

Diğer taraftan sezeryan ile normal doğumu kıyaslamak ta pek doğru sonuç vermiyor. Normal doğum; vücudumuzu tamamen kendi haline bıraktığımızda eninde sonunda kendiliğinden yapacağı ya da en iyi şekilde yapmaya çalışacağı doğal bir sonuç. Sezeryan ise dediğin gibi bir müdahale. Tıp ve teknoloji geliştikçe insanların ve doktorların seçenek şansları olmuş zamanla ve oranlar da bu yuzden bu kadar yuksek. Eskiden tek bir yol varmış. Şimdi sezeryanın bile türleri var. Avrupa'da oranlar dusuk cunku onların sağlık sistemi çok farklı. Bizim gibi özel değil devlet eliyle yürütülen bir sisteme dayalı. Aynı sekılde Avrupa'daki doğuma dek ultrasona girme oranlarına bakalım. Hollanda gibi sağlık konusunda mukemmel sistem çalıştıran bir ülke bile boyun ağrısı olan sigortalıyı sıcak su havuzlarında yuzmeye göndererek bedelini tamamen karsılıyor ama hamileyi gebeliği boyunca maksimum 1-2 kere ultrasona sokuyor ve bizim burada yaptırdığımız taramalar yapılmıyor. Bunun sebebinin bebeğin sağlığı ile ilgili olmadığı da kesin olarak biliniyor tamamen sağlık/bütçe politikası.... Hangi uygulama daha doğru? Allah bilir... Zaman gösterir.
Yani bizler daha çok sezeryan oluyoruz ve daha çok ultrasona, tarama testlerine maruz kalıyoruz. Bizde de devlet hastanelerinde karşılama oranı azaldıkça da uygulamalar aynen Avrupa daki gibi düşüyor.

Bence hiçbir doğum yöntemi kötü değildir, birbiri ile kıyaslanmamalıdır. Önemli olan doğumu yapacak kişinin ne hissettiği ve tabii tıbbi gerekliliklerin ne olduğudur. Bazı kişiler, nedendir bilmem fanatik görüş sahibi oluyorlar. Bu fanatik kişi hiçbirzaman doğum yapmayacak olan bir erkek olduunda daha da şaşırıyorum. Mesela doğumda, belli bir noktada ağrı kesici isteyen, veya çıkış anında dikiş yapan doktoru bile aşağılıyorlar sanki kolaya kaçmak istemişler gibi... Oysa kadıncağız kesilmezse, 3 cm boyunca patlayacak resmen, telafisi olmayan bir hasar oluşacak ve daha sonra vaginal restorasyon operasyonları geçirmesi gerekecek belki. Ama fanatikler hemen karşı koyarlar ama oooo doğuma normal bir müdahale bu olmaz diye. Eskiden doğum sırasında/hemen sonrasında kaybedilen anne-bebek oranları ile bugünkünü de kıyaslamak gerekli o zaman. Anne ve tıp ne gerektiriyorsa o yapılmalı bence hiçbir doğum şekli hor görülmemeli.
Neyse bu konu çok konuşulabilecek bir konu, başınızı hiç ağrıtmak istemem. Özetle benim yazım kesinlikle sizin kendi paylaşımınıza yönelik değildi. Burada her zaman doumlarda yaşadıklarınızı duymayı, öğrenmeyi çok isterim şahsen.

BESTEKIZ

Bİ SEN Bİ BEN BİRDE BEBEK
Kayıtlı Üye
22 Mart 2013
4.600
2.404
Kesinlikle biranlik kirginligindan bahsettim ben. Keskin bir cumle olmus galiba ozur dilerim ama gercekten uzgun oldugunu belirtmek icin bu cumleyi yazdim. Ailen veya seninle ilgili boyle bir seyi soylemeye hakkim yok. Kusura bakma canim yanlis izlenim yaratmisim. Tekrar ozur dilerim.

Endiseli olman da cok normal. Birkac ay sonra hayatina yeni bir anlam gelecek. Ama bazen de bosverip Allah'in dedigi olur demek gerekiyor:)

biliorum tatlım ben.....no problem gönüllerimiz bir bizim canikom demek isediğini anlamıstım ozamanda sorun yok....özür falan da neymiş estahfurulaah...:KK16::KK16::KK16::KK16::KK16:

BESTEKIZ

Kayıtlı Üye
22 Mart 2013
4.600
2.404
ben artık bu konua bişi demicem yok sezaryen yok normal bu biraz bizim biraz allahın biraz doktorun herkesin payı olan bi durum ama hala bence yonlendirmeli ve biraz kırıcı buluorum yazılanları sanırım hamişlik hormonumdan.......herşeyi birbiriimizle paylaşmak için burdayız zaten buna bi lafım yok lakin annelik her şekilde doğumla kutsaldır.....mecburen sezaryen olan anne anne oluoda isteyerek sezaryen olan anne anne olmuo mu yani....çok komik ikiside sezaryen ozaman normal doğurmayanlar anne değil annemde dahil olmak üzere.......psikolog annenin bi paylaşımı olmus bebeğe soran yok pat die pencere açılıo hazırsızca cıkarıolar dıe cok etkilendimmm cok mantıklı geldi haklı buldum yazan dru....yanlıs anlaşılmak istemem cunku hepimiz cok hassasız...fakat ben sezaryen istediğim için demiorum böle mecbur sezaryene laf yok anne korktugu için sezaryeni isteyene laf war kısmına takıldım.......ya da yersiz gereksiz di takılmam ama içimden geldi yazdım.....:KK14::KK14::KK14::KK14::KK14::KK14::KK14::KK3::KK3::KK3::KK3::KK3::KK3::KK3::KK45::KK45::KK45::KK45::KK45::KK45:
bugun biraz daha az ağrım anneme geldim mama yemeğe cok guzel seler yapmıs hem yapıo hemde cok yeme kg dıo :KK15::KK15::KK15::KK15::KK15::KK15: yowwww anneler ve anne adayları biz harbiden ne istediğimizi bilmioz bu kararsızlık her yas annede war sanırsam:KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK55::KK55::KK55::KK55::KK55::KK55::KK55::KK55:bebeği hareket çok eden kızçem sayfaı kaybettim bulamıorum :KK47::KK47::KK47::KK47::KK47: :KK47:eğer okuosan bilgi wer sanırım duyduklarımızdan çok etkilenioz dedim ya gecen bende oynadı die bile korkar oldum :KK14::KK14::KK14::KK14::KK14::KK14::KK14::KK14::KK14::KK14::KK14:

BESTEKIZ

Kayıtlı Üye
22 Mart 2013
4.600
2.404
Merhaba, sizin paylaştığınız hikayeyi duygulanarak okudum, çok sevindim bebek ve ailesi adına. Ömrü boyunca hep böyle rastgitsin kuzunun tüm işleri inşallah:)

Başka bir doktor yazısı vardı. Yazının tamamı değil hatta belli kısmında sezeryan için; bebeğin yalnızlaştırılması sürecidir deniliyor. İşte bu bakış açısı bana gerçekten çok taraflı geliyor. Resmen doğum yapmamış bir anneyi, belli bir doğum şekline karşı korkutan dolduran bir bakış açısı bu... Doğum anı ve sonrası hatalı, kötü uygulamaları olan bir hastanede, ister normal ister sezeryan ile doğum yap, eminim sonunda kötü bir hikayen oluyordur. Doğru uygulamalarda sezeryandan sonra da anne ve bebek ayrılmıyor, doğar doğmaz anne gögsüne kokusuna temas ettiriliyor, anne yanından mümkün olan en kısa sürelerde alınıyor. Anne de bebek odasında bazı işlemlerde bulunabiliyor. Bu hastanenin normal doğuma has bir uygulaması değil, doğuma genel bakış açısı ve yaklaşımı ile ilgili.

Diğer taraftan sezeryan ile normal doğumu kıyaslamak ta pek doğru sonuç vermiyor. Normal doğum; vücudumuzu tamamen kendi haline bıraktığımızda eninde sonunda kendiliğinden yapacağı ya da en iyi şekilde yapmaya çalışacağı doğal bir sonuç. Sezeryan ise dediğin gibi bir müdahale. Tıp ve teknoloji geliştikçe insanların ve doktorların seçenek şansları olmuş zamanla ve oranlar da bu yuzden bu kadar yuksek. Eskiden tek bir yol varmış. Şimdi sezeryanın bile türleri var. Avrupa'da oranlar dusuk cunku onların sağlık sistemi çok farklı. Bizim gibi özel değil devlet eliyle yürütülen bir sisteme dayalı. Aynı sekılde Avrupa'daki doğuma dek ultrasona girme oranlarına bakalım. Hollanda gibi sağlık konusunda mukemmel sistem çalıştıran bir ülke bile boyun ağrısı olan sigortalıyı sıcak su havuzlarında yuzmeye göndererek bedelini tamamen karsılıyor ama hamileyi gebeliği boyunca maksimum 1-2 kere ultrasona sokuyor ve bizim burada yaptırdığımız taramalar yapılmıyor. Bunun sebebinin bebeğin sağlığı ile ilgili olmadığı da kesin olarak biliniyor tamamen sağlık/bütçe politikası.... Hangi uygulama daha doğru? Allah bilir... Zaman gösterir.
Yani bizler daha çok sezeryan oluyoruz ve daha çok ultrasona, tarama testlerine maruz kalıyoruz. Bizde de devlet hastanelerinde karşılama oranı azaldıkça da uygulamalar aynen Avrupa daki gibi düşüyor.

Bence hiçbir doğum yöntemi kötü değildir, birbiri ile kıyaslanmamalıdır. Önemli olan doğumu yapacak kişinin ne hissettiği ve tabii tıbbi gerekliliklerin ne olduğudur. Bazı kişiler, nedendir bilmem fanatik görüş sahibi oluyorlar. Bu fanatik kişi hiçbirzaman doğum yapmayacak olan bir erkek olduunda daha da şaşırıyorum. Mesela doğumda, belli bir noktada ağrı kesici isteyen, veya çıkış anında dikiş yapan doktoru bile aşağılıyorlar sanki kolaya kaçmak istemişler gibi... Oysa kadıncağız kesilmezse, 3 cm boyunca patlayacak resmen, telafisi olmayan bir hasar oluşacak ve daha sonra vaginal restorasyon operasyonları geçirmesi gerekecek belki. Ama fanatikler hemen karşı koyarlar ama oooo doğuma normal bir müdahale bu olmaz diye. Eskiden doğum sırasında/hemen sonrasında kaybedilen anne-bebek oranları ile bugünkünü de kıyaslamak gerekli o zaman. Anne ve tıp ne gerektiriyorsa o yapılmalı bence hiçbir doğum şekli hor görülmemeli.
Neyse bu konu çok konuşulabilecek bir konu, başınızı hiç ağrıtmak istemem. Özetle benim yazım kesinlikle sizin kendi paylaşımınıza yönelik değildi. Burada her zaman doumlarda yaşadıklarınızı duymayı, öğrenmeyi çok isterim şahsen.
:KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9:

dalokaysmom

şu an zayıflıyor!!!
Kayıtlı Üye
24 Kasım 2010
4.915
303
rica ederim canım, ben medicanadan süleyman beye gidiyorum, benim sağlık güvencem açısından medicana çok avantajlıydı, doktoruma da kanım ısındı vazgeçmedim-seviyorum doktorcuğumu:KK70:

ama güvendeki Aslı hanım da yedeğim, olur da benimkinin söylediği bi şey-mesela bebeği mutlaka sezaryenle alalım gibi-aklıma yatmazsa Aslı hanımdan teyit istiycem...ama Süleyman beyle de doğum işini konuştuk, ikimiz de normal istiyoruz benim şekerim olmasına rağmen...

Allahtan hayırlısı diyorum bir yandan da adama manevi olarak bağlandığımı hatta eşimin bile adama bağlandığını görünce inşallah güvenimizi kıracak bir tutumu olmaz diye umuyorum....

sen de umarım güvenebileceğin, gönlüne göre bir doktor bulursun...

Bebeğin ilk zamanları için çok rahatlatıcıymış kundak diye okuduğumu hatırladım, senin yazını okuyunca ama tarif ettiğin şey gözümde canlanmadı. Ben de almak isterim, mümkünse webden bir resim ekleyebilir misin??? Ben de araştırayım.

1. de yoktu bu kadar model annem benim kundağımı bulmuş amerikan bezi kumas kare baya zor bağlamak öğrenene kadar 4 ay oldu. cırt cırtlı modeller bile var. ben yarım kundağı 3 ay kadar yaptım sonra normal çanta model uyku tulumuna geçtim.

Son düzenleme:

mneeee

hamd olsun YA RABB
Kayıtlı Üye
30 Eylül 2013
1.100
1.054
burda herkesin amacı birbirini kırmadan, üzmeden nasıl kendi düşüncelerimi aktarabilirim ....
alıntı yapmasanda ben kendime diye anladım bir iki cümleyi :KK52::KK52::KK52:
ben şimdi tekrar okuyunca mevzunun daha farklı olduğunu fark ettim:KK1:
ben konuyu biraz saptırmışım herhalde :KK33: insanın fikri neyse zikri odurya
konu sezeryan ve normal doğum hakkında bilinen doğrular yada yanlışlar ...bende neyin kafasnı yaşıyosam ...yazdıklarımın ne kadar saçma olduğunu fark ettim (öğlen yazdıklarımın):KK1::KK1::KK1:
şunuda belirteyim ben sezeryan kötüdür , yada nebileyim şöyledir, böyledir diyemem sadece (tabi ki tercih meselesi) ama benim görüşüm adı üzerinde normal doğum = normal doğumdur diye düşünüyorum.....
normal doğum yanlısıyım kabul ediyorum:KK23:
:emir_bebek::emir_bebek::nazar::nazar::nazar:

dalokaysmom

şu an zayıflıyor!!!
Kayıtlı Üye
24 Kasım 2010
4.915
303

yazdıkların doğru ama sana bir durumu anlatayım.

benim sosyetik dr nişantaşında neredeyse 30 ülkeden hastası var. muayneye gittiğim de 4 koltuktan 1-2 si yabancı bir kadın tarafından işgal halinde. neyse ben normal doğum yaptığım için ve bana kolay geldiği için 2. dede hayalim normal olması bebeğim sağlığımız izin verirse- görüşme de dedim ki "ilk bebeğim normal oldu ben normal doğum çok istiyorum" dr da dediki "ooo 2800 bebek doğurmakta nevar zamanında gelse ne zor ne zor olurdu..."dakka 1 gol bir. neyse uzatmadım. 2 görüşmede dedimki "bu kadar yabancı hastanız var onların nasıl oluyor sezeryan yuzdesi". "hiçbiri istemiyor sezeryan" dedi "hepsi normal doğum yapmaya çalışıyorlar" oyuzden çok az sezeryan. "ya turkler" "o farklı" dedi "sezeryan tabiki daha çok, çünkü turk kadınları gerçekçi değiller. "doğum başlayınca çoğu dayanamayacağım deyip sezeryana dönuyor. yahut baştan korktukları için istemiyorlar"...

bu kadın 24 senedir hasta bakıyor. "10000 ustunde bebek doğurttum" dedi ki doğrudur...

ama dediğim gibi daha ilk gun korku tohumlarını ekmeği de ihmal etmedi bana. bir diğer seyi de sezeryana da normal doğuma da aynı parayı istiyor.

esrasalim

Üye
Kayıtlı Üye
20 Eylül 2013
147
17
30
kızlar şu dün konuşulan lavabo içine konulan küvete benzer bişeyi gördüm mothercare mağazasında.. lavabo içine değil direk istediğiniz heryere koyabiliyosunuz ve sade bebekler için değil 4 yaşa kadar kullanımı uygunmuş.. sert silikon gibi düşünün katlanabiliyo hiç yer kaplamıyo fiyatıda 99 tl. yakınlarınızda avm varsa bi gidip bakın çünkü herşeyde %50 indirim vardı :KK52:

glaze_butterfly

yenigelinmutfakta.blogspo
Kayıtlı Üye
9 Ağustos 2009
1.856
26
Bu arada kitaplarla ilgili araştırma yaptım biraz bu konuda başka bilgi sahibi olan arkadaşların fikirlerini de beklerim.

Pedagog Adem Güneş'in kitap setini aldık. Ama iki tane daha yeni kitabı çıktı.

Almayı düşündüğüm diğer kitaplar ise şunlar (nette araştırma yaptım, içindekilere baktım, yorumları okudum, kitapçıya gidip canlı canlı inceledikten sonra nerden uygun olursa ordan sipariş vereceğiz inşallah)

Bebek Beslenmesi ve Bakımı / Dr. Cihangir Ertekin (Yazarın Çocuk Hastalıkları Uzmanı olması bu kitabı tercih etmemde etken oldu, bebek bakımıyla ilgili başka kitaplarda olmasına rağmen...)

Genç Anneye Mektuplar / Dr. Wilhelm Stekel

Akıllı Bebekler Akademisi

Ana Baba El Kitabı / Prof. Dr. Acar Baltaş

Çocuğun Manevi Eğitimi / Pedagog Ali Çankırılı

Ben adem güneşin ve nevzat tarhanın kitaplarını aldım okuyorum gerçekten cok memnun kaldım inanılmaz ince detaylar var canım..Sıra Doğan cüceloğlunda onunda yaklaşımlarına bayılıyorum.

BESTEKIZ

Kayıtlı Üye
22 Mart 2013
4.600
2.404
neden netim yawasladı bi fikrim yok kociş gelsin bi göstercem....... yine toplu yazim okuyamadım hala tek tek kızlar ben sizlere hiç gücenmiorum sadece acık içim burkuldu benim işte o kadar yoksa hiç birimiz kırılmayalım zaten ohhhh kuzukularımın anaaları ii ki burdayız hepimiz.....:KK4::KK4::KK4::KK4::KK4::KK4:gelin bi sarılayım kızlar yawwww :KK76::KK76::KK76: