2014 Mayıs Anneleri

BEBEKLERİNİZİN CİNSİYETLERİ NE OLACAK?

• Ankete Katılan
    513

fatos5353

Iki melegim
Kayıtlı Üye
4 Aralık 2012
674
54
Aynen canım hiçbirşey almıyor geçen eşofman takımı aldım bebişe Yelek alt badi 20 tl çok uygundu aldık dedim. AA o uygun mu diyor. Bebek şeylerinin fiyatını bilmediği için. Bide ben çalışmaya başlayınca kayınvalidem bakacak bebişe. Geçen ana kucağı aldım onu görünce diyor ozaman hamağı bize götürürüm bende. Artık götürmez bişeyler diyor. Bende sanıyordumki bizim eve gelip bakar. Kendi evinde bakacak. Geçen diyor kıyafetlerini yıkayalım çantayı hazırlayalım ben daha 10 lu hastane çıkışı falan almadım dedim. Demiyorlar onuda biz alalım. 50-60 lira halbuki. Bi pike diktiriyormuş
Aman saolsun pike diktiriyomus diktirmeseydi sen diktiremezdin vah yavrucak pikesiz kalirdi:KK47: ya inanki canim benim bisey almasinda deiim yeterki laf sokmasin...sans iste kimisinide pamuklara sarar kaynanasi aman torunum geliyo diye:KK53:

Son düzenleme:

girlgel

Üye
Kayıtlı Üye
3 Şubat 2014
30
4
30
rica ederim canım, ben medicanadan süleyman beye gidiyorum, benim sağlık güvencem açısından medicana çok avantajlıydı, doktoruma da kanım ısındı vazgeçmedim-seviyorum doktorcuğumu:KK70:

ama güvendeki Aslı hanım da yedeğim, olur da benimkinin söylediği bi şey-mesela bebeği mutlaka sezaryenle alalım gibi-aklıma yatmazsa Aslı hanımdan teyit istiycem...ama Süleyman beyle de doğum işini konuştuk, ikimiz de normal istiyoruz benim şekerim olmasına rağmen...

Allahtan hayırlısı diyorum bir yandan da adama manevi olarak bağlandığımı hatta eşimin bile adama bağlandığını görünce inşallah güvenimizi kıracak bir tutumu olmaz diye umuyorum....

sen de umarım güvenebileceğin, gönlüne göre bir doktor bulursun...

amin canım tekrar sağol. :KK16:

ceeee

Üye
Kayıtlı Üye
4 Aralık 2013
57
1
30
Nasilsiniz guzel anneler okuyorum ama yazamiyorum telden zor oluyor 15tatil diye anneme gelelim dedik hasta olduk kizim ben ve cok agir atlatiyorum ates halsizlik faranjit oksuruk hepsi var butun evde yaptiklarimiza rahmen hic bir iylesme olmadi kbb dr gittik cok ilerlemis antibiyotik sart dedi korka korka iciyorum o bile 3gun fayda etti dr kullanabilirsin ilk 3ay tehlikeli donem dedi bebege zarar verecek diye cok korkuyorum hamilelikte hastalik cok fenaymis aman dikkat edin bu arada seker yuklemesi yaptirdim ilk 76 seker yuklemedi sonrasi 98 cikti normal sanirim haftaya knt gidecegim bakalim buyumusmu yavrum biseyde yiyemiyorum zorla bu arada cevreden gelen hic kilo almamissin bebek almis yorumlari cok mutlu etti 28haftada 5kilo iyi mi sizce kizlar

Geçmiş olsun. Bende az önce KBB doktorundan geldim,antibiyotik verdi banada 500mg günde 2 tane toplam 20 tane.Kullaanmasam olurmu dedim daha kötü olabilirsin dedi kendi doktorumda kullan dedi ama içim rahat değil.Antibiyotik olduğu için hepsini kullanmam mı gerekiyor 10 gün çok uzun geliyor:KK43: bu arada benimde şekerim normal çıktı.

BESTEKIZ

Bİ SEN Bİ BEN BİRDE BEBEK
Kayıtlı Üye
22 Mart 2013
4.600
2.404
bebeği çok hareket eden benim:) normaldede aşırı hareketli zatende dün olağandan daha fazla olupta pat pat vurunca korktum ama yemekten sonra daha yumuşadı. ama dün genel olarak hareketliydi yattığımda hala tepiniyodu:KK1: sanırım yaramaz bi kızım olacak :KK35: hepte akıllı uslu kızım diye severim ama:KK9::KK9::KK9::KK9::KK9: doğum konusunda katılıyorum sana ben aşırı bir istekle normal doğum istiyorum ama takdir rabbimin en hayırlısı neyse o olsun diyorum ve hiç irdelemiyorum:KK16:
sorma yaaaa bende ayni sei dusunuorum kizlar sessiz sakin otururmus sozde nerde bizimkinde cok fena cikaricaklar canimizi yaaaaaa
günaydın kızlar.bugün çok daha iyi kalktım yataktan hastalığım biraz daha iyi .dün oğluşumun arabalı odası geldi öyle güzelki benim bile içine girip yatasım geldi ne şanslı şimdiki çocuklar.haftasonu ufak tefek tadilat olacak odada sonrada oğluşumu geçireceğim odasına.kendi odasını bırakma konusunda hiç sorun yapmadı şaşırdım.kardeşimde burda yatar artık diyor :KK1::KK1::KK1:

dün çok sevinmiş olmalıkı geldi geldi öptü beni.bugün çok yoğunum ofiste işlere dalmadan merhaba diyeyim dedim hepinize.

aman da aman yerim kiz ben onu...sewinmis demekki yaaaa yawrum bnm allahim bana da nasip etsin su odayi kurmayi artik...iim die yorma kendini o zaman aaa is dolu jep dolar biter hoopp yine olar stres yok....

ela26yeni

anne
Kayıtlı Üye
25 Ağustos 2010
1.339
35
34
Geçmiş olsun. Bende az önce KBB doktorundan geldim,antibiyotik verdi banada 500mg günde 2 tane toplam 20 tane.Kullaanmasam olurmu dedim daha kötü olabilirsin dedi kendi doktorumda kullan dedi ama içim rahat değil.Antibiyotik olduğu için hepsini kullanmam mı gerekiyor 10 gün çok uzun geliyor:KK43: bu arada benimde şekerim normal çıktı.

Cok gecmis olsun cnm banada amoklovin bid 1000 lik verdi ben 3. Gunum anca fayda etmeye basladi su zor geciyordu o kadar kotutydu banada kullanman gerek ilerleyen asamada bebek hastaliktan zarar gorur dedi zaten kendi drmda kullan dedi zarari olsa kullaa derdi bence bitenebkadar kullan tekrarlarsa daha kotu

BESTEKIZ

Kayıtlı Üye
22 Mart 2013
4.600
2.404
günaydinnnnnnnnnnn güzellll bi okadarde pimpirikliii anne adaylarii :KK70: bisi soram..şekerr yüklemesinden sonra başla bi test bekliyomuu bizii......yada sadece artıkk dogumami gidecegizz:KK49:
pimpirikli kismina cewap werimmm gunaydin seker :KK66:))) digerine de yok diolar ama bakalim...
Kızlar sabah uyandım ve sizinle dertleşeyim dedim... Dün kayınvalidem ile bebek odası bakmaya gittik. Onunla gitmemizin sebebi, illa ki ben alıcam torunuma odasını dediği için..Ama öncesinde bizi maskoya modokoya yolladı bakın orada da diye. Biz maskoda cok güzel bir takım begendik. ama dün Bagdat cad.sinde gözüne kestirdiği abuk subuk pahalı fiyatları olan magazaya götürdü. Ben modelleri hiç begenmedim, zaten bence dandik mobilyalara yeri itibariyle öle fiyatlara insanlara kakalıyorlar...Gerçi ben mobilya kalitesinden anlamam ama yine de gereksiz pahalı...Neyse magazada kendi kendine begendi, pazarlıgını yaptı, cıkınca da "Eee ne düşünüyosunuz?" dedi..Ben de acıkcası hem cok pahalı hem de begenmedim dedim. Ve o anda agzına geleni söylemeye ve bagırmaya basladı. Ben de seçme şansımız oldgunu düşünerek fikrimi söylemiştim, maskoya modokoya siz gidin diye söylediniz fln dedim ama nafile... Yemediğim laf kalmadı...Asla diğer begendigimiz magazaya gitmeyeceğini ve bunu alacagını söyledi. Böylece oglumun mobilyasını bile keyifle, zevkle seçememiş oldum...

selam canim walla sastim kaldim isterse altin kaplama olsun ben ucuzu begendisem ucuzu alirim.....ne alaka bu boleee yaaaa hic mi icine sinmedi canim be... okadar mi kotu......almasin madem ki sanki kendi mi kullancak ya hu......ahaaa fikrim uyandi annecim bunu senin ewde bi odaya koyalim sende kapdiginda en pahali odasinda yatar de :KK66:))

Koseden

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
5 Eylül 2013
472
205
Umarim zamanında gelir kuzun dualarımiz seninle

Insanlar ne kadar kaba saba bir de bayan anne olacak bunlar yazık hiç dusunmuyorlar kas yaparken göz çıkartmak bu

çığlık atıcam şimdi ne oluyor bugun bizim gunumuz bizim bebişlerimiz bizim hatalarımız doğrularımız. yardım etmek değil hep ben biliyorum yönlendiriyorum. en gencimizin annesi 45 yaşında olgunluk nerde bu ne kibir.

Ay ben hiç kızmayayım ozaman kayınvalidem bişey almıyor diye. Almıyorsa karışmıyorda. Karışmasın.gerçi benim kocam annesini bana bağırttırmaz zaten cevabını verir sanırım :KK1:

Ne demek benden sonra sen alırsın ancak? Hemen gidip ilk gördüğün şeyi alıyorsun ve o birşey getirirse aldım diye, ben de bunları almıstım diye cıkarıyorsun. Anlattıgın kadarıyla sözleri çok tehlikeli kayınvalidenız. Anneliği bilmezsin filan ne demek. Doğumdan sonra inanılmaz hassas oluyor kadın. Şimdiden muhakkak ortamını, eşini, kendi anneni vs hazırla yoksa cok uzulebılırsın. Kucagından cocugu ceker vermez ve nedense emzırmenı ıstemez bu tıpler. Bakın forumlarda arayın, kendı memesıyle gızlı gızlı torununu emzıren(emzırme degıl tabı ıgrenclık) babaanneler var... Rica ederim annelik konusunda ezdırmeyın kendınızı. Sız herseye tek basınıza yetersınız, en ıyısını bılırsınız.
Ya kızlar inanın hiç takmıyorum onu, benim için iyi de söylese kötü de söylese gülüp geçiyorum. Eşim de her zaman bana destek, annemi babamı kırma ben sen ne istersen ne dersen onu zaten yaparım diyor. O yüzden onlara hep gülüp geçiyorum, kötü bile söyleseler hiç bir şekilde cevap vermiyorum, daha bu söyledikleri ne ki ben nelerini nelerini duydum onun, ama eşimle aramı kesinlikle onun lafları için bozmam. He diyip geçiyorum işte, lohusalıkta da çok geleceğini zannetmem zaten bizlerle ilgili bir insan değil ki, eşim ameliyat olduğunda bile yarım saat uğradı yanımıza böylesi daha iyi aslında söylensin söylensin dursun.

Okuyanlar bilir durumumu. Oğlan okula gitmiyor. Ben hastalıktan yeni kalktım. Oğlan da oyle keza...Yardımcım hepatit olayından berıdır yok. Pazar günü odaların boyası var.
Kendi annem, birkaç gun önceden haber ver ben gelirim kızım yardıma demişti. O kadar memnun oldum ki. Herseyimize kayınvalidem kosuyor, durumu biliyor ama mahçup oluyordum. Az önce aradım haber verdım. Esının oğlu İstanbul'da yaşamıyor. Çocugun evınde boru patlamıs tadilat varmıs. Esın basında duruyordur ustaların, ıkı gun kacsan sorun olmaz dedım, cay yapıyorum ama onlara dedı.Ay cok fena oldu, bu hafta yapmayın. Mutfaga örtü aldım onları kesip yerlestırıyorum dedı. Cok arada kalmıs sımdı boyle olunca ne yapıcam dedı.

Cok kotu oldum. Insan bılıyor ama konduramıyor ıste. Artık gelse bıle yıne ıcımde bugunku sozlerı yankılanacak her zaman. Aslında böyle dusunurken gelmemesı daha ıyı benım yapımdakı bırıne gore... Anne olmak konularını konusuyorduk, burdan burdan yakın.
Canım sıkma canını Allah sana bir kız evlat veriyor, artık senden daha güçlüsü olamaz. O senin hem annen olur, hem baban olur, hem evladın olur, hem yoldaşın olur inşallah.

northstar

bAL DURUSU..
Kayıtlı Üye
26 Nisan 2008
2.913
1.054

Aman saolsun pike diktiriyomus diktirmeseydi sen diktiremezdin vah yavrucak pikesiz kalirdi:KK47: ya inanki canim benim bisey almasinda deiim yeterki laf sokmasin...sans iste kimisinide pamuklara sarar kaynanasi aman torunum geliyo diye:KK53:

Ha ha çok iyi ya. Aynen katılıyorum ha bide bana geceliğin üstüne şal örmüş. Hastanede takacakmışız. Sanki ben doğumdan sonra hele bide sezeryan olursa o ağırlarla fellik fellik gezeceğim de tek eksiğimiz hastanede geceliğin üstüne şaldı haha ilahi bu insanlar.:KK1::KK9:

BESTEKIZ

Kayıtlı Üye
22 Mart 2013
4.600
2.404
kusura bakma topluca alıntı yapmışsın ..bana yazdığını ayırt edipte alıntı yapamadım canım :KK4:
demekki sende gözden kaçıranlardansın :KK28: benim 2 çocuğum var. şuan hamile olanda ben değilim bacım :KK51:onun adına yarışıyorum :KK9::KK9::KK9:
onda net yok. bende dolaşrken burayı gördüm üye olayım dedim ...
bukadar takılacağmı bende bilmiyordum :KK16::KK16::KK16:
allah ii ligini wersin bakiom bakiiomm cikamiom isin icinden simdi anlastik :KK66:))
Okuyanlar bilir durumumu. Oğlan okula gitmiyor. Ben hastalıktan yeni kalktım. Oğlan da oyle keza...Yardımcım hepatit olayından berıdır yok. Pazar günü odaların boyası var.
Kendi annem, birkaç gun önceden haber ver ben gelirim kızım yardıma demişti. O kadar memnun oldum ki. Herseyimize kayınvalidem kosuyor, durumu biliyor ama mahçup oluyordum. Az önce aradım haber verdım. Esının oğlu İstanbul'da yaşamıyor. Çocugun evınde boru patlamıs tadilat varmıs. Esın basında duruyordur ustaların, ıkı gun kacsan sorun olmaz dedım, cay yapıyorum ama onlara dedı.Ay cok fena oldu, bu hafta yapmayın. Mutfaga örtü aldım onları kesip yerlestırıyorum dedı. Cok arada kalmıs sımdı boyle olunca ne yapıcam dedı.

Cok kotu oldum. Insan bılıyor ama konduramıyor ıste. Artık gelse bıle yıne ıcımde bugunku sozlerı yankılanacak her zaman. Aslında böyle dusunurken gelmemesı daha ıyı benım yapımdakı bırıne gore... Anne olmak konularını konusuyorduk, burdan burdan yakın.

aynen canim bi laf insan atamayinca icnden gelmemesi daha ii

glaze_butterfly

yenigelinmutfakta.blogspo
Kayıtlı Üye
9 Ağustos 2009
1.856
26
Günaydın Canlar...

Biz bugün kızımla 26+1
:nazar: olduk inşAllah. Rahim ağzında kısalma gibi bir sıkıntımız var. Doktorum Erken doğum riskin olabilir dedi. Düşük iğnesi oluyoruz ve 1 aydır evde yatıyoruz. Bebeğim biraz daha gelişip büyüyene kadar da yatmaya devam edeceğiz. Belli kiloya ve gelişime ulaştıktan sonra da doğumumuz ne zaman olur henüz belli değil. İnşAllah bebeğimi gelişimini tamamlamış olarak sağlıklı bir şekilde kucağıma almak nasip olur. Dualarınızı bekliyoruz.

Çok geçmiş olsun canım Allahım sabır versin dinen bol bol...

Kızlar sabah uyandım ve sizinle dertleşeyim dedim... Dün kayınvalidem ile bebek odası bakmaya gittik. Onunla gitmemizin sebebi, illa ki ben alıcam torunuma odasını dediği için..Ama öncesinde bizi maskoya modokoya yolladı bakın orada da diye. Biz maskoda cok güzel bir takım begendik. ama dün Bagdat cad.sinde gözüne kestirdiği abuk subuk pahalı fiyatları olan magazaya götürdü. Ben modelleri hiç begenmedim, zaten bence dandik mobilyalara yeri itibariyle öle fiyatlara insanlara kakalıyorlar...Gerçi ben mobilya kalitesinden anlamam ama yine de gereksiz pahalı...Neyse magazada kendi kendine begendi, pazarlıgını yaptı, cıkınca da "Eee ne düşünüyosunuz?" dedi..Ben de acıkcası hem cok pahalı hem de begenmedim dedim. Ve o anda agzına geleni söylemeye ve bagırmaya basladı. Ben de seçme şansımız oldgunu düşünerek fikrimi söylemiştim, maskoya modokoya siz gidin diye söylediniz fln dedim ama nafile... Yemediğim laf kalmadı...Asla diğer begendigimiz magazaya gitmeyeceğini ve bunu alacagını söyledi. Böylece oglumun mobilyasını bile keyifle, zevkle seçememiş oldum...

Acımasız kayınvalide:KK14:İnsanın hevesini kursağında bırakıyorlar ya şöyle sinir oluyorum .Almasan bin türlü dert alsan bin türlü neyse sende bikaç sene sonra gönlüne göre alırsın canım boşver üzme tatlı canını değmez

Nevzat Tarhan'ın evlilik ve psikoloji ile ilgili birkaç kitabını okudum, çocuklarla ilgili kitabı da mı var canım ona da bakayım?
:emir_bebek: Aynı şekilde Cüceloğlu'nun da çocuklarla ilgili kitabı olduğunu bilmiyordum..

Adem Güneş insanın çocuklara bakış açısını çok değiştiriyor ve güzelleştiriyor.. Hem okuyorum hem dinliyorum onu. Ama öğrendiklerimi uygulayabilecek miyim bilmiyorum, çevreden çocuk yetiştirmeye çok karışılıyor çünkü, herkes kendi doğrusunu bastırıyor annelere.. Bana öyle olmaz diye toz pembe hayaller kurmadan "karışılacak ama ben nasıl bir tavır geliştireceğim" buna odaklanıyorum. Birçok akraba (eşimin tarafından) bir arada yaşayan bir muhitteyiz, inşallah çocuğumuzu kendi istediğimiz gibi öğrendiğimiz doğrularla yetiştirebiliriz hayırlısıyla..

Nevzat Tarhan'ın - sen ben cocuklarımız ve Son sığınak aile kitabı var

Doğan Cüceloğlu'nun - Yetişkin cocuklar

Adem Güneş - Doğal ebeveynlik,Annelik Sanatı,Cocukluk sırrı,Çocuk terbiyesinde doğru bilinen yanlışlar

Ali Çankırılı - Cocuklara söz geçirme sanatı...

Adem Güneşin tüm kitablarını okudum nevzat tarhanında bir tanesini okudum.Bakış açımı inanılmaz değiştirdi diyebilirim.Canım işin biraz zor ama ben evlendikten sonra sunu anladım.Bazen gerektiği yerde gerektiği cevabı verebilmelisin yoksa başka türlü işin içinden cıkamazsın belki tam uygulayamayız zaman ne gösterir bilemem ama en azından bilinçli olmakta yarar var :)Hayırlı evlatlar nasip etsin Rabbim hepimize

Merhaba kizlar uzun zamandir giriyorum ama yazmiyordum.Bizde bugün doktoeumuzdan geldik 28 haftalik olduk.1 kilo 187 gram olmusuz .Boyjmuz 39 cm.Doktor haftasiyla uyimlu dedi.Ne eksik ne fazlaymis. Hersey yolundaymis cok sukur. Ben 1 haftadir hareketlerini hep asagida hissediyordum nerdeyse kol bacak cikarticak diye korkumdan kipirdayamiyordumki doktorum bakti ayaklari asagidaymis gercekten.Dogim tarihi 1 mayisdi ama sezeryan oldugu icin 20 Nisan dedi.Bundan sonra bebegin hareketleri cok onemliymis. Gece bile olsa gel hastahaneye nstye baglar ebeler dedi. Bizden bu kadar.

Oy maşallah bebişine hayırlısıyla gelsin

AhmetYahya

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
15 Temmuz 2013
717
420
Ha ha çok iyi ya. Aynen katılıyorum ha bide bana geceliğin üstüne şal örmüş. Hastanede takacakmışız. Sanki ben doğumdan sonra hele bide sezeryan olursa o ağırlarla fellik fellik gezeceğim de tek eksiğimiz hastanede geceliğin üstüne şaldı haha ilahi bu insanlar.:KK1::KK9:

garibim sana ne yapsa yaranamıyor kaynanan :KK1::KK1::KK1::KK1::KK1: küçük bi espiri. umarım kırıcı olmamışımdır:26:

AhmetYahya

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
15 Temmuz 2013
717
420
herkese şimdiden hayırlı akşamlar diliyorum.artık eve kaçma vakti.yarın görüşürüz.bebeğimde sizin miniklere el sallıyo:KK3::KK3::KK3:

ekincik

anne pavurya
Kayıtlı Üye
3 Haziran 2010
1.016
1
sevgili eski topic arkadaşım dalokaysmom. senin oğluş büyüdü de şimdi hamilesin demek. çok sevindim umarım sağlıcakla kucağına alırsın. benim oğlan da 2012 mayıs bebişi, 20 aylık oldu bile, kendine ve bebeğine iyi bak tatlım, hamileliğin tadını çıkarın, nedense ben çok özledim sonra sonra hamilelik günlerimi... hatta o kadar özlüyorum ki ara ara sizi okuyup, hamilelik günlerimi hatırlıyorum

Son düzenleme: