2014 Mayıs Anneleri

BEBEKLERİNİZİN CİNSİYETLERİ NE OLACAK?

• Ankete Katılan
    513

zeygur

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
6 Ağustos 2013
645
36
Bnm de şaftım kaydı bölük pörçük gece uykusu hatta bazen yok gündüz de bn uyuyamıorum ve da 10 günlüüğüz hayat yeni başlıooooo

Bizde 12 gunluguz sariliktan uyandiramiyordum heralde geçti sarilik dün hic uyumadi nerdeyse ruh gibiyim yeterki iyi olsunlarda.

Tulayokay

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
2 Mayıs 2014
404
150
E=phekda;35366384]Tatlim benimki de kucuk dogmustu 37+3 2550 gr. Hic uyanmiyodu. Hastanede hep hemsireleri cagiriyordum yuzunu bile yikadiklari oldu uyansin diye. Ama ne yaptim ettim yuz yikadim topuk sıktım alt degistirdim uyandirdim emzirdim. Her iki memeyi de 15 er dk. 2 saatte bir. Cok sukur sarilik da olmadi. Cok zordu cok uykusuz kaldim ama sukur simdi kendiliginden uyanip emiyor. Ustelik memeyi tutamiyodu bile sadece ucundan cekebiliyodu nasil yara oldu tahmin edebilirsin. Ve ilk gunler ben de ishal oldu sanmistim. Gunde yaklasik 15 16 defa altini degistiriyordum ama normalmis. Zamanla hepsi duzeliyor. Sadece emzirmeye cok onem ver pes etme ne yap et emzir. 5 dk 5 dk 15 dk.yi tamamla her memede. Ve emerken kendi haline birakma hep cenesine dokun topugunu sık uyumasina izin verme. 5 dk karnini doyurmaz cnm. Bol sutlu gunler.[/QUOTE]
Öyle yapıyorum zaten canım çok saol cevabin için..uyku aralarında 5 dk emiyo yani 15 dk buluyor toplamda alt degismesini hiç sevmiyor ben de o şekilde uyandirmaya çalışıyorum ..minnak kızım umarım kilo almistir:)

Lilacsofie

Dört yapraklı yoncayız:)
Kayıtlı Üye
8 Kasım 2013
2.617
649
[SUB][/SUB]
Kızlar bebeğim 3 -4 gündür ishal oldu nası geçirebilirim kilo almıyor mudur daha 2 haftalik olmadık doktorum ek gıdaya başlatılır kilo almazsa demişti biraz küçük doğmuştu..sürekli emziriyorum tabi uykudan uyandırmak çok zor oluyo..bi 5dk ka çekiyor geri bırakıyorum uyuyo doymuyo mudur aceba bazen d3 uzun emiyo.tecrubeli anneler yazar mı lutfen:KK43:

Buarada emine naptin bize haber vermedin inş bebeğini sagsalim kolayca almissin dir kucagina..

Canım ishal oldugunu nasıl anladın? Anne sutu kakası acık sarı, taneli ve cıvık olur genellıkle. Eger ıshal oldugunu dusunuyorsan doktoru ıle konusmalısın acılen. Cunku kılo alımı degıl, enfeksıyon olması ve ozellıkle su kaybı olur, bu cok cok onemlı o kadar kucuk bebekte......

Doyup doymadığını en az 3-4 kaka ve cok bol ve sık sık bezini ıslatmasından anlayabılırsın cnm. Kılo alımı zaten en buyuk gosterge... Istersen sagarak ver bır muddet boylece ıctıgını sure ve mıktar olarak olcersın. Ortalama 450-500 cc ıcmelerı gerekıyormus bu donemde, bu mıktar cok hızla artacak. Maalesef memeden ıctıklerınden daha kolay ve hızlı ıcıyorlar bıberondan. Bıberona alısma rıskı var ama beslenmeyı ogrenmesı ıcın aynı zamanda bu bır avantaj; sonucta en ıyısını sen hıssedersın canım karar senın.

maydonose

hep musmutlu kii :)
Kayıtlı Üye
22 Mart 2013
381
136
kızlar topuk kanı için sağlık ocağına gittigimizde vermişlerdi bu damlayı doktorumuza 15. gün başlayın demişti ve pazar günü başladık ama o günden beri kızımın gaz sorunu kusmaları başladı prspektürü okudum kabızlık gaz bulantı karın ağrısı yapabilirmiş yani bütün yan etkileri gösteriyor sizler bu damladan kullanıyo musunuz bizimkinin adı monovit D3 kullanmasam bişey olurmu kii

Siljyah

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
27 Temmuz 2012
505
5
Anneler lütfen emzirmekten vazgeçmeyin ne zaman isterse emzirin kızınız ben memede yapışık geziyordum yara olduğu zamanda.alinacak önlemler var bol.bol emsin kokunuzu alsın. Ilk kakalari çok guzeldir kutuların puturlu ve açık renk sistemleri çok yeni unutmayin. Sarılık içinde bol bol emzirin zaten bi süre sonra kendileri uyanıyor biz.sarilik tedavisi görmüştük ona rağmen makina dan alıp emzirin olduğu. Unutmayın emdikce süt gelir sağın boş birakmayin bol su için sevgiler

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

meyraa

Guru
Kayıtlı Üye
23 Şubat 2008
2.897
4.307
Merhaba arkadaslar. Ben ya-nasip 10 mayista dogum yaptim. Kizim 2.570 gr ve 48 cm dogdu. Cok sukur kuveze falan gir.medi.iyiyiz dogum sonrasi sizde ve bebeklwrinizle ilgili ne gibi sorunlar yasadiniz? Paylasalim.

oferta

yaşama sebebim oğullarım
Kayıtlı Üye
11 Şubat 2009
3.938
217
Kaç gündür okuyorum ama yazamıyorum doğum yapan arkadaşlar gözünüz aydın.
Bizde durumlar fena abimiz çok kıskanıyor bebeği bıraktık onla uğraşıyoruz beş dakika boş vaktim yok cuma misafirlerim yine geliyor on gün bizdeler bu defa kaçışımda yok hep beraber olacağız ne yazıkki. Burda olmayı özledim stresten ölüyorum oğlum bizi çok zorluyor ne yapacağımı bilmiyorum.

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

Tulayokay

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
2 Mayıs 2014
404
150
[SUB][/SUB]

Canım ishal oldugunu nasıl anladın? Anne sutu kakası acık sarı, taneli ve cıvık olur genellıkle. Eger ıshal oldugunu dusunuyorsan doktoru ıle konusmalısın acılen. Cunku kılo alımı degıl, enfeksıyon olması ve ozellıkle su kaybı olur, bu cok cok onemlı o kadar kucuk bebekte......

Doyup doymadığını en az 3-4 kaka ve cok bol ve sık sık bezini ıslatmasından anlayabılırsın cnm. Kılo alımı zaten en buyuk gosterge... Istersen sagarak ver bır muddet boylece ıctıgını sure ve mıktar olarak olcersın. Ortalama 450-500 cc ıcmelerı gerekıyormus bu donemde, bu mıktar cok hızla artacak. Maalesef memeden ıctıklerınden daha kolay ve hızlı ıcıyorlar bıberondan. Bıberona alısma rıskı var ama beslenmeyı ogrenmesı ıcın aynı zamanda bu bır avantaj; sonucta en ıyısını sen hıssedersın canım karar senın.
Evet aynen söylediğin gibi çok açık sarı ve cok civik yaparken de sanki karnı agriyo gibi ama gaz sancisi da gibi bilemiyorum.normal de olabilir eğer öyleyse. yarın gitcez kontrole ozman belli olur kilosu ndan. çok sık emziriyorum ama doyup doymadığıni bilemiyorum..dolu dolu islatiyo altını hatta bi de altını açtığım anda da idrarırını yapabiliyo..inş bi sıkıntı yoktur..

melekim19

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
23 Ocak 2013
972
94
Canlar nasılsınız dığum yapan arkadaşlarım hayırlı olsun yapacak olanların allah yardımcısı olsun.
Kızım 19 günlük oldu yarın yarıkırk yapıcaz ikimizide yıkıcak annenesi:) meğer ne çok uyuyormuşum önceden. Şimdi 3 saat uyuyunca çok diyorum:)) çok yatamaz değil çok şükür iyice aabrı tükenmeden ağlamıyo yavrum. Yalnız gaz sancılaeı hiç rahat bırakmıyo yavrumu emerken sıkınmaktan kanter içinde kalıyo yavrum. Ne yapsam bilemiyorum:KK43: ilaç kullanmak istemiyorum.

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

hanife6n

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
30 Aralık 2013
123
10
Kızlaaar 18 Mayıs saat 16.10 'da normal doğumla kızımı kucağıma aldım. Darısı tüm bekleyenlerin başına....

hanife6n

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
30 Aralık 2013
123
10
Hala dogurmayanlar😊

Eylulguzeli 12 mayis normal💓

Emineveaydin 15 mayıs normal💓

SevdaSoner 15 mayıs normal💓

mneeee 16 mayis(normal)💓

FatmaBetül 18 mayis normal💓

Hanife6n 18 mayis normal💓

ses06 19 mayıs(normal)💓

Sugar234 19 mayis normal💓

hersey_mümkün 20 mayıs (sezeryan)💜

Mestcan 20 mayıs sezeryan💜

Halauniversiteli 20 mayıs sezeryan💜

Emres 20 mayıs sezeryan 💜

Esmasrn 20 mayıs normal💜

esra25 21 mayıs(normal)💜

Tekasur 21 mayıs normal💜

handrake 23 mayis(normal)💜

Hypattia 23 mayis normsl💜

Patatya005 23 mayis normal💜

Asilemm 24 mayis normal 💜

Şenay60 26 mayis normal💛

Avukat16 27 mayis normal💛

Sec 27 mayıs normal💛

Sturkans 27 mayıs normal💛

kubra1453 28 mayis(normal)💛

Sefamolsunnn 28 mayıs normal💛

Kolik 29 mayis normal💛
Handrakecim beni listeden silebilirsin aranızdan ayrıldım diğer listeye geçeceğim inş :)