2014 Mayıs Anneleri

BEBEKLERİNİZİN CİNSİYETLERİ NE OLACAK?

• Ankete Katılan
    513

Gulsum84

İki oğlan annesi :)
Kayıtlı Üye
18 Mayıs 2012
604
141
İyi geceler kızlar nasılsınız oğluşum çişini yaparken acı çekiyo baya iltihap mı oldu bilmiyoruz yarın doktora götürcez

mestcan

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
21 Ocak 2011
957
254
Merhaba kizlar umarim herkes iyidir bugum son kontrolum oldu heyecan huzun hepsi bir arada heyecan bebisimi kucagima almama sayili gunler kaldigi icin huzun ise nazlaniyodum herkese artik nazlanamiycam :)) bebeim 2700 dedi doktor Allaha sukur suan bi problem yok detaylari sordum bi suru sali sabahi 10:30 da alicak doktor 8 de hastanede olcam bugun agdami yaptirdim kas biyik ama pazartesi tekrar bi elden geciririm bebegimi 2 boyutluda gordum agzi burnu hokka gibi yerim onu cok merak ediyorum kizlarim cok sacli dogmustu bu nasil olcak acaba ben esmerim baba tarafi karadenizli hepsi sarisin renkli gozlu onlara benzesin istiyorum kizlar bana benziyo ayy gecmez artik şu 6 gun

Su cumleleri sanki ben yazdim. Benim de alti gunum kaldi. Oglum 2900du gecen ctesi. Yarin agda kuafor isini halledecem. Bugun cantami hazirladim. Kizim kapkara ayni ben :) Esim beyaz tenli karadenizli. Oglum da ona benzesin istiyorum ama hicc umudum yok :) Hayirlisiyla alalim insallah yavrulari. Gunler de gecmiyor. Safak 5 sayiyorum suan.

eyican06

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
21 Mayıs 2011
946
286
slm kızlar tebrik ve güzel dilekleriniz için tşk ederim. 2 konuda yardım istiyorum birincisi kızım iri bir bebek olduğu için dikişim fazla oldu 3 gün oldu doğum yapalı oturamıyorum hala çok canım yanıyor. zaten doğum sonrası çok tansiyonum düştü ölü gibi çıktım kanım felan kalmadı sapsarıyım hala. ilk gün hiç ayağa kalkmadım şimdide öyleyim kızımı kucağıma bile alamıyom. bu dikiş ağrısı için çözümünüz var mı?
2. konu ise hiç sütüm yok bomboş ne yapsamda gelse fikir verin

yawyaw

2 erkek anası
Kayıtlı Üye
18 Nisan 2013
1.305
700
Arkadaslar rabbime sukurr dogum yaptim.3750 gr agirlinda kelebegim dogdu.sutum hic yok
Siringayla mama veriyoruzz uzuluyorum
Tansiyom yuksek seyrettii icinde 2 gun kalcakmisim hastanede

Lilacsofie

Dört yapraklı yoncayız:)
Kayıtlı Üye
8 Kasım 2013
2.617
649
Merhaba kizlar umarim herkes iyidir bugum son kontrolum oldu heyecan huzun hepsi bir arada heyecan bebisimi kucagima almama sayili gunler kaldigi icin huzun ise nazlaniyodum herkese artik nazlanamiycam :)) bebeim 2700 dedi doktor Allaha sukur suan bi problem yok detaylari sordum bi suru sali sabahi 10:30 da alicak doktor 8 de hastanede olcam bugun agdami yaptirdim kas biyik ama pazartesi tekrar bi elden geciririm bebegimi 2 boyutluda gordum agzi burnu hokka gibi yerim onu cok merak ediyorum kizlarim cok sacli dogmustu bu nasil olcak acaba ben esmerim baba tarafi karadenizli hepsi sarisin renkli gozlu onlara benzesin istiyorum kizlar bana benziyo ayy gecmez artik şu 6 gun
Allah gönlüne göre versin canım:KK66:

Canim aynı gün doğum yapicaz Allah nasip ederse bende salı saat 11 de doğuma giricem şafak 6

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.
Haydi hayırlısı, sağ salim kavuşun...

İyi geceler kızlar nasılsınız oğluşum çişini yaparken acı çekiyo baya iltihap mı oldu bilmiyoruz yarın doktora götürcez
Çok geçmiş olsun, inş hemen gecer.

slm kızlar tebrik ve güzel dilekleriniz için tşk ederim. 2 konuda yardım istiyorum birincisi kızım iri bir bebek olduğu için dikişim fazla oldu 3 gün oldu doğum yapalı oturamıyorum hala çok canım yanıyor. zaten doğum sonrası çok tansiyonum düştü ölü gibi çıktım kanım felan kalmadı sapsarıyım hala. ilk gün hiç ayağa kalkmadım şimdide öyleyim kızımı kucağıma bile alamıyom. bu dikiş ağrısı için çözümünüz var mı?
Canım dikişler sanırım normal doğum olduğu için alttan? Ben sezeryan yaptım bır fıkrım yok ama süt konusunda bence 2 saatte bir sağmalısın. Hiç aksatmadan bir cc bişe cıksa sagıp biriktir. Dışarda oda sıcaklıgında duranı 3 saat, buzdolabındakını 3 gun ıcınde ıcırebılırsın. 1 çay kaşığı bile olsa biriktirip ver emınım artacaktır yakında. Gunde en az 3 lt su içmek gerekıyor. Her fırsatta uyumak şart. Kompostolar, rezene, still tea, sekerlı sulu meyveler, ısırganotu cayı, proteınlı gıdalar. Öğün atlamadan iyi beslenmek, sute yarıyor bıldıgım...

Arkadaslar rabbime sukurr dogum yaptim.3750 gr agirlinda kelebegim dogdu.sutum hic yok

Eyıcan a yazdım cnm yukarda umarım faydası olur.

zeygur

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
6 Ağustos 2013
645
36

Benim de bugun tam bir hafta oldu hala ağrım var. Ben duşla rahatliyorum ama sonrasinda iyi kurulayip kurutma makinesiyle kurutuyorum. İnşallah gecer artik çünkü bebegimle istediğim gibj ilgilenemiyorum bu yüzden.
Süt için aktardan bi karışım aldim rezene vs bi sürü ot var içinde. Keci boynuzu kaynatıp içiyorum. dere otu tüketiyorum. Ama sütum az hala moral çok etkiliyor beni. Moral bol su en iyisi sanırım.

mneeee

hamd olsun YA RABB
Kayıtlı Üye
30 Eylül 2013
1.100
1.054
En Büyük TÜRKİYE kızlar soma daki tüm dua bekleyen insanımız için, şehitlerimiz için ''SALAVATI ŞERİF'' okurmusunuz 3 er tane

mehuna

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
29 Nisan 2014
79
7
Nefesim durdu derken canım??? Ayy cok gecmıs olsun, sevındım suan ıyısınız ya.....

Amin handrakecim korkunc bır olay Allah sabır versın yakınlarına.

Nasıl özel hastaneymıs gercekten? Yaptır epıduralı rahat et herkes buyul bır acı cekmek zorunda mı ki?

Ay Allah korusun ben olsam ben de beklemezdim. Bir an once al kucagına ınsallah...

Cok sevındım rahatlamana. Kuzey' in durumuna da... Daha da iyi günleriniz olacak inşallah.

Sağ salim kuzuna kavuşasın inşallah.

Ohh ne guzel ben de kızımı buyutup suslemek ıstıyorum mneeecim, suan sadece emısıyoruz ama :)))))

Nasılsınız canım, nasıl gıdıyor annelık? Insallah ıyısınızdır. Dogumdan sonra elevıt gıbı vıtamınlere devam edın dıyor doktorlar, lohusalık huznune ıyı gelıyormus.

Coktan kavusmussunuzdur. Saglıkla bır omur ve boll sut dılerım annesı:)

Kontrolsuz olmaz kı.. Ilk haftasında kontrol oluyor. Su gecırmez bant taktılar mı ya da sprey ona gore degısır banyo durumu? Telefonla sorma ımkanın var mı? Hey Allah' ım ne ılgılı doktorlar var!!!

Oleeey işte bu kadar!!!! Öp kuzuyu bızım ıcın:))

Maaşallah cnm Allah bağışlasın.

Maalesef uyku olmuyor son gece canım :KK43:( O kadar heyecana uyku zorrr.

su gecirmez bant vardı sormadan banyo yaptım dun yandan acıldı hafif ama geri yapıştı :S telefon ettim kontrole gelmem gerekmıyo mu dedim 1 hafta sonra gel dedi oda dr değil yaanındaki hemşiremidir ebemidir sekretermidir o dedi
gidiyim bakiym cuma inşaAllah banyo yapmamda yanlış bişey yoktur

mneeee

hamd olsun YA RABB
Kayıtlı Üye
30 Eylül 2013
1.100
1.054
canım maşaAllah kurtulmuşsun sen de, kavuştun miniğine ne güzel Rabbim ayırmasın :KK16:
birde down sendromu riski vardıya siz dede bir problem yok demi

eyican06

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
21 Mayıs 2011
946
286

hayırlı olsun cnm bende senin gibiyim kızım 3820 dogdu :nazar: iri bebek dikişlerim var ağrı yapıyor oturamıyorum. en kötüsü sütüm yok bizde ilk sırınga ile verdik şimdide kasıkla verıyoruz 3 günlük kızım

Rose daisy

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
30 Temmuz 2012
1.962
2.145
ilk doğumum muayeneden sonra başlamıştı kızkardeşiminde muayeneden sonra suyu geldi tecrübeyle sabit yani:KK1:oyüzden birazdaha bekliyim diyorum valla korkudan eşime bile yanaşmıyorum kaç aydır

Hımm o zaman bekle canım benim ki bir türlü başlamıyo zamanını geçirecek gibi Hayırlısıyla kucağımıza alırız inşallah :emir_bebek:

PaPAtyaOrj

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
ÜZGÜN
Kayıtlı Üye
1 Ekim 2013
1.199
183
Geçmiş olsun dikişlerin için her wc sonrası pamuğu sıcak suyla ıslatıp dikis yerini temizle sonra da kuru 1 pamuk veya peçeteyle bastırmadan kurut..
Hergün banyonu yap rahatladığını hissediceksin 5 dikişim oldu böyle yaparak 3 günde agrısından kurtulmuştum...
Süte gelince klasik yöntem bol bol su 3-4 litre kadar birde günde 2-3 dal rezene otu....inşallah sütün fazlasıyla gelir.