2014 Mayıs Anneleri

BEBEKLERİNİZİN CİNSİYETLERİ NE OLACAK?

• Ankete Katılan
    513

glaze_butterfly

yenigelinmutfakta.blogspo
Kayıtlı Üye
9 Ağustos 2009
1.856
26
Bu arada normal doğum ve sezeryan doğum hakkında bilgiler paylaşılmış ne güzel merakla okudum.:)

Bende bikaç fikrimi belirtmek isterim hastanede çalıştığım dönem içerisinde edindiğim bilgiye dayanaraktan doğumda doktor etkisi inanılmaz büyük..

istatstik yaptığım için ay içerisinde 25 normal doğum yaptırıyorsak 100 sezeryan yapıyorduk.Normal dogum yapanların çoğuda sezeryan dendiği halde şanslı oldukları için bebekleri beklenmedik anlarda gelenlerdi :)

İşin parasal yönüne bakarsak normal doğum % 20 prim veriyorsa doktora sezeryan bunun iki katı ayrıca hastane sezeryandan daha cok para kazanıyor,devlete fatura ettiğinde ee tabi doktor içinde işin maddi tarafı daaha önemli...

Kesinlikle normal doğum yanlısıyım zorunlu sezeryan haricinde sırf korku adına anestezi altında keyfi kesilmeye karşıyım..

Geçenlerde bir programda profösörün söyledikleri çok hoşuma gitti normal doğum tamamen bir detoks vucud kendini yeniliyor dedi.Çocuk doğum kanalına girdiğinde bir sıvı yutarmış buda bağışıklık sisteminin güçlenmesinde inanılmaz rol oynarmış.Ama malesef sezeryanda böyle bir durum yok sadece Almanyada sezeryan sırasında ebenin parmağı vajinada olurmuş ve bebek doğduktan sonra o sıvıyı ağzına sürermiş..

Normal doğuma müsaitken sırf haftasonu giriyor bayram tatili geliyor vs. diyerekten hastayı korkutup sezeryana sürükleyen doktorları biliyorum. O yüzden doktorunuz sezeryan dese bile başka bi hekime çatı muayenesi yaptırmanızı tavsiye ederim.İnanın sancı cekiliyor belki zor oluyor 1 gün ama kesinlikle 9 ay boyunca cektiğiniz stres yada ağrıların toplamı kadar değildir eminim :)

Zorunlu sezeryana gelince o adaylardan biri olaraktan amacım korkutmak değil zorluklar var ama hepimizin dileği cocuklarımızın sağlığı sadece ilk haftalar ani hareketler yapamamak ve cocuğumu doya doya kucağıma alıp hoplayıp zplamak isterdim birde sütümün çabuk gelmesini

Hepimizin hakkında hayırlısı olsun umarım herşey gönlümüze göre olur.

Mrsbeyaz

Kasdî bir in'am ve ikram
Kayıtlı Üye
4 Eylül 2013
2.081
135
Bu arada normal doğum ve sezeryan doğum hakkında bilgiler paylaşılmış ne güzel merakla okudum.:)

Bende bikaç fikrimi belirtmek isterim hastanede çalıştığım dönem içerisinde edindiğim bilgiye dayanaraktan doğumda doktor etkisi inanılmaz büyük..

istatstik yaptığım için ay içerisinde 25 normal doğum yaptırıyorsak 100 sezeryan yapıyorduk.Normal dogum yapanların çoğuda sezeryan dendiği halde şanslı oldukları için bebekleri beklenmedik anlarda gelenlerdi :)

İşin parasal yönüne bakarsak normal doğum % 20 prim veriyorsa doktora sezeryan bunun iki katı ayrıca hastane sezeryandan daha cok para kazanıyor,devlete fatura ettiğinde ee tabi doktor içinde işin maddi tarafı daaha önemli...

Kesinlikle normal doğum yanlısıyım zorunlu sezeryan haricinde sırf korku adına anestezi altında keyfi kesilmeye karşıyım..

Geçenlerde bir programda profösörün söyledikleri çok hoşuma gitti normal doğum tamamen bir detoks vucud kendini yeniliyor dedi.Çocuk doğum kanalına girdiğinde bir sıvı yutarmış buda bağışıklık sisteminin güçlenmesinde inanılmaz rol oynarmış.Ama malesef sezeryanda böyle bir durum yok sadece Almanyada sezeryan sırasında ebenin parmağı vajinada olurmuş ve bebek doğduktan sonra o sıvıyı ağzına sürermiş..

Normal doğuma müsaitken sırf haftasonu giriyor bayram tatili geliyor vs. diyerekten hastayı korkutup sezeryana sürükleyen doktorları biliyorum. O yüzden doktorunuz sezeryan dese bile başka bi hekime çatı muayenesi yaptırmanızı tavsiye ederim.İnanın sancı cekiliyor belki zor oluyor 1 gün ama kesinlikle 9 ay boyunca cektiğiniz stres yada ağrıların toplamı kadar değildir eminim :)

Zorunlu sezeryana gelince o adaylardan biri olaraktan amacım korkutmak değil zorluklar var ama hepimizin dileği cocuklarımızın sağlığı sadece ilk haftalar ani hareketler yapamamak ve cocuğumu doya doya kucağıma alıp hoplayıp zplamak isterdim birde sütümün çabuk gelmesini

Hepimizin hakkında hayırlısı olsun umarım herşey gönlümüze göre olur.
Canım yeri gelmişken dogum husunda doktorunla konuştunuz mu? Bana ikisi bas geliş olursa normal deneriz ama öteki türlü bebeğinin biri %2-3 riske giriyor dedi..sen nasıl düşünüyosun?

glaze_butterfly

yenigelinmutfakta.blogspo
Kayıtlı Üye
9 Ağustos 2009
1.856
26
Canım yeri gelmişken dogum husunda doktorunla konuştunuz mu? Bana ikisi bas geliş olursa normal deneriz ama öteki türlü bebeğinin biri %2-3 riske giriyor dedi..sen nasıl düşünüyosun?

Beyazcım ah keşke öyle bir şansım olsa ikizleri normal doğururdum canım ama benim çatı darlığım var malesef..Bir saat arayla gelebilirmiş ikizler normal doğumda inşallah sen o şanslı annelerden olursun..

natıonal geographıc de ikiz üçüz anneleri belgeseli var ikizleri normal doğuruyor izlemeni tavsiye ederim...

dalokaysmom

şu an zayıflıyor!!!
Kayıtlı Üye
24 Kasım 2010
4.915
303
Beyazcım ah keşke öyle bir şansım olsa ikizleri normal doğururdum canım ama benim çatı darlığım var malesef..Bir saat arayla gelebilirmiş ikizler normal doğumda inşallah sen o şanslı annelerden olursun..

natıonal geographıc de ikiz üçüz anneleri belgeseli var ikizleri normal doğuruyor izlemeni tavsiye ederim...

ikizler muhtemelen daha kucuk doğacaklar ama ben tr ikiz doğurtacak çok hekim olduğunu sanmıyorum. bu tartışıimaz bile muhtemelen.

sari_seker_38

cano
Kayıtlı Üye
9 Eylül 2009
158
0
36
burda herkesin amacı birbirini kırmadan, üzmeden nasıl kendi düşüncelerimi aktarabilirim ....
alıntı yapmasanda ben kendime diye anladım bir iki cümleyi :KK52::KK52::KK52:
ben şimdi tekrar okuyunca mevzunun daha farklı olduğunu fark ettim:KK1:
ben konuyu biraz saptırmışım herhalde :KK33: insanın fikri neyse zikri odurya
konu sezeryan ve normal doğum hakkında bilinen doğrular yada yanlışlar ...bende neyin kafasnı yaşıyosam ...yazdıklarımın ne kadar saçma olduğunu fark ettim (öğlen yazdıklarımın):KK1::KK1::KK1:
şunuda belirteyim ben sezeryan kötüdür , yada nebileyim şöyledir, böyledir diyemem sadece (tabi ki tercih meselesi) ama benim görüşüm adı üzerinde normal doğum = normal doğumdur diye düşünüyorum.....
normal doğum yanlısıyım kabul ediyorum:KK23:
:emir_bebek::emir_bebek::nazar::nazar::nazar:
en güzeli normal doğum

emineyildiz

Üçüncü meleğim
Kayıtlı Üye
7 Ağustos 2013
551
183
iyi akşamlar arkadaşlar nasılsınız. şimdi alışverişten geldim.:KK1: ya neredeyse mazayı alacaktım.:KK9: her gördüğüm hoşuma gidiyor. ne olacak böyle bilmiyorum. maya tuzlu para ödedik çıktık daha alınmayan da var tabi.:KK50::KK52:

mneeee

hamd olsun YA RABB
Kayıtlı Üye
30 Eylül 2013
1.100
1.054
ayyy ne güzel an itibariyle 2li rakama düştük ( tahmini doğum tarihi) :KK52::KK52::KK52:
buda büyü kbir mutluluk :KK36::KK36::KK36:

Lilacsofie

Dört yapraklı yoncayız:)
Kayıtlı Üye
8 Kasım 2013
2.617
649
yazdıkların doğru ama sana bir durumu anlatayım.

benim sosyetik dr nişantaşında neredeyse 30 ülkeden hastası var. muayneye gittiğim de 4 koltuktan 1-2 si yabancı bir kadın tarafından işgal halinde. neyse ben normal doğum yaptığım için ve bana kolay geldiği için 2. dede hayalim normal olması bebeğim sağlığımız izin verirse- görüşme de dedim ki "ilk bebeğim normal oldu ben normal doğum çok istiyorum" dr da dediki "ooo 2800 bebek doğurmakta nevar zamanında gelse ne zor ne zor olurdu..."dakka 1 gol bir. neyse uzatmadım. 2 görüşmede dedimki "bu kadar yabancı hastanız var onların nasıl oluyor sezeryan yuzdesi". "hiçbiri istemiyor sezeryan" dedi "hepsi normal doğum yapmaya çalışıyorlar" oyuzden çok az sezeryan. "ya turkler" "o farklı" dedi "sezeryan tabiki daha çok, çünkü turk kadınları gerçekçi değiller. "doğum başlayınca çoğu dayanamayacağım deyip sezeryana dönuyor. yahut baştan korktukları için istemiyorlar"...

bu kadın 24 senedir hasta bakıyor. "10000 ustunde bebek doğurttum" dedi ki doğrudur...

ama dediğim gibi daha ilk gun korku tohumlarını ekmeği de ihmal etmedi bana. bir diğer seyi de sezeryana da normal doğuma da aynı parayı istiyor.

Evet canım bu da örnek bir doktor olmuş işte yola çıkılmayacak... Baştan belli etmiş hiç olmazsa rengini. Neden düşük kilolu yaptı diye hor görmek normal doğum yapan bir anneyi hey Allah'ım? Zaten 5 kilo olsa mebcur sezeryan yapacaktı, bebeğin kilolu olup olmaması ya da, erken-zamanında doğum yapıp yapmaması da mı annenin suçu? İnşallah en sağlıklı ve gönlündeki şekilde doğumunu yaparsın arkadaşım.

nurgulalper

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
24 Ekim 2013
386
36
Bugün evde yoktum yeni bakabildim nete bazi yazıları okuyabildim umarım hepiniz iyisinizdir..

Çok şık sırt çantaları var ama şahsi fikrim sizin açınızdan,2 cocukla ne kadar ihtiyaç görür bilmiyorum..Büyük çantanız daha çok işinize yarar gb geldi:KK34:
Bilemiyorum yaa sanırım rahat edemem
Çanta örtüyü sırttan çekiştirebilir acaba onu mu düşündün? İstersen şimdi birkaç kere normal çantan yerine sırt çantası alıp çık sokağa rahat olacak mı anlarsın? Bence her halukarda sırt çantası iyidir. Dediğim sebeptense belki bir müddet farklı bir bağlama yapabilirsin,daha kısa olacak şekilde enseden vs.
Türbandan yana bi sıkıntım yokta yazın bazen yarım pardesü giyiyorum onunla olmaz gibi geldi:)))

Capraz takilanlar nasil? ayarlanabilir kemerli benim 1 kol cantam var birde capraz alicam bebegi rahatca tasiyabilmek icin
Çapraz takı cam artık mecbur

nurgulalper

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
24 Ekim 2013
386
36
Doğum konuşulmuş bi arkadaşım sezeryanla doğum yapmıştı. Kendi ablası düşüne biliyomusunuz sen annemisin doğummu yaptın sanciımı çektin diye baskı yapıyomuş anlatınca şok olmuştum

Mrsbeyaz

Kasdî bir in'am ve ikram
Kayıtlı Üye
4 Eylül 2013
2.081
135

Canım çatı darlığını nerden anladiniZ? Ozel bi muayene mı oldun? Valla o annelerden olmak istiyorum ama biraz da nasip bu dogum isi..belgeselleri internetten bulabilir miyim acaba?

BESTEKIZ

Bİ SEN Bİ BEN BİRDE BEBEK
Kayıtlı Üye
22 Mart 2013
4.600
2.404
kızlar 1 saattir bebeğim aşırı hareketli sanki kurtar beni der gibi vuruyo sürekli karnıma. acaba bişeymi olduki kordon falan dolanmamıştır dimi? ayy 3 ay böyle nasıl dayancam ben hareket çok olunca korkuyorum az olunca korkuyorum arkadaşımın bebeğini katbetmesinden sonra iyice pinpirikli oldum:KK43:

ayy inşallah canım dediğim gibi arkadşımdan etkilendim oyüzden aklıma hep kötü şeyler geliyo. bugunde baktım bugunden sonra doğan çocukların yarısının yaşama şansı var yazıyo ya. ay bugunleri gördük çok şükürde şu 32.haftalara gelseydik bi daha rahatlıcam. babsına söyledim sarelle istiyodur belki çocuk diyo. onunda rahatlığı öldürcek beni:KK14::KK1:
heh buldum seni durum ne uyudumu senin ki :KK66:)))
ayyy ne güzel an itibariyle 2li rakama düştük ( tahmini doğum tarihi) :KK52::KK52::KK52:
buda büyü kbir mutluluk :KK36::KK36::KK36:
canim senin kac cocugun war 2 hamiligim nprmal dogum yazmissin gibi 3. mu yoksa yine corba yaptim bi kac kisiyi ben .......:KK66:))
Doğum konuşulmuş bi arkadaşım sezeryanla doğum yapmıştı. Kendi ablası düşüne biliyomusunuz sen annemisin doğummu yaptın sanciımı çektin diye baskı yapıyomuş anlatınca şok olmuştum

yokkkk ben yastik koymustum hic bisi yasamadim 9 ay amilyathanede yetimhaneden getirdiler werdiler desin....lutfen ilet arkadasina.......

:))))
sakin bu aksam kimse girememis.....nerdesiniz yaww kundaktan bahsetmissiniz yararli bisi mi bu ne ise yariomuss......bu ara da kizlar benim kiz sadece 1 le 5 arasi sakin sessiz diger zaman lar ozellikle sabah ve gece halay cekio sanki deli olcam cunku disarda da ayni yapcak mantiken simdiden egitmek mumkun mu acep :KK43:((((( sanirim herkes odalarini aldi ben ikeadan alirizzz diodum yaaa kizlar cok sade gelio simdi yine krem falan bi cok oda war nette cok uygun fiyatli magazalarda iki kati ozellikle internetten oda alan war mi warsa hangi site...sadece bursaada mi bole yaaa nette 1200 bursada magaza ayni tip kalite 2500 ne alaka :KK43:((

handrake

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
4 Nisan 2011
1.421
157
31
Iyi geceler Şubat ayında ilkkez yazıyorum heralde yeni geldim annemlerden kimbilir okuyacak neler birikti belki hepsini okuyamadım kızlar neler oldu son 5 günde :)))