2014 Mayıs Anneleri

BEBEKLERİNİZİN CİNSİYETLERİ NE OLACAK?

• Ankete Katılan
    513

asieasie

Üye
Kayıtlı Üye
22 Ağustos 2013
90
2
Herkese mrb..benim sütüm gayet ii geliyor hatta emzirmediğim zamanlarda akıyor ama bebeğim emzirmenin hemen arkasından bas bas bağırıp ağlıyordu..
doktor çenesinin henüz çok güçsüz olduğunu ve uzun süre emsede ona fazla süt gitmediğini söyledi..ve ben de aç kalmaması için mama verdim..gayet ii doydu yavrum..bende öncesinde mama vermek istemiyordum ama şimdi mamayı mumla arıyorum..ve doktorum zamanla çenesinin güçleneceğini ve daha ii emeceğini söyledi..böylece ona daha çok süt gidecek ve aç kalmayacak.. o zaman da mama vermeye bile gerek kalmayacak..ama o zamana kadar mama vermeye devam edecem..ve çocuk doktorumuz sütümü 24 saat içinde 3er saat arayla 8 defa sağmamı söyledi..ve gelen miktara bakmamı söyledi..her sağışta iki memeden toplam 60ml geliyorsa 480ml yapar dedi..bebeğin gunluk alması gereken sıvı mıktarı 600ml.miş onu da mamayla tamamla dedi..tabi bu kişiye göre değiştiği için mama miktarı fazla yada az olabılır..siz de uygulayın bence..cunku suan masallah bebeğimin aglamaları da kesıldı..doydu yavrucugum :))

plojovic

Gülüşlerinizle Alkışlayın Beni⚛️ S🍀S
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
24 Eylül 2013
12.158
13.608
canim o ara ara bisi war dedim ya sanirim onlar kabuk bos yerler yapisik belli :KK66:)) ;:KK66:))

Iyi bakalim yakinlasma mesafen az o zaman alirken daha az kalacak cevresinde..
Hem kalsin yaa amaan :)
Saglik olsun..

eylulguzeli

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
10 Ocak 2010
2.288
28
canim saki yanlis anlama fakat benimde oyledi kizim doymuo dedi ebe we dr mama weriom ek olarak bi denesen acaba acmi da o kadar aglior ya bilemedim

denedim canım arada doymadığında bende ek olarak mama veriyorum bu biraz huysuzluk ağlaması ama dumuyo gitt yani

ortak sorunumuz bebislerin kabizligi ve uykusuzlugu ben gece uykusuna gece mamayi wererk cozum buldum sanki alisti mama yi yeyip gaz sikintisini halledince uyuyo rahat ama gazi sancisi warsa tabiki ise yaramio hele 2 gun oldu kaka yapmadi en fazla 3. gun yapti bekliom 3. gunu...kaka da zeytinyagli pamuk gibi kulak tem. gibi seler surduk paposundan ....

babam sali gunu anju olucak eger damari tikaniksa stent takilcakmis...bizde saliya aldik durunun kontorlunu asi da wurulcak yanliz napicam esimle hic bi fikrim yok ilk ay asisini wurduran varmi ates felen yapio mu...benim icin 40 in dolmadan gelme 50 de de gelsen olurdedi....

geçmiş olsun canım babana Allah şifa versin

HATCE1

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
1 Haziran 2014
67
6
Kızlar bişey danışacağım size bugün bir aylık kontrolümüz vardı doktorumuz sünnet yaptırım altı aya kadar lokal anestezi ile yapıyorlar decadi şimdi araştırıyoruz bir yandanda üzülüyorum çokmu küçük diye erkek anneleri fikirlerinize ihtiyacim var.

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

Canım ben mart annesiyim bizde 60 günlükken yaptırdık çabucak iyi oldu çok yerinde bir karar olur büyüyünce daha zor olur

shrmirac

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
14 Ocak 2014
2.072
69
30
Yok canım banyodan sonra güzel uyuyor yani 2-3 saat kadar ama kakasina care olmadı banyo da..Sabun koymak bilmiyorum bi zararı olur die düşünüyorum. .

Cnm yanlis anlama isine karismak gibi olmasin oncelikle allah anali babali buyutsun tecrubeli bi anne olaraktan ah o kaka sancilarini coook cektik simdi sipam 3bucuk yasinda kizkardeside 33haftalik temmuzda dogum insallah...benim gogsumu almadigi icin sutum olmasina ragmen bebelac vermeye basladik sonradanda sutum kesildi zaten mamasinin icine 1caybkasigindan az zeytinyagi koyuyoduk gunde 1sefer ve bebeklerin makatlari cok dar oluyor kakalarini oyuzden yapamiyolarmis kucuk bi kaba sivi yag koy kulak pamugunu yagla ama dikkat et pamuk saglam olsn sonrada bebisinin totosunuyagi sur ve hafiften saga sola dogru makati genisletki kakasini yapabilsn yag yumusatacak orayi sende biraz genislettinmi bebegin rahat edicek bak gorceksn benim oglumun doktoru onermisti bu iki yontemi oyuzdn guvenle yapabilirsn

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

Aihal

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
9 Temmuz 2013
244
17
kızlar gaz için neler yapıyorsunuz. ilaç, damla, çay dışında işe yarayan yöntemlerinizi söyleyin bana.

SaiKing

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
10 Ocak 2010
953
949
Merhaba sevgili mayis annesi kardeslerim ve biricik bebisleri:KK66:

Buraya ugramayali bi hayli vakit gecti, ozlemisim...bazen gece emzirmelerinde uyuyakalmamak icin okuyorum ama yazacak kadar ayik olmuyorum maalesef:KK66:

Biz bugun kirk olduk cok sukur:) dualandik yikanip paklandik... 2 gun once de bi hafta gecikmeli olarak aylik kontrolumuze gitmistik, minnosum iyiymis, kaybettigi dogum kilosuyla birlikte 1360 gr almis boyu da 5 cm uzamis masallah:KK66: bi ay sonraki asiyla birlikte kalca ultrasonu yaptircaz, insallah bi sorunumuz yoktur... Gunlerimiz birbirinin tipkisi olarak gecip gidiyor...nasil aksam olup da babamiz geliyo anlamiyorum...esim ve annem sagolsun buyutuyoruz bidigimi, cok tatliyiz teyzeleri:) gece uykularimiz cok iyi, 2 sefer emzirmek disinda kalkmiyo ve hemen geri uyuyo ama gunduzleri hic belli olmuyo uykumuz henuz bi rutinimiz yok...haftaya easy metodunu deniycem basarili olursak yazarim:KK66:)
Bu arada gaz icin 15 gunlukken biogaia damlasina basladim, sabah acken vermek iyiymis ama ben bebisi bekletmek istemedigimden ilk emzirme sonrasi veriyorum, duzenli kullaninca ise yariyo bence...zaten bi hafta bile gelisiminde asiri fark ediyor bi hafta 10 gundur kendi kendine gegirip pirtlayabiliyo minnosum, damla bi aylik zaten tekrar almayi dusunmuyorum... Doktor artik 2 saatlik beslenme periyodlari bitti, onun acikmasina gore emzir gece kaldirma dedi...bizimki zaten 3-3,5 saat dayaniyor maksimum, insallah giderek uzar
Bir de cocuk cerrahi ve urologu olan bir doktorla gorustuk 2 ay dolmadan sunnetini de yaptiricaz insallah

Cenem dustu iyice canlar, insallah hepiniz iyisinizdir...gule gule buyutun bidiklarinizi...bayagi kendime geldik, daha sik yazicam insallah:)

Gorusmek uzere...

Lilacsofie

Dört yapraklı yoncayız:)
Kayıtlı Üye
8 Kasım 2013
2.617
649
Benim gibisine sanırım şom ağızlı denir!

Hastalıkla ilk imtihanımız bugun başladı hadi bakalım! Abisi okuldan 39,5 ateşle geldi. Ateş düşürücülere çok dayanıklı bir virüs bir türlü düşmüyor ateşi... Ödüm kopuyor Deren'e geçer diye...

Akşamüstü babaannesi de içimi bulandırdı, Suriye'lilerden çocuk felci salgını yayılıyormuş, yeniden aşılama yapılacakmış diye... Off Allah'ım sen evlatlarımızı koru nolur....

SaiKing

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
10 Ocak 2010
953
949

Hastalıkla ilk imtihanımız bugun başladı hadi bakalım! Abisi okuldan 39,5 ateşle geldi. Ateş düşürücülere çok dayanıklı bir virüs bir türlü düşmüyor ateşi... Ödüm kopuyor Deren'e geçer diye...

Akşamüstü babaannesi de içimi bulandırdı, Suriye'lilerden çocuk felci salgını yayılıyormuş, yeniden aşılama yapılacakmış diye... Off Allah'ım sen evlatlarımızı koru nolur....

Cok gecmis olsun canim, delikanli insallah cabuk atlatir ve bidiga gecmez... Asi muhabbetini ben de duydum saglik ocagindan arayip bildirim yapiliyormus...ara sor istersen durumu...ben ankaradayim burada boyle bi soylenti yok henuz ama istanbulda var galiba...Allah korusun yavrularimizi

Lilacsofie

Kayıtlı Üye
8 Kasım 2013
2.617
649
Cok gecmis olsun canim, delikanli insallah cabuk atlatir ve bidiga gecmez... Asi muhabbetini ben de duydum saglik ocagindan arayip bildirim yapiliyormus...ara sor istersen durumu...ben ankaradayim burada boyle bi soylenti yok henuz ama istanbulda var galiba...Allah korusun yavrularimizi

Amin canım. Doktorumuza sordum gerek yok, karma aşı içinde (4 kere) yapılmış oluyor ve koruma sağlar dedi ama yazılan çizilenler daha ciddi. 5 yaş altı tüm çocuklar aşı olsun olmasın tekrar aşılanacak diyor. Sağlık ocağındaki ebeyi tanıyorum onu arayacağım yarın yapalım derse hiç düşünmem yaptırırım. Dern'e bile yapılması sözkonusu, galiba yenidoğanlara da yapılacak denilmiş.

Gazelle3004

Heyecan
Kayıtlı Üye
15 Nisan 2014
96
15

Canim cok gecmis olsun, umarim gecmez bebise, oglun da cabucak iyilessin insallah🙏
Cocuk felci icin bende yarin hemsireyi arayacagim, allah evlatlarimizi korusun, amin

Lilacsofie

Kayıtlı Üye
8 Kasım 2013
2.617
649
Canim cok gecmis olsun, umarim gecmez bebise, oglun da cabucak iyilessin insallah🙏
Cocuk felci icin bende yarin hemsireyi arayacagim, allah evlatlarimizi korusun, amin

Amin canım. Haberleşiriz yine burdan bakalım her sağlık ocağı aynı şeyi mi söyleyecek
Her ilçeye aşı gitmemiş çünkü.

BESTEKIZ

Bİ SEN Bİ BEN BİRDE BEBEK
Kayıtlı Üye
22 Mart 2013
4.600
2.404

ufff cok gecmis olsun canim yaaa insallah gecer kuzucuklarina allah sifa wersin.....

Esmasrn

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
3 Kasım 2013
189
14

Ahh canim gecmis olsun salgin var ishal ates kusma benim ortanca kizda kusuyor atesi cikiyor yarin goturucem doktora... ya bu suriyelilerden gercekten geciyormu bizim cadde sokak dolu heryerdeler kafami cevirdigim heryerde Allah korusun ya gercekten varmi boyle bisi saglikli gorunuyolar ama simdi icime kurt dustu :KK43:

vefalim

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
2 Temmuz 2013
104
305
Merhaba sevgili mayis annesi kardeslerim ve biricik bebisleri:KK66:

Buraya ugramayali bi hayli vakit gecti, ozlemisim...bazen gece emzirmelerinde uyuyakalmamak icin okuyorum ama yazacak kadar ayik olmuyorum maalesef:KK66:

Biz bugun kirk olduk cok sukur:) dualandik yikanip paklandik... 2 gun once de bi hafta gecikmeli olarak aylik kontrolumuze gitmistik, minnosum iyiymis, kaybettigi dogum kilosuyla birlikte 1360 gr almis boyu da 5 cm uzamis masallah:KK66: bi ay sonraki asiyla birlikte kalca ultrasonu yaptircaz, insallah bi sorunumuz yoktur... Gunlerimiz birbirinin tipkisi olarak gecip gidiyor...nasil aksam olup da babamiz geliyo anlamiyorum...esim ve annem sagolsun buyutuyoruz bidigimi, cok tatliyiz teyzeleri:) gece uykularimiz cok iyi, 2 sefer emzirmek disinda kalkmiyo ve hemen geri uyuyo ama gunduzleri hic belli olmuyo uykumuz henuz bi rutinimiz yok...haftaya easy metodunu deniycem basarili olursak yazarim:KK66:)
Bu arada gaz icin 15 gunlukken biogaia damlasina basladim, sabah acken vermek iyiymis ama ben bebisi bekletmek istemedigimden ilk emzirme sonrasi veriyorum, duzenli kullaninca ise yariyo bence...zaten bi hafta bile gelisiminde asiri fark ediyor bi hafta 10 gundur kendi kendine gegirip pirtlayabiliyo minnosum, damla bi aylik zaten tekrar almayi dusunmuyorum... Doktor artik 2 saatlik beslenme periyodlari bitti, onun acikmasina gore emzir gece kaldirma dedi...bizimki zaten 3-3,5 saat dayaniyor maksimum, insallah giderek uzar
Bir de cocuk cerrahi ve urologu olan bir doktorla gorustuk 2 ay dolmadan sunnetini de yaptiricaz insallah

Cenem dustu iyice canlar, insallah hepiniz iyisinizdir...gule gule buyutun bidiklarinizi...bayagi kendime geldik, daha sik yazicam insallah:)

Gorusmek uzere...

Biz de sunnet isini yaptirmak istiyoruz.arastirma yaptiysan dr onerebilir misin.gerci hangi sehirde oturuyosun bilmiyorum ama ben istanbulda oturuyorum.

Istanbulda sunnet icin onerebileceginiz dr varmi kizlar??acikcasi hangi brans dr una yaptirilir onu bile bilmiyorum.daha hicbir yere sormadim....

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.