2014 Mayıs Anneleri

BEBEKLERİNİZİN CİNSİYETLERİ NE OLACAK?

• Ankete Katılan
    513

oferta

yaşama sebebim oğullarım
Kayıtlı Üye
11 Şubat 2009
3.938
217
Keşke olsa bu çocuğu da bu kadar ihmal etmzdim en azından kuzum benim. Konuşması düzgün diye akıllı zannediyom ben onu ama yaşıtları bikaç kelime anca konuşuyor. Anlayış bekliyom küçücük çocuktan :) o da hatırlatıyo sağolsun küçük olduğunu.
Hamile kaldığımdan beri fedakarlık yapıyo yavrum
İnş atlatırız bu süreci. İçinde bana kızgınlık kalır mı acaba.

Tek korktuğum soru. Hergün kendime etrafımdakilere defalarca sorduğum şey acaba bana kızıyormu unutabilecekmi bu günleri diye. :KK43:

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

yineyeniyeniden2

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
2 Haziran 2012
995
526
Kızlar benim bebeğim hiç boş kalmıyo sürekli ilgi istiyor. Koyduğum yerde kendi başına hiç durmuyor. Ya emecek ya masaj yapılacak yada uyuyacak ya da kucakta pışpışlanacak çok yoruluyorum. Ana kucağına koyuyorum saniyesinde başlıyor ağlamaya. Çok yoruluyorum :KK43: Bu durum ne zaman geçer. Yattığı yerde ne zaman sesi çıkmayacak :KK43:

Aynı beni tarif etmissin benimkide aynı :)

Lilacsofie

Dört yapraklı yoncayız:)
Kayıtlı Üye
8 Kasım 2013
2.617
649
Keşke olsa bu çocuğu da bu kadar ihmal etmzdim en azından kuzum benim. Konuşması düzgün diye akıllı zannediyom ben onu ama yaşıtları bikaç kelime anca konuşuyor. Anlayış bekliyom küçücük çocuktan :) o da hatırlatıyo sağolsun küçük olduğunu.
Hamile kaldığımdan beri fedakarlık yapıyo yavrum
İnş atlatırız bu süreci. İçinde bana kızgınlık kalır mı acaba.

İnşallah en kısa sürede kolayca geçer gider bugünler.
Sorunun cevabını vermek ise çok zor, ben de hep aynı endişeyle günü sonlandırıyorum. İşimiz çok zor...

Lilacsofie

Kayıtlı Üye
8 Kasım 2013
2.617
649
yok hayatim bole balon gibi pompali olandan war bende hoc bisi gelmio ama..

Benim oğlumun burnu hep çok akıntılı oldu
Çok şey denedim
Otribebe dışında hiçbiri işe yaramadı istersen dene

Otribebe otribebe otribebee.... Şimdi tüm eczanelerdeee :))))))))) :p

Lilacsofie

Kayıtlı Üye
8 Kasım 2013
2.617
649
yok hayatim bole balon gibi pompali olandan war bende hoc bisi gelmio ama..

Bende nuk alcaktim yazman iyi oldu.dememk tutmadi cikko vu nul arasi da gidip geliyorum.oylr buyuk bi sorunum varki.utkuu memendr uyumak isityo ve buu 3-4 sati buluyo doktorum emzik ver bu sen yorar diyoo

Kızlar Avent'in Natural diye geçen biberonunu almıştım 3 tane... Birkaç kez sterile girince hepsinin iç halkalarındaki tırtıklarda zedelenme oldu ve kapaklar açılıp kapanmaz oldu.
İlk farketmem biberonu vermek için eğdiğimde, bebeğin üstüne biranda boşalması ile oldu. Zavallıcık gözleri fal taşı gibi açıldı korkudan... Hem sütüm ziyan oldu hem de gece gece çocuğun üstü başı battı...

Hepsini attım Nuk ve Dr Brown aldım ama çok kızdım bence o seri hatalı... Vakit bulursam firmaya yazı yazacağım.
Aynı şeyi yaşayan var mı?

Buarada kapak kapanır gibi oluyor ama en sıkı oldugu anda bir kere daha tık diye dönüp açılıyor...

eylulguzeli

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
10 Ocak 2010
2.288
28
ah kızlar hiç birşeye vakit yok gerçekten
ne zormrşı uyumuyo ya sabaha karşı saat başı ayaktayız bazen çok gergin oluyorum uykusuzluk çok fena etkiliyo memeyle kavga ediyo almıyo açmı tokmu anlayamıyorum bugünlede mızmızlığı üstünde ağlıyoruz sırtımız yere gelince nezaman düzelecek diye sorduğumda kırkından sonra düzelir diyolar aman en sonun dedimki kırkından sonra devrim mi oluyo nesi değişecek sanki of düzelirler inş:KK36::KK37:

mestcan

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
21 Ocak 2011
957
254
slm kızlar sizlere bir sorum var. kızım çok geriniyor uyurken mama yerken uyanıkken neden acaba.

Benim ogluum da ayni. Annem gelisiyor, buyuyen cocuk cok genlesir diyor bilmiiyorum ne kadar dogru.

Kizlar bebegim cok hasta. Oksururken cani cikiyor. Balgami var atamiyor bi turlu. Yarin yine kontrol var bakalim nolacak. Allah yardimcimiz olsun.

benseniyerim

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
5 Nisan 2013
787
1.859
Kizlar biberonla mama takviyesi yapiyorum kizima.
Sanki artik gogsumu emmek icin ugrasmiyor, sanirim biberona alistigi icin :KK43:
Anne gogsu gibi olan, bebek cekis gucune gore mamanin aktigi biberon almak istiyorum acil.
Ne onerirsiniz ??????
Lutfen bi seyler onerin :)

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 26-03-2021

Hamileliğimin 24. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 117 gün kaldı.

Bu ay boyunca bebeğinizin cilt görünümünde değişiklikler olacaktır. Şu anda bebeğinizin cildi kırışmış durumda. Bebeğinizde daha fazla yağ biriktikce ve daha fazla kas geliştikce bebeğiniz daha yumuşak hatlı gözükmeye başlayacaktır. Hamilelikte bulanık görme ve kanama tehlike işaretidir. Bu durumlarda hemen doktorunuza başvurmalısınız.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 640 gr. - Yaklaşık boyu : 30.1 cm. (Baştan Topuğa)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

Gulsum84

İki oğlan annesi :)
Kayıtlı Üye
18 Mayıs 2012
604
141
İnşallah en kısa sürede kolayca geçer gider bugünler.
Sorunun cevabını vermek ise çok zor, ben de hep aynı endişeyle günü sonlandırıyorum. İşimiz çok zor...

Tek korktuğum soru. Hergün kendime etrafımdakilere defalarca sorduğum şey acaba bana kızıyormu unutabilecekmi bu günleri diye. :KK43:

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

Kızlar dün çocuğa iyi bakamadım ya. Akşamdan kıyma erittim. Sabah biraz erken kalktım. Yumurta yoktu küçük uyuyodu babası işe gitmeden büyük oğlumla bakkala yumurta almaya gittik. Kıymalı yumurta pişirdim ona protein olsun diye. Sonra oyunoynamaya çalıştım. Oyunla yedirdim hep. Kıymalı mercimek çorbası da pişirdim. Onu da yarış yaparak yedik walla bi mutlu oldum ki anlatamam.
Kızlar düzenimiz oturumca daha güzel ilgileneceğiz bence çocuklarımızla. Arada üzsek de geçici olduğu için onlar hiç hatırlamıycaklar kızmayacaklar bize inş. Bizmki klasik annelik endişeleri diyelim :KK66:

Lilacsofie

Kayıtlı Üye
8 Kasım 2013
2.617
649
Kızlar dün çocuğa iyi bakamadım ya. Akşamdan kıyma erittim. Sabah biraz erken kalktım. Yumurta yoktu küçük uyuyodu babası işe gitmeden büyük oğlumla bakkala yumurta almaya gittik. Kıymalı yumurta pişirdim ona protein olsun diye. Sonra oyunoynamaya çalıştım. Oyunla yedirdim hep. Kıymalı mercimek çorbası da pişirdim. Onu da yarış yaparak yedik walla bi mutlu oldum ki anlatamam.
Kızlar düzenimiz oturumca daha güzel ilgileneceğiz bence çocuklarımızla. Arada üzsek de geçici olduğu için onlar hiç hatırlamıycaklar kızmayacaklar bize inş. Bizmki klasik annelik endişeleri diyelim :KK66:

Hem öyle hem de artık iki locuk annesi olarak bence hayatımız hep ikisi arasında denge kurup adil olmaya çalısmakla gececek.
Bu duygu da muhtemelen adil olmaktan hiç vazgecmememiz için yuregımıze verıldı.

Lilacsofie

Kayıtlı Üye
8 Kasım 2013
2.617
649
Sanki artik gogsumu emmek icin ugrasmiyor, sanirim biberona alistigi icin :KK43:
Anne gogsu gibi olan, bebek cekis gucune gore mamanin aktigi biberon almak istiyorum acil.
Ne onerirsiniz ??????

Biberondan önce mi sonra mı emziriyorsun cnm dikkat ettin mi hiç?

benseniyerim

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
5 Nisan 2013
787
1.859
Biberondan önce mi sonra mı emziriyorsun cnm dikkat ettin mi hiç?

Biberonu vermeden once kesinlikle emzirip oyle veriyorum mamayi her zaman ama son gunlerde tembellesti bebegim sanki

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 26-03-2021

Hamileliğimin 24. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 117 gün kaldı.

Bu ay boyunca bebeğinizin cilt görünümünde değişiklikler olacaktır. Şu anda bebeğinizin cildi kırışmış durumda. Bebeğinizde daha fazla yağ biriktikce ve daha fazla kas geliştikce bebeğiniz daha yumuşak hatlı gözükmeye başlayacaktır. Hamilelikte bulanık görme ve kanama tehlike işaretidir. Bu durumlarda hemen doktorunuza başvurmalısınız.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 640 gr. - Yaklaşık boyu : 30.1 cm. (Baştan Topuğa)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

fuldenirem

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
ÜZGÜN
Kayıtlı Üye
24 Aralık 2013
377
34
30
Ne onerirsiniz ??????
Facede birisi medele calma diye bi biberondan bahsetmisti. Bebek o kadar guc sarfediyormuski mamayi icmek icin biberonu birakmis memeye yonelmis

Lilacsofie

Kayıtlı Üye
8 Kasım 2013
2.617
649
Biberonu vermeden once kesinlikle emzirip oyle veriyorum mamayi her zaman ama son gunlerde tembellesti bebegim sanki

Bence kilo alımını görmeden memeyi emmiyor gibi bir endişeye kapılma
Bir yol da, meme emdikten hemen sonra sağ bakalım ne kadar çıkıyor? En son ne kadar çıktığını biliyordun yazışmıştık?