2014 Mayıs Anneleri

BEBEKLERİNİZİN CİNSİYETLERİ NE OLACAK?

• Ankete Katılan
    513

Koseden

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
5 Eylül 2013
472
205
Sabah agladim...utkunun gobegi dusmustu 3.gunu bugun altini bi actim kanamis hafiften gobegi ne yapcagimi bilemedim annem sari toz surdu ezcasi iyi gelir demis esime...simdi uyuyo eger kanarsadok.goturcem.bilgisi olan basina gelen varmi
Canım ağlama doktora götür kan pıhtılaşması için k vitamini yapılması gerekiyor, biz toz dökmedik iki doz vuruldu Rengin şimdi birşeyi yok çok şükür. Bir daha kanasaydı zaten kan pıhtılaşma testi yapılacaktı doktora götürürsen iyi olur bence..

Lilacsofie

Dört yapraklı yoncayız:)
Kayıtlı Üye
8 Kasım 2013
2.617
649
Sizdende destek aldik tmmdir :)
Dun yogun bigundu aksam kafam durmustu resmen :) Bu sabah dun dediklerini daha iyi kanitladi sanki minik,gece itibariyle yeni emme stilleri gelistirdi :)))
Sadece yorulduguna,birseyi mi var dusuncesine kapiliyordum ama soylediklerinle biraz daha rahattim..Kafamin durmasinin sebebi kendi yorgunlugumdu bu sefer :) ara ara birakip aglamasina izin verdim..

Sen nerdesin?
Esinde destek vermis,kendi icinden geleni yap bence..
Tabii dusunmek gerek olumlu olumsuz tum yonleri..
Kendi evinde olmak seni daha rahat ettirebilir..
Oradada yeni dogmus bi bebek bi lohusa ve ziyaretciler olacak ne kadar rahat edebilirsin?
Mudahale konusunda haklisin insanin nevri donuyor tikaninca fln Allah korusun..
Rahat olabilecegine inaniyorsan tercih edilebilir aslinda ama gidip daha uzgun donme ihtimalin varsa gozden gecir derim..

Canım sana bugun özel mesaj atmaya çalıştım özelden ama nedense gönderemedim. Doktor kontrolunde aldıgı kıloya bakarak, artık o kendı duzenlesın ıstedıgı gıbı emme saatlerını dıye ızın verdı doktor uzun uykulara. Sizin durumunda aynı olduguna emin sayılırım:))
Gözümüz aydın:))

Ya kızlar annem abimin oglu doğduğu icin antalyaya gitmek zorunda kaldı. bana sende gel diyorlar.esimde yalnız kalma evde git hafta sonları gelirim bende diyo. Ne yapsam gitsem mi evde oglumla yalniziz acil birsey olursa müdahale edemem diye korkuyorum. Ucakta yalnız gidebilir miyim kararsizim bi akıl verin bana:KK43:

Annenle ve yazlık bir ortamda bebişle zaman geçirmek ikinize de çok iyi gelebilir...Madem eşin haftasonları gelecek yalnız gitmezsiniz zaten ilk hsonunda sizi götürür. Bir arkadaşım bebeği daha kırk gunluktu ailesiyle Bodrum'a gıtmıstı. Esı de öğretmen oldugu için yaz tatlındeydı ve yanlarındaydı... Lohusalık fılan hak getıre denız gunes tatil, kumsallarda buyudu oğlu:))

Aynen öyle canım bizim babamızda. Uyanıkken gelip 5-10 dk seviyor onun dışında ne mi yapıyor? Gündüz işte. Akşam bütün gece ya telefonla oynuyor yada bilgisayarda. Gece horul horul uyuyor. Geçen gece mama yapmaya gittim kuzum ağlıyordu acıktığı için geldim bi baktım bizimki hala uyuyor kalkayımda bi bakayım demiyor okadar sinirlendim ki. Ertesi günde duymadım ben diyor. Yani aşırı ilgili değiller ne yazıkki.:KK50:

Bazen daha iyi boşverelim diyorum. Kalksa kaç cc yaptın bu az , bu çok, altını açtın mı, ne zamandır kaka yapmadı bu çocuk vs dıye bunaltsa o saatte de hiiççç çekilmez:)) en iyisi uyusunlar:))

Kizlar yardiminiza ihtitacim war...hala doguramadim malesef. ..bdt 29mayis 39+2yiz...normal doğum için bekliorm..bebgmn su anki muhtemel kilosu 3800 iri bi bebeğe benziyo dedi dr.muz...ama ben de henüz açılma yok bebek aşağı da inmedi:KK43:((dr. Cok beklemenin bi manasi olmadgni soyluor..iri oldugu icin aşağı inemio da olabilir dedi...kadinlarin normal dogum çatı genişliğini 100mm kabul edilirmis bizim bebegmzn baş cevresi 99mm..normal doğum zor gbi dio dr. Bu hafta sezeryanla alalım dio. Kararsiz kaldm normal doğum icin beklemelimiyim sizce bu saatten sora bebek asagi iner mi..yoksa sezeryan ile alinmasi mi gerekio karar veremedim..uffffff beklemek cok zor artkkkkk:KK43:(((

Ben sezeryan olurdum...

Benim esimde beni uykusuz yorgun ordan burya kosturur sekilde görunce sana aciyorum cok zorlaniyorsun senin hicbisiyden haberin yokken ben bebek istedim ben seni zorladim diyor pismalnligini dile getirerek....
bende lafimi esirgemeden acinacak halde olmadigimi kendi yavruma baktigim söyluyorum...
uzulecegi biri varsa oda kizim bize muhtaclar ne dilleri ne elleri ne ayaklariyla hicbisey yapamiyorlar dertlerini anlatamiyorlar...
kizim aglarken ben kizima uzuluyorum bir yerinmi agriyor niye agliyorsun annem diyince
esimde hayretle bu anneler nasil bukadar sabirli olabiliyor diyor.
Kirpi anne bile kendi yavrusunu pamugum diye sever tabiri dogruymus diyor...

İlk gunden boyle sevgiyle, konusularak buyuyen bebekler nasıl farklı oluyor. Gözlerim doldu sizi düşününce annelik ne kadar kutsal.

maalesef her yanımız bu öcü teyzelerle dolu. ne çok hatalarımız varmış bizim okuyunca anladım (tabii onların gözünden):KK20:
acaba bizde mi onlar gibi oluruz zaman ilerledikçe , hani miras gibi birşey midir o teyzeler bize :KK1:

ağzına yüreğine sağlık iyi ki bu topik senin gibi birini sahip (bizler) iyi ki seni tanımışım canım arkadaşım :KK71::KK70:

Ben de iyi ki sizi tanımısım mneecim. Burası artniyetsiz, samimi herkesin birbirine yardımcı ve destek olmaya calıstıgı ne guzel bır ortam oldu, ıyı kı bu gruba dahıl olmusum sızlerı bulmusum. Kızıma gunluk yazdım hamıleyken ama burası gunlukten daha ıyı bır kaynak olacak; ılk gunden berı tum heyecan korku sevınclerımız burada:)

Merhaba kizlar dogum hikayemi anlatayim malum gunu bildigimiz icin heyecan tavan yapmisti e bide korkuda vardi neyse sabah 8 de hastaneye gittik yatis islemleri felan derken odamiza gectik odamiz suslendi arkadaslarim yanimdaydi gorumcem annem babam ben evin tek kizi oldugum icin babam cok duskundur bana fotografci babanizlada bir poz alayim dedi ve demesiyle babami aglama tuttu daha sora hepimiz basladik aglamaya ben babamin aglamasina dayanamam neyse cikti gitti kiyamam :KK43: doktorum geldi saat 10 bucukta ameliyathaneye indim cok kastim kendimi sakinlestirici yaptilar zikir cektim bol bol dua ettim hemsireler o halimi gorunce ah canim benim dediler ameliyat olan hastalar vardi ameliyathanede onlari gordum tam stres oldum anestezi uzmanina biranomce uyut beni dedim hic bisi sorma peki dedi sorasi silik zaten neyse uyandim hemen yanima getirdiler bebisimi Allahim bune guzellik dedim hic bekledigim gibi degildi cok guzeldi 3 kg dogdu cok minikti ama uzun zamandir bebek gormedigim icin belkide minik geldi bilmiyorum ama gorur gormez asik oldum hemen emzirdim sutum azdi ama emzirdikce geldi simdi iyi durumda hastanede gayet iyiydim bi sikintim olmadi gazimi cikardim buyuk tuvalettede problem yasamadim dikisim biraz agridi oda normal bebek hep kucagimda durmak istiyo hemsire sen hazirlikliydin o hazirliksiz yakalandi suan kalp atislarini ozluyo kokunu ozluyo karnina geri donmek istiyo dedi ondan kiyamiyorum gece aldim yanimda uyuttum birde giydigin birseye sarip yatir dedi dogum hemsiresi rahat uyur dedi kokunu alir ahh kizlar hamdolsun Allaha hep sukrediyorum rabbim olmayan herkese versin Rabbim isteyen herkese nasip etsin iki kizdan sora bizimkisi sehzade oldu biraz hastanedede hep sehzade diye sevdiler :) benden bukadar bu arada meme uclarim cok kotu durumda 1 hafta onceden baslamama ragmen yara icinde mama vermiyorum direniyorum hepinizi cok opuyorum rabbim bekleyenlerede kolay dogum nasip etsin (la havle vela kuvvete illa billahi aliyhil azim ) bu duanin cok faydasini gordum sizlerde deneyin kizlar emin olun iyi gelecek

Cok guzel bır dogum hıkayesı olmus, Allah size bagıslasın analı babalı buyusun.

kubra1453

Zeynep Bu Güzellik Varmı Soyunda:)
Kayıtlı Üye
4 Aralık 2013
188
111
avukat16 ve kübra arkadaşım canınızı sıkmayın hayırlısı ne zaman ise o zaman gelsinler ... siz haziranda da doğum yapsanız ben sizi illa ki mayıs annelerine eklerim, bi geçmişimiz var ama dimii :KK23::KK66:

Zaten siz de bizi dıslarsanıızzz halimiz nice olur bilmiyorum:KK43:
ama ben yine de haziranda doğurmak iistemiyorum Allahııııımmmm :KK52:
Saka bi yana normalde insanların sözünü çok fazla umursayıp da kendini boşu boşuna üzen, gereksiz strese giren bi insan degilimdir aslında.. Ama bu defa gerçekten cookk sıkıldımm.. Günde kac kişinin arayıp daha dogurmadın mı demesi dehsetül vahşet biseymis..
Hele bide telefonu acmayınca üst üste ısrarlaa defalarca arayan anlayıssız insanları hic saymıyorum..
Biliyorum ki kızım en hayırlı ve en dogru zamanda gelecek..
Yeterli sağlıklı sıhhatli olsun gönlü ne zaman hoş olursa buyursun gelsin annesinin kollarına..:KK16:

PaPAtyaOrj

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
ÜZGÜN
Kayıtlı Üye
1 Ekim 2013
1.199
183
HAdi gözun aydin az kaldi kavusmana o ilk anlar anlatilmaz derecede guzel cikarilmasi ilk kucagina alisin emzirisin cok özluyorum o ilk saatleri....
Benimde kanli olani sonradan gelmisti... nisan gelmeden önce sancilarim vardi nisan geldikten sonra fazlalasti sancilarim hastaneye gittigimizde 2 cm acikligim vardi birakmadilar orada uyuduk esimle igne yaptilar rahat uyumam icin sabah kalktigimda 6 cm olmustum evde gunlerce sanci cektim en az 4 cm acigim diyordum ama sadece 2 cm cikmis... insallah senina acilman da kolay olur dogumunda Allah yar ve yardimcin olsun ikinma esnasinda dua etmeyi unutma ben o sirada unuttum :))) varsa biri yaninda hatirlatsin dualar o esnada kabul olurmus

Uçak küçük bir bebek için sorun olacağını sanmıyorum. Iniş ve kalkışta emzirilirse kulak ici basıncı engellemiş olur. Ben oğlumu Almanya'da doğurduktan iki hafta sonra turkiyeye uçmuştum. Doktora sordum en az bir haftalık olsun demişti o zaman.[/QUOTE]
Evet onu duymustumda doktorun bana sordugu ilk sey 6. aydan sonra gitmeyi dusunuyormusunuz evet hatta önce gitmeyi istiyorum dedigimde gitmemeniz daha iyi 6. aydan sorna hepatit B asisi olucak ve ondan önce giderseniz Turkiyede hastalik kapma riski var dedi ve kulagi icin iyi degil ucak yolculuk 1 saatten fazlaysa önermiyoruz dedi...
Acaba Almanya dahami yakin turkiyeye

eylulguzeli

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
10 Ocak 2010
2.288
28
perşembe gecesi herşey normaldi ve bire geliyodu yattık ve gece iki buçuğa geliyodu bi sancıyla uyandım ve tuvalete gittim sonra geçti ve yattım sanra bidaha saat dörde çeyrek vardı bi sancıyla tekrar uyandım ve tuvalete gittm ve kanamamın başlamış olduğunu gördüm hem korktum hemde ne yapsam diye düşünmeye başladım yattım uyuyamadım çünkü sancım başlamıştı yavaş yavaş kalktım evin içinde dolaşmaya başladım sancımı evde çekeyim dedim dilimde dualarla evde dolaşmaya başladım önceleri onbeş yirmi dakkada vuruyodu ve geçiyodu dolandım yattım kalktım sıklaşmaya başladı sancım eşime söyledim uyyuyodu tamma dedi saat kaç ona göre dr gideriz dedi ve uykuya devam etti ben evin içinde dolanmaya devam ettim ezanlar okundu namazımı kıldım meryem süresini okudum yasin süresini okudum bindan hurma yiyorum biyandan sancı çekiyorum bazen beş dakkada vuruyodu geçince çok iyiydim vurunca inlemeye ve derin nefes alıyodum biyandanda eşime söyleniyodum ben burda sancı çekiyorum sen horluyosun diye sende sancı çek hasta ol sana bakmıyacam diye kanamm da devam ediyodu zeytinyağlı pamuk koydum gevşesin rahim açılsın bulaşıkları topladım makineyi çalıştırdım evin gözüme batan yerlerini düzelttim ve sonunda saat sekiz buçuk oldu banyoya girdim ılık duş aldım biraz oturdum orda ve sonunda eşimde kalktı giyindik ve dr gittik.
Gider gitmez dr odasına girdim ve kanam olduğunu söyledim hemn alttan muayene etti ve 5cm açılma var dedi doğum başlamış bebebakalım dedi ne alemde ultrasonla baktı ve bebeişimiz dört kilo üzerinde gözüküyodu ve bebeğin büyük bebeklerin doğumlarının risklerini anlattı bacakalrında baya kilo almış dedi başı çıkar küçüm ama omuzlarda sorun yaşaya bileriz çıkma veya sinirlerinde zedelenme olabilir ama olmayada bilir açılmanda güzel dedi ve kara ver dedi sezaryanmı normalmi ve çok vaktin yok dedi eşime anlattım ne kara verecez ne yapacaz bilmiyorum annemi aradım anlattım sen bilirsindedi onlarda ananemle başka bihastanedeydi sonra eşimde annesini ablasını falan aradı biz aklımıza geleni arayıp durumu anlatıyoruz ne yapsak dye dr da busıra beni arıyo nerdesin daha karar veremedinmi diye bak acale et dedi sakıncalı buralarda dolaşman ben hastanenin içinde dolanıyorum bi raya bi buyana eşim bu arda annesini almaya gitti annemler geldi o çıktıktan sonra herkez hastaneye geldi kaynanam görümcem eltim herlkes bişey söyledi karar verdik sezeryana doğum haneye girdim ora hazırladılar beni dr da normal istiyo aslında ebe bide baksı dedi oda baktı yapar belki dedi ve normale karar verdik serumu bağladılar suyumu patlattılar ve dolaşmaya başladım orda da sancı geldiğinde olduğum yerde durup kalıyodum ve derinderin nnefes alıyodum dua ediyodum bir buçuk saat sonra tekrar muayene ettiler açılam 8 cm olmuş ama kemikler birbirinden ayrılmamış ve çocuk aşa inmemiş doğacak kadar ve acilen sezeryana aldılar doğum haneden sezeryan odasına geçerken annemlerle görüştüm sancı çeke çeke ameleyat haneye girdim ve biran önce beni uyuşturun diyodum canım çok yanıyo acıyo diyodum onlarda hızlıca işlerini yapıyolardı tam anestei istedin çünkü uyumak istiyodum canım çok yanıyodu sancılar iyice sıklaşmıştı ve uyudum saat 11:30 du sanırım sonra birdaha saat bir buçuğa geliyodu acıyo acıyo diye uyandım sadece acıyo diyodum yarım saat sanırım öyle sayıklamışım etrafımı duyuyorum ama sadece acıyo diyorum sıcakım bi el elimi tutuyodu ada canım annemin eliymiş eşim beni yata getirdiklerinden sonra gittmiş birdaha saat gece 11 de geldi. sonra gözümü açtığımda kızım gözümü aradı beşiğinde yatıyomuş ve yanıma koyup bizi buluşturdular kokusu çok güzel meleğimin ilk önce bu benim mi nekadar çirkinmiş diye içinden geçirdim ben beyaz tenliyim kızımda bembeyaz olur diye düşünmüştüm ama kzım siyah saçlı kıpkırmızıydı ama gerçek o an ki duygular ne hissetmem gerektiğini anlayamadım çok farklı ve dün yanın en güzel duygusu herşeyi çok güzel kızımın ama kokusu çook çook güzel bizim buluşma hikayemizde bu biraz uzun oldu sanırım

nurgulalper

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
24 Ekim 2013
386
36
Simdi onu dusunuyordum :)
Az once anneme yarin carsiya cikalim keseleri aliriz hem demistim :)
40in onemi bence su;
Rahimin toplanmasi 6-8 haftaya tekabul ediyor (40 civari) yani bu annenin toparlanmasi demek,bence mikrop kapma olasiligi ve annenin toparlanmasi icin soylenmis bisy tabii bebekte cok kucuk oldugu icin..Ve disari cikmak degilde ikindiden aksam ezanindan sonra cikmamak olarak dusunmek daha iyi..Hep biliriz kucukken bile aksam ezanindan once evde olmamiz gerektigini..
Ben boyle dusunuyorum..dikkat etmek onemli sadece..
Bizde ikindiden sonra lohusanin ve bebegin esyalarida kalmaz asilmis balkonda fln varsa,alinir..
Yoksa 40 gun hic cikmamak cok acimasizca boyle bi donemde bence..
Hastane icin cikiyoruz zaten..

acıbadem maslak daki profesöre götürdüm ben bebeğimi, "ayda 500 gr aldıysa bebek anne sutu yeterli demektir." dedi. eğer bebeğin bu ve fazlası kilo aldıysa vermen gerekmeyebilir.

Allah anali babali buyutsun canim bebisi cok sevindim canim kardesinin dogurduguna...gögusun yara olmasi cogu zaman yanlis emzirmeden kaynaklaniyor bebis alabilirse memenin cogunu agzina almali ve hafif kafasi yukari bakmali bizler bir bardak suyu nasil basimizi kaldirip iciyorsak bebiste öyle basi hafif kalkik olmali....
benim gögsum simdiye kadar hic yara olmadi:nazar: emzige gelince 3. gun pes edip verdim cunki akli fikri hep memedeydi ama kizim sadece 5 gun kullandi yalanci emzigi simdi agzina aldigi gibi atiyor cadi.

Benim esimde öyleydi hamileligim boyunca hicbi is yaptirmadi kardesim yanimda olsun yardimci olsun diye istegini yollayip turkiyeden getirtti.
kardesim gittikten sonra o yapti yine tum isi hamileligim boyunca hicbisi yaptirmadi taaaki 39. haftaya kadar 39.haftadan sonra azar azar is yaptim ki sancim gelsinde dogurim ona bile kiziyordu is yapmiycaksin bana söyle ne lazimsa ben yaparim diyordu....

dogumum uzun surdu dogumhanede 3 gun boyunca sanci cektim o 3 gun boyunca ac kaldi uykusuz kaldi hep elimi tutup durdu destek oldu 3 gunde 3 kilo vermisti....
hersey buraya kadar iyi :) ama bebis gelince hicbisi yapmaz oldu esek simdi bir yandan bebege kosuyorum bir yandan evin islerine oda isten geldigi gibi kumandasini alir tv karsisinda uzanir... kizim aglamiyorsa usluysa onu sever agliyorsa al sunu basimdan diyip yollar bana... bu erkeklerin cogu anlayissiz.

masallah dogumda kaci gitmisti?
Benim dogumda 12 gitmis sonra o 2 yi yine aldim.... cogu preeklempsiden dolayi ödemdi zaten sisliklerim indi hep 8 kilom oldugu gibi duruyor onlarida verseydim rahatlardim.

En dogru olani yapmissin suni sanci vucudu cok zorluyor en guzeli kendi sancilarinin gelmesini beklemen insallah acilmanda hemen gerceklesir bebiste seni yormadan gelir.. Allah bir avazda kurtarsin.

Allah anali babali buyutsun Elif bebisi adi gibi temiz guzel ömurler nasip etsin....
benimde sutum yetmemisti ilk 2. ve 3. gun kizim surekli gögsumden cekmek istiyordu vakum gibi ki uykusuz kaldim hastanede mama vermeyi teklif etmislerdi kabul etmedim sonra geldi sutum ilk gunlerde az gelmesi normalmis 3-4 gunden sonra sutun rengi beyazlastigi gibi cogalirmista.

Hangi asiyi oldugunuz canim bizim ilk asi 3. ayda olucakmis kafam karisti. sanirim bebis yoruluyor emmeden dolayi oyuzden dinlenip tekrar emmek istiyor benim kizda cogu zaman uyandigi gibi emmek istiyor emdigi gibide uyuyor.
bide bebisin haftada 200 gram bile aliyorsa mama vermemek icin yeterliymis. bunu en iyi sen bilirsin doymuyorsa tabiki mama takviyesi sart. bu hemsire bayaa kendini bisey sanip cok bilmislik taslamis.

Licasofie arkadasin dedigi gibi sutun cok gelmis olabilir canim yada gazi cikarilmamissa yutkunmakta zorlanmistir.

mcus plug dedikleri nisanin gelmis belliki kanli olanida bugun yarin gelir Rabbim bir avazda kurtarsin simdiden :)

Aslında kilo alması ilk ay icin cok iyi ama erken dogdugu icin 2400 gram dogdu bu ay normal dogum kilosunu yakalamalıymış yakaladıda cok şükür.. mamayı günde sadece bir kere 30 cc veriyorum oda gece ilk yatarken sonraki uyanıslarınde hep süt veriyorum sebebide bütün gün memede oluyo sünger yaptı resmen mememi :) yatma vakti resmen yetmiyo ona bende 10 dakika birini sonra digerini veriyorum süt gelmeyince nasıl sinirlenip sağa sola cekiyo görmeniz lazım kıp kırmızı yapıyo artık.. emzirdikten sonra 30 cc mama veriyorum anca uyuyo oda 2 saat bu arada benimde sütüm birikiyo uyandığında yetmis oluyo... doktora bu sekilde anlatınca verdi mamayı zaten ama 2 kereyi gecmesin fazla verme dedi

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

kubra1453

Zeynep Bu Güzellik Varmı Soyunda:)
Kayıtlı Üye
4 Aralık 2013
188
111
canım sanki dünder beri yoksun buralar da , ya da ben mi denk gelmedim acaba :44: hayırdır inşaAllah :26::nazar:

Hala dogurmayanlar😊

SevdaSoner 15 mayıs normal💓

ses06 19 mayıs(normal)💓

esra25 21 mayıs(normal)💓

Tekasur 21 mayıs normal💓

handrake 23 mayis(normal)💓

Hypattia 23 mayis normsl💓

Patatya005 23 mayis normal💓

Asilemm 24 mayis normal 💜

Şenay60 26 mayis normal💜

Avukat16 27 mayis normal💜

Sec 27 mayıs normal💜

Sturkans 27 mayıs normal💜

kubra1453 28 mayis(normal)💜

Kolik 29 mayis normal💜

Evet evet benim de dikkatimi çekti göremedim bi türlü.. Herkesi dogurtup sonra kendim dogurcam diyodun ammaa burnumuza bebek kokuları gelmeye başladı sankiiii :emir_bebek: haberlerini bekliyoruz canım..

nurgulalper

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
24 Ekim 2013
386
36
Allah anali babali buyutsun canim bebisi cok sevindim canim kardesinin dogurduguna...gögusun yara olmasi cogu zaman yanlis emzirmeden kaynaklaniyor bebis alabilirse memenin cogunu agzina almali ve hafif kafasi yukari bakmali bizler bir bardak suyu nasil basimizi kaldirip iciyorsak bebiste öyle basi hafif kalkik olmali....
benim gögsum simdiye kadar hic yara olmadi:nazar: emzige gelince 3. gun pes edip verdim cunki akli fikri hep memedeydi ama kizim sadece 5 gun kullandi yalanci emzigi simdi agzina aldigi gibi atiyor cadi.

Benim esimde öyleydi hamileligim boyunca hicbi is yaptirmadi kardesim yanimda olsun yardimci olsun diye istegini yollayip turkiyeden getirtti.
kardesim gittikten sonra o yapti yine tum isi hamileligim boyunca hicbisi yaptirmadi taaaki 39. haftaya kadar 39.haftadan sonra azar azar is yaptim ki sancim gelsinde dogurim ona bile kiziyordu is yapmiycaksin bana söyle ne lazimsa ben yaparim diyordu....

dogumum uzun surdu dogumhanede 3 gun boyunca sanci cektim o 3 gun boyunca ac kaldi uykusuz kaldi hep elimi tutup durdu destek oldu 3 gunde 3 kilo vermisti....
hersey buraya kadar iyi :) ama bebis gelince hicbisi yapmaz oldu esek simdi bir yandan bebege kosuyorum bir yandan evin islerine oda isten geldigi gibi kumandasini alir tv karsisinda uzanir... kizim aglamiyorsa usluysa onu sever agliyorsa al sunu basimdan diyip yollar bana... bu erkeklerin cogu anlayissiz.

masallah dogumda kaci gitmisti?
Benim dogumda 12 gitmis sonra o 2 yi yine aldim.... cogu preeklempsiden dolayi ödemdi zaten sisliklerim indi hep 8 kilom oldugu gibi duruyor onlarida verseydim rahatlardim.

En dogru olani yapmissin suni sanci vucudu cok zorluyor en guzeli kendi sancilarinin gelmesini beklemen insallah acilmanda hemen gerceklesir bebiste seni yormadan gelir.. Allah bir avazda kurtarsin.

Allah anali babali buyutsun Elif bebisi adi gibi temiz guzel ömurler nasip etsin....
benimde sutum yetmemisti ilk 2. ve 3. gun kizim surekli gögsumden cekmek istiyordu vakum gibi ki uykusuz kaldim hastanede mama vermeyi teklif etmislerdi kabul etmedim sonra geldi sutum ilk gunlerde az gelmesi normalmis 3-4 gunden sonra sutun rengi beyazlastigi gibi cogalirmista.

Hangi asiyi oldugunuz canim bizim ilk asi 3. ayda olucakmis kafam karisti. sanirim bebis yoruluyor emmeden dolayi oyuzden dinlenip tekrar emmek istiyor benim kizda cogu zaman uyandigi gibi emmek istiyor emdigi gibide uyuyor.
bide bebisin haftada 200 gram bile aliyorsa mama vermemek icin yeterliymis. bunu en iyi sen bilirsin doymuyorsa tabiki mama takviyesi sart. bu hemsire bayaa kendini bisey sanip cok bilmislik taslamis.

Licasofie arkadasin dedigi gibi sutun cok gelmis olabilir canim yada gazi cikarilmamissa yutkunmakta zorlanmistir.

mcus plug dedikleri nisanin gelmis belliki kanli olanida bugun yarin gelir Rabbim bir avazda kurtarsin simdiden :)

1 aylık aşısını yaptırdı hepatit b ilk dozunu dogduktan sonra yaptılar 2.yi dün bir dozu daha varmış onun... 2 aylık ken verem ve karma olmak üzere 2 aşı daha yapılıcak..

Eşine gelince bir cok babanın yasadıgı seyi yasıyo cogu baba esi hamileyken çok ilgilidir ama dogunca bir türlü adapte olup ısınamaz ama bunu dile getirmez. Senin esin acık sözlülüğünden pat diye aklına geleni söylemis söylenmemesi gereken kisiye tabiki.. ama merak etme gecici bir durum bu

nurgulalper

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
24 Ekim 2013
386
36
Dogum hikayemi yazayim arkadaslar. Aslinda Dogum tarihimiz 18 mayisti ama cani gelmek istemedi kizimin :)
21 mayis sabah 05:10 da belim agrimaya basladi. Acaba mi dedim. Saga döndüm sola döndüm yok. Anladim biseyler oldugunu. Yarim saat sonra hafif su gelmeye basladi. Hazirlanayim annemi uyandiraym vs derken bi yarim saat sonra daha.fazla su geldi. Neyse hastaneye yola ciktik. Sancilarim artti bu arada ve siklasti. Zaten dogum tarihimden 4 gun once falan 3 cm acikligim vardi. Neyse hastaneye geldik. Ultrason vs.kan aldilar derken alttan muayene muayene ettiler. 6-7 cm dediler. Saat 5'den 7'ye kadar kisa surede acildi. Neyse cabuk olcak diye sevindim. Yavas yavas dogumhaneye aldilar. 9 a kadar bekledim tekrar baktilar tamamen acilmisti. Ama bi türlü ikinma hissi gelmiyor. Doktor bebek kanala girmemis beklicez biraz daha dedi :KK43:
11'e kadar bekledim.tabi.sancilar cok siklasti. Tekrar baktilar yine inmemis. Ben tabi cok bitkinlestim sancilardan sebep. Ama normal olmasini cok istiyordum.doktor sezeryan düşünür müsün dedi. Bende normal olacagina cok inandirdim kendimi biraz daha.beklemek istiyorum yurusem falan faydasi olur belki dedim. Tamam dedi. Sanci aralarinda yuruttuler bebeğin kanala inmesini saglayan hareketler yaptirdilar bu sefer olacak dedim. Saat 13 de doktor tekrar bakti ama yine inmemisti. Cocugu riske etmeye gerek yok dedi doktor. Ben almanyadayim burda sezeryan en son secenek doktorlar icin. O yuzden de biraz doktora guvenerek sezeryani.kabul ettim. Hemen.sezeryana.aldilar. doktor sezeryandan sonra 10 saat sanci da ceksen bebek inmezmis kafasi tamamen ters tarafa bakiyordu dedi. Ikinci gun dikislerim cok sancidi. Ben sanki sezeryandan sonra hemen ayaga kalktim diyeni cok duymustum ya :KK43: biraz hayal kirikligi oldu benim icin. Cocugu daha bgun kendi.kendime kucagima alabiliyorum. Sezeryan olan arkadaslar nasildi dogumdan sonra soyleyebilecek olan var mi?
Dogum yapmamis olan arkadaslara Allah kolaylik versin. Anne olmak cok guzel bi duygu. Kizimin hepinize selami var
:p

Gözün aydın Allah analı babalı büyütsün.. bende genel anesteziyle sezeryan oldum kolay ayağa kalktım 3 gece oglum yogun bakımda yattı eger yanımda olsa dogru düzgün yardım almadan ina bakamazdım heralde oturup kalkarken zor oluyo

kızlar bebeklerle dışarı çıkıyormusunuz kaç günlükten sonra çıkmaya başladınız bizim pazar günü 20 günümüz dolacak 20 uçurmaya gideceğiz sonrada çıkarım artık sanırım evde çok sıkıldım bide misafirlerim geliyor yine 10 gün bende kalacaklar o yüzden evden kaçmam lazım.illaki 40 ınımı bekliyorsunuz siz ne yaptınız merak ediyorum.

Simdi onu dusunuyordum :)
Az once anneme yarin carsiya cikalim keseleri aliriz hem demistim :)
40in onemi bence su;
Rahimin toplanmasi 6-8 haftaya tekabul ediyor (40 civari) yani bu annenin toparlanmasi demek,bence mikrop kapma olasiligi ve annenin toparlanmasi icin soylenmis bisy tabii bebekte cok kucuk oldugu icin..Ve disari cikmak degilde ikindiden aksam ezanindan sonra cikmamak olarak dusunmek daha iyi..Hep biliriz kucukken bile aksam ezanindan once evde olmamiz gerektigini..
Ben boyle dusunuyorum..dikkat etmek onemli sadece..
Bizde ikindiden sonra lohusanin ve bebegin esyalarida kalmaz asilmis balkonda fln varsa,alinir..
Yoksa 40 gun hic cikmamak cok acimasizca boyle bi donemde bence..
Hastane icin cikiyoruz zaten..
Biz 5 kere falan cıktık hastaneye falan.... annemlere gittik yatsıdan sonra eve geldik eskiler hep 40 dolmadan cıkılmaz der ama şimdi aşıydı falan mecbur cıkıyosun... aksam dısarda olunmaz falan lafıda köylük yerler için gecerli su damlası olan yerden gecilmez derler burda nerde su birikintisi yanında erkek olursa hic bir sey olmaz.... bizde ikindiden sonra cocuğun kıyafetlerini dışarı asmayız

nurgulalper

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
24 Ekim 2013
386
36
başlık hepsini almayınca buraya devam edeyim, inşaAllah herkes kavuşunca yavrusuna MAYIS ANNELERİNE yakışan bir tablo hazırlarım :KK34::KK34::KK34:
50.derin58 :nazar:
51.nunum56 :nazar:
52.zeygur :nazar:
53.phekda :nazar: 37+3 2.550 gr
54.fatoş5353 :nazar:
55.tulayokay :nazar: 40+6 2.900 gr
56.goforit :nazar: 37+4 3.000 gr
57.ayne :nazar: 37+5 3.200 gr
58.elvin2014 :nazar: 38+5 3.200 gr
59.computergirl :nazar: 37+0 3.000 gr
60.esilagulubb :nazar: 38+2 3.170 gr
61.niyall :nazar:
62.maya_79 :nazar: 38+5 2.800 gr
63.tcdc :nazar: 3.130 gr
64.nilfa15 :nazar:
65.plojovic :nazar: 39+4 2.640 gr
66.aihal :nazar:
67.sertun :nazar: 40+6
68.gzdrbs :nazar:
69.mine8585 :nazar: 2.720 gr
70.mehuna :nazar: (ikiz) 2.300 gr, 3.180 gr
71.eyican06. :nazar: 3.820 gr
72.yamess :nazar:
73.galeteia :nazar: 38+0 2.550 gr
74.zazakz :nazar:
75.delale :nazar: 37+4 2.800 gr
76.sinehas :nazar: 38+2 3.700 gr
77.deniz1006 :nazar: 38+3 3.500 gr
78.banuocek :nazar: 4.100 gr
79.yawyaw :nazar: 3.750 gr
80.aymuda :nazar: 3.700 gr
81.hayatnebayat :nazar: 39+6 3.000 gr
82.merymfth :nazar:
83.burcuarslnn :nazar: 40+2 3.560 gr
84.aybah :nazar: 38+4
85.beyazmelekd :nazar:
86.kocamann :nazar: 39+5 2.970 gr
87.hatmaca :nazar:
88.vitis :nazar: 39+0 3.200 gr
89.silzi22 :nazar: 3.220 gr
90.bayanruj :nazar:
91.eylülgüzeli :nazar: 4.000 gr
92.vefalim :nazar: 38+4 3.850 gr
93.pantenol :nazar: 38+5 2.600 gr
94.mneeee :nazar: 40+1 3.320 gr
95.belialnephilim :nazar:38+0
96.yanasip :nazar: 2.570 gr
97.hanife6n :nazar: 40+0 3.100 gr
98.miraclemiracle :nazar: 3.800 gr
99.mestcan :nazar: 39+0 3.000 gr
100.emres :nazar: 38+6 3.500 gr
101.herşey-mümkün :nazar: 38+5 3.380 gr
102.janicee :nazar: 4.600 gr
103.esmasrn :nazar: 3.000 gr
104.sefamolsun :nazar: 38+4 3.425 gr
105.emineveaydın :nazar:
106.fatmabetül16 :nazar: 3.680 gr
107.melis1643 :nazar: 3.900 gr
108.fzl985 :nazar:
109.nimrodel :nazar:
110.

ayyyy doldu taştı bebekler yaa maşaAllah ... henüz gelmeyen bebeklerimizi de hasretle bekliyoruz :KK34::KK34::KK34:

Maşallah

YAKUTESRA

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
24 Eylül 2009
360
74
34
kızlar bebeklerle dışarı çıkıyormusunuz kaç günlükten sonra çıkmaya başladınız bizim pazar günü 20 günümüz dolacak 20 uçurmaya gideceğiz sonrada çıkarım artık sanırım evde çok sıkıldım bide misafirlerim geliyor yine 10 gün bende kalacaklar o yüzden evden kaçmam lazım.illaki 40 ınımı bekliyorsunuz siz ne yaptınız merak ediyorum.

Biz dr kontrolu icin ciktik hep, cikmisken esimle birlikte yapmam gereken isleri cabucak halledip donduk.

onun disinda ilk defa gecen pazar bebek arabamiza kizmizi koyup sahile yuruduk.gittihimoz gibi geri gelmek zorunda kaldik.
bebek guneslensin diye ciikmistik.temiz hava alsin diye.yanlis bir gun secmisiz.cok kalabalikti, arabalar , motorsikletler, egzos dumanlarinin arasinda kaldik.
o yetmez gibi kizmiz ciglik cigligakaldi.ac degildi.disarida emzirme olanagi bulamadim.nasil eve geldigimizi hatirlayamiyorum inanin.
gozum korktu.yanimda biberonda sut vs gibi hazirligim olmadan tek basima cikmaya korkuyyorum.

kirk olayina gelince o kadar cok basakikurdularki uzerimde psikolojik olarak sanki evde yanliz kalsam basima kotu bisey gelecek, yada disari ciksam kotu seyler olacak, bebegi cikarsam bisey olur gibi salakmsacma dusuncelere kapildim.
oysaki bunu cok sacma bulan birisiyim.geri kafali etrafimdakiler benide hurafelere bagladilar:KK50:

hamileik zamaninda yazmistim.40 gun evde duramam sosyal birisiyim ben kafayi yerim diye.
simdi lafimi bana yedirdiler disari cikmaya korkar oldum.

ofertacim sende yazmistin cikarim diye.cik canim bencec

nurgulalper

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
24 Ekim 2013
386
36
Allah anali babali buyutsun insallah....kiskandim valla ne guzel sezeryana alinmissin bende isvecteyim burada da en son care sezeryan...
kizim asagi inmedi buna ragmen sezeryana almadilar vakumla cektiler zorla....kizimin suyunu patlatip saatlerce beklettiler (1gunden fazla)
öylece cikmasini o sirada sanirim kizimin gözu iltihap kapti kör olma tehlikeesine kadar gitti hala tedavi göruyor yavrum sol gözunde sorun iyi olucak insallah ... keske sezeryan olsaydim böyle olucagini bilseydim kiyameti koparir kabul etmezdim ne normal dogumu nede o vakum denen igrenc seyi gelmiyordu kafasi zorla aldilar
.

O vakum denen igrenc seyi bende yasadım ilk doğumda.. Hastaneye gittigimde 9.5 cm acıklık vardı suyu patlattılar 10 cm olunca dogum haneye aldılar saatlerce uğrastım beni sezeryana alın diye defalarca yalvardım ama almadılar vakumla cektiler Allaha şükür oğlumda bir problem yoktu 3250 gram dogdu düşün kilolu degildi ama bir türlü gelmedi... ben cakumdan sonra 40 gün yerimden kalkamadım yardımsız tuvalete bile gidemedim.... vakum cocuklar icin okadar tehlikeli bir cok seye yol acıyomuş kızının gözü bile ondan olabilir...

Bu yasadıklarımdan sonra hamile kalma düşüncesi bile beni korkutuyodu 5 yıl ara verdim en sonunda korkunun ecele faydası yok dedim:)

Tansiyondan dolayıda 35 haftada devlet hastanesine gitmek zorunda kaldım acil yatırdılar suni dediler ama ben yalvardım vakum yapmayın diye basımdan gecenleri anlattım sezeryan istiyorum dedim cok sükür zor olsada kabul ettiler:)

perşembe gecesi herşey normaldi ve bire geliyodu yattık ve gece iki buçuğa geliyodu bi sancıyla uyandım ve tuvalete gittim sonra geçti ve yattım sanra bidaha saat dörde çeyrek vardı bi sancıyla tekrar uyandım ve tuvalete gittm ve kanamamın başlamış olduğunu gördüm hem korktum hemde ne yapsam diye düşünmeye başladım yattım uyuyamadım çünkü sancım başlamıştı yavaş yavaş kalktım evin içinde dolaşmaya başladım sancımı evde çekeyim dedim dilimde dualarla evde dolaşmaya başladım önceleri onbeş yirmi dakkada vuruyodu ve geçiyodu dolandım yattım kalktım sıklaşmaya başladı sancım eşime söyledim uyyuyodu tamma dedi saat kaç ona göre dr gideriz dedi ve uykuya devam etti ben evin içinde dolanmaya devam ettim ezanlar okundu namazımı kıldım meryem süresini okudum yasin süresini okudum bindan hurma yiyorum biyandan sancı çekiyorum bazen beş dakkada vuruyodu geçince çok iyiydim vurunca inlemeye ve derin nefes alıyodum biyandanda eşime söyleniyodum ben burda sancı çekiyorum sen horluyosun diye sende sancı çek hasta ol sana bakmıyacam diye kanamm da devam ediyodu zeytinyağlı pamuk koydum gevşesin rahim açılsın bulaşıkları topladım makineyi çalıştırdım evin gözüme batan yerlerini düzelttim ve sonunda saat sekiz buçuk oldu banyoya girdim ılık duş aldım biraz oturdum orda ve sonunda eşimde kalktı giyindik ve dr gittik.
Gider gitmez dr odasına girdim ve kanam olduğunu söyledim hemn alttan muayene etti ve 5cm açılma var dedi doğum başlamış bebebakalım dedi ne alemde ultrasonla baktı ve bebeişimiz dört kilo üzerinde gözüküyodu ve bebeğin büyük bebeklerin doğumlarının risklerini anlattı bacakalrında baya kilo almış dedi başı çıkar küçüm ama omuzlarda sorun yaşaya bileriz çıkma veya sinirlerinde zedelenme olabilir ama olmayada bilir açılmanda güzel dedi ve kara ver dedi sezaryanmı normalmi ve çok vaktin yok dedi eşime anlattım ne kara verecez ne yapacaz bilmiyorum annemi aradım anlattım sen bilirsindedi onlarda ananemle başka bihastanedeydi sonra eşimde annesini ablasını falan aradı biz aklımıza geleni arayıp durumu anlatıyoruz ne yapsak dye dr da busıra beni arıyo nerdesin daha karar veremedinmi diye bak acale et dedi sakıncalı buralarda dolaşman ben hastanenin içinde dolanıyorum bi raya bi buyana eşim bu arda annesini almaya gitti annemler geldi o çıktıktan sonra herkez hastaneye geldi kaynanam görümcem eltim herlkes bişey söyledi karar verdik sezeryana doğum haneye girdim ora hazırladılar beni dr da normal istiyo aslında ebe bide baksı dedi oda baktı yapar belki dedi ve normale karar verdik serumu bağladılar suyumu patlattılar ve dolaşmaya başladım orda da sancı geldiğinde olduğum yerde durup kalıyodum ve derinderin nnefes alıyodum dua ediyodum bir buçuk saat sonra tekrar muayene ettiler açılam 8 cm olmuş ama kemikler birbirinden ayrılmamış ve çocuk aşa inmemiş doğacak kadar ve acilen sezeryana aldılar doğum haneden sezeryan odasına geçerken annemlerle görüştüm sancı çeke çeke ameleyat haneye girdim ve biran önce beni uyuşturun diyodum canım çok yanıyo acıyo diyodum onlarda hızlıca işlerini yapıyolardı tam anestei istedin çünkü uyumak istiyodum canım çok yanıyodu sancılar iyice sıklaşmıştı ve uyudum saat 11:30 du sanırım sonra birdaha saat bir buçuğa geliyodu acıyo acıyo diye uyandım sadece acıyo diyodum yarım saat sanırım öyle sayıklamışım etrafımı duyuyorum ama sadece acıyo diyorum sıcakım bi el elimi tutuyodu ada canım annemin eliymiş eşim beni yata getirdiklerinden sonra gittmiş birdaha saat gece 11 de geldi. sonra gözümü açtığımda kızım gözümü aradı beşiğinde yatıyomuş ve yanıma koyup bizi buluşturdular kokusu çok güzel meleğimin ilk önce bu benim mi nekadar çirkinmiş diye içinden geçirdim ben beyaz tenliyim kızımda bembeyaz olur diye düşünmüştüm ama kzım siyah saçlı kıpkırmızıydı ama gerçek o an ki duygular ne hissetmem gerektiğini anlayamadım çok farklı ve dün yanın en güzel duygusu herşeyi çok güzel kızımın ama kokusu çook çook güzel bizim buluşma hikayemizde bu biraz uzun oldu sanırım

Gözün aydın canım bol sütlü günler:)

plojovic

Gülüşlerinizle Alkışlayın Beni⚛️ S🍀S
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
24 Eylül 2013
12.158
13.608
Benim esimde beni uykusuz yorgun ordan burya kosturur sekilde görunce sana aciyorum cok zorlaniyorsun senin hicbisiyden haberin yokken ben bebek istedim ben seni zorladim diyor pismalnligini dile getirerek....
bende lafimi esirgemeden acinacak halde olmadigimi kendi yavruma baktigim söyluyorum...
uzulecegi biri varsa oda kizim bize muhtaclar ne dilleri ne elleri ne ayaklariyla hicbisey yapamiyorlar dertlerini anlatamiyorlar...
kizim aglarken ben kizima uzuluyorum bir yerinmi agriyor niye agliyorsun annem diyince
esimde hayretle bu anneler nasil bukadar sabirli olabiliyor diyor.
Kirpi anne bile kendi yavrusunu pamugum diye sever tabiri dogruymus diyor...

Farkinda olmasida bi yandan guzel..
Ama su zamanda destege ihtiyacin oldugunu kavramasi lazim..Senin soylediklerinin darkina variyor anliyr saniyorum,dile getirmen ara ara ise yarayabilir..
Konusmakta ikinize iyi gelir,endiseleriniz icin..
Gercekten anne olmak bambaska bisy :)
Sen cok iyi bi annesin bunu anliyoruz :)
Hem bebisine hem babasina bakiyorsun simdilik :)
Sıkma tatli canini,eminim cok cok zordur ama bu kisa surede derin yaralar acilmadan atlatmaniz gerek..

Benim de kafam cok karisti, moralim bozuk. Bir an once dogurup oglusuma kavusmak istiyorum ama hala bende sanci vs yok. Sadece 1 cm aciklik vardi sali gunu. Dr da agri durumuna gore ya ctesi ya ptesi nts icin gel bakalim olmazsa psembe serumla dogurtabilirim dedi. Ama bende hala sanci yok. Aradim o zaman ptesi gel dedi. Simdi esimde madem oyle gene ara dr ptesi suni ile dogur diyor. İyi de o zaman sezeryandan ne farki olacak. Neymis is arkadasi evleniyormus o yuzden izin alamazmis bi planlama yapamiyormusum vs vs doguracak olan benim sonucta. Tamam bende bir an once dogsun istiyorum ama bu da bi nevi bebek hazir olmadan dogurmak olmuyor mu????

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

Mecburen sezeryan olmus biri olarak soyleyim :) Canimizi riske atmaktansa miyadinda bi bebek icin fazlada kasmamak gerekli diye dusunuyorum..
Takdir Allahtan tabii ..
Ama bazi seylere bu kadar kotu bakmak yerine saglik icin yapilmis oldugunu dusunursen senide bu kasar etkilemez canim :)
Rabbim saglikla kavustursun,gonlune gore versin insallah :KK16:

Canım sana bugun özel mesaj atmaya çalıştım özelden ama nedense gönderemedim. Doktor kontrolunde aldıgı kıloya bakarak, artık o kendı duzenlesın ıstedıgı gıbı emme saatlerını dıye ızın verdı doktor uzun uykulara. Sizin durumunda aynı olduguna emin sayılırım:))
Gözümüz aydın:))

Dolu sanirim bildirimlerden hemen bosaltiyorum gelen kutusunu :)
10. gun kontrolumuzde 2,900 dü Sezen (2640 dogmustu)
Insallah oyledir..Bugun huzurlu cok sukur..

Gözün aydın Allah analı babalı büyütsün.. bende genel anesteziyle sezeryan oldum kolay ayağa kalktım 3 gece oglum yogun bakımda yattı eger yanımda olsa dogru düzgün yardım almadan ina bakamazdım heralde oturup kalkarken zor oluyo

Biz 5 kere falan cıktık hastaneye falan.... annemlere gittik yatsıdan sonra eve geldik eskiler hep 40 dolmadan cıkılmaz der ama şimdi aşıydı falan mecbur cıkıyosun... aksam dısarda olunmaz falan lafıda köylük yerler için gecerli su damlası olan yerden gecilmez derler burda nerde su birikintisi yanında erkek olursa hic bir sey olmaz.... bizde ikindiden sonra cocuğun kıyafetlerini dışarı asmayız

Dogru bi bakis acisi daha :) dogru dedin su birikintisi vs gb zor buralarda bulmak :)
Ada ada en yuksegi 3 kat olan evlerden olusturulmus bosluklar cimen cicek dolu bi yerde oturuyoruz zaten :KK66:)

nurgulalper

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
24 Ekim 2013
386
36
Farkinda olmasida bi yandan guzel..
Ama su zamanda destege ihtiyacin oldugunu kavramasi lazim..Senin soylediklerinin darkina variyor anliyr saniyorum,dile getirmen ara ara ise yarayabilir..
Konusmakta ikinize iyi gelir,endiseleriniz icin..
Gercekten anne olmak bambaska bisy :)
Sen cok iyi bi annesin bunu anliyoruz :)
Hem bebisine hem babasina bakiyorsun simdilik :)
Sıkma tatli canini,eminim cok cok zordur ama bu kisa surede derin yaralar acilmadan atlatmaniz gerek..

Mecburen sezeryan olmus biri olarak soyleyim :) Canimizi riske atmaktansa miyadinda bi bebek icin fazlada kasmamak gerekli diye dusunuyorum..
Takdir Allahtan tabii ..
Ama bazi seylere bu kadar kotu bakmak yerine saglik icin yapilmis oldugunu dusunursen senide bu kasar etkilemez canim :)
Rabbim saglikla kavustursun,gonlune gore versin insallah :KK16:

Dolu sanirim bildirimlerden hemen bosaltiyorum gelen kutusunu :)
10. gun kontrolumuzde 2,900 dü Sezen (2640 dogmustu)
Insallah oyledir..Bugun huzurlu cok sukur..

Dogru bi bakis acisi daha :) dogru dedin su birikintisi vs gb zor buralarda bulmak :)
Ada ada en yuksegi 3 kat olan evlerden olusturulmus bosluklar cimen cicek dolu bi yerde oturuyoruz zaten :KK66:)

Valla canım bende çıkılmaz heralde diyodum cünkü herkes 40 dolmadan su yapılmaz bu yapılmaz diyip duruyo.. banada annem cıkılır dalan dedi ogün anneme oturmaya gittim:)

plojovic

Gülüşlerinizle Alkışlayın Beni⚛️ S🍀S
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
24 Eylül 2013
12.158
13.608
Valla canım bende çıkılmaz heralde diyodum cünkü herkes 40 dolmadan su yapılmaz bu yapılmaz diyip duruyo.. banada annem cıkılır dalan dedi ogün anneme oturmaya gittim:)

Bizde annemle yarin insallah mevlutte dagitilacak sabunlarimizi almaya gidecegiz :)
40 gun evde durmak cok zor..
Insan hep mi boyle olacak tedirginligine dusuyor zaten surda kac gunde..