2014 Mayıs Anneleri

BEBEKLERİNİZİN CİNSİYETLERİ NE OLACAK?

• Ankete Katılan
    513

Sugar234

so far so good:)
Kayıtlı Üye
26 Eylül 2012
214
19
Güzel anneler merhaba,

Uzun zamandır yazamadım. Anne olanları tebrik ederim:) Benim gibi hala bebişini bekleyenler inşallah hayırlısı ile tez zamanda yavrularımıza kavuşuruz:)
İzne 2 hafta önce cıktım. cıkmam ile hastalıklarla boğuşuyorum önce nezle sonra sinüzit bütün korktuklarım başıma geldi:KK43: ve bugün itibari ile kendime geldim çok şükür.
Kızımın keyfi yerinde gelmeye niyeti yok galiba ama adet sancıları gibi ve bel, sırt ağrılarım başladı. İnşallah bu hafta kavusurum.

handrake

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
4 Nisan 2011
1.421
157
31
Puff geldim hastaneden 50civarinda sancilarim acilmam hala 1cmmis geri gonderdi eve peesembe cagirdi bir daha persembe de gelmezse dedim burcu buyuk i:KK43:htimal suniyle doguracaksin gibi kafasi asagida degil hala dedi persembe gelmezse pazartesi bitiyor suniyi yicem hic sansim yok
Canim yürüyüş plates topu falan dene istersen.
Canım benim de süütm ilk günden beri yetmiyor. Degil 40 ml, benden en faz 5 ml cıkıyor sagdıgım zaman. emzirdikçe artar dediler, Tomrisin emzirme notlarından kampımı da yaptım. Nafile...Bütün gün memede zaten benim bebişim, emme refleksi cok kuvvetliymiş..Öyle çekiyor da çekiyor... Ama günde 300 ml mama verilmesi lazım diyor dr. İlk başta doktorun dediği kdr vermedim, inat ettim, bebeğim hala 3 kilonun üstüne cıkamadı, kilo almadı. Olmayınca olmuyor yani, bebeğimin gelişiminin geri kalmasından, aç kalmasından daha önemli bir şey yok. Sütüm çogalsın diye de yemediğim, içmediğim şey yok hala... İlk başta inanılmaz üzüldüm, hala ac kalıp mamaya saldırısnı gorunce içim acıyor, ama yapacak bir şey yok... Kendimi perişan ettikçe 2 damla olan süt de kaçıyor... Kısmet böyleymiş...
Hiç üzme kendini 2 damla sütünün tadını alıyor ya o bile yeter bence.dinlenmeyi ve bol sıvıyı ihmal etme yine de
Canim eşimle de tartıştık zaten bugün adamın üzerinde bir rahatlik var ki sorma.hiç bir şey yapılmamış az zaman var bir de diyor ki beyim arada hadi gidip aldiralim çocuğu sezeryanla...Bu adam bana 6.5 aylıkken çanta hazirlatan adam üstelik.daha bebek odasiyla ilgili hiçbir fikrimiz yokken gidip boya alıp yapma diye yalvardigim halde sırf aceleden, ben daha zaman var sonra yaparız dediğim için bana kızıp duvarı okul koridoru gibi kırmızı beyaz boyayan adam.inan nasıl davranacagimi şaşırdım.
Bugün de sinirden kaldırdım o koltuğu arada bana öyle bi deli cesareti deli kuvveti gelir.allahtan bebeğim hareketli. bebeğime birsey olursa kafasını duvara surterek kıvılcım çıkarırım....eşek kafalı😠

Sakin ol ve bebeğini düşün ne işin var koltukla senin. Boş ver sıkıntıyı onlar değil bayanlar çekiyor. sen aldırış etmemeye çalış. Bebişin de stres olmasın :)[/QUOTE]

Sırf korkudan randevumu öne çektim sancı kasilma olmamasına rağmen.

zeygur

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
6 Ağustos 2013
645
36
Merhabalar kızlar dün çıktık hastaneden oglum sarilik oldu hala geçmedi sütüm az mama takviyesi yapıyorum. Dogum sirasinda oğlumun kolunda sinir sıkışması olmus sag kolunu oynatamiyor :KK43: kolay kaynar gecer dediler.

Dogum hikayemizi anlatayim.
Çarşamba 7, mayista gece agrim sidettlendi az az suyum gelince hastaneye gittik 23:30 da. Hemen doğumhaneye aldılar sancılarım dk da bire düştü 5 cm acilmam vardı iki saat içinde 10.cm oldu ve Doğum gerceklesti cok şükür. hep dua ettim. Asil hikaye dogum sonrası oldu iste sarilik ve kolundan dolayi.
8 mayis gece 01:20 de dogum gerceklesti.
Gecmisi okuyamadım inşallah herkes iyidir.
Annelik inanılmaz bir duyguymus. Allahim herkesi yavrusuna bagislasin.
Öpüyorum sizi. Dualarinizi eksik etmeyin.

burcuarslnn

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
12 Kasım 2013
166
24

Hiç üzme kendini 2 damla sütünün tadını alıyor ya o bile yeter bence.dinlenmeyi ve bol sıvıyı ihmal etme yine de

Sakin ol ve bebeğini düşün ne işin var koltukla senin. Boş ver sıkıntıyı onlar değil bayanlar çekiyor. sen aldırış etmemeye çalış. Bebişin de stres olmasın :)

Sırf korkudan randevumu öne çektim sancı kasilma olmamasına rağmen.[/QUOTE]

Denemedigimiz kalmadi.mslesf

janicee

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
23 Nisan 2012
184
70
Canım benimde kan uyuşmazlıgi var ama dr um hiç böyle birşey demedi.

Allah Allah...Günün doldu mu? Bana da daha önce bundan bahsetmedi. Bugün 40 haftalık oldum. Hala kanala girmediğini görünce; bunun gelmeye niyeti yok, bak artık suyun da azalmış, kan uyuşmazlığın var karnında fazla kalmasını istemiyorum dedi. Nst ve çatı muayenesi yapıldı 1 buçuk gibi gidip yorumlarını alıcam. Çok iyi adam ama güvenmiyorum bu konuda :KK43: pufff

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

mneeee

hamd olsun YA RABB
Kayıtlı Üye
30 Eylül 2013
1.100
1.054
canım çok güzel anlatmışsın, çok güzel bir doğum olmuş maşaAllah ... vakit evladın tadını çıkarma vaktidir :KK16:
:nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar Taaa en baştan anlatıyım geçen temmuz ayında evliliğimizin 3. Yılını kutladık ve artık çocuk yapmaya karar verdik tabi eşimin yoğun isteği üzerine  ama iyiki de ısrar etmiş vee Allaha binlerce şükürki hiç aratmadı ilk ay aldık müjdeli haberi sabah eşimden habersiz sğlık ocağına gittim kan tahlili için sonuçlar ertesi sabah çıkar dediler sabah eşime sağlık ocağına kayıt yaptırmaya gitmemiz gerekiyomuş bi oraya ugrayalım dedim (yeni evimize taşınmıştık ama kayıt işini ben önceki gün halletmiştim ) tamam dedi çıktık doktor isim neydi dedi direk tahlil falan demeden söledim ekrana baktı vee aaaa ne güzel hamilesiniz dedi eşim şook tabi bilmiyo ya tahlili bakınca anlaşılıyomu falan diyo o şaşkınlıkla 
Hamilelik biraz sorunlu geçti ilk aylar kanamalar % 60 düşer denmeler üstüne bibe şeker ama yinede ben hergünden tat almaya çalışarak geçirdim sonuçta mutsu hamilelik musmutlu bi bebiş demekti  bu ara da kızımız olacağını öğrendik ki çok mutlu olduk çünkü ramazan ayında arkadaşlarımız gelmışti ve minik bi kızları vardı eşimin kucağından inmemişti eşimde keşke bizimde kızımız olsa demişti demek ki dua kapıları açıkmış diyorum 
Derken sona yaklaştık 39. Haftaya girdim ama hastenemden memnun değildim bi cesaret baksa bi hastaneden randevu aldık ve 2 mayısta kontrle gittik doktorum çok iyi karşıladı baya ilgilendi bu arada nts de sancı çıkınca açılma varmı diye muayne etti (bence o muayne doğumu başlattı ) hiç açılma yok bebişte çok yukarda gününü geçecek gibi duruyo dedi hayırlısı dedik hastaneyi doğumhaneyi gezdik beğendik 
Ordan eşim işe ben markete gittim magaza gezdim iki saat falan dolaştım eve geldim zaten akşam olmuştu yemek falan yedik saat 10.30 da bi ıslaklık hissettim lavbya gittim çamaşırım el kadar ıslanmış eşime seslendim hadi hastaneye didi bavulu falanda almadık daha erken diye  acilde kayıt yaptırırken bir su geldi acayip çook hiç o kadar beklemiyodumm şaşırdım ( haa bu arada yeni hasteneye gittik) yatış yapıldı doktorum aradı nst falan ama bende bi gram sancı yok gayet normalim eşimle uzandık beyaz sow izleyip gülüyoruz o denli  bu arada suyum gelmeye devam ediyor serum lar falan doktorum geldi 3 seçenek sundu sabaha kadar serumla açılma olmasını bekleyebiliriz sunu sancı verebiliriz ya da sezryan olabilir ama bence bekleyelim normal doğumu deneyelim dedi tamam dedim gece boyu nts ve muayne ama hiç açılma yoktu sabah oldu doktorum geldi hiç açılma yok suni sancı tutmayabilir çok yıranırsın bide üstüne sezryn olman gerekebilir dedi bizde spinal sezryan karar verdik bu arada kimseyede haber vermedik o anı baş başa yaşayalım istedik hemen beni hazırladılar ben gayet rahatım gülüyorum falan ama ben önlüğü giyince eşimin gözler dolu  ben onu teselli ediyorum yarım saate kızımızı geircem diye derken öpüştük koklaşık aldılar beni ortam acayıp soğuktu içinm titredi ama insanlar çok komikti baya gırgır muhabbet anestezi uzmanıyla hemşehri çıktık tam o anda bir ağlama sesi ama inanamadım ben başladıklarını bile fark etmemiştim hemen yanıma getirtilr çoook güzel dediğimi hatırlıyorum 
Sonra kızım temizleyip babasına götürmüşler giderken ben ebeye eşimle kızımı baş başa bırakın demiştim öle yapmışlar eşim baya ağlamış ebeler söledii yarım saat sonra benide çıkardılar ilk bakışma emzirme falan baya farlıydı ama çok güzeldi
Bu arada tesadüfen hastenede kızımızn adınıda eski bir bakan koydu 
Hastenemden doktorumdan çook memnun kaldım Allaha şükür her şey çoook güzel gelişti
Şimdi kızım 10 günlüük darısı bekleyen tüm hamiş arkadaşların başına sizleri çokk seviyorum burada birbirimize çok destek olduk iyiki varsınız  ayy gözlerim doldu
NOT: süt için hurma öneririm bebişiniz uyumakta zorlanıyosa da fetih süresini dinletin özellikle nasser al qatami nin sesinden benim kızda işe yarıyor 
:nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar:

hevin

İkiPaşaAnnesi :)
Pro Üye
17 Ocak 2009
6.972
8
Günaydın kızlar, geçmiş anneler gününüz kutlu olsun :KK16:
Benim dün oğlumla beraber 2. anneler günümdü, daha anlamıyor tabi ama babamız sağolsun Kaanın eline tutuşturmuş çiçekleri oda bana verdi :nazar:

Bu arada bizim normal doğum olmucak belli oldu, pozisyon olarak uygun değil oğluşum, ilkide sezeryan olduğu için bu riske girmek istemedik, birde çatı darlığıda var.
15 Mayısa gün verdiler sabah spinal sezeryanla alınacak ilkinde olduğu gibi.

Kızlar benim ilk doğumum bir buçuk sene önceydi, bende çok zorluklar çektim emzirirken baktınız bebeğiniz ağlıyor emdikten sonra mama takviyesi yapmaktan vazgeçmeyin ben yapmadım başlarda herkes nasıl verirsin mama falan dediler sonuç oğlum kilo bile almıyordu ayrıca sarılık riski çok yüksek çıkacaktı nerdeyse. Sonuç olarak her emzirmeden sonra azda olsa dahi verdim mamayı ve çok rahat ettik ama uzun sürmedi bu, bir iki hafta sonra sütümle doymaya başlamaştı.
Ha birde mama verirseniz eğer steril bir çay kaşığıyla su verin sakın ihmal etmeyin bunu.

Sütü arttıran ise uyku ve stressiz ortamdır,
onun dışında bulgur çok arttırıyor, incirde aynı şekilde ve karamalz var burda türkiyede ne adla geçiyor bilmiyorum ama alkolsüz bira bu, sütü arttıran en büyük içeceklerden biri her doktorun tavsiyesidir burda. Ben birde hippin süt çaylarını çok tüketiyordum oda işe yarıyordu.
Göğüs ucu yaraları için lansinoh krem var her emzirmeden sonra sürün birde göğüs kalkanı takın aventin çok iyi, uçlar kuru kalmıyor böylelikle fazla acı çekmiyorsunuz.

Bol bol su için kızlar, anne sütünün çoğu oğranı sudan oluşur, birde emzirirken 15 - 20 dk. bir göğsü verin ki en sonda kalan kaliteli sütü içsin bebeğiniz diye. Diğer emzirmedede önceden emzirdiğiniz göğsü verin sonra diğerine geçin ki tamamen boşalsın diye.

hersey_mumkun

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
25 Mart 2011
1.406
28

Sakin ol ve bebeğini düşün ne işin var koltukla senin. Boş ver sıkıntıyı onlar değil bayanlar çekiyor. sen aldırış etmemeye çalış. Bebişin de stres olmasın :)

Sırf korkudan randevumu öne çektim sancı kasilma olmamasına rağmen.[/QUOTE]

Geçmiş olsun canim tez zamanda bebisiin kolu iyileşir ınş, morelini bozmamaya çalış ki sütun azalmasin annesi

_inci

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
3 Nisan 2013
645
444
:nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar Taaa en baştan anlatıyım geçen temmuz ayında evliliğimizin 3. Yılını kutladık ve artık çocuk yapmaya karar verdik tabi eşimin yoğun isteği üzerine  ama iyiki de ısrar etmiş vee Allaha binlerce şükürki hiç aratmadı ilk ay aldık müjdeli haberi sabah eşimden habersiz sğlık ocağına gittim kan tahlili için sonuçlar ertesi sabah çıkar dediler sabah eşime sağlık ocağına kayıt yaptırmaya gitmemiz gerekiyomuş bi oraya ugrayalım dedim (yeni evimize taşınmıştık ama kayıt işini ben önceki gün halletmiştim ) tamam dedi çıktık doktor isim neydi dedi direk tahlil falan demeden söledim ekrana baktı vee aaaa ne güzel hamilesiniz dedi eşim şook tabi bilmiyo ya tahlili bakınca anlaşılıyomu falan diyo o şaşkınlıkla 
Hamilelik biraz sorunlu geçti ilk aylar kanamalar % 60 düşer denmeler üstüne bibe şeker ama yinede ben hergünden tat almaya çalışarak geçirdim sonuçta mutsu hamilelik musmutlu bi bebiş demekti  bu ara da kızımız olacağını öğrendik ki çok mutlu olduk çünkü ramazan ayında arkadaşlarımız gelmışti ve minik bi kızları vardı eşimin kucağından inmemişti eşimde keşke bizimde kızımız olsa demişti demek ki dua kapıları açıkmış diyorum 
Derken sona yaklaştık 39. Haftaya girdim ama hastenemden memnun değildim bi cesaret baksa bi hastaneden randevu aldık ve 2 mayısta kontrle gittik doktorum çok iyi karşıladı baya ilgilendi bu arada nts de sancı çıkınca açılma varmı diye muayne etti (bence o muayne doğumu başlattı ) hiç açılma yok bebişte çok yukarda gününü geçecek gibi duruyo dedi hayırlısı dedik hastaneyi doğumhaneyi gezdik beğendik 
Ordan eşim işe ben markete gittim magaza gezdim iki saat falan dolaştım eve geldim zaten akşam olmuştu yemek falan yedik saat 10.30 da bi ıslaklık hissettim lavbya gittim çamaşırım el kadar ıslanmış eşime seslendim hadi hastaneye didi bavulu falanda almadık daha erken diye  acilde kayıt yaptırırken bir su geldi acayip çook hiç o kadar beklemiyodumm şaşırdım ( haa bu arada yeni hasteneye gittik) yatış yapıldı doktorum aradı nst falan ama bende bi gram sancı yok gayet normalim eşimle uzandık beyaz sow izleyip gülüyoruz o denli  bu arada suyum gelmeye devam ediyor serum lar falan doktorum geldi 3 seçenek sundu sabaha kadar serumla açılma olmasını bekleyebiliriz sunu sancı verebiliriz ya da sezryan olabilir ama bence bekleyelim normal doğumu deneyelim dedi tamam dedim gece boyu nts ve muayne ama hiç açılma yoktu sabah oldu doktorum geldi hiç açılma yok suni sancı tutmayabilir çok yıranırsın bide üstüne sezryn olman gerekebilir dedi bizde spinal sezryan karar verdik bu arada kimseyede haber vermedik o anı baş başa yaşayalım istedik hemen beni hazırladılar ben gayet rahatım gülüyorum falan ama ben önlüğü giyince eşimin gözler dolu  ben onu teselli ediyorum yarım saate kızımızı geircem diye derken öpüştük koklaşık aldılar beni ortam acayıp soğuktu içinm titredi ama insanlar çok komikti baya gırgır muhabbet anestezi uzmanıyla hemşehri çıktık tam o anda bir ağlama sesi ama inanamadım ben başladıklarını bile fark etmemiştim hemen yanıma getirtilr çoook güzel dediğimi hatırlıyorum 
Sonra kızım temizleyip babasına götürmüşler giderken ben ebeye eşimle kızımı baş başa bırakın demiştim öle yapmışlar eşim baya ağlamış ebeler söledii yarım saat sonra benide çıkardılar ilk bakışma emzirme falan baya farlıydı ama çok güzeldi
Bu arada tesadüfen hastenede kızımızn adınıda eski bir bakan koydu 
Hastenemden doktorumdan çook memnun kaldım Allaha şükür her şey çoook güzel gelişti
Şimdi kızım 10 günlüük darısı bekleyen tüm hamiş arkadaşların başına sizleri çokk seviyorum burada birbirimize çok destek olduk iyiki varsınız  ayy gözlerim doldu
NOT: süt için hurma öneririm bebişiniz uyumakta zorlanıyosa da fetih süresini dinletin özellikle nasser al qatami nin sesinden benim kızda işe yarıyor 
:nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar:

Maşallahhh maşallah :nazar::nazar::nazar::emir_bebek::emir_bebek::emir_bebek:

Ya her hafta ayrı bi problem koyuyo önüme-ki biz gayet sağlıklıyız bence:) Çok iyi bi doktor ama beni kesmeye kararlı. Beklemenin sakıncalı olabileceğini söyledi. ilaçla falan normal doğurulabilecegini ilk kez duydum. Ben canı isteyince gelmesi taraftarıyım ama bunlar hiç bilmediğimiz konular olunca doktora güvenmek zorunda kalıyoruz. Ben yine biraz direteyim bi de başka dr a gideyim en iyisi.
Az önce hastanede sezeryandan yeni çıkmış bebek gördüm annesinin çıkmasını bekliyodu. Öyle güzel ki anlatamam. Onun bi saat önce benim bıdığım gibi karın içinde olduğuna inanamadım:) Yarın seninki de karnında değil baş ucunda olacak. Oyyy oy darısı başımıza insallah. .

your_app_name uygulaması kullanılarak device_name cihazından gönderilmiştir:
Bence farklı doktora daha sor. için rahat etsin

Puff geldimsin hastaneden 50civarinda sancilarim acilmam hala 1cmmis geri gonderdi eve peesembe cagirdi bir daha persembe de gelmezse dedim burcu buyuk i:KK43:htimal suniyle doguracaksin gibi kafasi asagida degil hala dedi persembe gelmezse pazartesi bitiyor suniyi yicem hic sansim yok

bana da cuma günü böyle demişti bugün açılmış. suni sancıya gerek yok doğum başlayabilir dedi. gerçi belli olmaz da dr ümitli. öyle bir muayene yapıyor ki bana gerçek doğum sancısını çektirtiyor çığlık atıyorum. açılsın diye yapıyormuş

Merhabalar kızlar dün çıktık hastaneden oglum sarilik oldu hala geçmedi sütüm az mama takviyesi yapıyorum. Dogum sirasinda oğlumun kolunda sinir sıkışması olmus sag kolunu oynatamiyor :KK43: kolay kaynar gecer dediler.

Dogum hikayemizi anlatayim.
Çarşamba 7, mayista gece agrim sidettlendi az az suyum gelince hastaneye gittik 23:30 da. Hemen doğumhaneye aldılar sancılarım dk da bire düştü 5 cm acilmam vardı iki saat içinde 10.cm oldu ve Doğum gerceklesti cok şükür. hep dua ettim. Asil hikaye dogum sonrası oldu iste sarilik ve kolundan dolayi.
8 mayis gece 01:20 de dogum gerceklesti.
Gecmisi okuyamadım inşallah herkes iyidir.
Annelik inanılmaz bir duyguymus. Allahim herkesi yavrusuna bagislasin.
Öpüyorum sizi. Dualarinizi eksik etmeyin.

maşallah maşallah :nazar::nazar::nazar::emir_bebek::emir_bebek::emir_bebek:

_inci

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
3 Nisan 2013
645
444
doktordan geldim. cuma günü açılma yok suni işe yaramaz demişti. açılmazsa haftaya sezeryan yaparız demişti.bugün açılmış şaşırdık. kafası da yeteri kadar aşağıdaymış. bir kaç gün içinde doğal sancı ile doğum bekliyormuş. inşallah öyle olur.çatı muayenesinde parmağını bir sokuyor ki çok acıyor işte bu doğum sancısı diyor. açılcakmış böyle yapa yapa.. hafta sonu hurma, yürüyüş, ilişki ile açtım demek ki. bi de sefamolsun arkadaşım plates topuna otur demişti onunla hareket yapıcam. inşallah bir kaç güne doğururum doğal sancıyla normal doğumla :KK16::KK16::KK16:doğuramazsam cuma suni sancı verecekmiş. pazar günü hastaneye gelemeyecekmiş ( buna biraz üzüldüm)

yineyeniyeniden2

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
2 Haziran 2012
995
526
Allah Allah...Günün doldu mu? Bana da daha önce bundan bahsetmedi. Bugün 40 haftalık oldum. Hala kanala girmediğini görünce; bunun gelmeye niyeti yok, bak artık suyun da azalmış, kan uyuşmazlığın var karnında fazla kalmasını istemiyorum dedi. Nst ve çatı muayenesi yapıldı 1 buçuk gibi gidip yorumlarını alıcam. Çok iyi adam ama güvenmiyorum bu konuda :KK43: pufff

39+0 olduk canım bugün. Hiç böyle bir şey demedi normal doğumu bekliyoruz

Rose daisy

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
30 Temmuz 2012
1.962
2.145
doktordan geldim. cuma günü açılma yok suni işe yaramaz demişti. açılmazsa haftaya sezeryan yaparız demişti.bugün açılmış şaşırdık. kafası da yeteri kadar aşağıdaymış. bir kaç gün içinde doğal sancı ile doğum bekliyormuş. inşallah öyle olur.çatı muayenesinde parmağını bir sokuyor ki çok acıyor işte bu doğum sancısı diyor. açılcakmış böyle yapa yapa.. hafta sonu hurma, yürüyüş, ilişki ile açtım demek ki. bi de sefamolsun arkadaşım plates topuna otur demişti onunla hareket yapıcam. inşallah bir kaç güne doğururum doğal sancıyla normal doğumla :KK16::KK16::KK16:doğuramazsam cuma suni sancı verecekmiş. pazar günü hastaneye gelemeyecekmiş ( buna biraz üzüldüm)

Süpermiş çok sevindim senin adına inşallah kendi sancıların gelir ve kolayca normal doğum yaparsın

Rose daisy

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
30 Temmuz 2012
1.962
2.145
Kızlar normal doğumu beklemek de ne kadar zormuş . 9 ay geçti 10 gün geçmek bilmiyor biraz karnım ağrısa umutlanıyorum bebişim geliyor diye ama yok yok inşallah kızım hayırlısıyla çok bekletmez bizi

oferta

yaşama sebebim oğullarım
Kayıtlı Üye
11 Şubat 2009
3.938
217
taze annişler size bi sorum olacaktı bebişinizin göbeği düştümü düştüyse kaçıncı gün düştü bide ilk banyosunu ne zaman yaptırdınız bizim doktor göbeği düştükten bir gün donra yıkayın dedi ama 10 oldu yıkamak istiyorum ama bilemedimm

Biz eve gelir gelmez yıkadık büyük oğlumuda yıkamıştım on gün çok uzun bir süre yıka bence çok rahatlayacaktır bebekte bizim altıncı günde düştü göbeğimiz yıkadıktan sonra güzelce kurulayıp baticon sürdük hep steril etmek için.

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi