2014 Mayıs Anneleri

BEBEKLERİNİZİN CİNSİYETLERİ NE OLACAK?

• Ankete Katılan
    513

emelhazir

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
20 Şubat 2013
105
4
dün akşam babannemlerdeydik. sürekli yatıyorum pek gezmiyorum diye bana '' biraz gez toz yoksa kordonu bebeğin boğazına dolanır ölür büyüklerimiz bize öyle derdi '' dedi. bende bana böyle kötü şeyler anlatmayın dedim. zaten dün akşam bebeğim hiç durmadı saatlerce hareket etti tekmeleri canımı yaktı hiç bu kadar olmazdı. 5 dk durmadı ya ben yoruldum o yorulmadı. kendi kendime endişelendim bide kalktım netten araştırma yaptım. hep bebek hareketlerinin azlığında bahsediyo hiç fazlalığından bahsettiği yok. şuanda iyi ara ara hareket ediyor kızlar sizce bebeğin çok hareketli olması kötü bişey mi neden sürekli durmadan hareket ediyor olabilir?? :105:

kordonun dolanması her zaman tehlike işareti değildir. bebek çoğu zaman kendi kendini kurtarır. hani biz hareketli olunca bebekler daha az hareket ediyor ya babaannen ondan demiştir. aslında bakıyorum da kuşaklar arasında ne kadar görüş farklılığı var, Allah Korusun bebeklerimizi. aklına kötü şeyler getirme.

glaze_butterfly

yenigelinmutfakta.blogspo
Kayıtlı Üye
9 Ağustos 2009
1.856
26
Selam anneler...

Uzun süredir yazamıyordum.Zaman geçtikçe baya ağırlaştım bakalım hayırlısıyla bi geçse şu günler...

İsimler konusulmuş ne güzel hepside cok güzel maşallah takmayın kafanıza aileleri eşiniz destekcinizse duymamazıktan gemek en güzeli

isimlerini sorduklarında eşime bizde içimizden bunları geçirmiştik demişler ne kadar acımasızca geliyor bana doğru dürüst arayıp halimi hatrımı sormazlar Allahtan eşim kararımızı verdik demiş..

Göktürk ve Göktuğ olacak ilk baştan beri böyle içimize sindi değiştirmedik.

YaqmurDamlasi

~SiVaSLI~CıNdY~
Kayıtlı Üye
5 Şubat 2013
1.222
279
30
Isimlerde bulunuyor artık. Sezen ismi çok güzel sezinde vardı aklında galiba oda çok güzel.

Eslemde çok güzel ama gerçek anlamı olup olmadığını iyi araştır. Bazı isimlerin anlamları yanlış veriliyor nette.

Bir kişide rengin ismini söylemişti. Bayıldım hiç aklıma gelmedi. Kızımın ismini koymamış olsaydım düşünürdüm bu ismi. Ne kadar kibar herkese uyabilecek narin bir isim :)

teşk ederim cnm,araştırdım eslemin anlamı doğru yazılmış nettede:KK34:

plojovic

Gülüşlerinizle Alkışlayın Beni⚛️ S🍀S
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
24 Eylül 2013
12.158
13.608
dün akşam babannemlerdeydik. sürekli yatıyorum pek gezmiyorum diye bana '' biraz gez toz yoksa kordonu bebeğin boğazına dolanır ölür büyüklerimiz bize öyle derdi '' dedi. bende bana böyle kötü şeyler anlatmayın dedim. zaten dün akşam bebeğim hiç durmadı saatlerce hareket etti tekmeleri canımı yaktı hiç bu kadar olmazdı. 5 dk durmadı ya ben yoruldum o yorulmadı. kendi kendime endişelendim bide kalktım netten araştırma yaptım. hep bebek hareketlerinin azlığında bahsediyo hiç fazlalığından bahsettiği yok. şuanda iyi ara ara hareket ediyor kızlar sizce bebeğin çok hareketli olması kötü bişey mi neden sürekli durmadan hareket ediyor olabilir?? :105:

Kaslarını geliştiriyor annesi :) Yediklerinle,oturma pozisyonunla alakalıda olabilir..Ben ne zaman yaslansam şekilden şekilde giriyor göbeğim..Benimkide genel olarak çok hareketli buarada..Akşam 7 den sonra daha aktif olduklarını okumuştum..

kızlar demir ilacı kullanan var mı aranızda? mideye kötü etkisi var mı? demir ilacı mide ilaçlarının etkisini azaltıyor, dolayısıyla mideme dokunacaksa rennie'den başka bir çözüm bulmam gerek. umarım mideye kötü etkisi yoktur.

Benim ilacım var ama bana hiç yaramıyor gb birşey..Çok rahatsız oluyorum içince demir ilacını..Herkeste aynı etkiyi bırakmıyor,birkaç kişi hiç dokunmadığından bahsetmişti zaman zaman..Bir denemen lazım galiba :KK31:

nomoresorrov

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
28 Haziran 2013
286
34
kadının hiçbir etkisi yok ki cinsiyette, xx kromozomu var erkekten y gelirse erkek x gelirse kız. bu kadar. kendi çocuklarına laf söylüyorlar aslında. Allah sağlıklı bebekler nasip etsin kimin hayırlı olacağını kimse bilemez. O yuzden önce sağlıklı sonrası hayırlı evlatlar versin herbirimize Allah ım... canı sıkma diğeceyim ama zor. benim eşimin dedesi 3 torunum var dedi bana en buyuyu göz ağrımızdır falan -eşim yani- neyse sayıyorum sayıyorum. adamın 2 oğlu 1 kızı var. bir oğlunun 2 oğlu, 1 oğlunda 2 kızı bir oğlu, kızında da 1 oğlan 2 kız var ki. toplam aslında 9 torunu var, yalnızca erkek evlatın erkek çocuğunu sayıyor. o an kalbim sıkıştı daha 2 aylık evli idik, hadi hayırlısı kimlere karıştım diye... eşimin babası da erkek fanatiği ben kız olmasını çok istememe rağmen oğlum olacağını duyunca Allah ım dillerinden kurtardın beni diye dua etmiştim ki hamile kalana kadar kara bulut gibi çökmüşlerdi ustumuze, ha kopuyoruz ha kopucaz derken hamile kalınca yavas yavaş bebek doğduktan 2 sene sonra adam akıllı bıraktılar yakamızı...

lafım sana değil dedenize canım erkek olunca çüküyle kuyu mu kazıvercekmiş ona :KK1: önemli olan hayırlı evlat olması. belki o 3 torunundan değil kızlardan hayır görecek. işte zamani insanlar böyle.. ne varsa bu erkek milletinde :KK1: torunun erkekmiş dediğinde bi havaya giriyolar ya

nomoresorrov

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
28 Haziran 2013
286
34
Kaslarını geliştiriyor annesi :) Yediklerinle,oturma pozisyonunla alakalıda olabilir..Ben ne zaman yaslansam şekilden şekilde giriyor göbeğim..Benimkide genel olarak çok hareketli buarada..Akşam 7 den sonra daha aktif olduklarını okumuştum.

ya dün akşam oturuyorum yatıyorum olmuyor. ayağa kalktım az gezindim ben ayaktayken dinlerdim hareketi keserdi. dün yürüyorum yine hareket ediyo durmadı hiç karnım sepsert oldu açıkcası hiç rahatım yoktu sevinsem mi üzülsem mi anlamadım

YaqmurDamlasi

~SiVaSLI~CıNdY~
Kayıtlı Üye
5 Şubat 2013
1.222
279
30
Yaslanıp karnını sev,bide seslen bakalım paşana,belki işe yarar :) Sen daha tecrübelisin bu konuda ama fikir işte :) Yine de çok bekleme git bi bakılsın,ne olacak ki merak ediyorsun..Varsın pipirikli desinler minişlere değer :KK9:

Amiin :)
Ohh işlerdee kolaylaşmış,az kalmış..
Ben yıkamadım daha benimkileride alıp hepsini yıkayıp ütüleyecem..Erken değil aslında herkes kendini biliyor,ayarlıyor..Ayy onlar yıkanıncada asılıncada bir garip oluyordur insan,minik minik :) Heyecanlandım yine şimdi:KK9:

Teşekkür ederim,sevindim :) Evet Sezin Sezen arası dolanıyordum,Sezen dedik sonunda :)

doğru diyorsun cnm herkes kendini biliyor,benim doktorum anadolu yakasında annemin doktoru,zaten 38. haftamda annemlere gitcem kalmaya 40 ımız çıkana kadar orda kalcam Allah izin verirse,nisanın ilk haftasındada halılarımı yıkamaya verip temizligimi yaptırcam,bütün planlar hazır Allah cümlemize sağlıkla, huzurla,mutlulukla hazırlıkları bitirip bebeişlerimizi kucaklarımıza almayı nasip etsin inş :KK16:

eylulguzeli

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
10 Ocak 2010
2.288
28
Herkese merhabaa :)

Arkadaşlar ben de kasık ağrısından müzdaribim.Çok fazla hareket ettiğimde ve uzun yürüyüşlerden sonra müthiş ağrı hissediyorum.Nasıl desem bacaklarımla vücudumun birleştiği yerdeki kemiğim ağrıyor.Oturmak kalkmak işkence haline geldi resmen.
10 gün sonra dr kontrolüm var,magnezyum istiycem.
Ayrıca muz ve maden suyu da iyi geliyormuş,maden suyunu denemedim ama muz yedikten sonra hafifliyor gibi,bilmiyorum psikolojik de olabilir.

aynı şeyler bende de oluyo geceleri kasılmalarda aşırı oluyo dr söyledim normal dedi magnezyum vermedi ama bazen çok kötü oluyorum gerçekten

plojovic

Gülüşlerinizle Alkışlayın Beni⚛️ S🍀S
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
24 Eylül 2013
12.158
13.608
ya dün akşam oturuyorum yatıyorum olmuyor. ayağa kalktım az gezindim ben ayaktayken dinlerdim hareketi keserdi. dün yürüyorum yine hareket ediyo durmadı hiç karnım sepsert oldu açıkcası hiç rahatım yoktu sevinsem mi üzülsem mi anlamadım

Bu son haftalarda hareketler iyice değişiyor canım,daha çok daha hissedilir..Ben geçen akşam yemek yiyemedim,dünde komşumuzda kahvaltıdaydık sonra otururken kataloğa bakıyorduk kucağımda,kolumla kapattım karnımı :KK9:çok oynuyor.. Önceki haftalarda hareketliyken çok hissetmiyorduk ama şimdi farklı:KK34: Daha da ilerledikçe en ufak hareketini bile hissedecekmişiz..İlle de için huzursuzsa,tedirgin durmaktansa git ufak bir kontrol olsun :KK34:

AhmetYahya

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
15 Temmuz 2013
717
420
lafım sana değil dedenize canım erkek olunca çüküyle kuyu mu kazıvercekmiş ona :KK1: önemli olan hayırlı evlat olması. belki o 3 torunundan değil kızlardan hayır görecek. işte zamani insanlar böyle.. ne varsa bu erkek milletinde :KK1: torunun erkekmiş dediğinde bi havaya giriyolar ya

:KK1::KK1::KK1:ah bi bilsemmm

esrasalim

Üye
Kayıtlı Üye
20 Eylül 2013
147
17
30
herkese mrhaba mayıs anneleri

oğlumun odasını cumartesı gunu anneanne ve dedesi aldı. bugun kuruluma gelecekler. halısı uyku setı perdesıne de karar verıldı.bıze haftaya cumartesı kurulum denmıstı boyacı gelcektı bu hafta neyse esya varken boyasın dedik:))))geceleri ben artık uyuyamıyorum. gece 3 te uyanıyorum ezandan sonra dalıyorum. bunun ıcın daha erken degıl mi..benım gıbı uykusuzluk yasayan var mı

ahh olmaz mı.. :KK14: bende gece hiiç uyuyamıyorum artık kendim uyuyamadığım gibi eşimide uyutmuyorum daha doğrusu yatakta dörtdöndüğüm için rahatsız olup uyanıyo.. :44:

miraclemiracle

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
13 Haziran 2013
1.851
3.648
kızlar demir ilacı kullanan var mı aranızda? mideye kötü etkisi var mı? demir ilacı mide ilaçlarının etkisini azaltıyor, dolayısıyla mideme dokunacaksa rennie'den başka bir çözüm bulmam gerek. umarım mideye kötü etkisi yoktur.

canım benım kan degerlerım dusuk oldugu ıcın gunde hala ıkı tane demır ılacı alıyorum. adı ferrum fort..bırını sabah ac karnına yedıde diğerinıde gece 11 de alıyorum. midemı bulandırmadı bır rahatsızlıgım olmadı. genelde demır hapı cok yedırırı dıyenler oldu. ben ıkı tane ıcmeme ragmen az yıyorum.drum her ay kan ve ıdrar külturu yaptırıyor bana ama demır oranım ıyı kan degerlerım dusuk oldugu ıcın hep kullnckmışım

BESTEKIZ

Bİ SEN Bİ BEN BİRDE BEBEK
Kayıtlı Üye
22 Mart 2013
4.600
2.404
Daha kötü olmasındansa git,durumunu söylediğinde gerekli müdahale ona göre yapılıyor..Daha kötü olursan yemek fln yiyemicen,huzursuz olacan belki de daha farklı müdahale edilmek zorunda kalınacak..İşini zorlaştırma kötü düşüüp,git rahatla :) Hem diş doktorunada danışmış olursun,onlarda bu konularda yeterince bilgili..

:KK53: Böylesinide ilk defa duydum..Allah akıl fikir versin,cahillik her yaşta aynı etkide..Ne kadar üzücü..

haklisin canim bakalim esim aksam gelsin de ne dicek ya hemen gideriz ya yarin heralde.....

AhmetYahya

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
15 Temmuz 2013
717
420
ben doğduğumda annemin artık 2 kızı bir oğlu olmuş. zaten benden önce bi erkek bide kız torunları varmış.ama nedense yine erkek diye beklemişler.tabi ben doğunca ilk ağlayışıma babaannemin tepkisi ne olmuş dersiniz??? gerçi ölmüş arkasından konuşmak gibi olmasın ama ilk duyduğumda çok üzülmüştüm.
ben doğduktan sonra bakmışki kızım "zıkkım" demiş.sonlu sonunda ne oldu biliyormusunuz torunların içinde en çok ona bakan hasta yatağının başucunda bekleyende bendim.ve hep derdiki sen benim drumsun.sen ne dersen onu yaparım.kimseyi dinlemez benim sözüme bakardı çünkü hep ona iyi gelecek şeyler yapardım.gece rahatsızlandığında ambulans gelene kadar evde ilk müdahaleyi hep ben yapardım.neyse helalı hoş olsun.doğuşuma sevinmesede ben büyüükten sonra hep çok sevdi.ALLAH rahmet eylesin.
doğrusu şu erkek çocuk sevdasını bende bi türlü anlamış değilim.RABBİM her iki evlat duygusunuda tattırsın isteyen herkese inş. ama kız çocuğuna çok nadirdir sevinen.annem hep iyiki 3kızım var der.şükür2 de oğlu var.ama biz kızların doğuşuna kimsecikler sevinmemiş ya garibim anlatır o günlerini içim sızlar.
dün gece kayınvalidem yanımdaydı.biraz şu erkek kız torun muhabbetinden bahsettik.görmeniz lazımdı bin defa ben kurban olurum sizin kızınıza dedi.herkes nasibinde olanı görür çok şükür YARADAN aratmadı sizi.imanlı ve sağlıklı olsun o yeter,kızı veren erkeğide verir dedi. çok sevindim düşüncelerine.öyleki duygulanıp az daha ağlıyordum.tuttum kendimi.benim için patik örnekleri getirmiş hangisini hangi renk istiyorsan yapayım diyor.bebeğime o yaşıyla elbiseler yapıyor.ben öğlen eve gidene kadar eşim evine götürmüş annesini.gittim baktım evi toplamış bulaşıkları yıkamış.heryeri düzeltip öyle gitmiş.hep söylerim yine söyliyim ALLAH kayınvalidemden razı olsun,onu eksik etmesin başımızdan.çok seviyorum kendisini çok.

miraclemiracle

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
13 Haziran 2013
1.851
3.648
aynı şeyler bende de oluyo geceleri kasılmalarda aşırı oluyo dr söyledim normal dedi magnezyum vermedi ama bazen çok kötü oluyorum gerçekten

canım sen gene de druna yazdır.. bende cok olurdu kasılma...kullandım cok faydasını gördüm. artık hergun maden suyu ıcıyorum ıkı gunde muz yıyorum magnezyum var ıcınde.. aksam eger kasılmam olursa magnormu suya atıp ıcıyorum anında kesıyor.. süreklı ıceceksın dıye bırsey yok