2014 Mayıs Anneleri

BEBEKLERİNİZİN CİNSİYETLERİ NE OLACAK?

• Ankete Katılan
    513

nurgulalper

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
24 Ekim 2013
386
36
Bizde annemle yarin insallah mevlutte dagitilacak sabunlarimizi almaya gidecegiz :)
40 gun evde durmak cok zor..
Insan hep mi boyle olacak tedirginligine dusuyor zaten surda kac gunde..

Benim çarşamba günü 40 da bitiyo:) benim derdim 2. Cocukla her zaman cıkamam gibi geliyo ama onuda hallederim ben :))

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

plojovic

Gülüşlerinizle Alkışlayın Beni⚛️ S🍀S
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
24 Eylül 2013
12.158
13.608
Benim çarşamba günü 40 da bitiyo:) benim derdim 2. Cocukla her zaman cıkamam gibi geliyo ama onuda hallederim ben :))

Oyy masallahh kocaman olmussunuz siz :)
Bizim 13. gunumuz daha..
Bence halledersin,kadinlar isteyince hersey olur :))

janicee

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
23 Nisan 2012
184
70
Dogum hikayemi yazayim arkadaslar. Aslinda Dogum tarihimiz 18 mayisti ama cani gelmek istemedi kizimin :)
21 mayis sabah 05:10 da belim agrimaya basladi. Acaba mi dedim. Saga döndüm sola döndüm yok. Anladim biseyler oldugunu. Yarim saat sonra hafif su gelmeye basladi. Hazirlanayim annemi uyandiraym vs derken bi yarim saat sonra daha.fazla su geldi. Neyse hastaneye yola ciktik. Sancilarim artti bu arada ve siklasti. Zaten dogum tarihimden 4 gun once falan 3 cm acikligim vardi. Neyse hastaneye geldik. Ultrason vs.kan aldilar derken alttan muayene muayene ettiler. 6-7 cm dediler. Saat 5'den 7'ye kadar kisa surede acildi. Neyse cabuk olcak diye sevindim. Yavas yavas dogumhaneye aldilar. 9 a kadar bekledim tekrar baktilar tamamen acilmisti. Ama bi türlü ikinma hissi gelmiyor. Doktor bebek kanala girmemis beklicez biraz daha dedi :KK43:
11'e kadar bekledim.tabi.sancilar cok siklasti. Tekrar baktilar yine inmemis. Ben tabi cok bitkinlestim sancilardan sebep. Ama normal olmasini cok istiyordum.doktor sezeryan düşünür müsün dedi. Bende normal olacagina cok inandirdim kendimi biraz daha.beklemek istiyorum yurusem falan faydasi olur belki dedim. Tamam dedi. Sanci aralarinda yuruttuler bebeğin kanala inmesini saglayan hareketler yaptirdilar bu sefer olacak dedim. Saat 13 de doktor tekrar bakti ama yine inmemisti. Cocugu riske etmeye gerek yok dedi doktor. Ben almanyadayim burda sezeryan en son secenek doktorlar icin. O yuzden de biraz doktora guvenerek sezeryani.kabul ettim. Hemen.sezeryana.aldilar. doktor sezeryandan sonra 10 saat sanci da ceksen bebek inmezmis kafasi tamamen ters tarafa bakiyordu dedi. Ikinci gun dikislerim cok sancidi. Ben sanki sezeryandan sonra hemen ayaga kalktim diyeni cok duymustum ya :KK43: biraz hayal kirikligi oldu benim icin. Cocugu daha bgun kendi.kendime kucagima alabiliyorum. Sezeryan olan arkadaslar nasildi dogumdan sonra soyleyebilecek olan var mi?
Dogum yapmamis olan arkadaslara Allah kolaylik versin. Anne olmak cok guzel bi duygu. Kizimin hepinize selami var
:p

Allah bağışlasın yavrunu. inşallah ameliyat sonrası sıkıntılarını kolay atlatiriz. Benim de 3. Günüm, normal hayata dönemeyecek gibi hissediyorum....

fatmabetul16

الحمد لله علي كل حال
Kayıtlı Üye
10 Ocak 2014
291
132
Allah bağışlasın yavrunu. inşallah ameliyat sonrası sıkıntılarını kolay atlatiriz. Benim de 3. Günüm, normal hayata dönemeyecek gibi hissediyorum....

Amin hepimizinkini inşallah. Gerçekten zor

oferta

yaşama sebebim oğullarım
Kayıtlı Üye
11 Şubat 2009
3.938
217
Biz dr kontrolu icin ciktik hep, cikmisken esimle birlikte yapmam gereken isleri cabucak halledip donduk.

onun disinda ilk defa gecen pazar bebek arabamiza kizmizi koyup sahile yuruduk.gittihimoz gibi geri gelmek zorunda kaldik.
bebek guneslensin diye ciikmistik.temiz hava alsin diye.yanlis bir gun secmisiz.cok kalabalikti, arabalar , motorsikletler, egzos dumanlarinin arasinda kaldik.
o yetmez gibi kizmiz ciglik cigligakaldi.ac degildi.disarida emzirme olanagi bulamadim.nasil eve geldigimizi hatirlayamiyorum inanin.
gozum korktu.yanimda biberonda sut vs gibi hazirligim olmadan tek basima cikmaya korkuyyorum.

kirk olayina gelince o kadar cok basakikurdularki uzerimde psikolojik olarak sanki evde yanliz kalsam basima kotu bisey gelecek, yada disari ciksam kotu seyler olacak, bebegi cikarsam bisey olur gibi salakmsacma dusuncelere kapildim.
oysaki bunu cok sacma bulan birisiyim.geri kafali etrafimdakiler benide hurafelere bagladilar:KK50:

hamileik zamaninda yazmistim.40 gun evde duramam sosyal birisiyim ben kafayi yerim diye.
simdi lafimi bana yedirdiler disari cikmaya korkar oldum.

ofertacim sende yazmistin cikarim diye.cik canim bencec

bizim pazar günü 20 günümüz bitiyor uçurmaya gideceğiz m,isafirliğe sonrasında ise ben çıkarım artık.havalarda güzel bebişte hava alır biraz.40 gün durursam çatlarım zaten işe de erken döneceğim hiç olmazsa gezelim oğlumla biraz.

bir iki güne herşey normale dönecek hiç merak etme az daha sabır canım

oferta

yaşama sebebim oğullarım
Kayıtlı Üye
11 Şubat 2009
3.938
217
canım ne zamandır yazdıklarını okuyorum ama bir türlü fırsatım olmadı yazmaya.öncelikle kızın için acil şifalar diliyorum inşallah geçecek gözü hiç merak etme annesi.eşin içinde takma kafana diyebilirim sadece.bazı erkeklerin baba olması biraz zaman alıyor bunu biliyorum etrafımda bir çok örnek var çinkü bu şekilde .zaten bebeğinin şu an sadece sana ihtiyacı var sen moralini bozma bebeğinle geçireceğin vakitleri bunları düşünerek geçirme canım.eşin alışacak ve görürsün çok iyide baba olacak zaten kız çocukları babaya daha düşkün olur biliyorsun senin prenses biraz agucuk gugucuk yapsında bak nasıl babası kucağından bırakamıyor.üzme sen kendini.

ssinir

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
27 Nisan 2011
15
2
Canim ne guzel doktor sana anlatmis beni direk normal dogurttular bende oyle istiyordum ama dogumda oglumun kurek kemigi kirildi. Moralim cok bozuldu simdi iyi durumu ama eger ki almazdim. Iyi düşün bence[/QUOTE

Dogru soyluosn cnm ben de öyle düşünüyorum risk almaya gerek yok ama 40 haftamizn dolmasina daha zaman oldgu icin kafam karisio...

BiZ kilosunu bilmediğimiz halde normal doğuma girdim bizim burada turkıyedeki gibi her ay kontrol yok çatı darlığıymış bebeğin kafasıymış vs...
Neyse aşırı sancı cektım yetmedi suni sancıda verildi ama bir türlü bebeğimin kafası asagı inmedi açıklıkta 10 cm.
3. dediler de 1 saate kafası inmişti azıcık doktorda gelip o iiğrençvakumla çekti bebeği içimden.
Bebeğimin gözü iltihap kaptı doğduğundan beri tedavi göruyoruz kör olma tehlikesi vardı şuan aldığı ilacıda fazla kullanması gerekirse boyu uzamazmış neyseki doktor iyileştiğini ilacı 10 güne inş. Kesebiliceğimizi söyledi. Benim kızım doğum sırasında öyle oldu büyük ihtimal suyunu patlatıp saatlerce beklettiler ilk defa birisine sezeryan öneriyorum benim kızımda iri olduğu için inmemiş aşağıya 3912 gramdı.

cnm sizi okuduktan sora daha da netlesti kararim...sonuçta biraz daha beklersem daha da buyuyecek bebeğim doğum daha zor olucak....sizn bebisnz de sagligina kavusur bir an önce insallahh sabirli ol cnm 10gune biseycigi kalmaz

Canım benim doktorum da 4 olursa normal doğum yaptırmam demişti. ben bekliyorum normal doğumu çünkü bebek 3200 ve doktor kabala girmiş, 42. Haftaya kadar beklerim dedi. Ama senin yerinde olsam beklemezdim. çünkü bu haftadan sonra içerde çok beslenmiyor yani içerde durması ekstra bir fayda sağlamıyor. Bekleyip Zor bîr doğum yasamaktansa en az riskle dünyaya getirmeyi tercih ederim. Bu arada suyun veya sancın gelir yine de sezeryan olmak zorunda kalırsan daha kötü, bence en güzeli doktor tavsiyesine uymak.[/QUOTE

Dr.um bana da ayni seyleri soyledi cnm sezeryani dusunduren hem bebekte hareket olmamasi hem kilolu olmasi..tabi kilo olcumleri makinelere gore farklilik gosterdgi için dr.um da kesin bisey söylemio bana birakio istersek suni sanciyi da deneyebilcegimizi soyluo ama o daha zormus sanirim...

Miyadinnda bebekler icin beklemek cok onemli degil diye biliyorum..Zaten muhtemel dogacagi zamanlar..
Hislerine guven derim..
Benim bebegim son hafta dönmustu makat gelisliydi,esimin hislerine cok guvenirim 39+4 te doktorlada konusarak sezeryana karar verdik ayni gun oldum..ki cok istiyordum cok hazirlanmistim normale..
Riske girmek istemedik esimle bu kadar yoldan sonra..iyi ki riske girmemisiz dedim,doktorun bikac bilgisinden sonra..

ben de oyle dusunuorm cnm ya yavaş yavas kararimi verdm artk sezeryan için gun kararlastiricaz hakkimizda hayırlısı olsn bebegmz saglikli sihhatli dunyaya gelsin de gerisi onemli degil..

Ben sezeryan olurdum...
Ben de öyle yapicam galiba riske girmeye gerek yok diorum bakalim..

handrake

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
4 Nisan 2011
1.421
157
31
canım sanki dünder beri yoksun buralar da , ya da ben mi denk gelmedim acaba :44: hayırdır inşaAllah :26::nazar:

Evet evet benim de dikkatimi çekti göremedim bi türlü.. Herkesi dogurtup sonra kendim dogurcam diyodun ammaa burnumuza bebek kokuları gelmeye başladı sankiiii :emir_bebek: haberlerini bekliyoruz canım..

Yok canlar yok doğuramadım hala annem geldi evde duruyoruz hiç dün dr a da gittim sancı çıkmadı.ptesi kontrole çağırdı Belki serum veririz falan dedi gözlerimi pörtlettim hemen.inşallah kendisi gelir fırsat bulunca yazacağım yine.

23 mayis kızları nerelerdesiniz.

plojovic

Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
24 Eylül 2013
12.158
13.608
Göbegimdeki cizgi beni cok huzunlendiriyor :)
Uzuun incee guzel de :)
Nasil bir yoldan gectigimi hatirlatiyor hep,hamilelik hatiralarim bir bir onun uzerinde sanki..
Göbegimide,hamilelik gunlerimide ozluyorum..
Tabii ki melegimle olmak bambaska ama guzel gecen bi hamileligim oldu sanirim bu yuzden ozluyorum :)
Uzun uzun dusunup hamileligin son gunlerini hatirlamaya calistim,sanki yillaaaaar gecmis gb :)
Baska derdin yok mu diyenler vardir:KK9:
Eskiden kopup yeniye adapte oluyorum :)
Birden olunca hersey gobisle vedalasamamisim gb :)

plojovic

Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
24 Eylül 2013
12.158
13.608
Yok canlar yok doğuramadım hala annem geldi evde duruyoruz hiç dün dr a da gittim sancı çıkmadı.ptesi kontrole çağırdı Belki serum veririz falan dedi gözlerimi pörtlettim hemen.inşallah kendisi gelir fırsat bulunca yazacağım yine.

Yoklugun belliydi :)
Allah gonlune gore versin canim..insallah enn kisa zamanda kavusursunuz saglikla insallah:KK16:

mneeee

hamd olsun YA RABB
Kayıtlı Üye
30 Eylül 2013
1.100
1.054
amann canım arada ses ver meraklanıyoruz vallahi :KK1:

sturkans

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
3 Şubat 2014
414
32
2 gün önce 39+2 kontrolümüz vardı. Geceden sancılarım olduğu için belki şiddetlenir ve doğururum ümidiyle gitmiştim. Nst,de 2 büyük sancım çıktı ve aşırı hissettim. 2 hafta önce daha sık ve aynı büyüklükte sancım çıkmıştı ama hiç sancı hissetmiyordum. Dr. açılmam var mı diye kontol etti, açılmam yokmuş. Rahim ağzı tam aşağıya dönmemiş 3-4 günden önce olmaz dedi. Suyumuz ve plasentanın durumu da gayet iyi 1 hafta daha rahat devam edebilir gebeliğin dedi. 3333 gr olmuş :) Bdt 27 mayıs. Artık doğumda görüşürüz, 30 mayısa kadar bi gelişme olmazsa mutlaka gel tekrar değerlendirelim dedi.
Bekliyoruzzzzzz.... ❤️

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

Son düzenleme:

Rose daisy

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
30 Temmuz 2012
1.962
2.145

Bizim kızın da gelmeye niyeti yok bugün doktora gittim nst de 80 lerde sancılarım çıktı ama düzensiz bakalım bir hafta daha beklicez gelmezse sezeryan olacak gibi:26: