2014 Mayıs Anneleri

BEBEKLERİNİZİN CİNSİYETLERİ NE OLACAK?

• Ankete Katılan
    513

northstar

bAL DURUSU..
Kayıtlı Üye
26 Nisan 2008
2.913
1.054
KIZLAR gribim daha tamamen bitmedi ama iyi sayılırım. Yalnız 2-3 gündür sağ kulağım tıkmalı ya sanki su kaçmış gibi ama su kaçmadıki. 2-3 gün önce hapşırırken kulağım zonkladı resmen sonrada tıkandı kaldı ya allahım ne dertliyim:KK9::KK8:

Domatespatates

Üye
Kayıtlı Üye
9 Ekim 2013
154
12
30
geçen salı günü vajinal bölgede başlayan bir ağrım vardı, aşağıya doğru baskı ve ağrı hissediyordum açıklığa baktılar nst ye bağladılar bir sıkıntı yok dediler. iki gün devam etti, perşembe gecesi ağrıdan dayanamayıp hastaneye gittim, yeniden bakıldı, sabah doktorum geldi o da baktı, yetmedi 2 radyolog bir perinatolog bir dahiliyeci daha baktı, tahliller vs. meğer bebeğim idrar kanalına baskı yapıyormuş ve böbrekte sıvı göllenmesine neden oluyormuş, buna bağlı olarak böbrekte büyüme ve ağrı oluyormuş, 19. ve 25. haftalarda kum dökme sandığımız şey meğer oymuş. ağrıyı dindirmek için buscopan başta olmak üzere bir sürü ilaç verdiler. doğumdan sonra böbrekteki hasarı belirlemek ve tedavi için tetkikler yapılacak. neyseki bebeğim iyi durumda. umarım doğuma kadar hep böyle ağrılarım olmaz.

glaze_butterfly

yenigelinmutfakta.blogspo
Kayıtlı Üye
9 Ağustos 2009
1.856
26
ben doğduğumda annemin artık 2 kızı bir oğlu olmuş. zaten benden önce bi erkek bide kız torunları varmış.ama nedense yine erkek diye beklemişler.tabi ben doğunca ilk ağlayışıma babaannemin tepkisi ne olmuş dersiniz??? gerçi ölmüş arkasından konuşmak gibi olmasın ama ilk duyduğumda çok üzülmüştüm.
ben doğduktan sonra bakmışki kızım "zıkkım" demiş.sonlu sonunda ne oldu biliyormusunuz torunların içinde en çok ona bakan hasta yatağının başucunda bekleyende bendim.ve hep derdiki sen benim drumsun.sen ne dersen onu yaparım.kimseyi dinlemez benim sözüme bakardı çünkü hep ona iyi gelecek şeyler yapardım.gece rahatsızlandığında ambulans gelene kadar evde ilk müdahaleyi hep ben yapardım.neyse helalı hoş olsun.doğuşuma sevinmesede ben büyüükten sonra hep çok sevdi.ALLAH rahmet eylesin.
doğrusu şu erkek çocuk sevdasını bende bi türlü anlamış değilim.RABBİM her iki evlat duygusunuda tattırsın isteyen herkese inş. ama kız çocuğuna çok nadirdir sevinen.annem hep iyiki 3kızım var der.şükür2 de oğlu var.ama biz kızların doğuşuna kimsecikler sevinmemiş ya garibim anlatır o günlerini içim sızlar.
dün gece kayınvalidem yanımdaydı.biraz şu erkek kız torun muhabbetinden bahsettik.görmeniz lazımdı bin defa ben kurban olurum sizin kızınıza dedi.herkes nasibinde olanı görür çok şükür YARADAN aratmadı sizi.imanlı ve sağlıklı olsun o yeter,kızı veren erkeğide verir dedi. çok sevindim düşüncelerine.öyleki duygulanıp az daha ağlıyordum.tuttum kendimi.benim için patik örnekleri getirmiş hangisini hangi renk istiyorsan yapayım diyor.bebeğime o yaşıyla elbiseler yapıyor.ben öğlen eve gidene kadar eşim evine götürmüş annesini.gittim baktım evi toplamış bulaşıkları yıkamış.heryeri düzeltip öyle gitmiş.hep söylerim yine söyliyim ALLAH kayınvalidemden razı olsun,onu eksik etmesin başımızdan.çok seviyorum kendisini çok.

:):) ay nasıl kıskandım seni maşallah Allah bozmasın huzurunuzu her eve lazım seninki gibi kayınvalide vallahi benimkide öyle olsa hiç bırakmam :KK43:

plojovic

Gülüşlerinizle Alkışlayın Beni⚛️ S🍀S
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
24 Eylül 2013
12.158
13.608
ben doğduğumda annemin artık 2 kızı bir oğlu olmuş. zaten benden önce bi erkek bide kız torunları varmış.ama nedense yine erkek diye beklemişler.tabi ben doğunca ilk ağlayışıma babaannemin tepkisi ne olmuş dersiniz??? gerçi ölmüş arkasından konuşmak gibi olmasın ama ilk duyduğumda çok üzülmüştüm.
ben doğduktan sonra bakmışki kızım "zıkkım" demiş.sonlu sonunda ne oldu biliyormusunuz torunların içinde en çok ona bakan hasta yatağının başucunda bekleyende bendim.ve hep derdiki sen benim drumsun.sen ne dersen onu yaparım.kimseyi dinlemez benim sözüme bakardı çünkü hep ona iyi gelecek şeyler yapardım.gece rahatsızlandığında ambulans gelene kadar evde ilk müdahaleyi hep ben yapardım.neyse helalı hoş olsun.doğuşuma sevinmesede ben büyüükten sonra hep çok sevdi.ALLAH rahmet eylesin.
doğrusu şu erkek çocuk sevdasını bende bi türlü anlamış değilim.RABBİM her iki evlat duygusunuda tattırsın isteyen herkese inş. ama kız çocuğuna çok nadirdir sevinen.annem hep iyiki 3kızım var der.şükür2 de oğlu var.ama biz kızların doğuşuna kimsecikler sevinmemiş ya garibim anlatır o günlerini içim sızlar.
dün gece kayınvalidem yanımdaydı.biraz şu erkek kız torun muhabbetinden bahsettik.görmeniz lazımdı bin defa ben kurban olurum sizin kızınıza dedi.herkes nasibinde olanı görür çok şükür YARADAN aratmadı sizi.imanlı ve sağlıklı olsun o yeter,kızı veren erkeğide verir dedi. çok sevindim düşüncelerine.öyleki duygulanıp az daha ağlıyordum.tuttum kendimi.benim için patik örnekleri getirmiş hangisini hangi renk istiyorsan yapayım diyor.bebeğime o yaşıyla elbiseler yapıyor.ben öğlen eve gidene kadar eşim evine götürmüş annesini.gittim baktım evi toplamış bulaşıkları yıkamış.heryeri düzeltip öyle gitmiş.hep söylerim yine söyliyim ALLAH kayınvalidemden razı olsun,onu eksik etmesin başımızdan.çok seviyorum kendisini çok.

Rabbim eksikliklerini göstermesin inşallah..Ne mutlu :)
Bizimde kızımız olacak..Kayınvalidemlerde 5. torun ve diğer 4üde kız :) Ağızlarından hep sağlıklı olsun yeter ki diye duydum..Her gittiğimde başka birşey çıkarıyor kayınvalidem önüme ve bunu böyle mi yapalım şöyle mi alalım diyor,battaniye işliyor,ki kendisi 70 yaşında..Zaten eşimde 32 yaşında,ben 27,en büyük torunları 24 yaşında :) Ben evin büyük torunu gbyim :) İnsanın evinin huzuru baöbaşka birşey,böyleside daha başka huzur verici..Kayınpederim 1 gün aramasa diğer gün mutlaka arar beni,sütümü,yoğurdumu kendisi mayalayıp gönderir..Allah razı olsun..Çok istiyorum kızım onlarla vakit geçirsin bol bol diye..

diefrau

Üye
Kayıtlı Üye
31 Mayıs 2013
20
0
kızlar 28 haftalık hamileyim ben de mayıs ayı annesi olacağım inşallah :) şimdiye kadar özele gidiyordum ama herkes zekai tahirde doğum yapmamı söylüyor. acaba zekai tahire giden var mı? gidiyorsanız hangi doktor en iyisidir ? bu hafta karar vermem gerek nolur yardımcı olun.....

plojovic

Gülüşlerinizle Alkışlayın Beni⚛️ S🍀S
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
24 Eylül 2013
12.158
13.608
geçen salı günü vajinal bölgede başlayan bir ağrım vardı, aşağıya doğru baskı ve ağrı hissediyordum açıklığa baktılar nst ye bağladılar bir sıkıntı yok dediler. iki gün devam etti, perşembe gecesi ağrıdan dayanamayıp hastaneye gittim, yeniden bakıldı, sabah doktorum geldi o da baktı, yetmedi 2 radyolog bir perinatolog bir dahiliyeci daha baktı, tahliller vs. meğer bebeğim idrar kanalına baskı yapıyormuş ve böbrekte sıvı göllenmesine neden oluyormuş, buna bağlı olarak böbrekte büyüme ve ağrı oluyormuş, 19. ve 25. haftalarda kum dökme sandığımız şey meğer oymuş. ağrıyı dindirmek için buscopan başta olmak üzere bir sürü ilaç verdiler. doğumdan sonra böbrekteki hasarı belirlemek ve tedavi için tetkikler yapılacak. neyseki bebeğim iyi durumda. umarım doğuma kadar hep böyle ağrılarım olmaz.

Geçmiş olsun..Umarım doğum sürecine kadar çok zorlamaz seni ve miniği..Azcık kaldı annesi ha gayret :)

miraclemiracle

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
13 Haziran 2013
1.851
3.648

canım geçmiş olsun..benımde 18 .haftamde enfeksıyon olmuştu.dr ıdrar kulturunden sonra benı urologa yolladı kasıktan vajınaya ınen agrım delı gıbıydı. urolog bu enfeksıyondan olmaz dedi. böbrek ultrasonu ıstedı. radtyolojı uzmanı sag bobrekte buyume var dedi. urolog ve kadın dogumcu enfeksıyon oranı yuksek oldugu ıcın 1000 lık antıbıyotık yazdı. urolog gunde 2,5 lt su iç ıdrarını hıc tutma sıkma kendını. mesaneyı tam boşalt dedi.ılerleyen aylarda baskı yapacak.doğumdan sonra böbreklerıne mutlaka baktır dedi...eger böbrekte asırı buyume olursa ıdrar bırıkmesını onlemek ıcın bırsey takarız dedi. ama onu ben yaptırmam demiştım xray ısınında yapılan bır operasyonmuş ablam bır profa göstermıştı bobrek ultrasonumu. ben 1000 lık antıbıyotıkten sonra ıdrarımı tam yapar hale geldım sıkıntı yok gıbı.. canım enfeksıyon olma enfeksıyon ıdrarı az yaptırıyor. pamuklu camasır gıy. gunde ıkı kere degış. önden arkaya sirkeyle sil.2,5 lt su ıc. mesaneyı tam boşalt.her ay ıdrar kulturu yaptır canım gecmış olsun

AhmetYahya

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
15 Temmuz 2013
717
420
:):) ay nasıl kıskandım seni maşallah Allah bozmasın huzurunuzu her eve lazım seninki gibi kayınvalide vallahi benimkide öyle olsa hiç bırakmam :KK43:
ALLAH razı olsun canım.aslında bende hiç gitmesin istiyorum ama hep insan gençken hayattaki güzel şeylere heves ediyor.doya doya yaşayın size engel olmak istemiyorum der.ha engel değil ama tabi aramızda büyük bi saygı var.benim onun yanında rahat davranmadığımı söyler yat uzan dinlen filan der ama tabi dedim ya saygıdan asla yapmam.sırf bu yüzden çok nadir gelir ama nerdeyse hergün durumumu sorar.
Rabbim eksikliklerini göstermesin inşallah..Ne mutlu :)
Bizimde kızımız olacak..Kayınvalidemlerde 5. torun ve diğer 4üde kız :) Ağızlarından hep sağlıklı olsun yeter ki diye duydum..Her gittiğimde başka birşey çıkarıyor kayınvalidem önüme ve bunu böyle mi yapalım şöyle mi alalım diyor,battaniye işliyor,ki kendisi 70 yaşında..Zaten eşimde 32 yaşında,ben 27,en büyük torunları 24 yaşında :) Ben evin büyük torunu gbyim :) İnsanın evinin huzuru baöbaşka birşey,böyleside daha başka huzur verici..Kayınpederim 1 gün aramasa diğer gün mutlaka arar beni,sütümü,yoğurdumu kendisi mayalayıp gönderir..Allah razı olsun..Çok istiyorum kızım onlarla vakit geçirsin bol bol diye..
amin canım.sanırım aynı durumdayız sadece farkımız.eşim benle yaşıt.evin en küçük çocuğu.bizden büyük yiğeni var eşimin:))yaştanmı bilmiyorum yoksa çok görmüş ve yaşamışlıktanmı kaynaklanıyor onuda bilmiyorum ama hayatı bilen insanlarla olmak çok güzel bişey...

northstar

bAL DURUSU..
Kayıtlı Üye
26 Nisan 2008
2.913
1.054

Geçmiş olsun canım inşallah ağrıların olmaz

AhmetYahya

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
15 Temmuz 2013
717
420

çok çok geçmiş olsun.umarım sağlıkla ve vakitlice bebeğini kucağına alırsın.

Domatespatates

Üye
Kayıtlı Üye
9 Ekim 2013
154
12
30
Kızlar, sizce Destan nasıl bir kız ismi?

Buarada biz hala kesin isim bulamadık. Bekledikçe bulduğumuz isimlerden de soğuduk, ne olacak böyle:KK43: Var mı halen isim bulamayan, yoksa herkes artık son kararını verdi mi?
Destan'ı sevmedim :)
bizde henüz isim bulamadık, daha doğrusu çok isim bulduk ama hiçbirini ikimiz birden benimseyemedik. ortak bir isimde birleşebileceğimize dair inancım da kalmadı zaten iki isim istemiyoruz. kapı süsü için sipariş bile veremedim bu yüzden. korkarım bebek doğunca mecburiyetten bir isim vereceğiz.

Domatespatates

Üye
Kayıtlı Üye
9 Ekim 2013
154
12
30
canım geçmiş olsun..benımde 18 .haftamde enfeksıyon olmuştu.dr ıdrar kulturunden sonra benı urologa yolladı kasıktan vajınaya ınen agrım delı gıbıydı. urolog bu enfeksıyondan olmaz dedi. böbrek ultrasonu ıstedı. radtyolojı uzmanı sag bobrekte buyume var dedi. urolog ve kadın dogumcu enfeksıyon oranı yuksek oldugu ıcın 1000 lık antıbıyotık yazdı. urolog gunde 2,5 lt su iç ıdrarını hıc tutma sıkma kendını. mesaneyı tam boşalt dedi.ılerleyen aylarda baskı yapacak.doğumdan sonra böbreklerıne mutlaka baktır dedi...eger böbrekte asırı buyume olursa ıdrar bırıkmesını onlemek ıcın bırsey takarız dedi. ama onu ben yaptırmam demiştım xray ısınında yapılan bır operasyonmuş ablam bır profa göstermıştı bobrek ultrasonumu. ben 1000 lık antıbıyotıkten sonra ıdrarımı tam yapar hale geldım sıkıntı yok gıbı.. canım enfeksıyon olma enfeksıyon ıdrarı az yaptırıyor. pamuklu camasır gıy. gunde ıkı kere degış. önden arkaya sirkeyle sil.2,5 lt su ıc. mesaneyı tam boşalt.her ay ıdrar kulturu yaptır canım gecmış olsun

teşekkür ederim, zaten gebelikte sağ böbrekte bu sorun sık görülen birşeymiş ama sanırım benimki biraz daha ileri boyutta gebelikten öncesi olmalı bunun bebek daha çok büyük değil bu kadar yapamaz dediler. enfeksiyon çıkmadı bende Allah'tan ama idrarda kan hücresi çıkıyor.

Koseden

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
5 Eylül 2013
472
205
Bugün oğlumun odası geliyor, yerleşme, temizlik bir sürü heyecan var evimizde. Kızımın odası boyanmak için gitti, haftasonundan çnce gelmezmiş. Odalarda hersey çekmecelerde, denklerde, ortalarda, savaş alanı gibi. Şubat bitene dek inşallah yola koymuş olacağız herşeyi.
Geçen hafta yatılı bir yardımcı başladı, çok iyi çıktı maaşallah diyeyim şimdilik. Temiz, titiz, kibar, akıllı:) İnşallah Allah bozmasın böyle gider. Eski yardımcımızın, daha hafif ya da daha iyi maaşlı bir iş için, resmen yalan söylediği anlaşıldı. Doğuma üç ay kala ortada bırakmaya çalışmış oldu beni yani. Oysa ben karnı bunumda halimle, karda ayağında bot yok diye, ona bot almaya gitmiştim. Neyse böyle şeyler çok söylenmez ama sürekli helallik istedi telefonda benden. Ben de vermedim, herkes yapma etme Allah'ından bulsun dedi ama oğlumun 5 tüp kan verdiğini, testlerde hata olunca neler yaşadığımı asla unutmayacağım... Sokaklarda ağlama krizleri geçirmiştim, düşüp kalıyordum az daha nasıl unutayım!

Kayınvalidesi, kayınpederi cinsiyete-isme takanlara sözüm; eşiniz sizi ezdirmiyorsa ya da söylenenlerin etkisinde kalmıyorsa, hiç takılmayın. Dedeler, nineler o beğenmedikleri iki kız torunun merhametine kalırlar ilerde torun sevgisi tadabilmek için belki, Allah büyük...

Ağrısı sızısı olanlar, ihmal etmeyin, doktorunuza bir görünün. Bu haftaya kadar herşey normalse büyük olasılıkla önemli birşey değildir; bağların gerilmesi, kabızlık vs gibi şeyler olabilir. İdrar yolu enfeksiyonu da önemli, hiçbir sorun yokken erken doğuma neden olabiliyormuş. Bir arkadaş gitmeseydim bebeğimi kaybedebilirdim yazmış, ben de çok merak ettim ne olduğunu? Allah korusun diyelim düşünmesi bile korkunç!
Canım ya hatırlıyorum nasıl zorluklar yaşadığını, Allah nasıl biliyorsa o kadını öyle yapsın bari yalan atma hastayım felan diye nasıl da telaşlanmıştın, sen yeni bakıcını bulmuşsun hem de memnunsun boşver gerisini o düşünsün artık Allah'a havale et kendisini

gldn1993

Üye
Kayıtlı Üye
10 Eylül 2013
29
1
30
keşke bende bu kadar şanslı olsam bu kayınvalide konusunda :KK43: benim ilk haftalarımda düşük tehlikem vardı eşimin işi dolayısıyla 1 ay falan onlarda kalmak zorunda kaldım iş yapmıyorum yatıyorum diye beni eşime şikayet etmiş :KK5: çok kırılmış üzülmüştüm o zman şuan uzaqım cok sükür kafam rahat

Koseden

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
5 Eylül 2013
472
205
sbahtan beri bebeğim hiç oynamadı hareket halindeyim sürekli ama rabada filan otururken oynardı hissederdim.şimdi yemek yedim oturdm beliyorum hareket etsin diye.bu şeker zaten psikolojimi berbat etti.ne yesem fırlıyor değerler.bir hafta daha diyet yapacağım düşmezse insülün başlanacakmış.bu bebek niye hareketsiz kafama takıldı stres oldum
Canım ne yaptın oynadı mı bebiş, nasıl oldun umarım bir problem olmaz?