2014 Mayıs Anneleri

BEBEKLERİNİZİN CİNSİYETLERİ NE OLACAK?

• Ankete Katılan
    513

eylulguzeli

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
10 Ocak 2010
2.288
28
Gecmis olsun canm keske demirini kontrol ettirseydin azalmistir buyuk ihtimal

doğumdan sonra kantahlili yaptırdım sağlık ocagına gittiğimde normal dedi kan ilacı verdi sadece ama bu aralar tekrar gidip yaptırmam lazımda kızla nasıl olacak bilmiyorum daha dışarı başbaşa çıkmaya hazır değlim galiba çünkü uzun süre evde kucağıma aldığımda bile dikişlerim ağrıyo devam ederse pazartesi artık giderim kantathlili yaptırırm çünkü halim kötü baya

Lilacsofie

Dört yapraklı yoncayız:)
Kayıtlı Üye
8 Kasım 2013
2.617
649
Masallah ne guzel 1 kilo fazlan var sadece benim 10 dogumda gitti 8 i duruyo bu gidisle yine alicam sutum olsun diye habire yiyorum.

Zeytinyagi ile anusunu biraz uyarinca yapmalari daha kolaylasiyormus arkadasimin kizindada ayni sorun vardi bu sekilde rahat ediyordu kizi.

Daha ne aylar ne yillar görucez insallah :)
Bizim hepatit b asisi 6. aydan sonra olucak simdi yapmis olsalardi Turkiyeye giderdim ama asi olmadan gidemiyorum doktoru hastalik rahatca bulasir asisini bekleyip gidin dedi malesef.
Masallah bebisinin boyu kilosuda cok iyi:nazar: Bebisin kac kg dogmustu canm boyu kacti?
Benim kizim 1 ayda 3 cm uzamis 66 cm olmus bana az geldi bu zararli damlalari kullandigi icinde korkuyorum doktor fazla kullanilirsa boy kisaligina sebep olabilir demisti.

İnanamıyorum maaşallah kızım 63 cm mi doğdu? Zaten boyu o kadar önde başlamış ki bence hiç endişelenmene gerek yok. Hem çok uzun süre kullanmadı damlaları hemencik iyileşti çok şükür eminim ben sorun olmayacaktır. Benim kızım 50 cm doğdu, bir ayda 55 oldu.
Hepatit aşısının da herhalde 3.dozunun tamalanmasını bekliyorlar yoksa ilk dozunu bu kadar geç yaptıklarını sanmıyorum. Sen gelmek istiyorsan gel bence burada yaptırsan aşılarını sağlık ocağında olmuyor mu? Şimdiye ikinci dozunu olmuştu bile burda olsanız, acaba doktorun ne düşünüyor bu konuda?

Lilacsofie

Kayıtlı Üye
8 Kasım 2013
2.617
649
3-4. Aydan sonra kendiliginden gecermis..Deneyimli anneciklere sormak lazim :)

Hemen gozumun onune geldi antibiyotik icin paylasimin,icim tuhaf oldu..Nasil hu kadar cabuk gecti zaman..Özluyorum ben hamileligimi :) Simdi uykusuzluk vs yuzunden degil ama minigimle olmak cok guzel ama hamileligin degisik bi havasi varmis :) Boyle bi naif hissediyor insan kendisini :)
YINE guzel bilgiler ve sen :) tesekkurler..

Bende 2-3 gundur genellikle yuzustu yatiriyorum ama dedigin gb gozumun onundeyken..Yan yatma yastigi var ama bi deneyemedim :KK66: Hep cikiyor aklimdan..surekli bi yere yetiisir gb oluyor insan bebek uyuyunca :))
Gecen biri aradi acmadim annem diyor ki acsana,sayili dakikalarimi telefonda geciremem dedim guluyor :KK66: (arayan cok konusan biriydide :) )

Ben 55le kalmistim,69 la gittim doguma..Eve geldigimde 6 kilo gitmisti sonrada 3 kilo verdim simdi 60ta takilip kaldim :)
Gobegim cok az kaldi..
Emzirdikce gidecek diyorlar bakalim :)
Diyette imkansiz nasil yapiyorlar ki zaten o gaz yapiyor su gaz yapiyor diye kalmadi yiyecek :))

Evet değil mi canım? Bu siteye de ilk endişelerimi paylaşmak ve benzer durum yaşayan var mı diye sormak için girmiştim. İyi ki de girmişim sizleri tanıdım neler neler paylaştık:)

galefir

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
18 Ekim 2009
301
55
38
Kızlar ya benim kız yine yapmiyo kakasini:KK43:
Geçen hafta 5 gun yapmadı 6. gün yaptı zeytinyağı verdim.bu hafta da bugün 4. Günü dün zeytinyağı yine verdik bi fayda etmedi napcaksak böyle çok rahatsız oluyo yavrum:KK43:

arkadasım benim kızımda 6 gün yapmadı mamamız değişmişti sanırım onun etkisydi.dün doktorumuz tekrar mamayı değistirdi ve prebiyotikli mama verdi cok sükür iki saat içinde sonuç aldık.

plojovic

Gülüşlerinizle Alkışlayın Beni⚛️ S🍀S
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
24 Eylül 2013
12.158
13.608
Hic sakinma yiyeceklerden canim sobra cok zor alisiyormus gaza ben herseyi yiyiyorum bi nohut,fasulye ve bulgur yemiyorum.Onlar cok yapar dediler bebegimde Yavas yavas alisiyor gaza rahat cikariyo.Esimin anneside dedi sakinma ben sakindim sonradan cok zor oldu gazlari die tavsiyem.

Birtek kuru fasulye ve sutten sakindim..
Sutude sutlu tatli yapip tuketiyorum..
Ama digerlerini hic yememezlik yapmiyorum cunku yapamiyorum canimda istiyor,sadece cok gaz yapacak bisyse az yiyorum..
Bulguruda dun yedim cok istemistim :KK66:)
Dogru diyorsun..

Evet değil mi canım? Bu siteye de ilk endişelerimi paylaşmak ve benzer durum yaşayan var mı diye sormak için girmiştim. İyi ki de girmişim sizleri tanıdım neler neler paylaştık:)

Bizde senii, iyi ki girmissin gercekten :)
Bende hamilemiyim diye beklerken okuyordum kesinlesince hemen uye olup solugu burda aldim :KK66:

Tulayokay

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
2 Mayıs 2014
404
150
arkadasım benim kızımda 6 gün yapmadı mamamız değişmişti sanırım onun etkisydi.dün doktorumuz tekrar mamayı değistirdi ve prebiyotikli mama verdi cok sükür iki saat içinde sonuç aldık.
Canım cevabin için Sağol sadce emiyo kızım doktora telefon ettik bir haftaya kadar normal dedi ama çok sıkıntı veriyo kizima bu durum özellikle sabahları kıvranarak uyaniyo:KK43:

plojovic

Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
24 Eylül 2013
12.158
13.608
Canım cevabin için Sağol sadce emiyo kızım doktora telefon ettik bir haftaya kadar normal dedi ama çok sıkıntı veriyo kizima bu durum özellikle sabahları kıvranarak uyaniyo:KK43:

Kıyamaam :KK43:
Sıcak su torbasi ve ya kiraz cekirdegi yastigi denediniz mi?
Masaj vs..
Bide annem benim minnosuda kucagina alir boyle tuvalete tutar gb e e e diye ikiniyormus gb yaptirir,genelde yapiyor o zaman hep..
Baska daha gelmedi aklima bisy :KK43:
Bide zeytinyagiyla masaj yapiyorum karnina sonra kucuk bez koyuyorum sicak..
Masaji paylasmistim yine bulayim belki duzenli yapildikca ise yarar..
1 hafta cok degil mi ya bize bile 3 gun zor geliyor :99:

Son düzenleme:

plojovic

Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
24 Eylül 2013
12.158
13.608

Tulayokay

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
2 Mayıs 2014
404
150
Kıyamaam :KK43:
Sıcak su torbasi ve ya kiraz cekirdegi yastigi denediniz mi?
Masaj vs..
Bide annem benim minnosuda kucagina alir boyle tuvalete tutar gb e e e diye ikiniyormus gb yaptirir,genelde yapiyor o zaman hep..
Baska daha gelmedi aklima bisy :KK43:
Bide zeytinyagiyla masaj yapiyorum karnina sonra kucuk bez koyuyorum sicak..
Masaji paylasmistim yine bulayim belki duzenli yapildikca ise yarar..
1 hafta cok degil mi ya bize bile 3 gun zor geliyor :99:
Bence de cok ama anne sütü alan bebekte normal dedi doktor anlamadım:KK43: sürekli masaj yapıyoruz zaten bacaklarını karnına doğru katlayarak..o anda da sıkı yo kendini sıkıyor ama yapamiyor:KK43: son çare fitil vericek artık napayım ama herseferinde fitil de olmaz ins normale doner bian once:KK43:

fatmabetul16

الحمد لله علي كل حال
Kayıtlı Üye
10 Ocak 2014
291
132
Utkunun yarin mevludu var kosturup duriyoruz..utku iyi sukurr ilk 1 saat emdiriyorum sonra 75 cc mama veriyorum.sukur olsun 4-5 ssaat yatiyo.bende uyuyorum islerimi yapiyorum.annem hep yanimd yorulmuyorum.oglumun gaz sancisi yok hic
Masallh guzel tuvaletini yapiyo mamadan sonra gazini kendi cikariyo..ama ben yediklerime cokk dikat ediyoum.gaz yalacak hic bisi yemiyotum.o yuzden 25 gunluz ama cok rahati.aglamasi yok yataga birakiyorumkendi uyaniyo kurbam olurum ona:nazar:

Biraz da olumsuz biseylerini yazsaydin nazar olmasin cocuk :)

mine8585

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
5 Eylül 2013
1.778
1.173
Iki saniye saç kurutma makinasını çalıştırdın şaka gibi oğlum hemen uyudu nasıl iş ben anlamadım nasıl bu kadar etkili cıyak cıyak düşsün çocuk saniyeler içinde uyudu

Lilacsofie

Kayıtlı Üye
8 Kasım 2013
2.617
649
Kızlar,
Geçen gün humanam bitince elime milkway isimli bir içecek geçti onu içtim.
Cam şişede üzüm suyu gibi birşey. Maaşallah diyeyim şuana dek sorunumuz olmamıştı ama sanırım bu içecek kat be kat arttırdı sütümü.
Size de söyleyeyim dedim. İçen olursa yazsın muhakkak ne olur, tesadüf mü merak ediyorum.

Gazelle3004

Heyecan
Kayıtlı Üye
15 Nisan 2014
96
15
Kızlar,
Geçen gün humanam bitince elime milkway isimli bir içecek geçti onu içtim.
Cam şişede üzüm suyu gibi birşey. Maaşallah diyeyim şuana dek sorunumuz olmamıştı ama sanırım bu içecek kat be kat arttırdı sütümü.
Size de söyleyeyim dedim. İçen olursa yazsın muhakkak ne olur, tesadüf mü merak ediyorum.

Bana hastanede bir sise vermislerdi ama bi daha icmedim, deneyim bakiim:)