2014 Mayıs Anneleri

BEBEKLERİNİZİN CİNSİYETLERİ NE OLACAK?

• Ankete Katılan
    513

dalokaysmom

şu an zayıflıyor!!!
Kayıtlı Üye
24 Kasım 2010
4.915
303
bu şeker illeti mahvetti beni resmen aşeriyorum mahvoldum düşünmeden yapamıyorum yememem gerekenleri bu akşam resmen ağladım sırf stresten.daha 3 ay var nasıl geçecek bu şekilde azıcık yesem hemen şeker 250 oluyor yemesemde aklım kalıyor psikolojim çok bozuldu.oğlumda da çıkmıştı şekerim ama hiç bu şekilde olmamıştı.:KK50::KK50::KK50:

ben de ilk hafta azıcık kaçamaklarım olsa da pek sekerimin yukselmediğini gördum rahatladım. sonra bir baktım sabah açlık 120 cıvarlarına çıkmış, tabi 1 saat tokluk 180 neredeyse.anında aklım başıma geldi hiç dalga geçilecek durum değil, azıcık salınca hopppp değerler 50-60 artıyor.

Galateia

Guru
Kayıtlı Üye
27 Şubat 2009
1.514
16
37
Her perşembe memorial doğuma hazırlık kursu var geçen hafta başladı 5 hafta sürcek ve ücretsiz saat 18 ila 20 arası

PaPAtyaOrj

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
ÜZGÜN
Kayıtlı Üye
1 Ekim 2013
1.199
183
gidemedim ben daha kocis gelmedi beklemedeyim =) aay valla ne guzel anlatmisin duygularima tercuman :KK9: ben de ondan korkuorum cocuk buyumeden gitmek lazim yoksa hic gidemeyiz cunku cocuk gitmek istemez hakli da olur yani istememek de biz turkiyede dogup buyuduguuz icin orayi istioz o da burayi isticek dogal olarak- ya en azindan kafa dengim bi arkadasim olsaydi hic olmazsa tutunurdum azcik da olsa valla illet oluom bir de buranin milletine bi tane cakasim gelio irkcilik yapiom :KK1::KK53: esimin bi arkadasi yaza evlenio esini getircek buraya bakalim belki o gelince birbirimize destek oluruz arkadas oluruz belki de zamanla severim buralari suan pek sanmiorum ama bekleyip görucez zamanla- belki bigun firsat olursa seninle de tanisiriz kader kismet :KK34: ben burayi kuruttum ahan da kis geldi gelecek derken geri gitti yahuu kar mar yok ahan da kesildi yine =) geldim ben buraya hamile oldugumu ögrendim ilk ayda zatii fazla olmadi geleli

Bende terstim buranin insanlarina karsi kendilerini surekli iyi yapma guleryuzlu yapma cabasi icindeler...
Benimde esim ve o izmirli arkadasimin eside ayni yerde calisiyordu oda ben gelmeden cok sevinmis turkiyeden biri gelicek diye daha nisanliyken esim anlatiyordu geldim ama tanistirmaya kalmadan tesadufen dil kursunda tanistik cok sasirdik cok sevindik oda hamileydi ozamanlar... Allahim sukurler olsun dedi ilk görunce tabi benim yeni 2 haftam oldugu icin niye sukrettigini sonradan anlayabilmistim:KK1:
cok iyi anlasiyorduk ama ordan tasininca uzaklastik kaynanamlarin yakininda oturuyoruz simdi oda 2 saatlik uzak bize eski oturdugumuz yerde Flen diye kucuk bir yerde yasiyor ister istemez görusmuyoruz artik en son oglu oldugunda gittim kizi bile olmustu haberimiz yoktu birbirimizden malesef...
okulu sevmiyorsun sanirim ama orda cevre yapmak mumkun gerci geneli somalyali veya arap olunca insan istemiyor:KK14:
bizde uzak sayilmayiz 1-2 saat en cok insan istediktne sonra zamanla görusebilir dedigin gibi nasip kismet belli olmaz :KK1:
benim ilk geldigim senenin kisi berbatti eksi 30 lari bulmustu 4 sene evvel nefes bile alamiyordum sonra gittikce idare oldu derken bu sene hic kis gelmedi valla bunada sukur gelmeez olsun öyle kis:KK14::KK14:

PaPAtyaOrj

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
ÜZGÜN
Kayıtlı Üye
1 Ekim 2013
1.199
183
gidemedim ben daha kocis gelmedi beklemedeyim =) aay valla ne guzel anlatmisin duygularima tercuman :KK9: ben de ondan korkuorum cocuk buyumeden gitmek lazim yoksa hic gidemeyiz cunku cocuk gitmek istemez hakli da olur yani istememek de biz turkiyede dogup buyuduguuz icin orayi istioz o da burayi isticek dogal olarak- ya en azindan kafa dengim bi arkadasim olsaydi hic olmazsa tutunurdum azcik da olsa valla illet oluom bir de buranin milletine bi tane cakasim gelio irkcilik yapiom :KK1::KK53: esimin bi arkadasi yaza evlenio esini getircek buraya bakalim belki o gelince birbirimize destek oluruz arkadas oluruz belki de zamanla severim buralari suan pek sanmiorum ama bekleyip görucez zamanla- belki bigun firsat olursa seninle de tanisiriz kader kismet :KK34: ben burayi kuruttum ahan da kis geldi gelecek derken geri gitti yahuu kar mar yok ahan da kesildi yine =) geldim ben buraya hamile oldugumu ögrendim ilk ayda zatii fazla olmadi geleli

Bende terstim buranin insanlarina karsi kendilerini surekli iyi yapma guleryuzlu yapma cabasi icindeler...
Benimde esim ve o izmirli arkadasimin eside ayni yerde calisiyordu oda ben gelmeden cok sevinmis turkiyeden biri gelicek diye daha nisanliyken esim anlatiyordu geldim ama tanistirmaya kalmadan tesadufen dil kursunda tanistik cok sasirdik cok sevindik oda hamileydi ozamanlar... Allahim sukurler olsun dedi ilk görunce tabi benim yeni 2 haftam oldugu icin niye sukrettigini sonradan anlayabilmistim:KK1:
cok iyi anlasiyorduk ama ordan tasininca uzaklastik kaynanamlarin yakininda oturuyoruz simdi oda 2 saatlik uzak bize eski oturdugumuz yerde Flen diye kucuk bir yerde yasiyor ister istemez görusmuyoruz artik en son oglu oldugunda gittim kizi bile olmustu haberimiz yoktu birbirimizden malesef...
okulu sevmiyorsun sanirim ama orda cevre yapmak mumkun gerci geneli somalyali veya arap olunca insan istemiyor:KK14:
bizde uzak sayilmayiz 1-2 saat en cok insan istediktne sonra zamanla görusebilir dedigin gibi nasip kismet belli olmaz :KK1:
benim ilk geldigim senenin kisi berbatti eksi 30 lari bulmustu 4 sene evvel nefes bile alamiyordum sonra gittikce idare oldu derken bu sene hic kis gelmedi valla bunada sukur gelmeez olsun öyle kis:KK14::KK14:
bide unutmadan emzirme kursu varmis hemsire önerdi 8 defalik ilki 13 subatta basliyor gidicem varsa sende sor ve git ne kadar bilsek kardir baska seylerde konusulucak sanirim

aybah

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
16 Nisan 2012
180
10
Hepinize iyi akşamlar kızlar , nasıl gidiyo durumlar ... Çok erken ama beni şimdiden ara ara doğum korkusu sarmaya başladı. Normaline hiç cesaretm yok , sezeryan düşünüyorum çevremdekilerin çok zor demesinden ondan da korkar oldum .Ara ara kolay doğum yapanların yazılarını okuduğumdan ben de yapabilirim diyorum ama sonra bi anda tekrar güvenimi kaybediyorum ..Aslında doğum şekli hakkkında da olumlu şeyler konuşup birbirimizi motive etsek çok ii olcak :KK43:

Lilacsofie

Dört yapraklı yoncayız:)
Kayıtlı Üye
8 Kasım 2013
2.617
649
Canlarım bugun e bebekta avent urunlerınde ındırım var , fıyatları baska sıtelerden de kontrol ettım evet gercekten ındırımlı . Bugun hemen karar vermemem gerektıgı ıcın sasırdım kaldım. Avent elektrıklı sut pompası teklı ıcın kullanan alan tavsıye eden varmı ?
Bırde bıberon ısıtıcısını ınceledım. Ben bıberon ısıstıcının ıse yarayacagını dusunuyorum, almak ıstıyorum bunun hakkında da yorumu olan varmı ?
Zaten bıberon setı olarak da Avent yenıdogan setı almayı dusunuyorum ısıstıcı da da kendı bıberonu kullanılır.
Tum bunlar 430 TL gıbı bır sey tutuyor :KK43:

Tavsıye yorum yada onerılerınıze acıgıö bu akşam ısten cıkar cıkmaz magazaya gıdecegım ...

Biberon ısıtıcısı, biberonla besleme yapanların daha çok işine yarıyor. Mesela;

Sağlık ya da diğer nedenlerle gögüsten emziremeyen anneler (sağılan sütleri dolaptan çıkarıp ısıtıp vermek için, malum bebişler acıkınca ağlıyor ve 1 dk bile önemli oluyor)
Çalışan ve işe erken geri dönen anneler (sağıp donducuya konulan sütlerin bakıcı tarafından ısıtılarak verilmesi)
Mama ile besleme yapan anneler( mamayı ve ya mama hazırlanacak suyu içilebilecek kıvama getirmek için)

Çalışma şekli, bildiğimiz kettle gibi ama içine bir biberonu alacak genişlik ve derinlikte. Dibindeki kısım ısınıp suyu ısıtıyor. Dolayısıyla suyun içindeki biberon ve biberonun içindeki süt te ısınıyor. (Benmari usulu)

Alternatifi, biberon alacak derinlikte ve genişlikte bir buyuk kahve/çorba fıncanı bulmak, varsa kettle da su kaynatıp bıberonu koydugumuz fıncanı kaynar suyla doldurup bıraz bekletmek. Isınma suresı olarak ıkı ıslemın farkı yok.

Genelde bıberon ısıtıcıları uygun fıyatlı, cok ıyı /pahalı bır marka olmasına gerek yok. Kahve fıncanı vs ugrasılmaz dıyorsanız gerekebılır.

Bunlar aklıma gelenler bıberon ısıtıcısı ıcın...umarım faydası olmustur

Lilacsofie

Dört yapraklı yoncayız:)
Kayıtlı Üye
8 Kasım 2013
2.617
649
Hepinize iyi akşamlar kızlar , nasıl gidiyo durumlar ... Çok erken ama beni şimdiden ara ara doğum korkusu sarmaya başladı. Normaline hiç cesaretm yok , sezeryan düşünüyorum çevremdekilerin çok zor demesinden ondan da korkar oldum .Ara ara kolay doğum yapanların yazılarını okuduğumdan ben de yapabilirim diyorum ama sonra bi anda tekrar güvenimi kaybediyorum ..Aslında doğum şekli hakkkında da olumlu şeyler konuşup birbirimizi motive etsek çok ii olcak :KK43:

Epidural sezeryan ile doğum yaptım. Bebeğimin doğum ve çıkış anını hıssetme yaşama şansım oldu. O anı , hıslerı hıcbırzaman unutamam....Bebeğimi hemen gordum ve narkoz sıkıntıları yasamamıs oldum.
İlk ağız sutu hemen geldi zaten su gıbı oluyor emdıkce asıl sut gelıyor. Sezeryan olanın sutu hemen gelmez lafı dogru degıl......
Çok ciddi sancılarım ağrılarım olmadı. Bunda bıraz da takılan epidural kateterinin hastanede oldugum surece çıkarılmaması ve oradan sureklı ağrı kesıcı verılıyor olması etken.
Katateri hısetmıorsun ve herhangi bir rahatsızlık acı vermiyor.

İlk ayağa kaldırmaları ve yurutmelerı bıraz zor oluyor.

Eve gııttıgımde aynen normal hayatıma devam ettım nerdeyse dıyebılırım.

Bu da özetle benım yaptıgım dogum seklı olan epidural sezeryan ile yasadıklarım...

Melisa79

ARAS
Kayıtlı Üye
14 Ağustos 2013
153
4
Merhaba kızlar bende şeker çıkmadı ama bugünki kontrolümde doktorum çok kilo aldığımı söyledi 27 haftalık oldum toplam 14 kilo almışım çok diyetisyene gitmeyi önerdi doktorum tatlı çok yiyordum ben şişelerce nutellaaa bitirdim tatlı yemeden duramıyorum :KK43: oğlumda 1.200 olmuş gelişimi gayet güzel dedi ama kilo konusunu nasıl halledecem bilemiyorum galiba içinizde en fazla kilo alan benim :KK43:

BESTEKIZ

Bİ SEN Bİ BEN BİRDE BEBEK
Kayıtlı Üye
22 Mart 2013
4.600
2.404
Ay iki gündür yatak döşek yatıyorum çok hastayım :KK43::KK43:
gecmis olsun canim bizim atom karisimlardan yap ihlamur zencefil bal tarcin portakal greyfirt ve istrat
bu şeker illeti mahvetti beni resmen aşeriyorum mahvoldum düşünmeden yapamıyorum yememem gerekenleri bu akşam resmen ağladım sırf stresten.daha 3 ay var nasıl geçecek bu şekilde azıcık yesem hemen şeker 250 oluyor yemesemde aklım kalıyor psikolojim çok bozuldu.oğlumda da çıkmıştı şekerim ama hiç bu şekilde olmamıştı.:KK50::KK50::KK50:
sorma canim esimde dio ki napiosun nasil bi tabak o ne war daha diyet baslamdi idam olcaklar bile son anlarino istdgi gibi yasio diom.....ve bnm yapolmaz yenmez gidilmez gii yasaklara zaafim wardir bakalim yarin dt gitcez esim 100 lul isteyen dr a cok kizdi seni kadin dogumcun bu tahlili uygun gormus alt tarafi dietle makinala takip etcen ne war bi daha ki ay yapariz 100 luk falan nasil baska secenek sunmaz bosu bosuna muayne parasi werdik dio...hosss saglikk tabiki ama iste dr lar hic yardimci degil hic bir birinin yaptgina ok wermio bi haftada dr a wrdigimiz para hadii hesabi yok...bakalim yarin ki neler cikarcak basimaaa daha :KK43:(((((

Son düzenleme:

BESTEKIZ

Bİ SEN Bİ BEN BİRDE BEBEK
Kayıtlı Üye
22 Mart 2013
4.600
2.404
merak etme tatlim ara ara bu konuda gundeme gelio ......ama benim gibi dik kafalisan ise yaramior....bende normal dogumun bebekte yarattigi riskli durumlari okudum okuyali bir turlu normal dogumu kabullnemiorum.....ki normal istiodum ben hamile kaldigimda ama cok okumamak lazimmis....
Epidural sezeryan ile doğum yaptım. Bebeğimin doğum ve çıkış anını hıssetme yaşama şansım oldu. O anı , hıslerı hıcbırzaman unutamam....Bebeğimi hemen gordum ve narkoz sıkıntıları yasamamıs oldum.
İlk ağız sutu hemen geldi zaten su gıbı oluyor emdıkce asıl sut gelıyor. Sezeryan olanın sutu hemen gelmez lafı dogru degıl......
Çok ciddi sancılarım ağrılarım olmadı. Bunda bıraz da takılan epidural kateterinin hastanede oldugum surece çıkarılmaması ve oradan sureklı ağrı kesıcı verılıyor olması etken.
Katateri hısetmıorsun ve herhangi bir rahatsızlık acı vermiyor.

İlk ayağa kaldırmaları ve yurutmelerı bıraz zor oluyor.

Eve gııttıgımde aynen normal hayatıma devam ettım nerdeyse dıyebılırım.

Bu da özetle benım yaptıgım dogum seklı olan epidural sezeryan ile yasadıklarım...

woooowww cok guzel olmus ve atlatmissun anladigim kadariyla peki arkadasim o takilan zimbirti nerde damarda koldan mi bi de sonradan cok bel agri oluo diolar ayaga kalkman zaman aldimi....ben ya epidural ya narkozlu istiiom ama karar wermedim daha dr ma da bisi demedim :)

plojovic

Gülüşlerinizle Alkışlayın Beni⚛️ S🍀S
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
24 Eylül 2013
12.158
13.608

Doğum deneyimim yok..Zaman zaman normal,bazende sezeryandan korktum..Hep okudum hep okuyorum..Kafamdaki en büyük etken bebeğin normal doğuma hazırlanıyor olması ve bedenimizinde gelişimi bu yönde hızlandırıyor olması,hamileliğimiz boyunca..Çok büyük bir mucize bu..Risk her grupta var bunu inkar edemeyiz..Şuan düşündüğüm normal Allah izin verirse,çok farklı çok güzel şeyler okudum,olumsuzlarıda okudum sebepleri gözden kaçırmadan..Sezeryandan korkuyordum dediğim dönemdede onlarıda okudum her türlü,kendimi hiç şartlamadım ama okuduklarıma göre..Şimdi ikisinede hazırladım sayılır kendimi,çünkü normal istiyorum ama sezeryandanda korkmamam gerektiğini gördüm son dakika onu yaşamam gerekirse önyargılı olmamak için..İlk iş önyargıları silmek sanırım..DOĞUM MELEĞİ diye bir site var şuan onada bakıyorum ara ara,yarrdımcı olur belki..Rabbim sağlıkla,hep güzel hatırlayacağın bir doğum nasip etsin inşallah,cümlemize:KK16: