2014 Mayıs Anneleri

BEBEKLERİNİZİN CİNSİYETLERİ NE OLACAK?

• Ankete Katılan
    513

mestcan

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
21 Ocak 2011
957
254
Gecmis olsun kizlar. Biz dr kontrolynden donuyorduk hicbise hissetmedik.

Birsey sormak istiyorum. Kontrolde dr azcik sarilik var ama yatacak kadar degil dedi. Teste yolladi. Ben de farkindayim ama yuksek olmadigi belli surekli de takip edip emziriyorum. Gece de vi kere mama veriyorum. Cisi kakasi normal ve sık sık yapiyor. Bu yuzden test yaptirmadim cani yanmasin diye. Sali gunu saglik ocaginda dr gosteririm dedim o zzamana kadar gecer belki. Var mi tavsiyeniz?
Bu arada 2990 dogdu oglum dort gun once bugun 3020 cikti. Dr cok iyi dedi demek ki doyuyor degil mi? Ikinci cocuk ama unutmusum. Basladi yine kaka cis kilo takibi :)

zeygur

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
6 Ağustos 2013
645
36
Aklima sen geldin yalniz oldugunu bildigim icin..Merak ettim..
Dilerim hissetmemis korkmamissindir ya da yalniz degilsindir..

Deprem mi oldu ki hic farkinda değilim. saol canim düşündüğün icin. Birbirlerimizi gormeden ne güzel arkadaşlıklar kurduk.

plojovic

Gülüşlerinizle Alkışlayın Beni⚛️ S🍀S
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
24 Eylül 2013
12.158
13.608
Sağol canım iyi olmaya çalışıyorum. Sezeryan tramva yarattı sanırım, biraz sıkıntılarım var. Sabrediyorum. Sen nasılsın? Mutlu musunuz Sezeninle? (Doğru hatırlıyorum di mi?)

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

Evet dogru :)
Iyiyiz,alisiyoruz iste :) Bazen sakin uykulu,bazen bol sesli uykusuz,bazende muhabbet dinler vaziyette :)
Sezeryan mi? Yoksa herseyin birden degismis olmasi,birilerine muhtac olmak,evle ilgilenememek vs mi?
insan kendini bi caresiz hissediyor..Ama geciyor ayaklandikca bisyler yapmaya basladikca..
Bende gecirdim canim aglama nobetlerine tutuldugum oldu bikac kez sebepsizce :) esim konusturdukca acildim :)
Surekli odada oturmaktan,hicbisy yapamamaktan,gelen gidenden,gelen gidenin zamanimizdan calip esimle zaman gecirememekten vs..
Insan hic gecmeyecek gb dusunuyor ama gececek :KK66:

plojovic

Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
24 Eylül 2013
12.158
13.608
Deprem mi oldu ki hic farkinda değilim. saol canim düşündüğün icin. Birbirlerimizi gormeden ne güzel arkadaşlıklar kurduk.

:) Evet guzel arkadasliklar oldu..cok sukur..
Esimde aradi korktuk mu diye? Ona da diyorum ki bitane arkadas vardi yalnizdi evde insallah duymamistir :))))
Cok yerden duyulmus bu yuzden merak ettim..Sevindim duymadigina,korkmadigina..

Gecmis olsun kizlar. Biz dr kontrolynden donuyorduk hicbise hissetmedik.

Birsey sormak istiyorum. Kontrolde dr azcik sarilik var ama yatacak kadar degil dedi. Teste yolladi. Ben de farkindayim ama yuksek olmadigi belli surekli de takip edip emziriyorum. Gece de vi kere mama veriyorum. Cisi kakasi normal ve sık sık yapiyor. Bu yuzden test yaptirmadim cani yanmasin diye. Sali gunu saglik ocaginda dr gosteririm dedim o zzamana kadar gecer belki. Var mi tavsiyeniz?
Bu arada 2990 dogdu oglum dort gun once bugun 3020 cikti. Dr cok iyi dedi demek ki doyuyor degil mi? Ikinci cocuk ama unutmusum. Basladi yine kaka cis kilo takibi :)

Dogumdan sonra dogum kilosunun dustugunu varsayarsak tekrar 3020 cikmasi guzel bildigim kadariyla :)
Masallah minigee:nazar:
Saglik ocaginda bayan beyaz giydirin beyaz isik iyi dedi,sariligini daha iyi takip etmek adina..
Bende emzirmeyle atlattim 2-3 gunde gecti hafifledi..
Insallah gecer teste fln gerek kalmaz..

Esmasrn

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
3 Kasım 2013
189
14
Kizlar ölüyorum meme ucum cok kotu oldu agladim agliycam bebegin uyanmasini istemiyorum o derece oldum yarildi kan geliyo kirmizi et gorunuyo mamaya baslamak istemiyorum sutu emince doyuyo bebek ya yok boyle bi agri krem suruyorum fayda etmiyo ne yapacagimi sasirdim dogumdan 2 hafta once basladim kreme banamisin demedi kemiklerime kadar isliyo agrisi bebek emerken sagiyorum daha cok yariliyo kalkan kullaniyorum cocuk kalkanla cekemiyo sutu uykusuzluk dikis agrisi hicbiri umrumda degil suan ne yapayim kizlar akil verin dayanamiyorum biran once iylesmesi icin ne yapayim

mucizemmm

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
14 Ağustos 2009
225
41
40
Kizlar ölüyorum meme ucum cok kotu oldu agladim agliycam bebegin uyanmasini istemiyorum o derece oldum yarildi kan geliyo kirmizi et gorunuyo mamaya baslamak istemiyorum sutu emince doyuyo bebek ya yok boyle bi agri krem suruyorum fayda etmiyo ne yapacagimi sasirdim dogumdan 2 hafta once basladim kreme banamisin demedi kemiklerime kadar isliyo agrisi bebek emerken sagiyorum daha cok yariliyo kalkan kullaniyorum cocuk kalkanla cekemiyo sutu uykusuzluk dikis agrisi hicbiri umrumda degil suan ne yapayim kizlar akil verin dayanamiyorum biran once iylesmesi icin ne yapayim

geçmiş olsun canım bana göğüs pedi çok iyi geliyor süt ona aktığı için meme ıslak kalıyor ve yarılmıyor tabi sık değiştiriyorum ama kalakanı bilmiyorum çünkü kullanmadım hiç zeytin yağı ve susam yağı dene birde oda iyi gelir

plojovic

Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
24 Eylül 2013
12.158
13.608

Zeytinyagini cok az sadece parlaklik verecek derecede surmeni oneririm,bebege agir gelebiliyor..Surdugum donemde bebegim sari sari kustu..simdi daha az sıklikla daha az suruyorum..
Bildigim en iyi yontem sogani limon gb ezecen kesmeden ezeriz ya yuvarlariz oyle,sonra kesip gogsunun ucuna damlatacaksin..Bebek uyudugu zamana yayarsan kokusuda azalmis olacaktir canim..
Ben sabah emzirdikten sonra sicak suyla yikayip masaj yapiyorum o zaman lansinoh suruyorum,emzirmeden karbonatli suyla pamukla siliyorum (dokunduruyorum nemlendirmek icin) bu bebegin agzinda pamukcuk olmasini engelliyor hemde kuru kuru vermemis nemlendirmis oluyorsun..Gogus pedi kullaniyorum ve gunde 1 kere zeytinyagi suruyorum emzirdikten sonra genelde aksam..
Dilerim cabuk gecer..

Son düzenleme:

deniz1006

Duo
Kayıtlı Üye
14 Aralık 2012
1.367
608

Canim bendede oldu ama ben kalkan kullaniyorum.

Esmasrn

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
3 Kasım 2013
189
14
Zeytinyagini cok az sadece parlaklik verecek derecede surmeni oneririm,bebege agir gelebiliyor..Surdugum donemde bebegim sari sari kustu..simdi daha az sıklikla daha az suruyorum..
Bildigim en iyi yontem sogani limon gb ezecen kesmeden ezeriz ya yuvarlariz oyle,sonra kesip gogsunun ucuna damlatacaksin..Bebek uyudugu zamana yayarsan kokusuda azalmis olacaktir canim..
Ben sabah emzirdikten sonra sicak suyla yikayip masaj yapiyorum o zaman lansinoh suruyorum,emzirmeden karbonatli suyla pamukla siliyorum (dokunduruyorum nemlendirmek icin) bu bebegin agzinda pamukcuk olmasini engelliyor hemde kuru kuru vermemis nemlendirmis oluyorsun..Gogus pedi kullaniyorum ve gunde 1 kere zeytinyagi suruyorum emzirdikten sonra genelde aksam..
Dilerim cabuk gecer..

geçmiş olsun canım bana göğüs pedi çok iyi geliyor süt ona aktığı için meme ıslak kalıyor ve yarılmıyor tabi sık değiştiriyorum ama kalakanı bilmiyorum çünkü kullanmadım hiç zeytin yağı ve susam yağı dene birde oda iyi gelir
Zeytinyagini surdum actim havalandiriyorum goguspedi kullaniyodum ama havasiz biraktigi icin iylesme sureci uzuyomus insallah iylesir biran once emzirmek istiyorum uzun sure boyle devam ederse bebek sutten kesilecek diye korkuyorum cok kotuyum inanin oturup hungur hungur agliycam utanmasam
Canim bendede oldu ama ben kalkan kullaniyorum.

kalkan bende kullaniyorum ama bebek cekemiyo kalkanla doymuyo hava cekiyo gaz yapiyo:KK43:

Lilacsofie

Dört yapraklı yoncayız:)
Kayıtlı Üye
8 Kasım 2013
2.617
649
Zeytinyagini surdum actim havalandiriyorum goguspedi kullaniyodum ama havasiz biraktigi icin iylesme sureci uzuyomus insallah iylesir biran once emzirmek istiyorum uzun sure boyle devam ederse bebek sutten kesilecek diye korkuyorum cok kotuyum inanin oturup hungur hungur agliycam utanmasam

kalkan bende kullaniyorum ama bebek cekemiyo kalkanla doymuyo hava cekiyo gaz yapiyo:KK43:

Canım benim gögüsler bildiğin bıçakla doğranmış gibi yara olmuştu. Süt kanalları tıkalı olduğu için o kadar kötü olmuş. Sağarak masajla açınca yavaş yavaş düzeldi.

Çocuk doktorumla konustugumda kızım sabret gögüs alışınca geçecek, emzirmeyi kesme sakın, ha gayret demişti; bu da bana moral vermişti.

Bir de Ayva çekirdeklerini temiz suda bekleterek bir jel yapmıştık. Sadece o acısını dayanılır kılmıştı. Onun dışımda her memeyi ağzına aldığında dakikalarca ağlayıp tepiniyordum acısından. Şimdi gerçekten geçti.

Aventin gögüs kalkanı sürekli havalandırmak için tek yol almanı çok öneririm. Sürdüğün ilaçların vs üzerinde kalmasını havalanmasını sağlıyor.

YAKUTESRA

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
24 Eylül 2009
360
74
34

Gecmis olsun canim.benimde basima geldi.gamastan krem surup, avent gogus ucu kalkani kullandim.2 gun surmedi iyilestim.benide pompa parcalamsiti gogus uclarimi..
kalkan meme. Ucunun ic camasirina degmemesini saglarken, ayni zamanda hava almasini sagliyor.mutlaka edinmelisin.ben dusta bile taktim.su degdikce acisi kahrediyordu beni.ama kullandigim kremden cok memnun kaldim..bir kezde bebek meme ucumun tamamini agzina alip emmediginden olusan parcalanma oldu ondada mustela kulandim o da cok iyi.
tekrar gecmis olsun.

YAKUTESRA

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
24 Eylül 2009
360
74
34

kalkan o degil.senin kullandigin gogus ucu silikon olmali.
kalkan baska bisey.netten arat istersen.philips avent gogus ucu kalkani diye.
Meme ucunun camasirla temasini engelleyen bir aparat.vede gogusden akan sutu de haznesinde biriktirebiliyor ic camasirina akmamasini sagliyor.

YAKUTESRA

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
24 Eylül 2009
360
74
34
40 nasil cikartilir anneler bizim 21. gunumuz bizim icin erken ama burdaki tum annelere lazim olucak bisi....heryerde baska baska seyler yazilmis sizler nasil yapmayi dusunuyorsunuz?

Bizim kulturumuzde tam anlamiyla anlatacagim gibi degil ama annemin etrafdan duyduklariyla ortaya karisik yaptigimiz şöyle;
Yari kirki 20.gunde 20 adet bugday tanesine fatiha suresi okumus annem ve bir tesbihe de tanesi kadar fatiha okumus.onlari bir kova suya attik.icinede bir altin attik (sarilik icinmis)once ben dus alip gusl ebdesti aldim o suyla sonra bebegi omuzuma alip ayni su ile birlikte dua ederek yikandik.
gezmeye gitmedik.
40.gunumuzdede mevlut okutarak cikarmayi dusunuyoruz.o okunmus bugdaylari 40 adete tamamlayarak ayni dus alarak.w

YAKUTESRA

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
24 Eylül 2009
360
74
34
Göbegimdeki cizgi beni cok huzunlendiriyor :)
Uzuun incee guzel de :)
Nasil bir yoldan gectigimi hatirlatiyor hep,hamilelik hatiralarim bir bir onun uzerinde sanki..
Göbegimide,hamilelik gunlerimide ozluyorum..
Tabii ki melegimle olmak bambaska ama guzel gecen bi hamileligim oldu sanirim bu yuzden ozluyorum :)
Uzun uzun dusunup hamileligin son gunlerini hatirlamaya calistim,sanki yillaaaaar gecmis gb :)
Baska derdin yok mu diyenler vardir:KK9:
Eskiden kopup yeniye adapte oluyorum :)
Birden olunca hersey gobisle vedalasamamisim gb :)

Ahhh beni anlattin sanki.
bende hergun hamilelik gunlerimi ozlemle aniyorum.hemde cokkk.karnimi cok ozluyorum.nazlarimi :)
Oncelikli davranislari.bebegime dair meraklarimi.dogum ani heyecanimi cok ozluyorum.

benimde hamileligim guzel gecti.karnim asiri buyuk degildi.fazla bunaltmadi beni.
dogumu beklemedim 38+4 de dunyaya geldi.izne yeni ayrilmistim.
hazirliklar cok zevkliydi.
doguma gidisim, hastanede karsilanmak, hastanede taburcu olana dek gecen surec cok guzeldi.
hersey o kadar yolunda gectiki allaha sukur hicbir aksilik olmadi.

kotu hicbir ani olmadigindan belkide ozlemle aniyoruz :)