2014 Mayıs Anneleri

BEBEKLERİNİZİN CİNSİYETLERİ NE OLACAK?

• Ankete Katılan
    513

kubra1453

Zeynep Bu Güzellik Varmı Soyunda:)
Kayıtlı Üye
3 Aralık 2013
188
111
evet biz kaldık bizde başbaşa takılalım bari:KK9::KK9:sen kaç haftalıksın tam olarak canım

39+4 um canim bugün.. BDT 28 mayis şafak 3 yani. Fazlası olmaz inşaallah. Hayirlisi.. Senin kacti BDT?

Kızlar ben de varım, ne sancım var ne de açılmam. Haziran anneleri bile doğurmuş, bizim kızlar tembel çıktı..

Benim ara ara olan adet sancılar ına benzer agrımdan başka biseyim yok.. Acılma olmaya baslasın diye de zeytinyagını hafif ılıtıp pamukla koyuyorum 2 gundur. Faydası olur insaallah..

Yalanci da olsa sancilarim vardi atraksiyon oluyordu. Nstde hep sancim cikinca dr magnezyumu gunde 2 kez onerdi. Simdi o sancılar da yok... Hamiş miyim değilmiyim unutuyorum bazen :KK43:

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

Sunun surasında dogumlarımıza ne kaldı ki canım ya neden sancılarını durdurmaya calısıyo doktor. Ben bıraktım birkaç hafta önce magnezyumu.. 40haftasını dolduran birinin sancılarını durdurmaya calismak ne kadar doğru kii:44:

Son düzenleme:

gunesinkizi75

Anemon
Kayıtlı Üye
2 Nisan 2008
158
5
Uçak küçük bir bebek için sorun olacağını sanmıyorum. Iniş ve kalkışta emzirilirse kulak ici basıncı engellemiş olur. Ben oğlumu Almanya'da doğurduktan iki hafta sonra turkiyeye uçmuştum. Doktora sordum en az bir haftalık olsun demişti o zaman.
Evet onu duymustumda doktorun bana sordugu ilk sey 6. aydan sonra gitmeyi dusunuyormusunuz evet hatta önce gitmeyi istiyorum dedigimde gitmemeniz daha iyi 6. aydan sorna hepatit B asisi olucak ve ondan önce giderseniz Turkiyede hastalik kapma riski var dedi ve kulagi icin iyi degil ucak yolculuk 1 saatten fazlaysa önermiyoruz dedi...
Acaba Almanya dahami yakin turkiyeye[/QUOTE]

Hmm demek ki aşılardan dolayı öyle demiş. Hepatit turkiyede dogum itibari ile yapılıyor. Almanya'da ise anca 3 aylıkken. Oğlumda sorun olmamıştı gec yapılması. Türkiye'ye döndüğümüzde yine aynen kızım için de olacak.

gunesinkizi75

Anemon
Kayıtlı Üye
2 Nisan 2008
158
5
Kızlar ben emzik verdim iki çocukla çok zor oluyor başka türlü başedemiyorum büyük oğlum hiç tutmamıştı emzik ve biberon ben çalışmaya başlayınca annem çok zorlanmıştı şimdi baştan verdik büyük rahatlık eminim zararlı olduğu yönlerde var ama şimdilik beni rahatlattı biraz. Gece uykuları düzelecek endişe etmeyin çok sık uyanıyorsa doymuyor olabilir mama takviyesi gerekebiliyor ilk aylarda büyük oğlumda da takviye yapmıştım sonra sütüm çoğalınca yetmeye başlamıştı bu ufaklıkta da ara ara mama veriyorum yetmeyince hem uzun uyuyor hemde doyduğuna emin oluyorum

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

Aynen bende senin gibi yapıyorum Oferta. Sütüm gec geldi kilosu henüz dogum kilosuna ulaşmadığı için bende hastanede oldugu gibi hem iki göğüsü emziriyorum sonra hala aranıyor bende formül süt veriyorum ve rahat 70 ml de şişeden iciyor. Gece 5-6 saat uyuduğu oluyor keske uyanmada emzirsem.

Emziğe oğlumda kesinlikle karşıydım ama bu kez beni emzik olarak kullanmaya başlamıştı. Tam vereyim dediğimde ne yaptıysam bu kez oğlum istemedi. Şimdi kızımda bastan alıştırayım diyorum. Biliyorum henüz 2 haftalık fakat tutamıyor. Iki farklı marka denedim nuk ve avent ikisini de almıyor. Alsa en azında uyumak için beni emmesi ortadan kalkmış olur.

rosalinda

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
12 Mayıs 2012
1.034
14
Yalanci da olsa sancilarim vardi atraksiyon oluyordu. Nstde hep sancim cikinca dr magnezyumu gunde 2 kez onerdi. Simdi o sancılar da yok... Hamiş miyim değilmiyim unutuyorum bazen :KK43:

son haftanda niye magnezyum verdiki ,öyle hafif sancılar bendede var ama vurup geçiyo daha ileri gitmiye sancıları böyle hasretle bekleyeceğim hiç aklıma gelmezdi:KK9:

sturkans

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
3 Şubat 2014
414
32
39+4 um canim bugün.. BDT 28 mayis şafak 3 yani. Fazlası olmaz inşaallah. Hayirlisi.. Senin kacti BDT?

Benim ara ara olan adet sancılar ına benzer agrımdan başka biseyim yok.. Acılma olmaya baslasın diye de zeytinyagını hafif ılıtıp pamukla koyuyorum 2 gundur. Faydası olur insaallah..

Sunun surasında dogumlarımıza ne kaldı ki canım ya neden sancılarını durdurmaya calısıyo doktor. Ben bıraktım birkaç hafta önce magnezyumu.. 40haftasını dolduran birinin sancılarını durdurmaya calismak ne kadar doğru kii:44:

Benim aşırı sancım çıkıyordu 90-100lerde. Günlük hayatımı aşırı etkiliyordu hiç dinlenemiyordum. Dr alttan muayene etti, açılma olmadığı gibi rahim ağzı da tam aşağıya dönmemiş 3-4 günden önce doğum olmaz dedi. O yüzden artırdık magnezyumu. Benim bdt de 27 mayıs.. Doktorum izindeydi 5 gündür yarın dönüyor. Biraz da onu bekledim yürüyüşleri falan azalttım. Yarından itibaren yürüyüşleri arttırıp magnezyumu bırakıyorum :)))

rosalinda

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
12 Mayıs 2012
1.034
14

bende 39+3 üm 29 mayıs bdt böyle giderse zorla doğurtacaklar oda olmadı sezercik yolu görünüyo okadarda hurma yiyorum yürüyorum ılık suya oturuyorum yapmadığım kalmadı, hayırlısı olsun hepimiz için

BESTEKIZ

Bİ SEN Bİ BEN BİRDE BEBEK
Kayıtlı Üye
22 Mart 2013
4.600
2.404
papatyaorj sen ilk kizin olmadi mi oglun mu war anlamadim

Gecmis olsun kizlar. Biz dr kontrolynden donuyorduk hicbise hissetmedik.

Birsey sormak istiyorum. Kontrolde dr azcik sarilik var ama yatacak kadar degil dedi. Teste yolladi. Ben de farkindayim ama yuksek olmadigi belli surekli de takip edip emziriyorum. Gece de vi kere mama veriyorum. Cisi kakasi normal ve sık sık yapiyor. Bu yuzden test yaptirmadim cani yanmasin diye. Sali gunu saglik ocaginda dr gosteririm dedim o zzamana kadar gecer belki. Var mi tavsiyeniz?
Bu arada 2990 dogdu oglum dort gun once bugun 3020 cikti. Dr cok iyi dedi demek ki doyuyor degil mi? Ikinci cocuk ama unutmusum. Basladi yine kaka cis kilo takibi :)
bence gunduzde gunun ortasinda bi kez de olsa mama wer bence faydasi olur..nasilsa emio..
Kizlar ölüyorum meme ucum cok kotu oldu agladim agliycam bebegin uyanmasini istemiyorum o derece oldum yarildi kan geliyo kirmizi et gorunuyo mamaya baslamak istemiyorum sutu emince doyuyo bebek ya yok boyle bi agri krem suruyorum fayda etmiyo ne yapacagimi sasirdim dogumdan 2 hafta once basladim kreme banamisin demedi kemiklerime kadar isliyo agrisi bebek emerken sagiyorum daha cok yariliyo kalkan kullaniyorum cocuk kalkanla cekemiyo sutu uykusuzluk dikis agrisi hicbiri umrumda degil suan ne yapayim kizlar akil verin dayanamiyorum biran once iylesmesi icin ne yapayim

canim lansoh muydu mor renk o ve ayva cekirdegi suyla beklet bi gece jel oluo..ben ikisini yapiorum...

glaze_butterfly

yenigelinmutfakta.blogspo
Kayıtlı Üye
9 Ağustos 2009
1.856
26
Herkese Merhaba ;

Uzun süredir giremiyordum gecmişi okuyamadım doğum yapan tüm arkadaşları tebrik ederim.

İkizlerim sağlıklı doğdular cok şükür 36+1 de 26 nisan sabah 8.30 da doğum yaptım.3 gün tedbir amaçlı küvözde kaldık ve yarın 1 aylık oluyoruz.Çok yoğun bi tempodayım kızlar daha yeni kendime geliyorum desem yeridir.besle altını değiştir felan derken ikisi 3 saatimi alıyor bazen :) ama bugünlere cok şükür çünkü hamileliğimin son ayı cok zor geçti.

BESTEKIZ

Bİ SEN Bİ BEN BİRDE BEBEK
Kayıtlı Üye
22 Mart 2013
4.600
2.404
selqm kizlar burnumda tutuyorsunuz....

sizi cok ozledim suan size yaziorum ya sanki hepinizi kucakliyorum gibi bir his.....bende kizim da iyiz ikinci kontrolude atlatik...ilk asi tarihimizi beklioz...saglik ocagina gitmicez hastaneye gitcem hem kalca film icin tarih wercek hemde saglik o. 4 ebe war 3 dogum izninde war olanda hamile ... topuk kani icin gittigimizde kabustu resmen...artik allahim lazim etmesi gitmeyiz...cunku esimde ben de benden panik agresif o yuzden oyle karar aldik....
kizim 20 gunluk 3900 kg da masallhimiz war kizlar hem emio gecede mama werioz bi kez sabaha karsi annem oyle yapio hhemde sabah a karsi uyumus oluoz bari....

cok huysuz ve agresif bi kizim war..cani istemede uyumuo emmio uyanmio kaslarini catip bakio....

ana deli baba deli cok normal dediginizi duyorum :)))
babasinin kopyasi hic bir alakasi yok benim ile sadece gidigi war benim gibi :KK66:))

carsamba gunu mewlutumuz war buyrun....artik hersey olsun bitsin ewde ellerinden gelse mutfagi banyoya banyoyu yatak odasina falan tasicaklar bana pil takip anten dikip kafama kumandala idare etcekler....artik kendimi sakinlestirmeye sebepler bulamaz haldeyim...tam 9 kg werdim bu arada ;;:KK66:))

Esmasrn

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
3 Kasım 2013
189
14
papatyaorj sen ilk kizin olmadi mi oglun mu war anlamadim

bence gunduzde gunun ortasinda bi kez de olsa mama wer bence faydasi olur..nasilsa emio..

canim lansoh muydu mor renk o ve ayva cekirdegi suyla beklet bi gece jel oluo..ben ikisini yapiorum...

Canim hamdolsun dune gore daha iyiyim lansinoh garmastan ve zeytinyagini karistirip suruyorum kalkan aldim bugun dun gece goguslerim acik uyudum bugun daha iyiyim birini emzirebiliyorum digerini gece emzireyim dedim ama yavrum kan yuttu gece kustu cok korktum sagiyorum simdi ama oda daha iyi

Rzg14

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
ÜZGÜN
Kayıtlı Üye
30 Aralık 2012
19.476
21.448
selqm kizlar burnumda tutuyorsunuz....

sizi cok ozledim suan size yaziorum ya sanki hepinizi kucakliyorum gibi bir his.....bende kizim da iyiz ikinci kontrolude atlatik...ilk asi tarihimizi beklioz...saglik ocagina gitmicez hastaneye gitcem hem kalca film icin tarih wercek hemde saglik o. 4 ebe war 3 dogum izninde war olanda hamile ... topuk kani icin gittigimizde kabustu resmen...artik allahim lazim etmesi gitmeyiz...cunku esimde ben de benden panik agresif o yuzden oyle karar aldik....
kizim 20 gunluk 3900 kg da masallhimiz war kizlar hem emio gecede mama werioz bi kez sabaha karsi annem oyle yapio hhemde sabah a karsi uyumus oluoz bari....

cok huysuz ve agresif bi kizim war..cani istemede uyumuo emmio uyanmio kaslarini catip bakio....

ana deli baba deli cok normal dediginizi duyorum :)))
babasinin kopyasi hic bir alakasi yok benim ile sadece gidigi war benim gibi :KK66:))

carsamba gunu mewlutumuz war buyrun....artik hersey olsun bitsin ewde ellerinden gelse mutfagi banyoya banyoyu yatak odasina falan tasicaklar bana pil takip anten dikip kafama kumandala idare etcekler....artik kendimi sakinlestirmeye sebepler bulamaz haldeyim...tam 9 kg werdim bu arada ;;:KK66:))
ayyy cok guldum anyen olayina. :KK66:))
cogumuzun ortak derdi sanirim. benim de mutfaktaki esyalar dans ediyr. hangisi nerde bilmiyrm.

Rzg14

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
ÜZGÜN
Kayıtlı Üye
30 Aralık 2012
19.476
21.448
benim oglumda gazli masallah. baya yoruyr beni. dr nurse harvey's bitkisel surubunu verdi. gunde 1 cay kasigi veriyrm sikintisi olunca. cok sukur kurtaricim oldu.

pisik icinde annemin eski metodunu denedim..zeytinyagini tavada iyice yakti. soguttu. dunden beri kullaniyrm cok sukur pisik de gecti. krem surmekmistemedim. belki sizlere de faydasi olur.

buarada soyle bir baktim da cogunuz 1-2 sefer mama veriyrsunuz. dr bana sutun yeterli demisti :nazar:. hic mama vs demedi. oysa benim oglumda gece 2 kez kalkiyr ama her kalkis da 2 saat ayakta kaliyr. en fazla 2-3 saat kesintisiz uyuyor gece.

senay_60

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
15 Haziran 2011
108
9
Handrake arkadaşım çok sevindim doğum çabuk olmuş maşallah. Herkese teşekkür ederiz biz eve geldik iyiyiz ancak kızım bir günde fazla kilo vermiş Mana ver aralarda dediler.gece şekeri düştü çok ağladı yavrum aciklikta mis ama.neyse sürüm geliyor gerisi kolay da meme ucum acimaya başladı bile.

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

hersey_mumkun

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
25 Mart 2011
1.406
28
Ben sormustumm. Sekerli suyu biliyorum bizde cok uygulanir ama nedense bi iki kere verdim biraktim ben. Dun yine basladim insallah ise yarar. Surekli de emziriyorum aslinda anlamadim gitti. Tesekkur ederim cvp icin.

Bu arada mama olarak ne kullaniyosunuz kizlar? Geceleri bazen doymuyor esim aptamil almis ne zaman versem iki dk sonra biraz kusuyor hemen de kaka yapiyor. Yaramiyor galiba. Sma istemistim bulamamis o anda. Vermesem mi acaba.

HAndrake ve dogum yapan diger arkadaslar ggozunuzaydin. Bol sutlu gunleriniz olsun insallah.

Ben de doymadigi zaman aptamil veriyorum dr muz aptamil yada sma yi önermişti, bizde öyle bir durum olmadı mamayi değiştir istersen, Bnm çocuk genelde emdirme sonrası biraz kusuyor, çevredekilerin söylediğine göre bebek sütun yararlı kısmını yiyip posasını çıkarirmis bana öyle diyorlar

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

oferta

yaşama sebebim oğullarım
Kayıtlı Üye
11 Şubat 2009
3.938
217
Herkese Merhaba ;

Uzun süredir giremiyordum gecmişi okuyamadım doğum yapan tüm arkadaşları tebrik ederim.

İkizlerim sağlıklı doğdular cok şükür 36+1 de 26 nisan sabah 8.30 da doğum yaptım.3 gün tedbir amaçlı küvözde kaldık ve yarın 1 aylık oluyoruz.Çok yoğun bi tempodayım kızlar daha yeni kendime geliyorum desem yeridir.besle altını değiştir felan derken ikisi 3 saatimi alıyor bazen :) ama bugünlere cok şükür çünkü hamileliğimin son ayı cok zor geçti.

Seni çok merak etmiştim ikizlerine maşallah canım ara sıra yaz görüşmek üzere

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi