2014 Mayıs Anneleri

BEBEKLERİNİZİN CİNSİYETLERİ NE OLACAK?

• Ankete Katılan
    513

Sugar234

so far so good:)
Kayıtlı Üye
26 Eylül 2012
214
19
Oh canım ne güzel allah devamını getirsin.yavrularimizla düzenimizi kurup mutlu mesut yuvarlanana in sallah

Bu sabah yavrum emdikten sonra ağız dolusu kustu üst baş değişik emiştik bir daha kustu peşinden aynı Rituel.tekrar emdi tekrar kustu.kustuktan sonra gaz da çıkardı. Kızlar gazını iyi alamayınca küsüyor yavrular.bide benimkinin burnu tık anıyor iki gündür acaba usuttum mu diye kafayı yiyeceğim.damla pompa temizliyor kontrol ediyorum şimdilik.allahim hasta olursa ölürüm kahrimdan.[/QUOTE]

canım ben de aynı sorunları yaşıyordum bi kaç gün önce ağız dolusu kusma vardı. Emdikten sonra gaz cıkarmak için kendini sıkınca kusmaya başlıyordu önce tedirgin oldum memeyi doyana kadar vermedim kısa aralıklarla emzirip gazını cıkardım.Alttan pırtlatma da zorlanınca bezini açıp karnına masaj yapıp rahatlamsını sağladım. (bide poposuna zeytinyağ sürdüm daha rahat yapmaya başladı.) benim bebeğimin de burnu tıkalı:KK43: aynı senin ki gibi uygulama yapıyorum. İçini ferah tut. 2 gün önce depresyona girmiştim bebeğimin, eşimin yüzünü görmek istemiyordum. Açlıktan vücudum iflasın eşiğine gelmişti çok şükür toparladım. Rabbim sabrını veriyor yeter ki irademizi yitirmeyelim. Burada deneyimli arkadasların verdiği tavsiyeler çok işime yaradı.

Gulsum84

İki oğlan annesi :)
Kayıtlı Üye
18 Mayıs 2012
604
141
Canim Nurse Harvey s sürüp var bende aynı şeyden bahsediyoruz dimi ben kac keredir gece uyarınca veriyorum emdikten sonra gaz atip uykuya geçemiyor ilacı verince uyuyor.gündüzleri çok şiddetli gaz sıkıntımız olmuyor yine de vermeli miyim ki surubu.Sabaha kam sallama rezene içiyorum.bi miktar faydası var üstelik sıvı olduğu içi süte de olumlu etki ediyor.

Oh canım ne güzel allah devamını getirsin.yavrularimizla düzenimizi kurup mutlu mesut yuvarlanana in sallah

Bu sabah yavrum emdikten sonra ağız dolusu kustu üst baş değişik emiştik bir daha kustu peşinden aynı Rituel.tekrar emdi tekrar kustu.kustuktan sonra gaz da çıkardı. Kızlar gazını iyi alamayınca küsüyor yavrular.bide benimkinin burnu tık anıyor iki gündür acaba usuttum mu diye kafayı yiyeceğim.damla pompa temizliyor kontrol ediyorum şimdilik.allahim hasta olursa ölürüm kahrimdan.

Canım kustuktan sonra emzirmesen hemen mümkünse. Midesi dinlensin biraz. Benimki de kendini kasarken kusuyo. Sonrasında biraz kucakta ya da ninniyle oyalabilirsen rahatlar biraz

Biz de biraz iyiyiz. Uyumaya çalışacağım şimdi. Veletler uyudu :KK66:

Tulayokay

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
2 Mayıs 2014
404
150
Benimki rekora koşuyor sabah 7 den beri sadece 1 saat uyudu göğsümun ucu kopacak sanırım emiyor da emiyor :KK43: gazı vardı çıkarttık ac desem gogsumden inmiyor:KK43: tek sebebimiz kaldi kakasini yapamıyor ondan sanırım..ev curcuna ama ben odadan çıkamıyorum. Memleketten esimin ananesi dedesi teyzesi babası geldi..anane poposunu sabun koyun Dior yok artık dedim:KK43: ben öyle yapardım dio..
Masaj çok rahatlatiyo gazini da cikarttiriyo ama kaka ya çözüm bulamadik:KK43:

mine8585

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
5 Eylül 2013
1.778
1.173
Canim Nurse Harvey s sürüp var bende aynı şeyden bahsediyoruz dimi ben kac keredir gece uyarınca veriyorum emdikten sonra gaz atip uykuya geçemiyor ilacı verince uyuyor.gündüzleri çok şiddetli gaz sıkıntımız olmuyor yine de vermeli miyim ki surubu.Sabaha kam sallama rezene içiyorum.bi miktar faydası var üstelik sıvı olduğu içi süte de olumlu etki ediyor.

Bu sabah yavrum emdikten sonra ağız dolusu kustu üst baş değişik emiştik bir daha kustu peşinden aynı Rituel.tekrar emdi tekrar kustu.kustuktan sonra gaz da çıkardı. Kızlar gazını iyi alamayınca küsüyor yavrular.bide benimkinin burnu tık anıyor iki gündür acaba usuttum mu diye kafayı yiyeceğim.damla pompa temizliyor kontrol ediyorum şimdilik.allahim hasta olursa ölürüm kahrimdan.
Canım bebeklerin çok olur dedi doktor bueun tıkanıklığı hastalıklar alakası yok dedi eğer ağzı kapalı nefes alıyorsa bana bruno nun serum fizyolojik den istediğin kadar damlatıp otri bebe ile Çek dedi hiç bir zararı yok dedi burnunu tıkalı bırakma yalnız

mine8585

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
5 Eylül 2013
1.778
1.173
Benimki rekora koşuyor sabah 7 den beri sadece 1 saat uyudu göğsümun ucu kopacak sanırım emiyor da emiyor :KK43: gazı vardı çıkarttık ac desem gogsumden inmiyor:KK43: tek sebebimiz kaldi kakasini yapamıyor ondan sanırım..ev curcuna ama ben odadan çıkamıyorum. Memleketten esimin ananesi dedesi teyzesi babası geldi..anane poposunu sabun koyun Dior yok artık dedim:KK43: ben öyle yapardım dio..

Canım poposuna zeytinyağ sür bi de o kadar emerse hazımsızlıktan da yapamaz kakasını gazdan dolayı acısını unutsun diye mi emio acaba doyduğundan eminsen yalancı meme ver bence seni emzik gibi kullanıo ... Sabun olayı doğru benim görümcemin oğlu günlerce yapamıyormuş fitil falan da işe yaramıyormış zeytinyağlı kağıt yada sabun rendeleyip koyuyorlar mış sonra hemen yapıyormuş 1 hafta çocuk tuvalete çıkmazsa naıal huzursuZ olur düşün çaresiz yağışlı diyo .. Bizimkiler daha küçük bence pamuğa zeytinyağa batır poposuna sür hiç bir zararı yok sonuçta masaj yap

Tulayokay

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
2 Mayıs 2014
404
150
Canım poposuna zeytinyağ sür bi de o kadar emerse hazımsızlıktan da yapamaz kakasını gazdan dolayı acısını unutsun diye mi emio acaba doyduğundan eminsen yalancı meme ver bence seni emzik gibi kullanıo ... Sabun olayı doğru benim görümcemin oğlu günlerce yapamıyormuş fitil falan da işe yaramıyormış zeytinyağlı kağıt yada sabun rendeleyip koyuyorlar mış sonra hemen yapıyormuş 1 hafta çocuk tuvalete çıkmazsa naıal huzursuZ olur düşün çaresiz yağışlı diyo .. Bizimkiler daha küçük bence pamuğa zeytinyağa batır poposuna sür hiç bir zararı yok sonuçta masaj yap
Ah canimm zeytinyağı sürüyorum poposuna fayda etmiyo ebe bi Çaykasigiı ver dedi verdim o da fayda etmedi emzik tutmuyor çok uğraştım..doktor da 7 güne kadar normal dio sinir oluyorum tamam normal de napacak bu bebek ozman a kadar:KK43: kulak çöpune zeytinyağı sürüp poposunu uyar dediler ama onu da yapmak istemedim korktum bi de alışkanlık yapabilirmis falan..
Haftaya kontrolum uz var bakalım ne dicek doktor fitil verir heralde..ozman a kadar yapsa da rahatlasa kuzum..

handrake

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
4 Nisan 2011
1.421
157
31

canım ben de aynı sorunları yaşıyordum bi kaç gün önce ağız dolusu kusma vardı. Emdikten sonra gaz cıkarmak için kendini sıkınca kusmaya başlıyordu önce tedirgin oldum memeyi doyana kadar vermedim kısa aralıklarla emzirip gazını cıkardım.Alttan pırtlatma da zorlanınca bezini açıp karnına masaj yapıp rahatlamsını sağladım. (bide poposuna zeytinyağ sürdüm daha rahat yapmaya başladı.) benim bebeğimin de burnu tıkalı:KK43: aynı senin ki gibi uygulama yapıyorum. İçini ferah tut. 2 gün önce depresyona girmiştim bebeğimin, eşimin yüzünü görmek istemiyordum. Açlıktan vücudum iflasın eşiğine gelmişti çok şükür toparladım. Rabbim sabrını veriyor yeter ki irademizi yitirmeyelim. Burada deneyimli arkadasların verdiği tavsiyeler çok işime yaradı.[/QUOTE]
Canim aynen ben de açlıktan erişim resmen kaç kiloyum bilmiyorum ama göbek falan gitti.aile hekimime bile şaşırdı halime geçen hafta.sanki sen doğurmamışsın diyor ki ben dombiliyimdir biraz.o depresyonu ben 3 günlükken bebeğimle yalnız kaldığımda yaşadım sağolsun eşim fiziksel olarak cok yardimci olamasa da psikolojik olarak desteğini esirgemiyor.arada ağlama nöbetleri gelse de şimdilik psikolojim iyi.
Canım kustuktan sonra emzirmesen hemen mümkünse. Midesi dinlensin biraz. Benimki de kendini kasarken kusuyo. Sonrasında biraz kucakta ya da ninniyle oyalabilirsen rahatlar biraz

Biz de biraz iyiyiz. Uyumaya çalışacağım şimdi. Veletler uyudu :KK66:

Durmuyor valla sürekli meme istiyor.emzik gibi kullanıyor beni.konuşunca biraz dinliyor sonra sıkılıyor.dile gelse meme diye bagiracak.yani beni görür görmez direk aranmaya başlıyor.
Canım bebeklerin çok olur dedi doktor bueun tıkanıklığı hastalıklar alakası yok dedi eğer ağzı kapalı nefes alıyorsa bana bruno nun serum fizyolojik den istediğin kadar damlatıp otri bebe ile Çek dedi hiç bir zararı yok dedi burnunu tıkalı bırakma yalnız
Ben de xlear diye bir damla kullanıyorum peşinden pompayla çekiyorum.ağzını yediğim bir güzel uyuyo ki şimdi😊

Sabah telefonda annemle tartıştık söyledim biraz.haklı olduğunu iddia etti yine de.babam için de kızdım anneme hala gelmedi diye.az önce aradı babam yola çıkmışlar.sitem ise yaradı...onları da anlıyorum babam bu yaşında hala çalışıyor aylık ile geçinen insanlar ikiz kardeşlerim var okuyorlar...Maddi acidan istedikleri gibi hareket edemiyorlar...bana geleyim alayım seni dediği için soylendim yoksa gikim çıkmazdı.madem beni almaya gelebiliyormus torununu görmeye gelsinben takı istemem gelseniz yeter dedim kapadım telefonu.sonuç başarılı😊😊😊

mine8585

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
5 Eylül 2013
1.778
1.173
Ah canimm zeytinyağı sürüyorum poposuna fayda etmiyo ebe bi Çaykasigiı ver dedi verdim o da fayda etmedi emzik tutmuyor çok uğraştım..doktor da 7 güne kadar normal dio sinir oluyorum tamam normal de napacak bu bebek ozman a kadar:KK43: kulak çöpune zeytinyağı sürüp poposunu uyar dediler ama onu da yapmak istemedim korktum bi de alışkanlık yapabilirmis falan..
Haftaya kontrolum uz var bakalım ne dicek doktor fitil verir heralde..ozman a kadar yapsa da rahatlasa kuzum..
Sıcak havlu falan koysan bilemedim ki benim ki kakasını yapıo ama Gazlı bi bebek ben de gazdan yana çözüm arıyorum :) hepimize şifa versin tabim ama şükretmek lazım bunlar ufak dertler

Lilacsofie

Dört yapraklı yoncayız:)
Kayıtlı Üye
8 Kasım 2013
2.617
649
Maşallahhh:)
dun ezan okunurken rabbim sen sabrını ver bana yalvarıyorum diye dua ettim ve saatlerce ağladım.(bebeğime iyi anne olamıyacakmıyım diye) Sonra internetten araştırmaya başladım ve uygulamaya geçtim, işe de yaradı:) bebeğim düzeni kendi oturtmaya başladı. 3 saatte uyanıp emiyor gazını cıkarıp kakasını yaptırıp tekrar emzirip kolik müziği ile şimdilik uyutuyorum. Hatta yemek yapıp yiyebiliyorum su an ıpodum dan muzik dinliyorum:))) Depresyon dan çıkıcam inşallah:)))
Rezene tavsiye ettiğin gibi sabah aksam içiyorum inanılmaz faydasını gördüm.
Gaz için ilaç kullanmadım doktor ile konusup başıycam.

Basla bence cnm yazık kuzulara bu gaz olayı mahvedıyor.
Sabrına hayran oldum buarada Allah bu zor gunlerde lohusalara bır dayanma gucu verıyor kı ıste annelık bu dedırtıyor. Çok sevındım herseyın ıyıye gıtmesıne. Cok sıkılırsan kap Ayse'yı gel bıze yemek yer rezene ıcerız beraber:))

Evet canım aynısı. Bana veren doktor gaz olmasa da duzenlı kullanmayacaksan hıc kullanma daha ıyı demıstı. Duzenlı kullanırsan rahatlatıyormus bebegı.

oferta

yaşama sebebim oğullarım
Kayıtlı Üye
11 Şubat 2009
3.938
217
Off kızlar ya rahatlık benim için bitiyor yarın yine cümbür cemaat bendeler çok sıkıldım bugünden stres bastı bana. Bundan sonrada hiçbişey eskisi gibi olmayacak istanbula taşınıyorlar offf ya içim daralıyor düşündükçe.

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

eylulguzeli

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
10 Ocak 2010
2.288
28
ah kızlar geceden beri nöbetteyiz benim acayip karnım ağrıyo adet sancısı gibi hiç dinmeden kızım da 2 uyunandı ve daha uyumak ne mümkün emiyo ağlıyo uyumuyo 10 dk uyuyo sonra başa dönüyoruz memede almıyor direniyo arada ay gece çıldıracaktım nerdeyse :KK53::KK36::KK37:5 buçukta uyuduk bisaat sonra aynı tempo tekrar başada halada devam ediyoruz babamız bu arada horul horul uyuyo tabi ama bende çok kötü oldum kahvaltı bile yapamadım tost yaptım zorla onu yemeye bile musade yok yani
neden acaba bi bilgisi olan varmı????

plojovic

Gülüşlerinizle Alkışlayın Beni⚛️ S🍀S
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
24 Eylül 2013
12.158
13.608

Banyoda mi ise yaramiyor?
Yikiyoruz sadece bezleyip havlusuna bide battaniyeye sarip emziriyorum uyuyor..Sicacik oluyor o zaman cok rahat ve cok yapiyor..
Anneannenin yontemide her duydugumda ise yaramistir.

Tulayokay

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
2 Mayıs 2014
404
150
Banyoda mi ise yaramiyor?
Yikiyoruz sadece bezleyip havlusuna bide battaniyeye sarip emziriyorum uyuyor..Sicacik oluyor o zaman cok rahat ve cok yapiyor..
Anneannenin yontemide her duydugumda ise yaramistir.
Yok canım banyodan sonra güzel uyuyor yani 2-3 saat kadar ama kakasina care olmadı banyo da..Sabun koymak bilmiyorum bi zararı olur die düşünüyorum. .

Son düzenleme:

Gazelle3004

Heyecan
Kayıtlı Üye
15 Nisan 2014
96
15
canım benım, dediklerini yaptım. Ama gaz sancısı olduğunda durmuyor surekli kendini memeden itiyor. Artık masajla kakasını ve pırtlatma gazlarına ben müdahale ediyorum şimdilik bu şekilde iyi gidiyoruz:) uyku içinde dün gece youtube dan kolik müziği (fön makinesi sesi) dinlettim hemen uyudu:)

Ben de dün gece youtube dan kolik müziği olarak bulup dinlettim anında mayıştı ve uyudu:)
Bugün de müziklerin hepsini indirdim::)
İ phone kullananlar, sleep sheep diye bir uygulama var, anne kalp sesi fon makinesi elektrik supurgesi ne sesi istiyorsan var, uygulama ucretsiz, bir deneyin
Aman maaşallah de canım nazar değmesin. Eger gaz ve kolik durumlarıysa çok güzel damlalar var, denedin mi? Birisinin adı nurse haveys diğerlerini arkadaslar yazmıslardı burada. Duzenlı hergun verılırse nurse harveys etkili diye bılıyorum.
Gunde 3-4 kupa rezene de çok iyi geldi bana.

Milupanin rezenesini 30 cc verdim bebisime, bayagi ise yaradi

BESTEKIZ

Bİ SEN Bİ BEN BİRDE BEBEK
Kayıtlı Üye
22 Mart 2013
4.600
2.404
Bende sezeryan oldum canim,benim ustte dikis yok yapistirma,strip denilen yontem..
Jiletle aldim mecburen dayanamadim..
Kesigin yakinlari duruyor :) Komik ama malum kanamada azda olsa devam ettigi icin duramadim daha fazla oyle..
Ar konusuna her turlu katiliyorum,ameliyat baslamadan onumuzdeki ortu ortuldugunde son hissiyatimla anladim uzerimdeki ortuyu siyirdiklarini ahaa dedim 2 tane adam dolaniyor burda ne aciyonuzz :) icimden tabii :) zaten kesik o kadar asagidaki :)
Dogumdan sonrada kizlara hep meme acmak popo acmak dunyanin en olagan seyiymis dedim yeter ki saglik olsuun :))))

benimde estetikmis ama yapistirmada war mis bilmiom naptiklarini acikcasi yaaa.....dikis yok gibi war gibi ...en iisi bende cewresinden baslim....