2014 Mayıs Anneleri

BEBEKLERİNİZİN CİNSİYETLERİ NE OLACAK?

• Ankete Katılan
    513

handrake

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
4 Nisan 2011
1.421
157
31

Lilacsofie

Dört yapraklı yoncayız:)
Kayıtlı Üye
8 Kasım 2013
2.617
649
kızlar ben çok halsizim sizde de var mı, uykuya doyamıyorum ilk üç ay gibi..

Hayatta gündüz uyumam, bir haftadır sızıp kalıyorum iki saat sonra uyanıyorum.
Ama oğlan çok yoruyor beni, okuldan geliyor, yemeği, banyosu, oyunu, parkı derken pilim bitiyor. Gece zaten çişi, suyu filan derken uykum sürekli bölünüyor. Sabah ta 7-7.30 gibi eşime kahvaltı için kalkıyorum. Normaldir belki de ama giderek bu haftalarda ağırlaştığımı hissediyorum artık gücüm azalıyor.

Bugün kayınvalidem gelmişti. Oğlumu uyutucam diye yanına yatmıştım. Oğlum kalkmış gitmiş ben uyuyup kalmışım, iki saat uyumuşum kadıncağız evdeyken:))) o derece yani:))

Son düzenleme:

denif

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
28 Nisan 2011
149
12
Ahhhh yoldaşımmmmmmmm sana kardeşim diyesim geldi benim de öyle 16 kilo aldım daha 2 ay var ohaaaaanessssss yani bi de çok kötü şeyler de yemiyorum sağlıklı şeyler yemeye çalışıyorum ama fazla fazla yiyorum sanırım, bi de ben hamilelikle ilgili hiç sıkıntı yaşamadım kusmadım midem bulanmadı yani ilk aylarda hiç kilo kaybı olmadı üstüne bi de home office çalışıyorum evden fazla çıkmadığımdan da oluyor sanırım amaaaannnn ne bileyim yaaaaaa işte inşallah doğumdan sonra veririrz bacım

ben bir de 4 hafta gerideyim canım senden, seni sollarım kesin :KK1: ben de sağlıklı şeyler yiyorum, tatlıyla çok aram olmadı hiçbir zaman o da kahvaltıda reçel bal vs yani. çok nadiren tatlı canım isteyip yedim, ekmek de akşamları pek yemem ama nasıl oldu anlamadım. dediğin gibi yok ceviz, fındık, meyve, süt, yoğurt derken abarttım herhalde biraz. doğumdan sonra veririz, dimi? veririz verirzzzzz :KK1:

Lilacsofie

Kayıtlı Üye
8 Kasım 2013
2.617
649
kızlar merhaba bahsetmiştim ya sertleşmeler oluyo diye..bugün doktora gittim anlattım dedim sertleşmeler var karnımda sıklaştı dedim doktor bana bunun kasılma oldugunu normal olduğunu magnezyum vereceğini içince rahatlucamı söledi... içime pek sinmedi ya doktora göre normalmiş sizce endişelenmelimiyim?başka doktora daha göözüksemmi?bu arada 26 haftalığım..birde kızlar ultrasonda bebeği gördüm yüzüstü yatıyodu miniğim:) bir ay önceki kontroldede yüzüstüydü pozisyon değiştirmemiş ssanırım.normalmi bu?sizinde bebkelrinizin böle yüzüstü yattığı oldumu?ne kadar evhamlı bi aneyin ben ya ama elimde değil..

Sevdikleri belli bir yatış pozisyonunu seçmek, parmak emmek, yüzleriyle oynamak gibi doğunca yaptıkları şeyleri yapmaya başladılar sanırım artık. Yani yüzüstü yatması normaldir diye tahmin ediyorum, arada pozisyon değiştiriyordur, denk gelmiştir. Benim oğluşum da hep plasentaya yastık gibi yüzünü gömerdi:)
Sertleşmeler bende de oluyor. Anlaşılan son iki ay zor geçecek.

Son düzenleme:

HATMACA

Üye
Kayıtlı Üye
16 Eylül 2013
35
2
30
oğlumun doğum gününde kız kardeşim tablet aldı üstüne bikaç takım aldı kaynanamlarda sordular kim aldı diye bende kardeşim aldı dedim hala daha bebeğe ne lazımsa söyle abla bişeyinide ben alim diyo dedim ee parası vardır alıyodur diyo Allahım yaaa halbuki kardeşim eve koltuk aldı kendine telefon kardeşime ve oğluma tablet maaş hep taksitte kendine bişey kalmıyo genede uğraşıyo kız...neyse ben zaten kaynanam belki utanır diye demiştim ama nerde üstüne demezmi şimdi bişey almayın doğunca alırsın diyo:KK47:oğlumda bile 1 yaşına gelince bi yelek getirmişti düymesi falan bile yoktu....neyse Allahtan köy zamanı geliyo gidicek bidahaki kışa kadar rahatım:KK1:

bende dün oğlumu gezdirim hemde bebişe bişeyler alim diye dolaşmaya çıktık eşim demezmi annemi de ara hiç biyere gidemedim diyo sonra gelin beni çağırmadı demesin diyo tabi bende bütün heves kaçtı dayanamadım annenin yanında ben bişey alamam alma şimdi diycek dedim eşimde belki sen alırken oda bişeyler alır diyo safım benim:KK1:neyse aradım ama dua ediyom gelmesi diye:KK1: Allahtan yemek yapıyomuş keşke akşam haber verseydin gelirdim dedi:KK1::KK1: teli kapadım şükürler olsun Rabbim dedim
Canım bizimkide aynı valla çok alma diyor yahu öyle diyeceğine birazda sen alsana hepsi aynı bunların

Lilacsofie

Kayıtlı Üye
8 Kasım 2013
2.617
649
yok benim normal halimden hiç bir değişiklik olmadı :)) hamile olmadan once de çirkeftim yine öyleyim :)) belki iyi bir yüreğim vardır ama içim dışımdadır. sinirlendim mi sıkıntı oluyor.. hep boyleydı :KK70: yıne de sağolasın.

ben ıstanbuldayım valla buluşalım ne zaman ıstersenız ıstanbulda olan varsa :)

Eşimden bilirim. Dünyann en sinirli ama aynı zamanda en vicdanlı en iyi kalpli insanlarından biridir. Sinir başka bişey, iyi olmak başka:)))

İstanbul Mayıs Anneleri buluşmak isteyen var mı? Eğer çoğunluk uygunsa bir plan yapabiliriz iyice aırlaşmadan, ne dersiniz:)

Lilacsofie

Kayıtlı Üye
8 Kasım 2013
2.617
649
ben bir de 4 hafta gerideyim canım senden, seni sollarım kesin :KK1: ben de sağlıklı şeyler yiyorum, tatlıyla çok aram olmadı hiçbir zaman o da kahvaltıda reçel bal vs yani. çok nadiren tatlı canım isteyip yedim, ekmek de akşamları pek yemem ama nasıl oldu anlamadım. dediğin gibi yok ceviz, fındık, meyve, süt, yoğurt derken abarttım herhalde biraz. doğumdan sonra veririz, dimi? veririz verirzzzzz :KK1:

Kesinlikle veriliyor, son düşüneceğiniz şey kilo olsun.

denif

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
28 Nisan 2011
149
12
Kesinlikle veriliyor, son düşüneceğiniz şey kilo olsun.

teşekkür ederim canım, içimi rahatlattın : ) emzirme anneye çok kilo verdirir diyorlar hep. umarım öyle olur. daha fazla abartmasam iyi ama yine de,artık doktorum da kızmaya başladı çünkü :44:

dimaam

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
14 Ocak 2013
2.195
1.160
Anakara'da yaşayan anne adayları nerede doğum yapacaksınız? Ben hala karar veremedim. Bütün hastanelere gittim neredeyse. Ne olacak benim halim yaa. :KK31:

Lilacsofie

Kayıtlı Üye
8 Kasım 2013
2.617
649
teşekkür ederim canım, içimi rahatlattın : ) emzirme anneye çok kilo verdirir diyorlar hep. umarım öyle olur. daha fazla abartmasam iyi ama yine de,artık doktorum da kızmaya başladı çünkü :44:
Ben 23.5 kilo alıp doğumda sadece 6 kilosunu verebilmiştim. Daha sonra tam veriyorken birden emzirme ve lohusalık bunalımı yuzunden feci kilo almaya başladım tekrar. Yani 54 ile 34-36 beden arası hamile kalıp, doğurmuş olmama rağmen 78 kiloyu görmüştüm.
Sonra zamanla rejim spor yapmadan kendiliğinden gitti kilolar.

Demek istediğim bazıları doğumdan sonra hemen veriyor, bazıları zamanla. Her bunye bır değil ama kendımızle barısık olup, yasadıgımız bu surecı kabullenmek en ıyısı. Isteyıp te eskısınden bıle fıt olamayan hıcbır anne gormedım çevremde. Zaten çocuk emeklemeye ve yurumeye basladıgında duzenlı spora ya da rejıme gerek kalmıyor. Kılolar hop hop gıdıyor.

Son düzenleme:

glaze_butterfly

yenigelinmutfakta.blogspo
Kayıtlı Üye
9 Ağustos 2009
1.856
26
Eşimden bilirim. Dünyann en sinirli ama aynı zamanda en vicdanlı en iyi kalpli insanlarından biridir. Sinir başka bişey, iyi olmak başka:)))

İstanbul Mayıs Anneleri buluşmak isteyen var mı? Eğer çoğunluk uygunsa bir plan yapabiliriz iyice aırlaşmadan, ne dersiniz:)

Eğer avrupa yakası ve haftasonu yaparsanız ben gelirim kızlar eşim bırakır martın 7 sine kadar ama :)

AskKirintisi

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
17 Eylül 2007
4.816
27
selam kızlar, bende bugün karnımın gerildğini sertleştiğini hissettim, dünkü doktor kontrolünden sonra kendimi dinleyip duruyorum, iyice paronayaklaştım. eski miskin halimi özledim, bugünlerde hiç iyi değilim, duygusal gelgitler mahvediyor.

_inci

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
3 Nisan 2013
645
444
Kizlar kucuk bi tartisma yasanmis.okurken cok hoslandim.hani birbirini cok seven kardesler olur ya birbirine biraz kizmis ama kiyamayan,uzulmesin sakin diye temkinli konusan.kendinde de hata bulan.seviyorum topigimizi ya

ayrica istanbulda bulusma fikri var ama biz kiskaniriz ki :KK43: neyse bizim yerimize de bulusun :)