2014 Mayıs Anneleri

BEBEKLERİNİZİN CİNSİYETLERİ NE OLACAK?

• Ankete Katılan
    513

rosalinda

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
12 Mayıs 2012
1.034
14
İnşallah kendiliğinden gelir sancınız kolay bır doğum dilerim.

Hak ne demek canım, askolsun. Sadece yasadıklarımızı paylasıyoruz.

Anlattığın şeyi çok iyi anlıyorum, bizde de oldu. Sonucunda gerçekten beslenme aralarını açtı ve sütüm çoğaldı ( ben öyle hissettim-sağınca da daha çok geldi) Doktoruyla paylastım durumu (kilo alımı sınırda oldugu ıcın) tam tahmin ettiğim gibi kilo ıcın tartısını pazartesi yapacakken hemen bu cumaya aldı. Eger kılo alımı ıyıyse 4 saat aralıklarla emmesıne ızın verırız dedı. Yarın gıdıncesonucunu yazarım buradan.

Sımdı Sezen de muhtemelen emme aralıklarını arttıracak, sız de o donemdesınız. Dıger taraftan gogsunun dolmasını cok takma kafana cunku sureklı emerse, sen gogsunun dolmadıgını hıssetsen de o aynı mıktar sutunu alıyor. Ustelık sureklı emmesi beyne daha fazla uyarı gonderıp sutunun artmasına neden oluyor. Gogsunun dolmuyor olmasının senı psikolojık olarak olumsuz etkılemesıne ızın verme.

Beslenme saatlerının oturması ıcın henuz cok erken. Bıraz sabır canım. Bu kırk gunde sekılden sekıle gırecekler, sonra bır de bakacagız kı ne oldugunu anlamadan gunde sadece uc kere emzırmeye ve ek gıdalara baslamısız:)) Zaman cok cabuk gecıyor, sımdı yapmamız gereken tek sey sabretmek; ne zaman ıhtıyacları olursa emzırmek sıkılmadan, moral bozmadan ve duzenlerını takıp edıp anlamaya calısmak...

teşekkür ederim,inşallah doğal sancım başlar akşam ılık suda dinlenmeyi düşünüyorum yürüyüşede devam ,inşallah kolayca kurtulurum, ben ve tüm benimgibi bekleyenler

rosalinda

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
12 Mayıs 2012
1.034
14
kızlar tedirginim yardımcı olun.dun nst de sancı cıktı.bu arada suan 39 haftalık sezeryan olacak.sancıyı gorunce acılmaya baktı alttan.cok cok acıdı.acılma var yada yok demedi. magnezyum verdi.sancıları azaltır dedi.dr dan cıkınca wc gittim kanama olmus.aksama kadar biraz biraz oldu.sonra kahverengi gelmeye basladı.hala akıntı seklinde kahverengi geliyo.yarın tekrar gidicem ama normalmi sizce ya.komsum gelmemesi gerekirdi dedi.tedirgin oldum.

muayene doğumu tetikliyo bendede öyle olmuştu, nişan olabilirmi acaba ,sezeryansa bence doktoruna haber ver

kubra1453

Zeynep Bu Güzellik Varmı Soyunda:)
Kayıtlı Üye
4 Aralık 2013
188
111
merhaba kızlar bugün kontrolüm vardı yeni geldim hemen sizle paylaşmak istedim , bugün 39+0 olduk nstde sancım çıktı dr hemen doğumhaneye çık dedi, ben bianda şok oldum doktora nasıl yani ama benim sancım yokki dedim:KK1: sancın var dedi suni sancıyla doğumu başlatıcaklardı ben istemedim evde kendi sancımı beklemek istiyorum dedim,bebeğin durumu nedir dedim ,bi problem yok bebek bekliyo dedi,doğrumu yaptım bilmiyorum doğum kendi başlasın istiyorum daha günüm geçmiyo sonuçta

Elbette ki mecbur kalinca suni sanci yada sezeryan olması gereken şeyler ama bi sıkıntı yoksa ben de bekleme taraftariyim. 39+2yim bugun. Herkesin doğumuna şahit olup tecrübelerini okuyuupp sonra dogurcam sanirim bu gidisle :KK1:

rosalinda

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
12 Mayıs 2012
1.034
14
Elbette ki mecbur kalinca suni sanci yada sezeryan olması gereken şeyler ama bi sıkıntı yoksa ben de bekleme taraftariyim. 39+2yim bugun. Herkesin doğumuna şahit olup tecrübelerini okuyuupp sonra dogurcam sanirim bu gidisle :KK1:

2 gün varmış aramızda ,bende öyle düşünüyorum herşeyin doğalı en güzeli suni sancıdan çok korkuyorum zaten:18: ,hayırlısı artık...

kubra1453

Zeynep Bu Güzellik Varmı Soyunda:)
Kayıtlı Üye
4 Aralık 2013
188
111
2 gün varmış aramızda ,bende öyle düşünüyorum herşeyin doğalı en güzeli suni sancıdan çok korkuyorum zaten:18: ,hayırlısı artık...

Ben de normal olmasini cokk istiyorum ama kendiime de sürekli sunu söylüyorum..
Suni sanciyla çok rahat doğum yapan da varr ,, kendi sancisiyla 12saat boyunca doguramayip mecbur sezeryana giden de.
Yani tek bi doğru, herkeste ayni olan değişmez gerçekler yok doğum konusunda.. Tek bir doğru var o da kendimizi hiçbirine korkutmamak..:KK66:
Öyle yada böyle.. Hepsi bir günde oluuup bitcek Allahin iizniyle.
Ama ben inanıyorum kiii hayirlisiyla enn rahat ve güzel dogumlari yasayacagiz insaaalllaahhhh:)
Ah bide doguraydik iyiydiii :KK1:

aysesina

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
30 Aralık 2010
157
45
muayene doğumu tetikliyo bendede öyle olmuştu, nişan olabilirmi acaba ,sezeryansa bence doktoruna haber ver

canım ben cok acıdıgı için oldu diye dusunmustum.o yuzden aramadım.zaten yarın tekrar nst ye cagırmıstı yarına kadar bekliycem artık.önce pembe geldi sonra kırmızı sonra koyu kahve simdi acık kahve galiba normale dogru gidiyo :))

EsilaGuluBb

Ask BöcükleriMm.,.<3
Kayıtlı Üye
21 Mart 2014
933
482
24
merhaba kızlar bugün kontrolüm vardı yeni geldim hemen sizle paylaşmak istedim , bugün 39+0 olduk nstde sancım çıktı dr hemen doğumhaneye çık dedi, ben bianda şok oldum doktora nasıl yani ama benim sancım yokki dedim:KK1: sancın var dedi suni sancıyla doğumu başlatıcaklardı ben istemedim evde kendi sancımı beklemek istiyorum dedim,bebeğin durumu nedir dedim ,bi problem yok bebek bekliyo dedi,doğrumu yaptım bilmiyorum doğum kendi başlasın istiyorum daha günüm geçmiyo sonuçta
Cabnim benimde sancin yojtu bebisimin sancisi vardi ama 7mayista benim cok cok hafuf duzensiz sancim basladi 9mayis saat 11e kadar hafif sancilardi tabi son iki gun hastanelerdeydik saat 11den sonra birden cogaldi ve 2;35de dogumum oldu.Ben ilk gunumu duzensiz sancilarla gecirdim duzensiz die onemsemedim dus aldim sabaha dogru biraz rahatladim ama 8 mayista bile hala duzensiz sancim vardi yavas yavas duzene giriyordu bebisimize bisi olucak die korktu esim 8mayista yani sancilarimin 2.gununde aksam gittik acile 3cm aciklik varmis.Yatis yaptilar sabah 9-10gibi 5-6cm aciklik olmus ama hala suyum gelmedi die suyumu patlattilar hic acimadi bu islemde.saat 11gibi sancim birden cogaldi saat 2;35de de dogum yaptim hamdolsun.Bence vekle evde ama dikkatli ol yinede canim en iyisi sancilarin cok cogalinca bi dus al.Ve lavobaya gitmeyi sakin unutma ben utanirim bisi olursa dogumda die hastanede yatisim olmadan once bile bol bol gittim aklinda olsun die soledim canim saatlerce yataktan kaldirmiyorlar dogum baslayana kadar hazirlikli ol yani.

hersey_mumkun

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
25 Mart 2011
1.406
28
Merhaba gusel anneler ben de doğum hikâyemi yazmaya geldim :) 20 mayıs 2014 10:48 de elifimiz dünyaya geldi

O güne kadar bu topigi takip ettim bilgilerinnizden yararlandim hepinizden Allah razı olsun

Yavrumu epidural sezeryan ile dünya ya getirdim normal doğumdan korktuğum için bunu kendim istedim Allah a şükür her şey sorunsuz geçti su an evimizdeyiz 38+5 te 3335 gr 51 cm Dogdu Melegim

Su an uyuyor hep emmek istiyor sutum de fena değil geldi ama doymadigi yerde mama takviyesi yapiyorum süt gelsin diye steel tee ve lactamil ve bool su iciyorum bizden şimdilik bu kadar kizim uyanmaya çalışıyor gene yazarim. Bu arada dogum bekleyen arkadaşlar bu harika duyguya hazır olun mükemmel bişey evlat kokusuyla uyumak, sağlıcakla kalin

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

EsilaGuluBb

Ask BöcükleriMm.,.<3
Kayıtlı Üye
21 Mart 2014
933
482
24
kızlar tedirginim yardımcı olun.dun nst de sancı cıktı.bu arada suan 39 haftalık sezeryan olacak.sancıyı gorunce acılmaya baktı alttan.cok cok acıdı.acılma var yada yok demedi. magnezyum verdi.sancıları azaltır dedi.dr dan cıkınca wc gittim kanama olmus.aksama kadar biraz biraz oldu.sonra kahverengi gelmeye basladı.hala akıntı seklinde kahverengi geliyo.yarın tekrar gidicem ama normalmi sizce ya.komsum gelmemesi gerekirdi dedi.tedirgin oldum.
Ben 38+2de kendi sancilarimla dogurdum.Alttqn muayenelerde genelde oluyo bendede oluyodu acilmam yokken benim cok aciodu ben acioma olunca acir saniodum ama acilmam varken hic hissetmedim alttan muayene acisini.Yinede bi doktoruna haber ver isyersen canim sezeryanmissin herhalde bide.:KK49:

rosalinda

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
12 Mayıs 2012
1.034
14
Ben de normal olmasini cokk istiyorum ama kendiime de sürekli sunu söylüyorum..
Suni sanciyla çok rahat doğum yapan da varr ,, kendi sancisiyla 12saat boyunca doguramayip mecbur sezeryana giden de.
Yani tek bi doğru, herkeste ayni olan değişmez gerçekler yok doğum konusunda.. Tek bir doğru var o da kendimizi hiçbirine korkutmamak..:KK66:
Öyle yada böyle.. Hepsi bir günde oluuup bitcek Allahin iizniyle.
Ama ben inanıyorum kiii hayirlisiyla enn rahat ve güzel dogumlari yasayacagiz insaaalllaahhhh:)
Ah bide doguraydik iyiydiii :KK1:

inşallah ,doğru söylüyosun pozitif düşünelim pozitif olsun herşey

rosalinda

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
12 Mayıs 2012
1.034
14
Cabnim benimde sancin yojtu bebisimin sancisi vardi ama 7mayista benim cok cok hafuf duzensiz sancim basladi 9mayis saat 11e kadar hafif sancilardi tabi son iki gun hastanelerdeydik saat 11den sonra birden cogaldi ve 2;35de dogumum oldu.Ben ilk gunumu duzensiz sancilarla gecirdim duzensiz die onemsemedim dus aldim sabaha dogru biraz rahatladim ama 8 mayista bile hala duzensiz sancim vardi yavas yavas duzene giriyordu bebisimize bisi olucak die korktu esim 8mayista yani sancilarimin 2.gununde aksam gittik acile 3cm aciklik varmis.Yatis yaptilar sabah 9-10gibi 5-6cm aciklik olmus ama hala suyum gelmedi die suyumu patlattilar hic acimadi bu islemde.saat 11gibi sancim birden cogaldi saat 2;35de de dogum yaptim hamdolsun.Bence vekle evde ama dikkatli ol yinede canim en iyisi sancilarin cok cogalinca bi dus al.Ve lavobaya gitmeyi sakin unutma ben utanirim bisi olursa dogumda die hastanede yatisim olmadan once bile bol bol gittim aklinda olsun die soledim canim saatlerce yataktan kaldirmiyorlar dogum baslayana kadar hazirlikli ol yani.

bendede öyle adet sancısı gibi sancılar var ama düzensiz ve şiddetsiz evde bekliyorum artık ,içimi rahatlattın sağolasın canım ,birde son söylediğin lavabo konusunu anlamadım nedemek istedin

fzl985

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
ÜZGÜN
Kayıtlı Üye
26 Ekim 2008
26
5
Arkadaşlar çok fazla yazamasam da hamileliğim boyunca neredeyse her gün sizinleydim. 19 Mayıs günü kızımızı kucağımıza aldık. Halen doğum yapmayan arkadaşların hayırlısıyla kolay bir şekilde sağlıklı sıhhatli doğum yapmalarını dilerim. Doğum yapanlara da bol sütlü sağlıklı sıhhatli ve uykusunu da alabilecekleri güzel mutlu günler diliyorum. Sevgiler :KK54:

nurgulalper

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
24 Ekim 2013
386
36
Bugün İlk aşımızı olduk ama aşıdan sonra oğlum hep uyuyo uyanıyo emiyo tekrar devam böyle olması normalmi güya benim 2. Çocuğum 5 yıl geçince unutmusum....
Hemsireyede uyuz oldum dün doktor mama verdi doymuyo diye günde iki kete ver diye hemsire tutturdu verme kilosu iyi falan filan bir sürü sey söylesi nasıl vermimde ac bitakim sanki arastırma hastanesindeki prof tan daha iyi biliyo.. sen akıl vericegine mamayla ilgili bilgi ver söyle yap böyle yap de ne bilim emzirmeye dikkat et seni bırakmasın de uyuz yaa bugün sabah sabah sinirimi bozdu

nurgulalper

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
24 Ekim 2013
386
36
Bide kızlar dün bide bugün birer kere emzirken ağzından burnundan süt geldi sebebi ne olabilir

senay_60

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
15 Haziran 2011
108
9
Kızlar ya yumurta akına benzer parça şeklinde akintim oldu. Kanlı değildi beyazdi sizce nisan midir?