2014 Mayıs Anneleri

BEBEKLERİNİZİN CİNSİYETLERİ NE OLACAK?

• Ankete Katılan
    513

Lilacsofie

Dört yapraklı yoncayız:)
Kayıtlı Üye
8 Kasım 2013
2.617
649
Yaşınız gelmişti artık ama evlenmemiştiniz ; evde kalmak üzereydiniz!!!
Nişanlandınız; iki bayram arası düğün olmaz ama fazla da uzatmaya gelmez!!!
Nişanlınızın annesine "anne" mi diyorsunuz, ne kadar da heveslisiniz böyle? Demiyor musunuz işte okumuş ukala gelinler böyle!!!
Evlendiniz tamam, düğüne neden Hanife Teyze'nin torunlarını çağırmadınız? Hem ne biçim davetiyeydi, gelinlikti öyle?
Balayına gitmeden önce kayınvalidenizin elini öpmeye gitmediniz mi ayy düpe düz rezalet!!!

Kaç sene oldu evlisiniz, bebek olmuyor tamam da suçu kimde? Çalışıyor, para biriktiriyor ya da geziyorsunuz yok bunlar bahanedir, olsaydı istemez miydiniz hiç oohoo!!!
Onca zaman korunmasaydınız hemen olurdu!!!
Pekii sorun siz de mi, eşinizde mi, vah vahhh tüh tühh!!

Hamilesiniz ay pek zayıfsınız nasıl taşıyacaksınız bu bebeği!
Ya da pek kilolosunuz maaşallah gören 9 aylık sanıyor...
Çok aşağıda taşıyorsunuz erken doğacak bu bebek...

Kız mıymış, olsun üzülmeyin bir dahakine erkek olur...
Erkek miymiş, evlenince ele karışırmış... Yine de hayret ilkinde erkeği de nasıl buldunuz şans, piyango mübarek!

Aa bebeğiniz oldu, maaşallah; normal doğum yapamadınız mı? Doktor öyle önerdi, riskliydi hiçbir önemi yok, sizin canınız pek tatlıydı belli ki!

Nasıl sütünüz var mı bari? Eee sezeryan olunca tabii süt gelmez!!!
Ayyy eltimizin gelini doğum yaptı bir sütü var bir sütü var bir parmak yağ üstü, yapış yapış...
Ay bu çocuk aç ondan ağlıyor, yaramadı sütünüz demek ki vah vahh!!!

Mama verin bari aç kalmasın!!!
Aaaa mama mı veriyorsunuz yazık el kadar yavruya...

Öcü teyzelerin yorumları hayatınızın tüm aşamalarında karşınızdaydı. Görünüşte ilgili, meraklı, sizin iyiliğinizi isteyen ama tüm yorumlarıyla hayatınıza müdahale eden, zor günlerinizde tek amaçları "ben demiştim" demek olan teyzelerdir bunlar... Hayatlarını, başkalarını özellikle de yakınlarını yetersiz bulmak üzerine kurmuşlardır. Ancak böyle yeterli, faydalı hissedebilmekteler kendilerini.
Onlara da maalesef zamanında aynı baskılar yapılmıştır ama şimdi sıra onlara geçmiştir; anlayış gösteme değil intikam zamanıdır!

Annelik nasıl doğum yaptığınızla, anne sütü mü yoksa mı mama mı verdiğinizle ölçülemeyecek kadar size özel, uzun süreli bir yolculuk.
Siz izin verdiğiniz sürece birileri çocuğunuzun kilosu boyu, ne zaman konustugu, bezi ne zaman bıraktığı, yuvaya ne zaman başladığı, çalıştığınız ya da çalışmasığınız için iyi bir anne olamadığınız konularında sıze demeçler verecekler. Sız ıyı anne olamadıkça ohh dıyıp kendılerını daha yeterlı ve ıyı hıssedecekler...

İşte lütfen tam da bu yüzden anneliğinizin keyfini sonuna dek sürün. Yavrunuza vereceğiniz en büyük hediye, onunla doyasıya geçirdiğiniz mutlu zamanlardır. Mutsuz kaygılı annenin çocuğu, mutlu ve kaygısız olamaz. Endişelerden ve yetersizlik duygusundan arınıp, çocuğunuzun ihtiyaçlarını, alışkanlıklarını, zayıf ve güçlü yönlerini takip ettiğinizde sadece "kendi hislerinizin" annelik yolunda en doğru rehber olduğunu göreceksiniz.

Size bir kap yemek yapıp, uyku uyumanız için bebeği pışpışlamaktansa; hani bakimmm sağdın ne kadar çıktı diyen öcü teyzenizi de (kendi anneniz bile olsa) artık lütfenn görmezden gelin:))

oferta

yaşama sebebim oğullarım
Kayıtlı Üye
11 Şubat 2009
3.938
217
Nişanlınızın annesine "anne" mi diyorsunuz, ne kadar da heveslisiniz böyle? Demiyor musunuz işte okumuş ukala gelinler böyle!!!
Evlendiniz tamam, düğüne neden Hanife Teyze'nin torunlarını çağırmadınız? Hem ne biçim davetiyeydi, gelinlikti öyle?
Balayına gitmeden önce kayınvalidenizin elini öpmeye gitmediniz mi ayy düpe düz rezalet!!!

Kaç sene oldu evlisiniz, bebek olmuyor tamam da suçu kimde? Çalışıyor, para biriktiriyor ya da geziyorsunuz yok bunlar bahanedir, olsaydı istemez miydiniz hiç oohoo!!!

Erkek miymiş, evlenince ele karışırmış... Yine de hayret ilkinde erkeği de nasıl buldunuz şans, piyango mübarek!

Aa bebeğiniz oldu, maaşallah; normal doğum yapamadınız mı? Doktor öyle önerdi, riskliydi hiçbir önemi yok, sizin canınız pek tatlıydı belli ki!

Ayyy eltimizin gelini doğum yaptı bir sütü var bir sütü var bir parmak yağ üstü, yapış yapış...

Öcü teyzelerin yorumları hayatınızın tüm aşamalarında karşınızdaydı. Görünüşte ilgili, meraklı, sizin iyiliğinizi isteyen ama tüm yorumlarıyla hayatınıza müdahale eden, zor günlerinizde tek amaçları "ben demiştim" demek olan teyzelerdir bunlar... Hayatlarını, başkalarını özellikle de yakınlarını yetersiz bulmak üzerine kurmuşlardır. Ancak böyle yeterli, faydalı hissedebilmekteler kendilerini.
Onlara da maalesef zamanında aynı baskılar yapılmıştır ama şimdi sıra onlara geçmiştir; anlayış gösteme değil intikam zamanıdır!

Annelik nasıl doğum yaptığınızla, anne sütü mü yoksa mı mama mı verdiğinizle ölçülemeyecek kadar size özel, uzun süreli bir yolculuk.
Siz izin verdiğiniz sürece birileri çocuğunuzun kilosu boyu, ne zaman konustugu, bezi ne zaman bıraktığı, yuvaya ne zaman başladığı, çalıştığınız ya da çalışmasığınız için iyi bir anne olamadığınız konularında sıze demeçler verecekler. Sız ıyı anne olamadıkça ohh dıyıp kendılerını daha yeterlı ve ıyı hıssedecekler...

İşte lütfen tam da bu yüzden anneliğinizin keyfini sonuna dek sürün. Yavrunuza vereceğiniz en büyük hediye, onunla doyasıya geçirdiğiniz mutlu zamanlardır. Mutsuz kaygılı annenin çocuğu, mutlu ve kaygısız olamaz. Endişelerden ve yetersizlik duygusundan arınıp, çocuğunuzun ihtiyaçlarını, alışkanlıklarını, zayıf ve güçlü yönlerini takip ettiğinizde sadece "kendi hislerinizin" annelik yolunda en doğru rehber olduğunu göreceksiniz.

Size bir kap yemek yapıp, uyku uyumanız için bebeği pışpışlamaktansa; hani bakimmm sağdın ne kadar çıktı diyen öcü teyzenizi de (kendi anneniz bile olsa) artık lütfenn görmezden gelin:))

eline sağlık nede güzel yazmışsın okudukça hem gülümsedim hemde hak verdim sana.canım ne güzel bir yüreğin var senin böyle.iyiki burdasın .

Lilacsofie

Dört yapraklı yoncayız:)
Kayıtlı Üye
8 Kasım 2013
2.617
649
eline sağlık nede güzel yazmışsın okudukça hem gülümsedim hemde hak verdim sana.canım ne güzel bir yüreğin var senin böyle.iyiki burdasın .

Ne zamandır yazacaktım aklımdaydı canım. Annelik hayattaki en güzel duygu, doyasıya yaşamamıza engel olmak isteyen o kadar fazla insan ve durum oluyor ki, hissettiklerimi yazmak istedim. Sen de iyi ki burdasın:))

nurgulalper

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
24 Ekim 2013
386
36

ne güzel yazmışsın hislerime tercüman olmuşsun resmen:KK1: ah o teyzeler insanın pisikolojisini bozmak için varlar sanki ama takmak yok :21:

plojovic

Gülüşlerinizle Alkışlayın Beni⚛️ S🍀S
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
24 Eylül 2013
12.158
13.608
Merhabalar hic bebekte bobrek buyumesi duyan oldu mu? 20 haftalikken doktorumuz bu teshisi koydu sag bobrek 8mm olmus takip edeceğiz dedi bikac doktor daha gördük bitanesi cok korkutucu konustu aranizda hic bu durumu yasayan ya da duyan oldu mu?

Duymadim hic billmiyorum canim..
Insallah gecici birseydir..
Gecmis olsun..

Canım benim sorunum sanırım yeterince yemek yiyememek, öyle bir iştahsızlık var ki üzerimde gerçekten ağlayarak yemek yiyorum sırf bebeğim için ağzıma yüzüme yemeği sıkıştırıyorum ama nafile suyu zaten çok fazla içiyorum böbreğimde taş olduğu için eskiden beri çok su içerdim. Ama şu sıcak su ile masajı ben de deneyeceğim belki işe yarar. Bir de benim iki kürek kemiğimin arasına kar yağıyor adeta bir tek orası üşüyor vücudumda sürekli sıcak tutmaya çalışıyorum ama olmuyor öksürükten ölüyorum..

Gecmis olsun..
Saglik olsunda varsin mama da olsun tabi ki..
Zamanla duzene girecektir insallah..

doğum yaptım şükür. ama öldüm öldüm dirildim :KK43:

saat 6da suni sancı verildi. öğlensonu 3.30a kadar sancı çektim :KK43: kızımın kalp atışları düştü aniden. ve suyuna pislemişti. apar topar sezeryana alındım. çektiğim sancı yanıma kar kaldı :KK43:

daha sonra ayrıntılı anlatacam

Gozunuzaydin canim..
Kurtuldunuz ya saglikla sukurler olsun..

Saat 13:53 de kizim dünyaya geldi. 3680 gr, 5 saatlik sancida rahim tamamen acildi ama bebegim kanala girmedi bir turlu. Cok ugrastim ama olmadi. Epidural sezeryan oldum. Darısı bekleyenlerin basina

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

Gozunuzaydiin..
Masallah meleginee:nazar:

Ellerine saglik canim :)
Yaziyi cogaltip birsy diyene veresim geldi:KK9: Teyzelerin eline tutusturmak lazim :KK9:

zeygur

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
6 Ağustos 2013
645
36
Annem gidiyor bu gece moralim çok bozuk :KK43:
Nasil bakicam ogluma yalniz bilmiyorum annem disinda kimseyle rahat olamıyorum :KK43:

melis1643

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
12 Mayıs 2013
102
11
kızlarr uzun zamandır giremedim siteye okuyamadım geçmişide.malum bebişlerle pek fırsat olmuyo.bende spinal sezeryanla doğum yaptım 7 mayısta 3900 51 cm doğdu bebeğim 14 günlük oldu bile.çok farklıymış anne olmak uykusuzluk gaz ağlama sevgi tüm duygular birbirine karıştı.birde karnım hala uyuşuk sezeryan olan herkesin böyle mi oluyo bende mi bi gariplik var çözemedim.birde kafam karıştı işitme testi ve kalça çıkığı için tetler nezaman yapılıyor.bilen var mı?kaç tane hastaneyle görüştüm hepsi farklı söyledi.biri hemen yaptır diyo biri 1 ay sonra diyo diğeri 2 ay bitsin diyo anlamadım yaptıranlar nezaman yaptırdı acabaa

yawyaw

2 erkek anası
Kayıtlı Üye
18 Nisan 2013
1.305
700
Gobegimiz 7.gunu sabaha karsi utkunun altini degisirken dustu cok sukur....bugun topuk kani verdik saglik ocaginda ve utkuyu tarttilar.3730 iidi 3450 olmus normal bu dusme dedi ve kilosu oldukca iyi dedii...ordan hastaneye gittik.bem dikislerimi aldirdim doktorumla helalestik.ikinciye beklerim amm 1 sene sonra didi:))) utkunun isitme testini yaptirdik sukur iki kulacigida duyuyoo...ben cok fenayim ama sezeryamdan hemen sonra ayaga kalktim hic agrim olmadi dikis yerlerimde..fakat cok ama ama cok fena bel ve sirt agrim var.neyapacagumi bilemiyorim...emzirmek icin koltuga bile oturamiyorum aci cekiyorum.gogs uclarimda felaket utku emmdikce agliyrum.ama karxni doyuyuo ya ne mutlu.sonuc olarak yorgun uykusuz ama cokkk mutlu bi anneyim:)))

handrake

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
4 Nisan 2011
1.421
157
31
Hala dogurmayanlar😊

SevdaSoner 15 mayıs normal💓

ses06 19 mayıs(normal)💓

esra25 21 mayıs(normal)💓

Tekasur 21 mayıs normal💓

handrake 23 mayis(normal)💓

Hypattia 23 mayis normsl💓

Patatya005 23 mayis normal💓

Asilemm 24 mayis normal 💜

Şenay60 26 mayis normal💜

Avukat16 27 mayis normal💜

Sec 27 mayıs normal💜

Sturkans 27 mayıs normal💜

kubra1453 28 mayis(normal)💜

Kolik 29 mayis normal💜

Tulayokay

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
2 Mayıs 2014
404
150
Annem gidiyor bu gece moralim çok bozuk :KK43:
Nasil bakicam ogluma yalniz bilmiyorum annem disinda kimseyle rahat olamıyorum :KK43:
Benim Annem de cuma gidecek:KK43: gitmeden önce kızımi yıkatacak bana ama bi yeri incinir die çok korkuyorum umarım yapabilirim yani yapmak zorundayım kim yapcak ki başka. .Canım annem yemeğimi suyumu sutumu düşünüyordu hep ben de pek dikkat etmem kendime bakalım nası olcak yalnızlık:KK43:

BESTEKIZ

Bİ SEN Bİ BEN BİRDE BEBEK
Kayıtlı Üye
22 Mart 2013
4.600
2.404
kızlar o kadar moralim bozuk ki resmen psikolojim bozuldu sorunum sezeryan dikişlerim 23 gün olmasına rağmen hala iyileşemedi biraz sulanma vardı eşimde hergün aç havalandır dedi benede 2 gündür öyle yapıyordum şimdi açtım birde baktım tırnak üstü kadar biyer kanıyor biraz sarı gibi yani iltihaplı gibi bu 2 sezeryanım acaba bu yüzdenmi hiç iyileşemeyecek gibi hissediyorumağlamaktan helak oldum oğlum da halime üzülüyor 4 yaşındaki çocuk beni üzülmesin diye bir dediğimi iki etmiyor 4 günlük sezeryanliyken doktora gittim söyledim normal demişti lütfen siz bir akıl verin ne yapayım
canim baska bi dr.a git istersen yani bu normale benzemio ...
Bugün muayene olduk kalça filmi ve bera testi için ayın 27 sine randevu aldık... gaz için farklı bir damla verdi çok etkiliymiş günde 2 defa 5 damla vericem sigorta karsılamıyomus küçücük şise 40 tl gazı bitsin yavrumunda (inş). Kilosu 3800 olmus bayağı kilo almış maşallah. Ama malesef doymuyo obur bir cocukmuş hic bana cekmemis aynı babası :) emme seklini anlattım mememi saga sola cekistiriyo yara olcak ceke çeke sürekli gece gündüz meme istiyo bide gögsüm hiç dolu dolu olmuyo sünger gibi oldu resmen. Mama alın dedi cok aglar aynı sekilde devam ederse günde 2 kere ver dedi eğer öyke olmazsa verme dedi...
Mama kullanan anneler ben daha önce mama kullanmadım kutuda yazıyo ama mesela 2hafta 4 hafta diyo bide 2 aylık diyo biz bugün 32 günlük olduk 2 aylık yazan ölcüdemı vermeliyim yoksa 4 haftalık olandanmi..bide mesela dışarı çıkarken mamayı hazırlasam dışarda versem mesela 1 saat içinde bisey olurmu yoksa tazemi hazırlamalıyım çok oldu ama tecrübesiz olunca....
Yarında aşımız var ağrısız sızısız atlatırız ins

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

canim termuslar oluo ya sicak su yu tutuo icinde uzun sure ondan al istersen cunku biberonda beklemesi olmaz...taze ilik ilik yapman lazim...ben ebemizin dedigi olcude werdim hep...ama simdi yetmio 30 luk cc kuutuda 2ila 4 haftalik yazio onun olcusunu weriom..60 cc lik ....ama birde cogaltmadim ebem 5 er 5 er cogalt dedi...35lik 40 lik 45 lik hani anladidin mi ....ayni zaman da emio da iki gogsumude emio hala doynuor araniosa da mama weriorum dr dedi...

sera testi ne canim