2014 Mayıs Anneleri

BEBEKLERİNİZİN CİNSİYETLERİ NE OLACAK?

• Ankete Katılan
    513

maydonose

hep musmutlu kii :)
Kayıtlı Üye
22 Mart 2013
381
136
Benzer şeyler yaşıyoruz.benim eşim işi dolayısıyla çok geç geliyor mesela bu aksam 12 gibi gelecek.en erken 9 buçuk 10 oluyor.benim komsularim hamile olduğumu bile biliyorlardı desem yeridir.annem yani da değil geldi hemen döndü babam Rahatsızdi çünkü.kv deseniz esnaf en son 3 4 gün önce gördüm gelirse de akşamdan uğruyor.gorumcem gündüz uğruyor sma çocukları yaramaz gerçi uğrayın da bebeği yıkıyor sadece başka birşey yok.az önce ekmek arası birseyler hazırladım yiyeyim diye meyve suyu döküldü koltuga o bile zehir oldu.gidip gelip kuru pasta çikolata falan yiyorum.o kadar sağlıksız besleniyorum ki içim sızlıyor kızımın sütü kalitesiz olacak diye.hamilelikten kalan vitamin balikyagi demir falan içmeye çalışıyorum bir nebze kaliteyi arttırır diye.evi gorseniz darmaduman.9. Aylıkken lambiriler silen ben hicbirsey yapamıyorum en son 1 hafta önce annem gitmeden supurmustu onunla kaldı...işte böyle canlar yine sisindim sisindim patladım.

canımmm yaaa :KK43::KK43: resmen beni anlatmışsın bende sürekli kuru pasta falan yiyorumm eşim de 12 leri buluyor gelmesii
ben hamileliğimde vitamin ve kan haplarını doğru düzgün hiç kullanmamıştım ama şimdi gözümü açar açmaz onları içiyomm süte bi faydası olur diyee benim görümcem yakın oturuyo ama onun da 4 çocuğu var ev zaten dağınık onlar temelli altını üstüne getiriyor gelirkende bi kap yemek bile getirmiyor ben de aramıyorum gel diyee :KK43::KK43::KK43::KK43::KK43:

psikologanne

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
3 Eylül 2013
437
139
Kızlar bişey danışacağım size bugün bir aylık kontrolümüz vardı doktorumuz sünnet yaptırım altı aya kadar lokal anestezi ile yapıyorlar dedi şimdi araştırıyoruz bir yandanda üzülüyorum çokmu küçük diye erkek anneleri fikirlerinize ihtiyacim var.

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

Canım bizim de salı günü sünnetimiz var...bugün 40 ımız cıktı..Aslında gittigimiz profesor ilk 40 gun icinde yapılması gerektigini, yada olmazsa 6. aydan sonraya bırakacagını o zaman da genel anestezi olacagını, onu da tercih etmediklerini söyledi. Dolayısıyla üzülsek de salı gününe gün aldık... Doktor ilk 40 ay içinde olunca kesme biçme yok, fincan yöntemiyle yapıoruz dedi. Ne demek anlamadım valla...Sali günü tekrar sorucam, anlayabilrisem bu sefer, anlatırım :KK70:

Lilacsofie

Dört yapraklı yoncayız:)
Kayıtlı Üye
8 Kasım 2013
2.617
649
Bugün tam bir aylık olduk..... İnanamıyorum, sanki iki aylık hamileyken antibiyotik kullandım diye ağladığım günler dün gibi :))
Şimdi kızım sağlıkla kucağımda, mis gibi kokusuyla iyi ki hayatımda...

Bugun kontrolümüz vardı tabii, çok iyi geçti çok şükür... Maaşallah kızıma 55 cm ve 4.100 gr olmuş. Hepatit b aşımızın ikinci dozunu da olduk.

Doktorumuzdan öğrendiğim faydalı şeyleri yazıyorum;

Birinci aydan sonra gaz için 20-30 cc kadar rezene çayını direkt bebişe verebilirmişiz.

İlk üç ay için alması gereken süt miktarı, kilosu başına 150 cc günlük. Yani dört kiloluk bebiş günlük 600 cc içmeliymiş.

Kilo alımı iyiyse gece 4-5 saatlik uykuya izin verebilirmişiz. Kilo alımı normalse ve uyanmıyorsa sık aralıklarla uyandırmak ileride alışıp sık sık uyanmasına neden olurmuş.

Sütümüz için bol sıvı alıp, olumsuz düşünceler ve stresten tamamen uzak durmalıymışız. Sütüm az, ya yetmezse vb düşünceler ile stres kavga vs direkt olumsuz etkilermiş.

Mama vermek istersek Hipp ve Esema tavsiye etti. Son olaylardan sonra Aptamil'den bir süre uzak durmakta fayda var dedi. Yurtdışında da Smilac çok tercih ediliyor dedi.

Yüzdeki kırmızılıklar sıcaktan olabilirmiş. Yaz bebeklerinde çok görülür vucuduna da yayılabılır dedı, havalar ısındıkça daha ince giydireceksiniz, günde iki kere sadece su ile banyo aldırmak ta iyi gelir dedi.

Tatile izin verdi. Ulaşımı zor ve uzak olmayan yerlere, Haziran veya Eylül gibi gidebilirsiniz dedi. Direkt güneş ışınına maruz kalmaması gerekiyor. Güneş koruyucu kremler kullanılmayacak. Güneşin direkt geldiği saatlerde çıkılmayacak.

Şimdilik aklıma gelenler bunlar. Umarım hepimizin kontrolleri hep güzel geçer...

Lilacsofie

Kayıtlı Üye
8 Kasım 2013
2.617
649
Kızlar merhaba,

Herkeste aynı sorun var galiba, kızım sürekli emmek istiyor, uyumuyor, sürekli gaz sıkıntısı:KK43: Da-ya-na-mı-yo-rummmm
Vücudum iflasın eşiğine geldi. Ne annem, ne eşim, ne de bi başkası susturamıyor. Emmek istiyor ama doyduğu için sütü yutmuyor, dondurma yalar gibi meme ile oynuyor. Emziği ağzına yapıştırma noktasına geldim ama yok yok yok almıyor.
Kaşıntılarım iyiyce arttı ve doktora gitim GÜL hastalığıymış stresten oluyormuş 1-2 ayda anca gecermiş:KK43:
Off of avazım cıktığınca bagırmak ve ağlamak istiyorummmm.

Canım kıyamam sana... Yapılacak tek şey var; yan tarafına yatıp onu da yan çevireceksin yüzü sana bakar konumda. Altta kalan gögsünü ağız hizasına denk getirip emzireceksin. Buarada uyuyabilirsin ya da en azından dinlenebilirsin AMA başına bir nöbetçi dik uyuma ihtimaline karşı bebeğin burnu kapanmasın, ya da başka bir risk oluşmasın. Başka uyuma hatta yatma şansımız yok gibi...

Hypattia

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
17 Eylül 2013
196
49
Kizlar denizde kum benim kizimda gaz bitmiyor :KK43: cikarmak icin o kadar cok ugrasiyor ki kivraniyor sürekli yavrum. 14 gunluk olduk sab simplex damla vermisti dr 15 gunluk olunca diye ben bugun başlayacağım artik. Resmen gaz yüzünden aci cekiyor kizim yaa :KK43: sizde kullaniyormusunuz o damladan ?

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

EsilaGuluBb

Ask BöcükleriMm.,.<3
Kayıtlı Üye
21 Mart 2014
933
482
24
Kizimda 10 mayis dogumlu :)
Ondan duymadim ama yaptik dedigin gb sıkısınca iyice..Yuzustu yatirmakta cok ise yariyor gece veya yaninda olunmazsa haric tabi kontrol etmek gerekiyor surekli..
Benimkide sıkıyor ya geriniyor gb,degisik sesler cikariyor uyukende :)
Iyi haberlerinizi bekliyorum..

Ben yizustu yatitiom cabuk rahatliyo ama birakip gitmeye korkuyorum cok hareketli tak die donduruyo kendini yuustu yatinca araniyo bazen bazen yorulup yuzunu yataga yasliyor daha kendini koruyamadigindan korktum ben gece ya yana yada sirt ustu yapip yastiklarla destekliyorum.

EsilaGuluBb

Ask BöcükleriMm.,.<3
Kayıtlı Üye
21 Mart 2014
933
482
24
Kızlar merhaba,

Herkeste aynı sorun var galiba, kızım sürekli emmek istiyor, uyumuyor, sürekli gaz sıkıntısı:KK43: Da-ya-na-mı-yo-rummmm
Vücudum iflasın eşiğine geldi. Ne annem, ne eşim, ne de bi başkası susturamıyor. Emmek istiyor ama doyduğu için sütü yutmuyor, dondurma yalar gibi meme ile oynuyor. Emziği ağzına yapıştırma noktasına geldim ama yok yok yok almıyor.
Kaşıntılarım iyiyce arttı ve doktora gitim GÜL hastalığıymış stresten oluyormuş 1-2 ayda anca gecermiş:KK43:
Off of avazım cıktığınca bagırmak ve ağlamak istiyorummmm.
Ayni sorun benim oglumdada vardi tatlim 1haftadir biraz rahatim geceleri 1 cay kasigi zeytinyagi verip emdiriom biraktirip 3cay kasigi taze demlenmis anason cayi veriorum tibben bi sakincasi yok cok rahat uyuyo simdi gaz sorunuda duzeliyo boylelikle sukur.

EsilaGuluBb

Ask BöcükleriMm.,.<3
Kayıtlı Üye
21 Mart 2014
933
482
24
Benim kızımda sürekli ıkınıyor gazını ya da tuvaletini yapsa bile o durumda. Kıpkırmızı oluyor hep. Bizim kontrolümüze daha var. Doktora sorduğunda ne dediğini yazarsan çok sevinirim cnm
İns. Yazrimda sizin
Gobisler nolduya indimi ben hamisken 12 kilo aldim toplam iki gun once olctum 5 kilo falan vermisim dogumda 8kilo fazlam var nasil vercem yaa diyette ostemiom.59 ile hamile kaldim 71ile doguma gittim simdi 66 kiloyum.

eylulguzeli

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
10 Ocak 2010
2.288
28
Canım Allah yardımcn olsun çok zormuş işin. Ne kadar olmuştu doğuralı. Benimki de büyük oğlanı uyuturken yanında uyuyo ben de çoğu zaman yalnızım yatakta.

Ooo hayırlı olsun. Ne güzel olmuş. Bizim de kırkımız çıktı bugün. Akşam eşimle dışarda yemek yedik hehe böyle uçurmuş olduk. Gerçi ben bebeğü doğdu doğalı uçurmadığım yer kalmadı teyzeleri sayesinde

sağol canım zor gerçekten,21 günlük olduk bügün,ben hep yanlız ayaktayım bunada alışmam lazım,dün çok sıkılmıştım tüm gün yanlızdım aradı geç gelecem dedi dedimki senin gelme saatini bekliyorum çok sıkıldım 12irim dedi saat 2 de geldi çok sinirlendim ama en çok ta kendime sinirleniyorum bekleyip uyuyamadığım için bede neden bukadar geç geldin diyince işim ne zaman biterse o zaman gelirim dedi döndü arkasını yattı okadar kötü oldum ki ağlamak geliyo içimden hüngür hüngür:KK14::KK25:

hanife6n

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
30 Aralık 2013
123
10
İns. Yazrimda sizin
Gobisler nolduya indimi ben hamisken 12 kilo aldim toplam iki gun once olctum 5 kilo falan vermisim dogumda 8kilo fazlam var nasil vercem yaa diyette ostemiom.59 ile hamile kaldim 71ile doguma gittim simdi 66 kiloyum.

Ben 52 ile hamile kalmıştım. 61 le doğuma girdim şu anda 53üm. Ama o kadar çok yiyorum tekrar 60 olmam an meselesi &#128512;. Diyet yapmak için çok erken moralini bozma koşuşturmaktan verrsin eminim

eylulguzeli

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
10 Ocak 2010
2.288
28
Kızlar bişey danışacağım size bugün bir aylık kontrolümüz vardı doktorumuz sünnet yaptırım altı aya kadar lokal anestezi ile yapıyorlar dedi şimdi araştırıyoruz bir yandanda üzülüyorum çokmu küçük diye erkek anneleri fikirlerinize ihtiyacim var.

ben erkek annesi değilim ama bebekken yapılması daha iyi oluyomuş çocuk anlamıyomuş ve çabuk iyileşiyormuş ama biraz büyüyünce ona anlatmadan hazırlamadan olmaz çünkü sünnet olunca keninden bişey eksildi sanıyomuş

eylulguzeli

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
10 Ocak 2010
2.288
28
İns. Yazrimda sizin

benim göbek indide baldır ve kalçalar aynen duruyo sanki 64 hamile kaldım 83 le doğum yaptım en son geçen hafta çarşamba tartılmıştım 75 ti ama o zamandan beri inmişimdir de tartılmadım ama eski kiloma dönmek istiyorum hatta daha zayıf olmak gerçi bu uykusuzkuk ve hiç geçmeyen yorunlukla zor olmıyacak sanırım

Lilacsofie

Kayıtlı Üye
8 Kasım 2013
2.617
649
İns. Yazrimda sizin

Karnım 4-5 aylık gibi. Çok az kilo verdım. Bılıyorum kı ben lohusalıkta, emzırırken veremiyorum o yuzden bu sefer kafaya takmıyorum.

Gazelle3004

Heyecan
Kayıtlı Üye
15 Nisan 2014
96
15
Oferta'cim ben sunnet yaptirdim, yenidogan sunneti ilk 28 gun olur dedi bizim doktor, 19 gunluktu, dikisli sunnet bizimki, biraz huysuzluk oldu, anlamiyor diyorlar, acimiyor diyorlar ama oyle degil bence, ama yine de buyuyunce o travmayi yasamasindansa bunu tercih ederim