2014 Mayıs Anneleri

BEBEKLERİNİZİN CİNSİYETLERİ NE OLACAK?

• Ankete Katılan
    513

melekim19

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
23 Ocak 2013
972
94
ben artık bu konua bişi demicem yok sezaryen yok normal bu biraz bizim biraz allahın biraz doktorun herkesin payı olan bi durum ama hala bence yonlendirmeli ve biraz kırıcı buluorum yazılanları sanırım hamişlik hormonumdan.......herşeyi birbiriimizle paylaşmak için burdayız zaten buna bi lafım yok lakin annelik her şekilde doğumla kutsaldır.....mecburen sezaryen olan anne anne oluoda isteyerek sezaryen olan anne anne olmuo mu yani....çok komik ikiside sezaryen ozaman normal doğurmayanlar anne değil annemde dahil olmak üzere.......psikolog annenin bi paylaşımı olmus bebeğe soran yok pat die pencere açılıo hazırsızca cıkarıolar dıe cok etkilendimmm cok mantıklı geldi haklı buldum yazan dru....yanlıs anlaşılmak istemem cunku hepimiz cok hassasız...fakat ben sezaryen istediğim için demiorum böle mecbur sezaryene laf yok anne korktugu için sezaryeni isteyene laf war kısmına takıldım.......ya da yersiz gereksiz di takılmam ama içimden geldi yazdım.....:KK14::KK14::KK14::KK14::KK14::KK14::KK14::KK3::KK3::KK3::KK3::KK3::KK3::KK3::KK45::KK45::KK45::KK45::KK45::KK45:
bugun biraz daha az ağrım anneme geldim mama yemeğe cok guzel seler yapmıs hem yapıo hemde cok yeme kg dıo :KK15::KK15::KK15::KK15::KK15::KK15: yowwww anneler ve anne adayları biz harbiden ne istediğimizi bilmioz bu kararsızlık her yas annede war sanırsam:KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK55::KK55::KK55::KK55::KK55::KK55::KK55::KK55:bebeği hareket çok eden kızçem sayfaı kaybettim bulamıorum :KK47::KK47::KK47::KK47::KK47: :KK47:eğer okuosan bilgi wer sanırım duyduklarımızdan çok etkilenioz dedim ya gecen bende oynadı die bile korkar oldum :KK14::KK14::KK14::KK14::KK14::KK14::KK14::KK14::KK14::KK14::KK14:
bebeği çok hareket eden benim:) normaldede aşırı hareketli zatende dün olağandan daha fazla olupta pat pat vurunca korktum ama yemekten sonra daha yumuşadı. ama dün genel olarak hareketliydi yattığımda hala tepiniyodu:KK1: sanırım yaramaz bi kızım olacak :KK35: hepte akıllı uslu kızım diye severim ama:KK9::KK9::KK9::KK9::KK9: doğum konusunda katılıyorum sana ben aşırı bir istekle normal doğum istiyorum ama takdir rabbimin en hayırlısı neyse o olsun diyorum ve hiç irdelemiyorum:KK16:

glaze_butterfly

yenigelinmutfakta.blogspo
Kayıtlı Üye
9 Ağustos 2009
1.856
26
Canım çatı darlığını nerden anladiniZ? Ozel bi muayene mı oldun? Valla o annelerden olmak istiyorum ama biraz da nasip bu dogum isi..belgeselleri internetten bulabilir miyim acaba?

ben hamile kalmadan önce muayene olmuştum alttan bakıyo doktor ozaman söylemişti.İnternette bulabilirsin canım

Anne karnında ikiz üçüz dördüz bölüm diye geçiyor.

http://www.youtube.com/watch?v=nTDLFF1vPRw

1,2,3,4,5 part diye gidiyor.

Son düzenleme:

melekim19

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
23 Ocak 2013
972
94

PaPAtyaOrj

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
ÜZGÜN
Kayıtlı Üye
1 Ekim 2013
1.199
183
Ben sade bir kumastan emzirme önlugu alicam ama farklari varmiki bilemedim
bu urunun anlatiminda bebegin hareketlerini rahatca görebilirsiniz diyor. $2866955f7bcc467993cf7d75b4b4218b-Buyuk.jpg

bu urunde ise bebegin hareketlerini görup görmeme gibi bir durumu anlatmiyor
$07092013144615_Mycey-Annemin-Emzirme-Onlugu-6275.jpg

önde halka gibi bisey var su mavilinin bebegi emzirirken görulebilir gibi ama emin olamadim kullanan veya bilen varmi ?
ilkinde göruluyor ama öyle cok desenli birseyde almak istemiyorum ama mavilide gözukmuyorsa mecbur kokos olani alicam:KK23:

oferta

yaşama sebebim oğullarım
Kayıtlı Üye
11 Şubat 2009
3.938
217
günaydın kızlar.bugün çok daha iyi kalktım yataktan hastalığım biraz daha iyi .dün oğluşumun arabalı odası geldi öyle güzelki benim bile içine girip yatasım geldi ne şanslı şimdiki çocuklar.haftasonu ufak tefek tadilat olacak odada sonrada oğluşumu geçireceğim odasına.kendi odasını bırakma konusunda hiç sorun yapmadı şaşırdım.kardeşimde burda yatar artık diyor :KK1::KK1::KK1:

dün çok sevinmiş olmalıkı geldi geldi öptü beni.bugün çok yoğunum ofiste işlere dalmadan merhaba diyeyim dedim hepinize.

Lilacsofie

Dört yapraklı yoncayız:)
Kayıtlı Üye
8 Kasım 2013
2.617
649
Güzel hamiş arkadaşlarım,

Kimimiz ilk kez anne olma heyecanı taşıyor, neler yaşayacağını endişe ve merakla bekliyor. Kimmiz ikinci, üçüncü kez anne olacak bunun nasıl bir duygu olduğunu tatmak için sabırsızlanıyor. Bazılarımız ikiz bebek bekliyor çifte heyecan yaşıyor, bazılarımız riskli ve zor gebelikler geçiriyor, bu zor günlerin bitmesi için dua ediyor. Burada inşallah hepimiz sırayla güzel haberlerimizi vebileceğiz, en önemli şey bu, hepimizin kalbinden dilinden akan dualar hep bu.

Hem gebeliğimizde, hem doğumumuzda, hem de tüm anneliğimiz boyunca, kısaca bundan sonra hayatımız boyunca, bize artık neyi doğru neyi yanlış yaptığımızı söyleyen, sorularıyla iyi annelik bareminin neresinde olduğumuzu tespit etmeye çalışan insanlar bol bol olacak... Bu insanlar kimi zaman kendi annemiz, kayınvalidemiz kimi zaman da oyun parkında ya da market sırasında karsılastıgımız bir baska anne olacak. Baksanıza biri yazmıs kızkardesi normal doğum yapmadı diye anne misin sen sözünü duymuş öz kardeşinden. Benim de çok yakın bir arkadaşım görümcesinden, hemen hamile kalabildin ama sen normal doğum filan yapamazsın şeklinde bir söz işitmiş geçenlerde.

Buradaki arkadaşların yazılarında ne okudum, ne böyle birşey sezdim. Herkes kendisi için en doğru olduğuna inandığı şeyi paylaşıyor. Bu yüzden zaten ilk anneliği olmayanlar elinden geldiğince yaşadıklarını, kullandıkları ürünleri vs anlatmaya çabalıyorlar, birine faydam olursa ne mutlu diye. Çok şükür grubumuzdaki insanla gerçekten çok saygılı, iyi niyetli ve yardımcı.

Yine lafı uzatıp başınızı ağrıymayayım:) Haberlerde izlediğimiz cani anneler var tabi ama onları ben insan statüsüne koymuyorum, anlamak ta zorlanıyorum...Dolayısıyla zaten sadece kendi yavrusuna değil herhangi bir insana istismar, şiddet vb uygulayan tüm kişiler anne olsa da olmasa da bu yazdıklarımız dışında zaten... Dolayısı ile geriye kalan iyi niyetli ve gerçek anneler; kimsenin anneliğini sorgulamasına izin vermemeli. Bu bir kadına/anneye yapılacak en buyuk saygısızlıktır.

Durun daha bir geyik te, "Sen çalışmıyorsun anne sayılmazsın. Ben hem senin yaptıklarını yapıyorum hem de butun gun milletın ağız kokusunu çekiyorum"cular var... Bunun karsısına da hemen "Çalışmak kolaya kaçmak, sıkıyorsa gel de evde dur, ohh başkaları cocuklarınızı buyutuyor" cular vardır... Bu liste böyle uzaaaaar gider...

Halen keşfetmekte olduğum bir süreç ama anladığım kadarıyla annelik, doğum şekli, emzirip emzirmediğin, çalışıp çalışmadığın vb ile ölçülemeyecek kadar uzun, meşakatli ve karmaşık bir süreç. Ayrıca bazen biz ne kadar doğruyu yapsak ta, attığımız ok her zaman hedeflediğimiz yöne gitmeyecek. Bazen kendine has yolunu çizecek.

Umarım hepimiz herkesin ne dediğine kulaklarımızı tıkar ve içimizdeki annelik sesini dinleyerek, doğumdan başlayarak ömür boyunca tadını çıkararak yaşarız anneliklerimizi. En azından bu forumdaki herkes önce sağlıkla bebeğini/bebeklerini kucağına alır. Sonra da hep özlemini çektiğimiz sağlıklı, mutlu evlatları yetiştirir, onların da anne baba olduklarını görebiliriz.

Hepinize kalpten sevgiler;

Lilacsofie

Kayıtlı Üye
8 Kasım 2013
2.617
649
günaydın kızlar.bugün çok daha iyi kalktım yataktan hastalığım biraz daha iyi .dün oğluşumun arabalı odası geldi öyle güzelki benim bile içine girip yatasım geldi ne şanslı şimdiki çocuklar.haftasonu ufak tefek tadilat olacak odada sonrada oğluşumu geçireceğim odasına.kendi odasını bırakma konusunda hiç sorun yapmadı şaşırdım.kardeşimde burda yatar artık diyor :KK1::KK1::KK1:

dün çok sevinmiş olmalıkı geldi geldi öptü beni.bugün çok yoğunum ofiste işlere dalmadan merhaba diyeyim dedim hepinize.

Günaydın canım, bende de pazar günü boya var. Sonra da arabalı yatağımız gelecek inşallah. Bn de çok heyecanlıyım. Umarım benim yaramaz da beğenir sevinir seninki gibi.

Lilacsofie

Kayıtlı Üye
8 Kasım 2013
2.617
649
Ben sade bir kumastan emzirme önlugu alicam ama farklari varmiki bilemedim
bu urunun anlatiminda bebegin hareketlerini rahatca görebilirsiniz diyor. Eki Görüntüle 965133

bu urunde ise bebegin hareketlerini görup görmeme gibi bir durumu anlatmiyor
Eki Görüntüle 965134

önde halka gibi bisey var su mavilinin bebegi emzirirken görulebilir gibi ama emin olamadim kullanan veya bilen varmi ?
ilkinde göruluyor ama öyle cok desenli birseyde almak istemiyorum ama mavilide gözukmuyorsa mecbur kokos olani alicam:KK23:

O halka hepsinde gorunuyor sanırım. Ondekı ufağı dıyorsan, asagı bakınca bebegı ve gogsunu gorebılmek ıcın boyunu ayarlamak amaclı.

Lilacsofie

Kayıtlı Üye
8 Kasım 2013
2.617
649
Bugün evde yoktum yeni bakabildim nete bazi yazıları okuyabildim umarım hepiniz iyisinizdir..

Bilemiyorum yaa sanırım rahat edemem

Türbandan yana bi sıkıntım yokta yazın bazen yarım pardesü giyiyorum onunla olmaz gibi geldi:)))

Çapraz takı cam artık mecbur

Gözümde hiç te kötü canlanmadı. Bence gayet güzel olur.
Dün tüm gün sokaklardaydık oğlumla, iki tane olunca araba, çanta, elinden tut vs çok zor olacak belli. Zaten iki taneyle tek basımıza cıkamayacagız bence?

Evli_Mutlu_Huzurlu

Rabbim, kavuştur bizi...
Kayıtlı Üye
10 Ocak 2013
1.463
9
Günaydın Canlar...

Biz bugün kızımla 26+1
:nazar: olduk inşAllah. Rahim ağzında kısalma gibi bir sıkıntımız var. Doktorum Erken doğum riskin olabilir dedi. Düşük iğnesi oluyoruz ve 1 aydır evde yatıyoruz. Bebeğim biraz daha gelişip büyüyene kadar da yatmaya devam edeceğiz. Belli kiloya ve gelişime ulaştıktan sonra da doğumumuz ne zaman olur henüz belli değil. İnşAllah bebeğimi gelişimini tamamlamış olarak sağlıklı bir şekilde kucağıma almak nasip olur. Dualarınızı bekliyoruz.

AhmetYahya

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
15 Temmuz 2013
717
420
günaydın kızlarr... sabah sabah bir sürü aksilik başımıza geldi.işe baya geç geldim.sağolsun müdürüm hiç sorun etmedi.ama kahvaltı yapmadığım için açlıktan bayılacak gibiyim.acilen bişeyler yiyip tekrar dönecem.

PaPAtyaOrj

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
ÜZGÜN
Kayıtlı Üye
1 Ekim 2013
1.199
183
O halka hepsinde gorunuyor sanırım. Ondekı ufağı dıyorsan, asagı bakınca bebegı ve gogsunu gorebılmek ıcın boyunu ayarlamak amaclı.

Evet o halkayı merak edıyorum mavılıde varsa onu alıcam sanırım digerı bıraz kokoş geldi bana ama coguda desenli sevıyor:44:

SaiKing

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
10 Ocak 2010
953
949
1. de yoktu bu kadar model annem benim kundağımı bulmuş amerikan bezi kumas kare baya zor bağlamak öğrenene kadar 4 ay oldu. cırt cırtlı modeller bile var. ben yarım kundağı 3 ay kadar yaptım sonra normal çanta model uyku tulumuna geçtim.

http://www.bebekveben.com/2014/01/15/ucu-bir-arada-uykusuzluk-gaz-kakada-mukus/

guzel bir yazı kundak resimleri de koymuşlar. umarım okunur. çok guzel bloklar var arda okumak için...

ilgin için teşekkür ederim canım, blog iş yerinde yasaklı:) evde okurum ben artık...interetten satın alacak olursam kundak, sana danışırım burda yine...bi de anneme danışsam güzel olacak sanırım:)))

Günaydın Canlar...

Biz bugün kızımla 26+1
:nazar: olduk inşAllah. Rahim ağzında kısalma gibi bir sıkıntımız var. Doktorum Erken doğum riskin olabilir dedi. Düşük iğnesi oluyoruz ve 1 aydır evde yatıyoruz. Bebeğim biraz daha gelişip büyüyene kadar da yatmaya devam edeceğiz. Belli kiloya ve gelişime ulaştıktan sonra da doğumumuz ne zaman olur henüz belli değil. İnşAllah bebeğimi gelişimini tamamlamış olarak sağlıklı bir şekilde kucağıma almak nasip olur. Dualarınızı bekliyoruz.

Çoook geçmiş olsun arkadaşım inşallah bebişin içeride uzunca kalmak için direnir...sağlıkla sıhhatle zamanında kavuşursun inşallah...