2014 Mayıs Anneleri

BEBEKLERİNİZİN CİNSİYETLERİ NE OLACAK?

• Ankete Katılan
    513

nimrodel

Üye
Kayıtlı Üye
24 Eylül 2013
38
2
30
Gecen cuma gecesi kizimiza kavustuk:) epidural normal, cok guzeldi hersey!

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

senay_60

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
15 Haziran 2011
108
9
Arkadaşım verdiğin bilgi için tsk. Gece boyunca da 3_4 defa sancim oldu hastane 1 saat uzakta şimdi gitsek mi beklemek mi kararsız im yaaa.

mcus plug dedikleri nisanin gelmis belliki kanli olanida bugun yarin gelir Rabbim bir avazda kurtarsin simdiden :)[/QUOTE]

Lilacsofie

Dört yapraklı yoncayız:)
Kayıtlı Üye
8 Kasım 2013
2.617
649
Allah yar ve yardimciniz olsun insallah hersey guzel gecer ve nazli prensesle pozitif dogum hikayenizle dönersiniz :)

Ne guzel anlatmissin haklisin kizimi zor aldim kucagima ona iyi bir gelecek sevgi vermem vermemiz lazim annesi sonrada babasi olarak...
esimin kötu 1 huyu ki kendide hep belirtir acik sözluluk herseyi pat diye söylemesidir acaba bunu dersem kalbi kirilirmi diye hic dusunmez herkese karsi öyledir huyu ama kendi kizini istememe dusuncesi pisman olma dusuncesi beni cok kiriyor haliyle eskiden aciksözlulugunu hic takmiyordum ama simdi aklindan gecenleri söylememesi gerekiyor dedigin gibi cunki ileride pisman olucagi laflar bunlar....
buyuk konusmalari ardindan lafini yutmuslugu coktur...

Hastaneden ciktigimiz gibi oldu bu durum bana benim kizim degil gibi isinamiyorum dediginde kiziyordum ben... seninlede konusamiycaksam kiminle konusucam bunu diyordu
Kizimi sevmesini istiyorum agladigindada sabirli olsun istiyorum ama olmuyor öyle kizim uslu durunca aglamayinca kendiliginden alir kucagina bazen uyksundan uyandirip sever onu ama aglayinca durum degisir... ne tamamen uzak nede yakin davraniyor en iyisi psikolag sonrada akisina birakmak ama sevdirmeye calismiycam uzaktan sevsin ama kizim sesini yukseltip aglayinca lafta söylemesin isterim....
Sen de duyguların konusunda açık ol o zaman. Ona bu surecte babalık hıslerı konusunda baskı yapmayacagını ama en azından kendını gergın ve sabırsız hıssettıgınde sızden uzak durmasını söyleyebılırsın. Cocuk aglarken huysuzlanırken sana bır faydası olmayacaksa, bari zararı olmasın. Sizi uzaktan izlerken kendini dinleme fırsatı da bulur.
Buarada cogumuzun eslerı yenıdogan bebeklerıyle ılgısızdır. Bız sabaha dek uykusuzken horul horul uyurlar ya da cocuk aglarken tv ye bakarlar. Sadece senın esın gıbı acık sozlu degıller bunu unutma canım :)) Cok az sayıda ılgılı baba var ama onlar da dozunu tutturamazlar. Ikıncı bır anne gıbı herseye de karısırlar, annenın yaptıklarını begenmez yetersız bulurlar... Mumkun olsa emzıreceklerdır. O tur baba modelı de ınan cok sıkıcı. Anneye annelıgını yasatmaz o tur babalar.

Ataturk havaalini disinda istanbula hic gelmisligim yoktur :) en son 2 sene önce aktarmali ucusta yine Ataturk havaalanindaydim 5 dk likta olsa disari cikmistim iste istanbulu gördum diyordum bizimkilere :)) ama is tanismaya gelince cok sevinirim ona göre gelirim insallah teyzemede sözum var istanbula gelicem diye...
nisan anneleri topiginden de biriyle tanistim oda isvecte 1 saat uzaklikta bebislerimizin 40 i ciksin burdanda görusucegim biri olucak ins...

Insallah canım sen geldıgınde bır organızasyon yapıp bulusacagız madem teyzen de burdaymıs:)

fatmabetul16

الحمد لله علي كل حال
Kayıtlı Üye
10 Ocak 2014
291
132
Dogum hikayemi yazayim arkadaslar. Aslinda Dogum tarihimiz 18 mayisti ama cani gelmek istemedi kizimin :)
21 mayis sabah 05:10 da belim agrimaya basladi. Acaba mi dedim. Saga döndüm sola döndüm yok. Anladim biseyler oldugunu. Yarim saat sonra hafif su gelmeye basladi. Hazirlanayim annemi uyandiraym vs derken bi yarim saat sonra daha.fazla su geldi. Neyse hastaneye yola ciktik. Sancilarim artti bu arada ve siklasti. Zaten dogum tarihimden 4 gun once falan 3 cm acikligim vardi. Neyse hastaneye geldik. Ultrason vs.kan aldilar derken alttan muayene muayene ettiler. 6-7 cm dediler. Saat 5'den 7'ye kadar kisa surede acildi. Neyse cabuk olcak diye sevindim. Yavas yavas dogumhaneye aldilar. 9 a kadar bekledim tekrar baktilar tamamen acilmisti. Ama bi türlü ikinma hissi gelmiyor. Doktor bebek kanala girmemis beklicez biraz daha dedi :KK43:
11'e kadar bekledim.tabi.sancilar cok siklasti. Tekrar baktilar yine inmemis. Ben tabi cok bitkinlestim sancilardan sebep. Ama normal olmasini cok istiyordum.doktor sezeryan düşünür müsün dedi. Bende normal olacagina cok inandirdim kendimi biraz daha.beklemek istiyorum yurusem falan faydasi olur belki dedim. Tamam dedi. Sanci aralarinda yuruttuler bebeğin kanala inmesini saglayan hareketler yaptirdilar bu sefer olacak dedim. Saat 13 de doktor tekrar bakti ama yine inmemisti. Cocugu riske etmeye gerek yok dedi doktor. Ben almanyadayim burda sezeryan en son secenek doktorlar icin. O yuzden de biraz doktora guvenerek sezeryani.kabul ettim. Hemen.sezeryana.aldilar. doktor sezeryandan sonra 10 saat sanci da ceksen bebek inmezmis kafasi tamamen ters tarafa bakiyordu dedi. Ikinci gun dikislerim cok sancidi. Ben sanki sezeryandan sonra hemen ayaga kalktim diyeni cok duymustum ya :KK43: biraz hayal kirikligi oldu benim icin. Cocugu daha bgun kendi.kendime kucagima alabiliyorum. Sezeryan olan arkadaslar nasildi dogumdan sonra soyleyebilecek olan var mi?
Dogum yapmamis olan arkadaslara Allah kolaylik versin. Anne olmak cok guzel bi duygu. Kizimin hepinize selami var
:p

plojovic

Gülüşlerinizle Alkışlayın Beni⚛️ S🍀S
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
24 Eylül 2013
12.158
13.608
Esim evine ailesine bagli bir insan kötu yanlari ise asiri sinirli ve herseyden cabuk skilan birisi örnek veriyim kardesi bir araba aldi o cok memnun kalmisti esimede almasi icin israr etti benzini az gidiyo sorun cikartmiyor aile arabasi vsvs. ben karsi cikmistim arabamizda sorun yok gereksiz masraf bebegimiz bile yok napicaz aile arabasina dedim ve karsi cikip almasini engelleyebildim tabi sadece bikacay esim beni ikna edip en sonunda sorunu olmayan arabasini satip kardesinin aldigi arabadan sifir araba aldi ama aldiktan 1 ay sonra basladi sikayetlerine yok beygir gucu az benim eski araba gibi hiz yapmiyor yok karda cok ses cikartiyor yok eski arabam nerede bu nerede hemen yine degistirmek istedi ama ben karsi ciktim yine aldin kullanicaksin diye ve 3-4 senedir kullaniyor hala sikayet ede ede.....

bizim bebek meseleside böyle esim kac yildir bebek hasretiyle yanip tutusuyordu cocugu olanlara yoldaki bebek arabalarina imrenerek bakiyordu biz ne zaman böyle seyleri alicaz ne zaman baba olucam diyip duruyordu......
benim yasim cok genc oldugu icin ben hic istemedim ama sirf esim bebek istiyor diye tedavi oldum haplar tup bebekler vsvs hatta pozitif sonuc alamayinca bosanalim benim yuzumden babalik duygusunu tadamiycaksin dedim yanasmadi.

en sonunda Rabbim kendiliginden yolladi melegimi sukur kucagimada aldim ama esim araba meselesi gibi bundada pisman keske gezseydik tozsaydik neden cocuk yaptik basimiza bela aldik diyip duruyor cok pisman kizim sessiz sakin durdugunda alip gazini cikartiip öpup sever onu sakalar yapar ama yavrum aglayinca (cok agliyor bazen sesini yukselterek) buda sinirlenir sonra baslar sacma hareketler yapip söylenmeye keske olmasaydi eski gunlerimi özluyorum bunun olucagini bilseydim seninle evlenmezdim vsvs gibi laflar kurmaya bende tam tersi simdi kizima bakip sukrediyorum bu guzelligi bana nasip ettigi icin....

biraz huysuzda olsa onun tirnagini degistirmem kimseye benim degisik kocamda dahil.
kendini baba gibi hissetmiyormus kizimiz sanki yabanci birinin bebegiymiste bizde kaliyormus gibi ona karsi sicak olamiyorum diyip duruyor en son psikolaga gidicem dedi ama gitmez bunlar gecicimi kalici mi olur bukadari normalmi bilemiyorum esimle hergecen gun birbirimizden uzaklasiyoruz.
sanirim onu psikolaga göndermeye ikna etmek

Bu arada Gulsumcum ben yanliz bakiyorum kizima esim 16 gun evde kalabildi babalik tatilini kullanip ama bir faydasi dokunmadi koltukta uzanip tv izlemek disinda yalan olmasin birde kizimin banyosuna yardim etti haftada 2 kez.... kizim henuz 4 gunlukken saatlerce aglayip durdu memeyi alamiyordu ac olmasina ragmen kaynanami aradi esim gelir belki diye telde bana söyledigi sey kizim gögsunun ucunu inceltip ver bebegin agzina sonra hadi kendine iyi bak... kizim 12 gunlukken kaynanam gelip hediyesini verdi dunde 1 eltim gelip hediyesini verdi gec gelmelerinin sebebide rahatsiz etmek istememeleriymis.....kaynanam bana 10 dk uzaklikta 5 eltimde var ama malesef yardimlasma diye birsey yokmus bu ailede kimse kimseye yardim etmiyor.

Beyinle alakali oldugunu bilmiyordum bu hoplatmanin bundan sonra yavastanda hoplatsa kesinlikle izin vermem. Yukaridada yazdigim gibi canim esim birseye asiri heves edip eline gecincede soguyan biri sanirim bugun isyerindeki arkadasina bahsetmis kacyildir bebek istiyordum bir bebegimiz oldu ama ona karsi cok soguk hissediyorum bebege sinirleniyorum, esimde bana sinirleniyor demis is arkadasida bizde yasadik otur seyler demis bebegin uyku duzeni huyu suyu oturunca bizleri taniyinca isindim baba oldugumu hissettim vs demis umarim esiminkide öyle olur ve kalici bir durum olmaz bu problem.

dun kizim aglama krizine girdi oturarak sut vermeye calistim ama almadi aglayip durdu kocamda kizima yaklasip yuzunu basini oksadi rahatlar da belki susar diye susmayinca bagirdi kizimda korktu bende esime elimin tersiyle yapistirdim tokati basladim agzima geleni söylemeye aglayarak....
kizima gelince kendimi taniyamiyorum böyle davranan biri degilim ben. onu odadan kovdum öteki odada yatti dun bugunde yine ayni odada uyumaya gitti uykusu bölunmesin diye bende insanin ne mal oldugu böyle gunlerde belli olur dedim hicbisiy demedi normalde hakaret dahil kabul etmez ama ileri gittigini biliyor belliki hakaretlerime konusmalarima pek bisey diyemiyor oda artik kizima isinmam lazim cok sogugum yabanciyim diyip duruyor...

Dunki yaptiklarin yanina kalmiycak dedim ona ama kimseyede söylemedim bugun uyardim kizima karsi yanlisini görursem ne senin ailene nede kendi aileme anlatmadan polise sikayetini veririm dedim ki bu ulkede böyle birsey icin sikayet edersem hayati söner is dahil vermez kimse ona....
psikolaga gitmesini istiycem sanirim bu sekilde yurumez el kadar bebek heleki gözundeki sorun aklima geldikce icim sizliyor ya sorun cikarsa diye bide onun yaptiklarina tahammul edemiyorum keske hergun saatlerce aglasada hicbi saglik sorunu yasamasa diyorum

Allah kolaylik versin canim..
Alisma surecinde belli ki..Hissettikleri normal aslinda ama fevri olmasi ve en cok ta seninde bu zamanda ona ihtiyacin varken bunlarn yasanmasi daha da zor suan..
Esimde bebegi cok seviyor bana da cok yardimci sagolsun ama surekli agladiginda bana diyor ki ona da ici aciyormus ama bnm icin daha cok uzuluyormus..Sanirim minikler buyudukcede tam tersini duyacagiz :)
Cok zordur eminim hem yalniz olmak hem bunlari yasamak ama bebekler buyudukce hersey oturdukca keyif almaya basladikca hersey,herkes duzelecektir..

Gecen cuma gecesi kizimiza kavustuk:) epidural normal, cok guzeldi hersey!

Gozunuzaydiinn :)
Allah anali babali buyutsun..

Dogum hikayemi yazayim arkadaslar. Aslinda Dogum tarihimiz 18 mayisti ama cani gelmek istemedi kizimin :)
21 mayis sabah 05:10 da belim agrimaya basladi. Acaba mi dedim. Saga döndüm sola döndüm yok. Anladim biseyler oldugunu. Yarim saat sonra hafif su gelmeye basladi. Hazirlanayim annemi uyandiraym vs derken bi yarim saat sonra daha.fazla su geldi. Neyse hastaneye yola ciktik. Sancilarim artti bu arada ve siklasti. Zaten dogum tarihimden 4 gun once falan 3 cm acikligim vardi. Neyse hastaneye geldik. Ultrason vs.kan aldilar derken alttan muayene muayene ettiler. 6-7 cm dediler. Saat 5'den 7'ye kadar kisa surede acildi. Neyse cabuk olcak diye sevindim. Yavas yavas dogumhaneye aldilar. 9 a kadar bekledim tekrar baktilar tamamen acilmisti. Ama bi türlü ikinma hissi gelmiyor. Doktor bebek kanala girmemis beklicez biraz daha dedi :KK43:
11'e kadar bekledim.tabi.sancilar cok siklasti. Tekrar baktilar yine inmemis. Ben tabi cok bitkinlestim sancilardan sebep. Ama normal olmasini cok istiyordum.doktor sezeryan düşünür müsün dedi. Bende normal olacagina cok inandirdim kendimi biraz daha.beklemek istiyorum yurusem falan faydasi olur belki dedim. Tamam dedi. Sanci aralarinda yuruttuler bebeğin kanala inmesini saglayan hareketler yaptirdilar bu sefer olacak dedim. Saat 13 de doktor tekrar bakti ama yine inmemisti. Cocugu riske etmeye gerek yok dedi doktor. Ben almanyadayim burda sezeryan en son secenek doktorlar icin. O yuzden de biraz doktora guvenerek sezeryani.kabul ettim. Hemen.sezeryana.aldilar. doktor sezeryandan sonra 10 saat sanci da ceksen bebek inmezmis kafasi tamamen ters tarafa bakiyordu dedi. Ikinci gun dikislerim cok sancidi. Ben sanki sezeryandan sonra hemen ayaga kalktim diyeni cok duymustum ya :KK43: biraz hayal kirikligi oldu benim icin. Cocugu daha bgun kendi.kendime kucagima alabiliyorum. Sezeryan olan arkadaslar nasildi dogumdan sonra soyleyebilecek olan var mi?
Dogum yapmamis olan arkadaslara Allah kolaylik versin. Anne olmak cok guzel bi duygu. Kizimin hepinize selami var

Masallah ikinizede..
Gozunuzaydin..
Bende spinal sezeryan oldum canim..
Aksaminda yurutuyorlar ilk kalkis zor sonra 2-3 kalkista daha yardim etti esim,kalktikca alisiyor insan sonra kendim gidiyordum wc ihtiyaci icin hastaneden cikmadan..Eve gelisimizden sonrada daha kolay oldu hersey dus fln iyi geldi..
Aslinda ameliyatla ilgili degil bence,o gobekteki bosluk insani afallatiyor kalkinca,karin toplandikca insan rahatliyor..

oferta

yaşama sebebim oğullarım
Kayıtlı Üye
11 Şubat 2009
3.938
217
kızlar bebeklerle dışarı çıkıyormusunuz kaç günlükten sonra çıkmaya başladınız bizim pazar günü 20 günümüz dolacak 20 uçurmaya gideceğiz sonrada çıkarım artık sanırım evde çok sıkıldım bide misafirlerim geliyor yine 10 gün bende kalacaklar o yüzden evden kaçmam lazım.illaki 40 ınımı bekliyorsunuz siz ne yaptınız merak ediyorum.

Koseden

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
5 Eylül 2013
472
205
İnşallah kendiliğinden gelir sancınız kolay bır doğum dilerim.

Hak ne demek canım, askolsun. Sadece yasadıklarımızı paylasıyoruz.

Anlattığın şeyi çok iyi anlıyorum, bizde de oldu. Sonucunda gerçekten beslenme aralarını açtı ve sütüm çoğaldı ( ben öyle hissettim-sağınca da daha çok geldi) Doktoruyla paylastım durumu (kilo alımı sınırda oldugu ıcın) tam tahmin ettiğim gibi kilo ıcın tartısını pazartesi yapacakken hemen bu cumaya aldı. Eger kılo alımı ıyıyse 4 saat aralıklarla emmesıne ızın verırız dedı. Yarın gıdıncesonucunu yazarım buradan.

Sımdı Sezen de muhtemelen emme aralıklarını arttıracak, sız de o donemdesınız. Dıger taraftan gogsunun dolmasını cok takma kafana cunku sureklı emerse, sen gogsunun dolmadıgını hıssetsen de o aynı mıktar sutunu alıyor. Ustelık sureklı emmesi beyne daha fazla uyarı gonderıp sutunun artmasına neden oluyor. Gogsunun dolmuyor olmasının senı psikolojık olarak olumsuz etkılemesıne ızın verme.

Beslenme saatlerının oturması ıcın henuz cok erken. Bıraz sabır canım. Bu kırk gunde sekılden sekıle gırecekler, sonra bır de bakacagız kı ne oldugunu anlamadan gunde sadece uc kere emzırmeye ve ek gıdalara baslamısız:)) Zaman cok cabuk gecıyor, sımdı yapmamız gereken tek sey sabretmek; ne zaman ıhtıyacları olursa emzırmek sıkılmadan, moral bozmadan ve duzenlerını takıp edıp anlamaya calısmak...
Canım yazdıklarının hemen hepsini okuyorum lakin çok düzenli yazamıyorum, çok güzel ve bilgili şeyler paylaşıyorsun bugün Rengin 22 günlük oldu ve 50-60 cc sağdığım süt ile malesef doymuyor tam 90 ı tamamlıyor ve üstüne 3.5 4 saat uyuyor tabi karnı ağrıyıp gaz sorunu yoksa. Dün beni gerçekten cinnet geçirtti, o an hiç geçmeyecekmiş gibi gelse de sonradan komik geliyor :KK70:
Saat 13.00'ten 17.00' ye kadar yavrum gazdan mahvoldu, karnını ovuyorum sürekli bıraktığım an basıyor çığlığı saat 16.00 da acısına dayanamayıp Nurse Harvey's verdim bir çay kaşığı. Ondan bir saat sonra 3 saat aralıksız uyudu ve kalkınca 90 lık mamayı devirdi( sütüm yetmiyor ve mama veriyoruz malesef) gece uykularımız hiç yok zaten, misafirler içeride oturuyorlar ben sürekli uyuyorum iyi ki de uyuyorum onların o Salak muhabbetlerini çekecek Halim yok zaten. Sütün yetmiyor mu ah ah ah vah vah vah tüh tüh tüh. Şunu ye bunu ye yok benim ki pantolonuma kadar akardı da bilmem ne....
Şimdilik bir düzeni olur mu uykunun gündüzleri daha çok konuşup geceleri ninni söylüyorum ama bizim kız benlen dalga geçip geceleri gülüyor :KK70:
Babasıyla herşeyi kırkına bağladık, en sonunda babası kırkı çıkınca düzelmezse ne yapacaz aşkım dedi ben de bir lamba yandı
-Bilmiyoruuuuuummmm diye ağlamaya başlarım hüngür hüngür, annem vertigo oldu bırakamıyorum bebeğimi ona ancak yemeğimizi hazırlıyor o bile bize yetiyor zaten bizden şimdilik bu kadar hepinizi öpüyoruz...

Son düzenleme:

plojovic

Gülüşlerinizle Alkışlayın Beni⚛️ S🍀S
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
24 Eylül 2013
12.158
13.608
kızlar bebeklerle dışarı çıkıyormusunuz kaç günlükten sonra çıkmaya başladınız bizim pazar günü 20 günümüz dolacak 20 uçurmaya gideceğiz sonrada çıkarım artık sanırım evde çok sıkıldım bide misafirlerim geliyor yine 10 gün bende kalacaklar o yüzden evden kaçmam lazım.illaki 40 ınımı bekliyorsunuz siz ne yaptınız merak ediyorum.

Simdi onu dusunuyordum :)
Az once anneme yarin carsiya cikalim keseleri aliriz hem demistim :)
40in onemi bence su;
Rahimin toplanmasi 6-8 haftaya tekabul ediyor (40 civari) yani bu annenin toparlanmasi demek,bence mikrop kapma olasiligi ve annenin toparlanmasi icin soylenmis bisy tabii bebekte cok kucuk oldugu icin..Ve disari cikmak degilde ikindiden aksam ezanindan sonra cikmamak olarak dusunmek daha iyi..Hep biliriz kucukken bile aksam ezanindan once evde olmamiz gerektigini..
Ben boyle dusunuyorum..dikkat etmek onemli sadece..
Bizde ikindiden sonra lohusanin ve bebegin esyalarida kalmaz asilmis balkonda fln varsa,alinir..
Yoksa 40 gun hic cikmamak cok acimasizca boyle bi donemde bence..
Hastane icin cikiyoruz zaten..

Son düzenleme:

Lilacsofie

Kayıtlı Üye
8 Kasım 2013
2.617
649
Simdi onu dusunuyordum :)
Az once anneme yarin carsiya cikalim keseleri aliriz hem demistim :)
40in onemi bence su;
Rahimin toplanmasi 6-8 haftaya tekabul ediyor (40 civari) yani bu annenin toparlanmasi demek,bence mikrop kapma olasiligi ve annenin toparlanmasi icin soylenmis bisy tabii bebekte cok kucuk oldugu icin..Ve disari cikmak degilde ikindiden aksam ezanindan sonra cikmamak olarak dusunmek daha iyi..Hep biliriz kucukken bile aksam ezanindan once evde olmamiz gerektigini..
Ben boyle dusunuyorum..dikkat etmek onemli sadece..
Bizde ikindiden sonra lohusanin ve bebegin esyalarida kalmaz asilmis balkonda fln varsa,alinir..
Yoksa 40 gun hic cikmamak cok acimasizca boyle bi donemde bence..
Hastane icin cikiyoruz zaten..

Avm'ye girilmiyorsa, bebek cereyanda değil uygun bir hava ortamında ve ortama uygun giydirilmişse bence çıkılabilir.
Biz çıktık geçen hafta mesela.

Lilacsofie

Kayıtlı Üye
8 Kasım 2013
2.617
649

Allah analı babalı buyutsun arkadasım, ben de sezeryan olup ıkı saat sonra yuruyenlerdenım.
Sımdı de maasallah 17.gun hıc sezeryan olmamıs gıbıyım kac gundur zaten.

Lilacsofie

Kayıtlı Üye
8 Kasım 2013
2.617
649
Canım yazdıklarının hemen hepsini okuyorum lakin çok düzenli yazamıyorum, çok güzel ve bilgili şeyler paylaşıyorsun bugün Rengin 22 günlük oldu ve 50-60 cc sağdığım süt ile malesef doymuyor tam 90 ı tamamlıyor ve üstüne 3.5 4 saat uyuyor tabi karnı ağrıyıp gaz sorunu yoksa. Dün beni gerçekten cinnet geçirtti, o an hiç geçmeyecekmiş gibi gelse de sonradan komik geliyor :KK70:
Saat 13.00'ten 17.00' ye kadar yavrum gazdan mahvoldu, karnını ovuyorum sürekli bıraktığım an basıyor çığlığı saat 16.00 da acısına dayanamayıp Nurse Harvey's verdim bir çay kaşığı. Ondan bir saat sonra 3 saat aralıksız uyudu ve kalkınca 90 lık mamayı devirdi( sütüm yetmiyor ve mama veriyoruz malesef) gece uykularımız hiç yok zaten, misafirler içeride oturuyorlar ben sürekli uyuyorum iyi ki de uyuyorum onların o Salak muhabbetlerini çekecek Halim yok zaten. Sütün yetmiyor mu ah ah ah vah vah vah tüh tüh tüh. Şunu ye bunu ye yok benim ki pantolonuma kadar akardı da bilmem ne....
Şimdilik bir düzeni olur mu uykunun gündüzleri daha çok konuşup geceleri ninni söylüyorum ama bizim kız benlen dalga geçip geceleri gülüyor :KK70:
Babasıyla herşeyi kırkına bağladık, en sonunda babası kırkı çıkınca düzelmezse ne yapacaz aşkım dedi ben de bir lamba yandı
-Bilmiyoruuuuuummmm diye ağlamaya başlarım hüngür hüngür, annem vertigo oldu bırakamıyorum bebeğimi ona ancak yemeğimizi hazırlıyor o bile bize yetiyor zaten bizden şimdilik bu kadar hepinizi öpüyoruz...

Kim demiş sütün yetmiyor diye. Senin bebeğin iştahlı ve akıllı belli ki:) Yoksa 2-3 saatte bir 50 cc içmesini de bilir ama onun yerine daha uzun uyuyabilmek için 90 cclik düzene geçmiş bile. Üzerini şimdilik mama ile tamamlıyorsun. Hiç aksatmadan sağmaya, bol bol emzirmeye devam edersen çok yakında hem takviyeye gerek kalmayacak, hem de fazla kalanı bile dondurabilirsin. Eğer olumsuz söylentilere takılıp sutum yetmıyor sinyalini beynine gönderirsen o zaman gerçekten yetmeyebilir. Sütü yetmemek diye birşey yok kaldı ki senin gayet güzel geliyor sağmışsın miktarı belli...

Öcü teyzelerin konuşmaları hakkındaki düşüncelerimi uzun uzun paylaşmıştım zaten:)) Yazık yani paçalarından akan süte de acıdım, ne işe yaramış ki öyle boşa aka aka.... Sevabına bir yetim emzirselermiş, bir çeşme yaptırsalarmış bari!!!!

Uyku düzeni işi maalesef çok yıpratıcı ama sen kimseye bakmadan bebeğinin istediği miktarda beslersen daha uzun uyudugunu göreceksin. İlk 40 gün gerçekten daha zor, sonrasında yavas yavas düzene giriyor ama bazı cocuklar nedendır bılınmez gece uykusunu sevmıyor. Anne karnında bıle gece tepınenler var. Taa o zamandan alısıyorlar bence uyku duzenıne. O yuzden ben gebelıkte hep aksam yemekten sonra yattım uyumasam da, inancım bu yonde. Sabır arkadaşım...... Midesi buyuyup daha uzun sure tok kaldıkca uykuları da şerbetlenecek inşallah. Nurse Harvey' i vermekte hiç tereddut etme eger doktorun da vermeni önermişse. Tamamen bitkisel. Bir de günde iki-üç büyük kupa humana kimyonlu rezene çayı içebilirsin, sütüne geçiyor ve gaz konusunda aradaki farkı göreceksin.
Masajı da acı elma yağıyla yaparsan o bölgeleri ısıtıp sıcacık kalmasını sağlar, gazını kolay çıkarmasını sağlar.

Senin lohusalığın da zor başladı, kayınvalidenin dedikleri yaptıkları aklımdan zor çıktı vallahi... ama sen pozitifsin maaşallah yılmıyorsun ne güzel bakıyorsun miniğine maaşallah... Senden hep güzel haberler bekliyorum, gözüm sayfalarda arıyor doğrusu...

Lilacsofie

Kayıtlı Üye
8 Kasım 2013
2.617
649
Canlar,

Bir arkadaş sormuştu; 20-25 cc sağıyorum sütüm bu kadar mı, nasıl sağmalıyım diye... İsmini unuttum.

İnternetten elle sağma yöntemleri var, bence her annenin okuyup öğrenmesi gereken bir konu.

Ben bu yüzden ilk hafta mastit oluyordum, hastanede sakinleştirici iğneler eşliğinde sağım yapmıştık...

O hale gelmemek ya da içeride akmayı bekleyen sütün körelmemesini sağlamak için, sağım yaparken muhakkak bilinçli şekilde el masajı yapmak lazım. Doğru şekilde yapıldığında akan sütün tek bir damlası bile bir kanalı açıyor ve birkaç gun içinde oradan süt yapımı hızlanıyor. Bunu bana sağımı yapan hemşire söyledi.

Makinayı gögsünüze koyup beklemek yeterli olmuyor. Sertlikleri masajla açmak, sertlik yoksa da sütün akışını gögüs ucuna doğru sürmek gerekiyor. Bu masajları bilinçli yapmazsak süt kanallarına zarar verebiliriz ama... Bir gögüsten süt gelmemeye başladığında öbür gögüse geçip, sonra tekrar diğerine geçerek mola verdirmek de gerekiyor.