2014 Mayıs Anneleri

BEBEKLERİNİZİN CİNSİYETLERİ NE OLACAK?

• Ankete Katılan
    513

PaPAtyaOrj

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
ÜZGÜN
Kayıtlı Üye
1 Ekim 2013
1.199
183
Ya kızlar annem abimin oglu doğduğu icin antalyaya gitmek zorunda kaldı. bana sende gel diyorlar.esimde yalnız kalma evde git hafta sonları gelirim bende diyo. Ne yapsam gitsem mi evde oglumla yalniziz acil birsey olursa müdahale edemem diye korkuyorum. Ucakta yalnız gidebilir miyim kararsizim bi akıl verin bana:KK43:
O ortami en iyi sen bilirsin sende bir lohusasin ve minik bir bebisin var...
esinde onaylamissa bikacgunlugune gidebilirsin ama bebegin agliyan bir bebekse cok zorlanirsiniz...
birde ucagi 6 aydan önermiyor bizim burdaki doktorlar bebislerin kulagi icin iyi degilmis... belki sizin yolculuk pek uzun surmez bizimki Turkiyeye kadar 4,5 saat kadar aliyor

3-4 defa cok az 10 dk da 3-4 defaya inmesi lazim.
Hastanedede acilmayi bekleyebilirsin skilmiycaksan en kötusu suni sanci vermek isteyebilirler erken gidince.... hastanede bayaa uzakmis .
benim nisan geldikten 5 gun sonra dogurdum dogumum 3 gun surdu nerdeyse gerci biraz farkliydi ama hastane evimize 5 dk uzaklikta oldugu icin sancilarimi bekleyip öyle gitmistim.

Canim ya çok teşekkürler sana ve herkese. Dayanamayip geldik 2 cm aciklik olmuş ama pazartesi kontrole gel dediler tabi sancı için dk. tut ve 15 dk. düşünce gel dedi. Bu arada o gelen de nisan mis. Demekki kanlı olması gerekmiyor.

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.[/QUOTE]
HAdi gözun aydin az kaldi kavusmana o ilk anlar anlatilmaz derecede guzel cikarilmasi ilk kucagina alisin emzirisin cok özluyorum o ilk saatleri....
Benimde kanli olani sonradan gelmisti... nisan gelmeden önce sancilarim vardi nisan geldikten sonra fazlalasti sancilarim hastaneye gittigimizde 2 cm acikligim vardi birakmadilar orada uyuduk esimle igne yaptilar rahat uyumam icin sabah kalktigimda 6 cm olmustum evde gunlerce sanci cektim en az 4 cm acigim diyordum ama sadece 2 cm cikmis... insallah senina acilman da kolay olur dogumunda Allah yar ve yardimcin olsun ikinma esnasinda dua etmeyi unutma ben o sirada unuttum :))) varsa biri yaninda hatirlatsin dualar o esnada kabul olurmus

Son düzenleme:

mneeee

hamd olsun YA RABB
Kayıtlı Üye
30 Eylül 2013
1.100
1.054
maalesef her yanımız bu öcü teyzelerle dolu. ne çok hatalarımız varmış bizim okuyunca anladım (tabii onların gözünden):KK20:
acaba bizde mi onlar gibi oluruz zaman ilerledikçe , hani miras gibi birşey midir o teyzeler bize :KK1:

ağzına yüreğine sağlık iyi ki bu topik senin gibi birini sahip (bizler) iyi ki seni tanımışım canım arkadaşım :KK71::KK70:
Yaşınız gelmişti artık ama evlenmemiştiniz ; evde kalmak üzereydiniz!!!
Nişanlandınız; iki bayram arası düğün olmaz ama fazla da uzatmaya gelmez!!!
Nişanlınızın annesine "anne" mi diyorsunuz, ne kadar da heveslisiniz böyle? Demiyor musunuz işte okumuş ukala gelinler böyle!!!
Evlendiniz tamam, düğüne neden Hanife Teyze'nin torunlarını çağırmadınız? Hem ne biçim davetiyeydi, gelinlikti öyle?
Balayına gitmeden önce kayınvalidenizin elini öpmeye gitmediniz mi ayy düpe düz rezalet!!!

Kaç sene oldu evlisiniz, bebek olmuyor tamam da suçu kimde? Çalışıyor, para biriktiriyor ya da geziyorsunuz yok bunlar bahanedir, olsaydı istemez miydiniz hiç oohoo!!!
Onca zaman korunmasaydınız hemen olurdu!!!
Pekii sorun siz de mi, eşinizde mi, vah vahhh tüh tühh!!

Hamilesiniz ay pek zayıfsınız nasıl taşıyacaksınız bu bebeği!
Ya da pek kilolosunuz maaşallah gören 9 aylık sanıyor...
Çok aşağıda taşıyorsunuz erken doğacak bu bebek...

Kız mıymış, olsun üzülmeyin bir dahakine erkek olur...
Erkek miymiş, evlenince ele karışırmış... Yine de hayret ilkinde erkeği de nasıl buldunuz şans, piyango mübarek!

Aa bebeğiniz oldu, maaşallah; normal doğum yapamadınız mı? Doktor öyle önerdi, riskliydi hiçbir önemi yok, sizin canınız pek tatlıydı belli ki!

Nasıl sütünüz var mı bari? Eee sezeryan olunca tabii süt gelmez!!!
Ayyy eltimizin gelini doğum yaptı bir sütü var bir sütü var bir parmak yağ üstü, yapış yapış...
Ay bu çocuk aç ondan ağlıyor, yaramadı sütünüz demek ki vah vahh!!!

Mama verin bari aç kalmasın!!!
Aaaa mama mı veriyorsunuz yazık el kadar yavruya...

Öcü teyzelerin yorumları hayatınızın tüm aşamalarında karşınızdaydı. Görünüşte ilgili, meraklı, sizin iyiliğinizi isteyen ama tüm yorumlarıyla hayatınıza müdahale eden, zor günlerinizde tek amaçları "ben demiştim" demek olan teyzelerdir bunlar... Hayatlarını, başkalarını özellikle de yakınlarını yetersiz bulmak üzerine kurmuşlardır. Ancak böyle yeterli, faydalı hissedebilmekteler kendilerini.
Onlara da maalesef zamanında aynı baskılar yapılmıştır ama şimdi sıra onlara geçmiştir; anlayış gösteme değil intikam zamanıdır!

Annelik nasıl doğum yaptığınızla, anne sütü mü yoksa mı mama mı verdiğinizle ölçülemeyecek kadar size özel, uzun süreli bir yolculuk.
Siz izin verdiğiniz sürece birileri çocuğunuzun kilosu boyu, ne zaman konustugu, bezi ne zaman bıraktığı, yuvaya ne zaman başladığı, çalıştığınız ya da çalışmasığınız için iyi bir anne olamadığınız konularında sıze demeçler verecekler. Sız ıyı anne olamadıkça ohh dıyıp kendılerını daha yeterlı ve ıyı hıssedecekler...

İşte lütfen tam da bu yüzden anneliğinizin keyfini sonuna dek sürün. Yavrunuza vereceğiniz en büyük hediye, onunla doyasıya geçirdiğiniz mutlu zamanlardır. Mutsuz kaygılı annenin çocuğu, mutlu ve kaygısız olamaz. Endişelerden ve yetersizlik duygusundan arınıp, çocuğunuzun ihtiyaçlarını, alışkanlıklarını, zayıf ve güçlü yönlerini takip ettiğinizde sadece "kendi hislerinizin" annelik yolunda en doğru rehber olduğunu göreceksiniz.

Size bir kap yemek yapıp, uyku uyumanız için bebeği pışpışlamaktansa; hani bakimmm sağdın ne kadar çıktı diyen öcü teyzenizi de (kendi anneniz bile olsa) artık lütfenn görmezden gelin:))

northstar

bAL DURUSU..
Kayıtlı Üye
26 Nisan 2008
2.913
1.054
Yaşınız gelmişti artık ama evlenmemiştiniz ; evde kalmak üzereydiniz!!!
Nişanlandınız; iki bayram arası düğün olmaz ama fazla da uzatmaya gelmez!!!
Nişanlınızın annesine "anne" mi diyorsunuz, ne kadar da heveslisiniz böyle? Demiyor musunuz işte okumuş ukala gelinler böyle!!!
Evlendiniz tamam, düğüne neden Hanife Teyze'nin torunlarını çağırmadınız? Hem ne biçim davetiyeydi, gelinlikti öyle?
Balayına gitmeden önce kayınvalidenizin elini öpmeye gitmediniz mi ayy düpe düz rezalet!!!

Kaç sene oldu evlisiniz, bebek olmuyor tamam da suçu kimde? Çalışıyor, para biriktiriyor ya da geziyorsunuz yok bunlar bahanedir, olsaydı istemez miydiniz hiç oohoo!!!
Onca zaman korunmasaydınız hemen olurdu!!!
Pekii sorun siz de mi, eşinizde mi, vah vahhh tüh tühh!!

Hamilesiniz ay pek zayıfsınız nasıl taşıyacaksınız bu bebeği!
Ya da pek kilolosunuz maaşallah gören 9 aylık sanıyor...
Çok aşağıda taşıyorsunuz erken doğacak bu bebek...

Kız mıymış, olsun üzülmeyin bir dahakine erkek olur...
Erkek miymiş, evlenince ele karışırmış... Yine de hayret ilkinde erkeği de nasıl buldunuz şans, piyango mübarek!

Aa bebeğiniz oldu, maaşallah; normal doğum yapamadınız mı? Doktor öyle önerdi, riskliydi hiçbir önemi yok, sizin canınız pek tatlıydı belli ki!

Nasıl sütünüz var mı bari? Eee sezeryan olunca tabii süt gelmez!!!
Ayyy eltimizin gelini doğum yaptı bir sütü var bir sütü var bir parmak yağ üstü, yapış yapış...
Ay bu çocuk aç ondan ağlıyor, yaramadı sütünüz demek ki vah vahh!!!

Mama verin bari aç kalmasın!!!
Aaaa mama mı veriyorsunuz yazık el kadar yavruya...

Öcü teyzelerin yorumları hayatınızın tüm aşamalarında karşınızdaydı. Görünüşte ilgili, meraklı, sizin iyiliğinizi isteyen ama tüm yorumlarıyla hayatınıza müdahale eden, zor günlerinizde tek amaçları "ben demiştim" demek olan teyzelerdir bunlar... Hayatlarını, başkalarını özellikle de yakınlarını yetersiz bulmak üzerine kurmuşlardır. Ancak böyle yeterli, faydalı hissedebilmekteler kendilerini.
Onlara da maalesef zamanında aynı baskılar yapılmıştır ama şimdi sıra onlara geçmiştir; anlayış gösteme değil intikam zamanıdır!

Annelik nasıl doğum yaptığınızla, anne sütü mü yoksa mı mama mı verdiğinizle ölçülemeyecek kadar size özel, uzun süreli bir yolculuk.
Siz izin verdiğiniz sürece birileri çocuğunuzun kilosu boyu, ne zaman konustugu, bezi ne zaman bıraktığı, yuvaya ne zaman başladığı, çalıştığınız ya da çalışmasığınız için iyi bir anne olamadığınız konularında sıze demeçler verecekler. Sız ıyı anne olamadıkça ohh dıyıp kendılerını daha yeterlı ve ıyı hıssedecekler...

İşte lütfen tam da bu yüzden anneliğinizin keyfini sonuna dek sürün. Yavrunuza vereceğiniz en büyük hediye, onunla doyasıya geçirdiğiniz mutlu zamanlardır. Mutsuz kaygılı annenin çocuğu, mutlu ve kaygısız olamaz. Endişelerden ve yetersizlik duygusundan arınıp, çocuğunuzun ihtiyaçlarını, alışkanlıklarını, zayıf ve güçlü yönlerini takip ettiğinizde sadece "kendi hislerinizin" annelik yolunda en doğru rehber olduğunu göreceksiniz.

Size bir kap yemek yapıp, uyku uyumanız için bebeği pışpışlamaktansa; hani bakimmm sağdın ne kadar çıktı diyen öcü teyzenizi de (kendi anneniz bile olsa) artık lütfenn görmezden gelin:))
Her kelimesi ne kadar doğru ellerine sağlık :):KK1:

mneeee

hamd olsun YA RABB
Kayıtlı Üye
30 Eylül 2013
1.100
1.054
canım sanki dünder beri yoksun buralar da , ya da ben mi denk gelmedim acaba :44: hayırdır inşaAllah :26::nazar:
Hala dogurmayanlar😊

SevdaSoner 15 mayıs normal💓

ses06 19 mayıs(normal)💓

esra25 21 mayıs(normal)💓

Tekasur 21 mayıs normal💓

handrake 23 mayis(normal)💓

Hypattia 23 mayis normsl💓

Patatya005 23 mayis normal💓

Asilemm 24 mayis normal 💜

Şenay60 26 mayis normal💜

Avukat16 27 mayis normal💜

Sec 27 mayıs normal💜

Sturkans 27 mayıs normal💜

kubra1453 28 mayis(normal)💜

Kolik 29 mayis normal💜

kolik

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
19 Ocak 2012
140
5
Benim de kafam cok karisti, moralim bozuk. Bir an once dogurup oglusuma kavusmak istiyorum ama hala bende sanci vs yok. Sadece 1 cm aciklik vardi sali gunu. Dr da agri durumuna gore ya ctesi ya ptesi nts icin gel bakalim olmazsa psembe serumla dogurtabilirim dedi. Ama bende hala sanci yok. Aradim o zaman ptesi gel dedi. Simdi esimde madem oyle gene ara dr ptesi suni ile dogur diyor. İyi de o zaman sezeryandan ne farki olacak. Neymis is arkadasi evleniyormus o yuzden izin alamazmis bi planlama yapamiyormusum vs vs doguracak olan benim sonucta. Tamam bende bir an once dogsun istiyorum ama bu da bi nevi bebek hazir olmadan dogurmak olmuyor mu????

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

senay_60

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
15 Haziran 2011
108
9
Allah bekleyenlerin de Doğuranlar in da yardımcısı olsun. Esime söyleyeyim de hatırlarsın. Gerçi sürekli mir mir dua ediyorum ama:)) çok heyecanlandıran ya ben. Yanlız doğum korkusu değil kızımı kucağıma alacağım diye. Tabi bilenler benim adima telaşlı ama ben kızım geliyor diye mutluyum.

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

mneeee

hamd olsun YA RABB
Kayıtlı Üye
30 Eylül 2013
1.100
1.054
papatyam takma kafana diyecğm ama bu mümkün değil biliyorum ... bence eşin kötü biri değil sadece baba olmayı beceremiyor yani bilemiyor .zaman la düzelecek inşaAllah ben inanıyorum :KK34:
Malesef benım anneliğimi doyasıya yaşayamama sebep bir eşim var.
Kızım geceleri aşırı huysuzlaşıyor eşim dediğim kişide onu pışpışlayacağına sinirlenip bağırıyor büyük bir çocukmuş gibi karanlık odaya götürüyor hızlıca elınde havaya doğru hoplatıyo kızım sıçrıyor o öyle yapınca tabi korkup susuyorda.

Bebeği çok istemesine ragmen babalığını yapamıyor.
Geçen kızım yarı uykulu süt emerken sırf komık olsun diye ayaklarını birden tuttu kızım sıçradı uykusundan sinirlerim tavan yaptı annesine anlattım babasıdır seviyor normal öyle şeyler diyip boşverdi gerçekten normalmi bu?
şaka anlayışı bumu diyip tepki gösterince benimki bidaha otür şakalar yapmıycagina söz verdi ama bugun yine aynı sey ilk kez agzıma gelenı saydım yanına kalmıycak bu dedim istedigine söyle bende seni boşarım dedi kendi kızına babalık yapamadıktan sonra boşanmak kırtuluşumuz olur boşvermeye hiç niyetim yok babası olucak sözde allahından bulsun.
Dünde insan kendini küçük bebeklere baglamamalı herturlu hastalıkları çıkıyor diyip salakça konuşmuştu hergün başka moral bozan bişey söyleyip duruyor bu evliliğime sebep oldugu için annemden de nefret ediyorum artık

mneeee

hamd olsun YA RABB
Kayıtlı Üye
30 Eylül 2013
1.100
1.054
benim de kızım 1 yaşına kadar çok ta istekli olmasa da kullandı. ama oğlum deli gibi emdi .alamıyordum elinden 3 yaşına falan geldiğin de zorla tiksindirerek bıraktırabildim. ama çok akıllıydı uysal dı emzik kullanırken hele ki 1 yaşına gelene kadar sokula sokula emerdi emziği . sanki çalacaklar :KK1::KK52:
Öncelikle kardeşine gecmis olsun Allah analı babalı büyütsün

Ben emzik veriyorum ilk oğlumdada vermiştim.. bazı anneler bırakması zar oluyo diye vermiyolar benim oglum emzigi küçük gelince yeni almıştık begenmedi onu bidahada emzik istemedi 1 yaşını yeni geçiyodu cok kolay bırakt,ı

Bende küçükken tuvalete düşmüş emzigim baska emzik aldılarsada hepsi pis oldu diye almamışım:KK66:

mneeee

hamd olsun YA RABB
Kayıtlı Üye
30 Eylül 2013
1.100
1.054
bence de en güzelini düşünmüşsün. adı üstün de normal normal gelsin :KK52:
merhaba kızlar bugün kontrolüm vardı yeni geldim hemen sizle paylaşmak istedim , bugün 39+0 olduk nstde sancım çıktı dr hemen doğumhaneye çık dedi, ben bianda şok oldum doktora nasıl yani ama benim sancım yokki dedim:KK1: sancın var dedi suni sancıyla doğumu başlatıcaklardı ben istemedim evde kendi sancımı beklemek istiyorum dedim,bebeğin durumu nedir dedim ,bi problem yok bebek bekliyo dedi,doğrumu yaptım bilmiyorum doğum kendi başlasın istiyorum daha günüm geçmiyo sonuçta

mneeee

hamd olsun YA RABB
Kayıtlı Üye
30 Eylül 2013
1.100
1.054
inşaAllah hayırla sağlıkla almışsındır bebeğini kucağına, bekliyoruz haberlerini :KK34:
Canim kader arkadaslarim:) ,

Biz tam 40.haftamizi tamamladik, bu sabah 40+1 oluyoruz. Normal dogum bekledik fakat kizim sabirli cikti. Yarin sabah 9da hastaneye yatiyoruz ve once suni sanci deneyeceğiz olmazsa sezercik. Bizim icin dua edin lutfen. Herseyin hayirlisi olsun hepimiz adina inşallah. Yine yazacağım. Simdilik sevgiyle ve saglikla kalın.

mneeee

hamd olsun YA RABB
Kayıtlı Üye
30 Eylül 2013
1.100
1.054
canım tek parça alıntılayamıyorum ... hemşireler zaten göstermiş doğru emzirme şeklini, bacımda çok dikkat ediyor ama bebeğimiz biraz kavramakta zorluk çekiyor :nazar:
Allah anali babali buyutsun canim bebisi cok sevindim canim kardesinin dogurduguna...gögusun yara olmasi cogu zaman yanlis emzirmeden kaynaklaniyor bebis alabilirse memenin cogunu agzina almali ve hafif kafasi yukari bakmali bizler bir bardak suyu nasil basimizi kaldirip iciyorsak bebiste öyle basi hafif kalkik olmali....
benim gögsum simdiye kadar hic yara olmadi:nazar: emzige gelince 3. gun pes edip verdim cunki akli fikri hep memedeydi ama kizim sadece 5 gun kullandi yalanci emzigi simdi agzina aldigi gibi atiyor cadi.

Benim esimde öyleydi hamileligim boyunca hicbi is yaptirmadi kardesim yanimda olsun yardimci olsun diye istegini yollayip turkiyeden getirtti.
kardesim gittikten sonra o yapti yine tum isi hamileligim boyunca hicbisi yaptirmadi taaaki 39. haftaya kadar 39.haftadan sonra azar azar is yaptim ki sancim gelsinde dogurim ona bile kiziyordu is yapmiycaksin bana söyle ne lazimsa ben yaparim diyordu....

dogumum uzun surdu dogumhanede 3 gun boyunca sanci cektim o 3 gun boyunca ac kaldi uykusuz kaldi hep elimi tutup durdu destek oldu 3 gunde 3 kilo vermisti....
hersey buraya kadar iyi :) ama bebis gelince hicbisi yapmaz oldu esek simdi bir yandan bebege kosuyorum bir yandan evin islerine oda isten geldigi gibi kumandasini alir tv karsisinda uzanir... kizim aglamiyorsa usluysa onu sever agliyorsa al sunu basimdan diyip yollar bana... bu erkeklerin cogu anlayissiz.

masallah dogumda kaci gitmisti?
Benim dogumda 12 gitmis sonra o 2 yi yine aldim.... cogu preeklempsiden dolayi ödemdi zaten sisliklerim indi hep 8 kilom oldugu gibi duruyor onlarida verseydim rahatlardim.

En dogru olani yapmissin suni sanci vucudu cok zorluyor en guzeli kendi sancilarinin gelmesini beklemen insallah acilmanda hemen gerceklesir bebiste seni yormadan gelir.. Allah bir avazda kurtarsin.

Allah anali babali buyutsun Elif bebisi adi gibi temiz guzel ömurler nasip etsin....
benimde sutum yetmemisti ilk 2. ve 3. gun kizim surekli gögsumden cekmek istiyordu vakum gibi ki uykusuz kaldim hastanede mama vermeyi teklif etmislerdi kabul etmedim sonra geldi sutum ilk gunlerde az gelmesi normalmis 3-4 gunden sonra sutun rengi beyazlastigi gibi cogalirmista.

Hangi asiyi oldugunuz canim bizim ilk asi 3. ayda olucakmis kafam karisti. sanirim bebis yoruluyor emmeden dolayi oyuzden dinlenip tekrar emmek istiyor benim kizda cogu zaman uyandigi gibi emmek istiyor emdigi gibide uyuyor.
bide bebisin haftada 200 gram bile aliyorsa mama vermemek icin yeterliymis. bunu en iyi sen bilirsin doymuyorsa tabiki mama takviyesi sart. bu hemsire bayaa kendini bisey sanip cok bilmislik taslamis.

Licasofie arkadasin dedigi gibi sutun cok gelmis olabilir canim yada gazi cikarilmamissa yutkunmakta zorlanmistir.

mcus plug dedikleri nisanin gelmis belliki kanli olanida bugun yarin gelir Rabbim bir avazda kurtarsin simdiden :)

Esmasrn

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
3 Kasım 2013
189
14
Merhaba kizlar dogum hikayemi anlatayim malum gunu bildigimiz icin heyecan tavan yapmisti e bide korkuda vardi neyse sabah 8 de hastaneye gittik yatis islemleri felan derken odamiza gectik odamiz suslendi arkadaslarim yanimdaydi gorumcem annem babam ben evin tek kizi oldugum icin babam cok duskundur bana fotografci babanizlada bir poz alayim dedi ve demesiyle babami aglama tuttu daha sora hepimiz basladik aglamaya ben babamin aglamasina dayanamam neyse cikti gitti kiyamam :KK43: doktorum geldi saat 10 bucukta ameliyathaneye indim cok kastim kendimi sakinlestirici yaptilar zikir cektim bol bol dua ettim hemsireler o halimi gorunce ah canim benim dediler ameliyat olan hastalar vardi ameliyathanede onlari gordum tam stres oldum anestezi uzmanina biranomce uyut beni dedim hic bisi sorma peki dedi sorasi silik zaten neyse uyandim hemen yanima getirdiler bebisimi Allahim bune guzellik dedim hic bekledigim gibi degildi cok guzeldi 3 kg dogdu cok minikti ama uzun zamandir bebek gormedigim icin belkide minik geldi bilmiyorum ama gorur gormez asik oldum hemen emzirdim sutum azdi ama emzirdikce geldi simdi iyi durumda hastanede gayet iyiydim bi sikintim olmadi gazimi cikardim buyuk tuvalettede problem yasamadim dikisim biraz agridi oda normal bebek hep kucagimda durmak istiyo hemsire sen hazirlikliydin o hazirliksiz yakalandi suan kalp atislarini ozluyo kokunu ozluyo karnina geri donmek istiyo dedi ondan kiyamiyorum gece aldim yanimda uyuttum birde giydigin birseye sarip yatir dedi dogum hemsiresi rahat uyur dedi kokunu alir ahh kizlar hamdolsun Allaha hep sukrediyorum rabbim olmayan herkese versin Rabbim isteyen herkese nasip etsin iki kizdan sora bizimkisi sehzade oldu biraz hastanedede hep sehzade diye sevdiler :) benden bukadar bu arada meme uclarim cok kotu durumda 1 hafta onceden baslamama ragmen yara icinde mama vermiyorum direniyorum hepinizi cok opuyorum rabbim bekleyenlerede kolay dogum nasip etsin (la havle vela kuvvete illa billahi aliyhil azim ) bu duanin cok faydasini gordum sizlerde deneyin kizlar emin olun iyi gelecek

zeygur

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
6 Ağustos 2013
645
36
canım ya her şey iyi hoşta oranın sıcağı bunaltmasın bebeğini benim aklıma bi o takıldı. annenin yanın da olmak çok iyi ama bilemedim :44:

Zaten bir ay kalicam canim temmuz sicaginda Antalyayi cekemem valla kirkimiz çıksın annemle geri dönecez.

gunesinkizi75

Anemon
Kayıtlı Üye
2 Nisan 2008
158
5
esinde onaylamissa bikacgunlugune gidebilirsin ama bebegin agliyan bir bebekse cok zorlanirsiniz...
birde ucagi 6 aydan önermiyor bizim burdaki doktorlar bebislerin kulagi icin iyi degilmis... belki sizin yolculuk pek uzun surmez bizimki Turkiyeye kadar 4,5 saat kadar aliyor

Canim ya çok teşekkürler sana ve herkese. Dayanamayip geldik 2 cm aciklik olmuş ama pazartesi kontrole gel dediler tabi sancı için dk. tut ve 15 dk. düşünce gel dedi. Bu arada o gelen de nisan mis. Demekki kanlı olması gerekmiyor.

HAdi gözun aydin az kaldi kavusmana o ilk anlar anlatilmaz derecede guzel cikarilmasi ilk kucagina alisin emzirisin cok özluyorum o ilk saatleri....
Benimde kanli olani sonradan gelmisti... nisan gelmeden önce sancilarim vardi nisan geldikten sonra fazlalasti sancilarim hastaneye gittigimizde 2 cm acikligim vardi birakmadilar orada uyuduk esimle igne yaptilar rahat uyumam icin sabah kalktigimda 6 cm olmustum evde gunlerce sanci cektim en az 4 cm acigim diyordum ama sadece 2 cm cikmis... insallah senina acilman da kolay olur dogumunda Allah yar ve yardimcin olsun ikinma esnasinda dua etmeyi unutma ben o sirada unuttum :))) varsa biri yaninda hatirlatsin dualar o esnada kabul olurmus[/QUOTE]

Uçak küçük bir bebek için sorun olacağını sanmıyorum. Iniş ve kalkışta emzirilirse kulak ici basıncı engellemiş olur. Ben oğlumu Almanya'da doğurduktan iki hafta sonra turkiyeye uçmuştum. Doktora sordum en az bir haftalık olsun demişti o zaman.

zeygur

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
6 Ağustos 2013
645
36
Ağlayan bi bebek degil aslında. Ankara Antalya 45 dk falan. Kendim evde beslenmeme de dikkat edemiyorum. bi kac gun daha yalniz kalicam duruma göre artık.