2014 Mayıs Anneleri

BEBEKLERİNİZİN CİNSİYETLERİ NE OLACAK?

• Ankete Katılan
    513

nilfa15

Üye
Kayıtlı Üye
18 Eylül 2013
275
9
30
kızlar yardımmm 3 gündür yavrum kaka yapamıo ve mide kısmı çok şiş karnında bi gerginlik yok gazını çıkarabilio. ApAptamil kullanıoduk smilac kullanmaya başladı k ondan mıdır bilmiyorum napcam bn sanki dünyayı yemil gbi midesi bide uyurken hep ıhlıo sıkıştırıo sanırım

Badeligunler

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
30 Eylül 2012
420
46
Ahh canım benimde durumum aynı kaynım eltim tedavi boyunca hep bendelerdi evde birilerinin olması benide çok geriyor sıkıldım artık şimdi haftasonu istanbula taşınıuorlar kayınvalidem kayınpederim eltim kaynım çoluk çocuk taşınma sürecinde hepsi bende kalscak. TamM kaynım hasta ama bende ne hamileliğimi ne doğumumu nede lohusalığımı anladım onlar yüzünden. Şimdi istanbulada geliyorlar kayınvalidem bebeğe bskıcam bahanesiyle aylarca kalır bende şimdiden düşündükçe daralıyorum.

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

Birbirimizin halinden biz anlıyoruz yine.. Senin durumunda başka sinir bozucu bir durum, tmm dediğin gibi hasta belki ama seninde yaşadığın çok özel bi durum, niye sadece kendilerini düşünürki bu insanlar anlamıyorum.. Baştan önlemini al bence kaynanamın aylarca aylarca bende kaldığını düşünemiyorum bile.. Gerçi işe başlayınca bizim ki nasıl olacak ondan da emin değilim. Benden ayrı başkasının çocığumla kalacak olması fikri bile bunaltıyor şuan beni. Sanırım lohusalık böyle birşey değil mi :KK1:

Valla sagmayi manuel pompayla denedim canim cok yandi biraktim. ZZaten az bise cikti. Oglum bir gun uc saatte bir uyaniyor emip uyuyor hic huysuzlanmiyor. Bazen de mizmiz surekli emmek istiyor. Bir gogsumu emerken digerinden akiyor. Ilk yedi dakika yutkunuyor sonra uc dort cekmede bir yutkunuyor. Bezi gayet iyi doluyor. Dort gunde 25 bez harcadik yani. Oyle cok agladigi da yok ama emin olamiyorum. Kizimda da sagdigimda 15 cc zor cikmisti ama alti ay sadece anne sutu aldi ustelik kilosu da bormalin ustundeydi hep. Zamanla bu da oyle olacak diye bekliyorum valla. AAnnemsagolsun ne zaman gelse doymamis bu cocuk deyip bozuyor moralimi. Ilk gunler ben de kamptaydim sonra saldim. Tekrar baslamak gerek. Esler daha cok takiyor anne sutune niyeyse :) Insallah zamanla sut endiselerimizden kurtuluruz. Bu arada kaynananin yadusuncesizligini okudum. Esin bir ara anlatsin istersen yoksa boyle devam ederse isin var demektir. Benim de eltim uc cocukla toplasip geliyor. Dun esi.e sutum etkile di valla lohusa depresyonuna girecegim dedim. Abisini uyarir bir ara artik.

Ahh anneler ahhh, lohusa kadını ne diye doymamış bu çocuk deyip üzersiniz ki?? Azıcık ince düşünce çok mu şey istiyoruz..
Daha önceden de deneyimlisin sen ne güzel, demekki biraz daha sabredersen yine önceki gibi düzene girecek.
Eşiminde bazen beni süt makinesi gibi gördüğünü düşünüyorum, kızına inanılmaz düşkün, onu sevdikçe bana bişeyler getiriyor yemk için yavrusu aç kalmasın diye :KK70:
Kaynanama gelince eşim söyleyemez sanmıyorum ben bi yolunu bulup halletmeye çalışıcam, kızım sana söylüyorum gelinim sen işit hesabı :) umarım başarabilirim yoksa sonumu hiç iyi görmüyorum :KK37::KK1:

Son düzenleme:

nurgulalper

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
24 Ekim 2013
386
36
kizlar dun aksam ustu babami hastaneye kaldirdik burdaki hastane sewk etti 1 saat uzaklikta fakulteye kafayi yiorum dun gittim 1 sn gordum yogu bakimda hala kalp krizi gecirmis sekeri de war....aglama sutu kesilir diolar kesilsin bitsin ama babam ii olsun...duruyu sewmeye gelmisti en son ii bak su cocuga isilik olmus demisti allah askina dua edin kizlar ben babami istiorum ...

Çok geçmiş olsun damla Allah babana sifa versin

kızlar yardımmm 3 gündür yavrum kaka yapamıo ve mide kısmı çok şiş karnında bi gerginlik yok gazını çıkarabilio. ApAptamil kullanıoduk smilac kullanmaya başladı k ondan mıdır bilmiyorum napcam bn sanki dünyayı yemil gbi midesi bide uyurken hep ıhlıo sıkıştırıo sanırım

Benim oglumda aynı öyle doktora götürdük gazı var dedi aslında bayağı gazda cıkarıyo ama bazı bebekler böyle oluyo malesef:KK43: eczaneden fitil alabilirsin bebekler icin gliserinli fitiller var yarım koy anında tuvaletini yapar hem gazıda cıkar rahatlar

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

nurgulalper

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
24 Ekim 2013
386
36
Ömer taha'mın kulağı akıyo dünden beri dün süt damlattım rahatladı yavrum... agrıda yapıyo huysuz oluyo.. bugün gene akıyo süt damlatim dedim sıktım sıktım süt gelmedi o içerken geliyo agzının kenarından bile akıyo ama ben sıkınca gelmiyo.. kulagı icin süt harici ne yapabilirim pazartesi ye kadar gecmezse dr götürücem

oferta

yaşama sebebim oğullarım
Kayıtlı Üye
11 Şubat 2009
3.938
217
Ömer taha'mın kulağı akıyo dünden beri dün süt damlattım rahatladı yavrum... agrıda yapıyo huysuz oluyo.. bugün gene akıyo süt damlatim dedim sıktım sıktım süt gelmedi o içerken geliyo agzının kenarından bile akıyo ama ben sıkınca gelmiyo.. kulagı icin süt harici ne yapabilirim pazartesi ye kadar gecmezse dr götürücem

geçmiş olsun doktora götürsen daha iyi sanki.

oferta

yaşama sebebim oğullarım
Kayıtlı Üye
11 Şubat 2009
3.938
217
artık gerçekten dayanamıyorum bu insanların rahatlığına ev sanki onların biz misafiriz.bu kadar görgüsüzlük görmedim ben hayatımda şimdi istanbulada taşınıyorlar yandımki ne yandım.bu insanlarla kibarca ilişkimi nasıl kesebilirim ben.arada eşim kalıyor yoksa ben yapacağımı biliyorum ama.kayınvalidemlerde gelir şimdi aylarca kalır ben ne yapıcam bilmiyorum düşündükçe deli olacağım.eşime söyledim ben işe başlayana kadar evde kimseyi istemiyorum ne gündüz ne gece dedim hiç sesi çıkmadı.oda rahatsız durumdan ama yapacak bir şeyde yok insanlar çok rahat bütün dünya onların etrafında dönüyor sanki onların huzuru onların çocukları onların işleri yolunda olsunda bizim ne halde olduğumuzun hiçmi hiç önemi yok.isyan etmek istemiyorum sonuçta kaynım hasta tamam ama benimde aile düzenim hiç kalmadı evim bana ait değil sanki birde üstüne o kadar rahat davranmaları dahada sinirimi bozuyor.ben nasıl söyleyeceğim istemediğimi bu insanlara anlamıyorlar surat yapıyorum yüzlerine bile bakmıyorum ama yinede rahatlar daha ne yapayım bilemiyorum .en sonunda kavga çıkacak biliyorum rezillik yaşayacağız büyük oğlumdada aynısı olmuştu 20 günlüktü kayınvalidemlerle kavga etmiştim ve bizden gitmişlerdi allahım bana sabır ver diyorum bu defa sadece sabır.kafa şişirdim ama size anlatınca biraz rahatlıyorum

YAKUTESRA

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
24 Eylül 2009
360
74
34
Tabii öylesin arkadasım senın de ne guzel yuregın var.
Yakında anne yuregı de oluyorsun ınsallah.
Lilacsofie arkadasim sana ozelden yazamadim.tecrube ve yonlendirmene ihtiyacim var bir konuda.

Şöyle ki,
Ilk kez anne oluyorum malum, o kadar bilgisizim ki bebek bakiminda anlatmakla olmaz amator halimi gormen gerek :KK43:
Kendi kendime yontemler gelistirmeye calisiyorum.soruma gelince disari hayati ve emzirmekle ilgili.
sen gun icinde sut sagip dolaba atmaktan bahsediyorsun.bu benim icin hayat kurtarabilir sanirim.
disari cikinca emzirme olayini nasil yapmaliyim sence .
sut sagip biberonla disarida vermek nasil olur ? Oyle olsa buzluktaki sutu disarida nasil ilitabilirim.teknik malzemeler neler ?

Avm lerde emzirme odalari var tamam.ama en son gittigim emzirme odasindaki manzaradan cekindim acikcasi.sira sira hanimlar, lop lop me, eler, aglayan bebekler falan..iyi ki var emzirme unitesi ama manzara aynen boyle.

emzirme onlugunu iyiki almisim.ama henuz disarida kullanmadim.toplumun bakis acisindan cekiniyorum :KK43:

Gecenlerde misafirim vardi ve yanlizdim, yemekli misafir.bir tarafdan ikramlarda bulunuyorum, diger taraftan kostur kostur emzirip geliyorum.her emzirme saati 20 dakika suruyor.bide alisamadim dedim ya emzirmeye uygun giysilerimi degisiyorum, misafirin yanina gelince yine diger normalmgiysilerimi giyiniyorum falan..cok zorlandim.bu gibi durumlarda kolaylik olmasi icin sutbsagip dolaba koyicam.emzirmenin zor oldugu zamanlarda kullanmak icin.

en onemlisi disarida emzirme konusunda tecrube ve yonlendirmelerine ihtiyacim var.
yardimci olursan cok sevinirim.

herlese sevgiler

nurgulalper

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
24 Ekim 2013
386
36
artık gerçekten dayanamıyorum bu insanların rahatlığına ev sanki onların biz misafiriz.bu kadar görgüsüzlük görmedim ben hayatımda şimdi istanbulada taşınıyorlar yandımki ne yandım.bu insanlarla kibarca ilişkimi nasıl kesebilirim ben.arada eşim kalıyor yoksa ben yapacağımı biliyorum ama.kayınvalidemlerde gelir şimdi aylarca kalır ben ne yapıcam bilmiyorum düşündükçe deli olacağım.eşime söyledim ben işe başlayana kadar evde kimseyi istemiyorum ne gündüz ne gece dedim hiç sesi çıkmadı.oda rahatsız durumdan ama yapacak bir şeyde yok insanlar çok rahat bütün dünya onların etrafında dönüyor sanki onların huzuru onların çocukları onların işleri yolunda olsunda bizim ne halde olduğumuzun hiçmi hiç önemi yok.isyan etmek istemiyorum sonuçta kaynım hasta tamam ama benimde aile düzenim hiç kalmadı evim bana ait değil sanki birde üstüne o kadar rahat davranmaları dahada sinirimi bozuyor.ben nasıl söyleyeceğim istemediğimi bu insanlara anlamıyorlar surat yapıyorum yüzlerine bile bakmıyorum ama yinede rahatlar daha ne yapayım bilemiyorum .en sonunda kavga çıkacak biliyorum rezillik yaşayacağız büyük oğlumdada aynısı olmuştu 20 günlüktü kayınvalidemlerle kavga etmiştim ve bizden gitmişlerdi allahım bana sabır ver diyorum bu defa sadece sabır.kafa şişirdim ama size anlatınca biraz rahatlıyorum

Allah yardımcın olsun .. onlar ist taşınınca gidip gelmezsin bir süre sonra onlarda gelmeyi keser rahat edersin tabi nasıl insanlar bilmiyorum böyle davranmanı anlayabilirlermi o ayrı konu tabi.. ama bir denersin bende işe yaramıştı... ne cektigini cok iyi anlıyorum ilk evlendigim zaman kanada dan görümcem gelmisti 2 ay bizde kaldı 2 tane cocukla ve biri canavardı resmen duvarları boyadı makyaj malzemelerimi heryere sürüp mahvetti görümcemde cok rahattı tabiki.. bide gelen giden hep bende aynı sokakta annesi var onda kalmıyo... butün isler bana bakıyodu bitek pazar günü esim evdeyken kahvaltı hazırlardı yardım ediyorum hesabı tabi ben bu arada bebegimi düsürdüm:KK43: yeni evlilik zamanlarım zehir olmustu.. bu sene gene geldi ama o zamanlar gibi yapmadım ben yemek yaparken ona sende evi süpür diye süpürge verdim :) ilkte ne aptalmısım

Lilacsofie

Dört yapraklı yoncayız:)
Kayıtlı Üye
8 Kasım 2013
2.617
649
Lilacsofie arkadasim sana ozelden yazamadim.tecrube ve yonlendirmene ihtiyacim var bir konuda.

Şöyle ki,
Ilk kez anne oluyorum malum, o kadar bilgisizim ki bebek bakiminda anlatmakla olmaz amator halimi gormen gerek :KK43:
Kendi kendime yontemler gelistirmeye calisiyorum.soruma gelince disari hayati ve emzirmekle ilgili.
sen gun icinde sut sagip dolaba atmaktan bahsediyorsun.bu benim icin hayat kurtarabilir sanirim.
sut sagip biberonla disarida vermek nasil olur ? Oyle olsa buzluktaki sutu disarida nasil ilitabilirim.teknik malzemeler neler ?

Avm lerde emzirme odalari var tamam.ama en son gittigim emzirme odasindaki manzaradan cekindim acikcasi.sira sira hanimlar, lop lop me, eler, aglayan bebekler falan..iyi ki var emzirme unitesi ama manzara aynen boyle.

emzirme onlugunu iyiki almisim.ama henuz disarida kullanmadim.toplumun bakis acisindan cekiniyorum :KK43:

Gecenlerde misafirim vardi ve yanlizdim, yemekli misafir.bir tarafdan ikramlarda bulunuyorum, diger taraftan kostur kostur emzirip geliyorum.her emzirme saati 20 dakika suruyor.bide alisamadim dedim ya emzirmeye uygun giysilerimi degisiyorum, misafirin yanina gelince yine diger normalmgiysilerimi giyiniyorum falan..cok zorlandim.bu gibi durumlarda kolaylik olmasi icin sutbsagip dolaba koyicam.emzirmenin zor oldugu zamanlarda kullanmak icin.

en onemlisi disarida emzirme konusunda tecrube ve yonlendirmelerine ihtiyacim var.

herlese sevgiler

Merhaba canım,

Ben kendi düşüncelerimi paylaşırım elbette seve seve, umarım bir faydam olur.

Bahsettiğin durumu çok iyi anladım. Bence mumkunse emzirme sürecini (özellikle bu ilk dönemde) kesintiye uğratacak kişi, ortam ve durumlardan uzak olmaya gayret et. Çünkü sağdığın sütü verip, o an doyduğu için, gogsunde biriken sütünü tekrar sağmayı ihmal edersen; sütün olumsuz etkilenir ve emzirme sürecin de etkilenir doğal olarak.
Sağmak sütü arttırıyor ve gögsü tamamen boşaltıyor ama emzirmek te, süt yapan hormonları, sağma işlemine göre en az iki kat daha fazla arttırıyor. Yani her ikisine de ihtiyacımız var.
Dolayısı ile sağdığın sütü bebeğine verirsen yine de 2-3 saatte bir sağıp, sağdığın sütü uygun sekilde saklamayı ihmal etmemelisin. Bir seans bile atlamak ya da saatleri sürekli kaydırmak dogru değil bence.

Ben soyle yapıyorum;

Misafirim varken emzırmem gerekırse ne olursa olsun emzırıyorum. Ben emzırırken gerekırse kendı servısını yapabılecek kadar yakın kısılere tahammul edebılırım aksıne sabrım pek yok:) Senın misafirin varken, sağmak daha kısa sürüyorsa hemen sutunu sagıp verebilirsin. Ya da hazırda varsa onu verıp, yenı sagdıgını da stoklarsın.

Dısarıda olmam gerekınce, maksımum yenı sagma vaktı gelene dek kalıyorum ve eve yetısıp sutumu sagıyorum.

Kızım suanda 3 saatte bır emıyor, tum planlarım hep ona gore. Gelen mısafır kım olursa olsun 3.saatte kalkıp sağıyorum. Dısarda maksımum 2 saat kalıyorum vb...

Bebek bakım cantalarının termoslu bölümlü olanları var. Bu sıcakta anne sutu en fazla bır saat dısarda durur. Yanı yanına alırsan cok uzun sure dayanmaz. Ben oglumda yanımda derın kucuk bır kap gezdırırdım. Sıcak su her yerde var artık kosebası starbucks:) Kabın ıcıne sıcak su koyar benmarı usulu ısıtırdım sutu. Dondurulmus sutun daha uzun sure dayanır dısarda tabıı ama bebegının emme saatlerının bıraz daha oturmus olması gerekır bunun ıcın. Anıden acıkırsa donmus sutu ısıtana dek bebegın aglarsa panık olabılır ya da acıl dıye emzırebılırsın, o zamanda donmus sutun zıyan olur.

Off zor bu ısler...... Allah hepımıze kolaylık versın. Bıraz karısık yazmısım umarım anlatabılmısımdır:))

Son düzenleme:

Lilacsofie

Kayıtlı Üye
8 Kasım 2013
2.617
649

Off kavga filan olmadan hallolsa cok ıyı olur, yoksa cok moralın bozulur.

Bence tek yol eşinin annesıyle konusması ve durumu kımseyı kırmadan uygun bır sekılde ızah etmesı...

Kalmaları neyse de anlattıgın kadarıyla senı cok hırpalıyorlardı. Keske yardımcı olsalardı sana.

Annenden neden donmustun canım acaba orada kalıp tavır mı alsaydın? Anlarlar mıydı o zaman?

Lilacsofie

Kayıtlı Üye
8 Kasım 2013
2.617
649

Şöyle ki,

herlese sevgiler

Emzırme ortusunden de hıc cekınme canım. Toplumumuzda kımse emzıren kadına ters bakmıyor. O örtünün ne anlama geldıgını herkes anlıyor; buraya bakma,:)))))

oferta

yaşama sebebim oğullarım
Kayıtlı Üye
11 Şubat 2009
3.938
217
Off kavga filan olmadan hallolsa cok ıyı olur, yoksa cok moralın bozulur.

Bence tek yol eşinin annesıyle konusması ve durumu kımseyı kırmadan uygun bır sekılde ızah etmesı...

Kalmaları neyse de anlattıgın kadarıyla senı cok hırpalıyorlardı. Keske yardımcı olsalardı sana.

Annenden neden donmustun canım acaba orada kalıp tavır mı alsaydın? Anlarlar mıydı o zaman?

yok canım yok bunlar konuşmakla anlayacak cinsten insan değil kaç aydır ne yaşadığımın en yakın tanığı sizsiniz ne hamileliğimi bildim nede doğumumu şimdide lohusalığımı katlediyorlar.benim anlamadığım bunlar hastalık yokken istanbula geldiklerinde eltimin akrabalarında kalır bize öylesine yarım saatliğine zor uğrarlardı.kendi akrabalarından çıkmazdı eltim ama şimdi bu hastalık çıkınca bize gelecekleri tuttu anlamıyorum kayınvalidemler akıl veriyordur kesin git kardeşinin evinde kal diye eminim.hepsinden nefret ediyorum bu çocuğumdada zehir ettiler bana herşeyi.büyük oğlumdada aynı şeyler olmuştu evim küçücüktü 60 m2 ve iç içe 20 gün zor dayanmıştım.onlar var diye annemde gelemiyordu.şimdide aynı şeyler farklı versiyon tamam şimdi evim büyük çok şükür hatta dubleks çok sıkılınca yukarı çıkıyorum bebeğimi alıp ama yinede rahatlıkları beni delirtecek.birde sürekli beni ve çocuklarımı eleştiriyorlar yetiştirme tarzıma laf ediyorlar en sonunda diyeceğim git kendi çocuklarına bak ne istiyorsan onlarda uygula diye ama misafir işte sesim çıkmıyor çıkamıyor.annem kızdım geçen gün niye beni böyle yetiştirdin diye aman üzülmesinler aman eşim kırılmasın amanda aman ben ezilmekten bir hal oldum ya bunların arasında.keşke biraz daha cazgır olabilsem.ben kibar oldukça tepeme çıktılar iyicene.
perşembe günü bebeğin bir aylık kontrolü var aşısı kalça ultrasonu vs. kaynım diyorki o gün evlerine kapı takılacakmış Uğur (eşim) oraya gitsin.eee dedim ben yanlızmı gideyim peki.hııı dedi annenle gidersin arabada kullanıyorsun artık.lafa bak ya bizim ne yapacağımıza bile karışıyorlar.stresten ne yapacağımı bilemiyorum salı günü defolup gidecekler neyseki.cumartesi cümbür cemaat gelecekler ama en azından bir kaç gün sakinleşirim.allah o güne kadar bana sabır versin başkada bişey istemiyorum.

Tulayokay

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
2 Mayıs 2014
404
150
Benim kızım da 3 gündür yapamıyo doktorunu aradık bugün sorduk sadece anne sütü mu alıyor dedi evet dedik ozman 3 gün de yapmayabilir 5 gun de 1 hafta da dedi normal dedi.bekliyoruz bakalım yapmasını ama dediğin gibi çok sıkıntılı kıpkırmızı oluyor hep huzursuz uyanıyor çok üzülüyorum öyle gördükçe. Siz mama kullanıyorsanız bence doktorunuza götürün kesinlikle o fitillerden verecektir ben 2 gun daha bekleyip goturcem doktoruna artık dayanamıyorum ağlamasın a:KK43: aynı sorunu yaşayan arkadaşlar bizi bilgilendirirse biraz rahatlariz?

oferta

yaşama sebebim oğullarım
Kayıtlı Üye
11 Şubat 2009
3.938
217
Benim kızım da 3 gündür yapamıyo doktorunu aradık bugün sorduk sadece anne sütü mu alıyor dedi evet dedik ozman 3 gün de yapmayabilir 5 gun de 1 hafta da dedi normal dedi.bekliyoruz bakalım yapmasını ama dediğin gibi çok sıkıntılı kıpkırmızı oluyor hep huzursuz uyanıyor çok üzülüyorum öyle gördükçe. Siz mama kullanıyorsanız bence doktorunuza götürün kesinlikle o fitillerden verecektir ben 2 gun daha bekleyip goturcem doktoruna artık dayanamıyorum ağlamasın a:KK43: aynı sorunu yaşayan arkadaşlar bizi bilgilendirirse biraz rahatlariz?

canımm siz yaparmısınız bilmem ama ben büyük oğlumda kulak çubuğuna zeytinyağı sürüp makatını hafifçe uyarıyordum küçükken sonrasında ise kansuk adında bir fitil vardı ondan koyuyorduk.şimdiki bebekte çok sorun yaşamıyorum ama spor hareketleri yaptırmak karnını ovalamak ve ayaklarını sıcak tutmam gerekiyor.