2014 Mayıs Anneleri

BEBEKLERİNİZİN CİNSİYETLERİ NE OLACAK?

• Ankete Katılan
    513

Tulayokay

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
2 Mayıs 2014
404
150
Azonce bizde emzik vermeye çalıştık alması icin annem reçele batıralm dedi ilkinde bisy demedim.tabi reçel bitince bizim kiz attı emzigii busefer bida batır alım dio annem.. yok dedim yaa kızı şeker komasina sokalim her attığında batirirsak..sonra da ugrasmasammi aceba emzik vermekle die düşündüm zaten tereddutluyum..çok da zorlaniyorum aslında hep meme istiyo bilemedim:KK43:

BESTEKIZ

Bİ SEN Bİ BEN BİRDE BEBEK
Kayıtlı Üye
22 Mart 2013
4.600
2.404
Haydaaa ne oldu canım kim bu değer verdiğin biri mi söyleyen? Kim seninle böyle konuşmaya cesaret edebilir ki? Ayrıca önemsiz biriyse canını sıkma...

teyzem canim bir zamnlar deger verdigim solenebilir....cesart eder tabi ki cunku saygili oldugumu agzimi acmicagimi bilirlerr....allaha hawale ediorum baska yapabilcegim bisi yok...zate. hayatimda cikarttim herkesi bayramdan bayrama iste biliosunuz.....

bu arada kg yapmicak ama sut yapicak tek sey su ve sut yapan cay dimi baska bisi war mi....

BESTEKIZ

Bİ SEN Bİ BEN BİRDE BEBEK
Kayıtlı Üye
22 Mart 2013
4.600
2.404
Cok ucuk birsey olmadi aslinda taktigimdanda degil ama buara bunlari cok fazla duymak sıktı artik..insanlara aciyarak bakiyorum ciddiye alamiyorum artik onlari..
Hamile ya da yeni dogum yapmis bayan gorursem pohpohlayacam artik :)
Bebisi severken amanda annesi ne guzel bakmis bu bebise fln diye moral verecegm :))
Hicbisy sormayacam kesin katii konusmayacam :)

lilacsofienin dedigi gb bunu sana soyleyen kompostalar yemekler fln yapsin sana iyi baksin moralini bozmasin..
Biri ac mama ver der biri sutten kesilecek der arkadasim en iyisinide yapsan yapmadigin birseyi soyleyecekler nasilsa..

kesinlikle bende oyle yapicam cocuguda anasinida pohpolucam bu ne ya sanki kendileri gecmedi mi bu yollardan... bir bakislari war tepede tirnaga suzuolar cocuk olmis 5 kg gunde 1 kez yada 2 kez mama wermekle suttenmi kesilir dedi dr. ac birakma wer dedi...az ama sutun belliki yariyor dedi.bu kadar cahil cuhela hakiketen bizi bulmus cok eminim hamilekende dio duk ya bu topigin etrafindakiler hep ariza biznasil denk geldik die harbiden notere onaylattim kizlar ;:KK66:)) butun hatali beyinler bizim etrafimizda....

plojovic

Gülüşlerinizle Alkışlayın Beni⚛️ S🍀S
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
24 Eylül 2013
12.158
13.608
Azonce bizde emzik vermeye çalıştık alması icin annem reçele batıralm dedi ilkinde bisy demedim.tabi reçel bitince bizim kiz attı emzigii busefer bida batır alım dio annem.. yok dedim yaa kızı şeker komasina sokalim her attığında batirirsak..sonra da ugrasmasammi aceba emzik vermekle die düşündüm zaten tereddutluyum..çok da zorlaniyorum aslında hep meme istiyo bilemedim:KK43:

Memede doydugunu keyif yapmaya basladigini dusundugunde dene istersen,bizim kizda almiyor emzik seviniyorum aslinda almiyor diye ama bazen sadece agzinda tutuyor mememi uyumak icin uzuluyorum o zamanda..
Dedigim gb denedim birkac kere o zaman aldi uykuya dalana kadar..

plojovic

Gülüşlerinizle Alkışlayın Beni⚛️ S🍀S
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
24 Eylül 2013
12.158
13.608
iNCiR SUYUUUU

Kizlar 2 gundur kizim gazdan ve kakadan sıkıntıdaydi ne yaptik ne yaptik diye dusunuyordum ki sıkıntının basladigi gunden itibaren incir suyu icmeye baslamistim..
Sute etkisi oldu evet ama cocuga iskence oldu resmen..

Bana boyle bir etkisi oldu bilginiz olsun..

YaqmurDamlasi

~SiVaSLI~CıNdY~
Kayıtlı Üye
5 Şubat 2013
1.222
279
30
Kızlar biz sabah sağlık ocağına gidip aşımızı yaptırdık,1 sol koldan 2 de bacaklardan:KK43: boy 58 cm kilo 5900 çıktı ama kıyafetlerle tarttılar.Kızım doğduğunda 2980 di,1 gün sonra 2700 oldu,doktor mama vermemiz gerektiğini söyledi,1 aylıkken 3760 oldu kilosu,mamaya devam ediyoruz hala şimdide 5900 çıktı,çokmu fazla kilosu,mamayı vermesemmi bilmiyorumki napcagımı şaşırdım emziriyorum ama elini emiyo aglıyo mama veriyorum,gündüzleri göğüslerim boş gibi fazla süt olmuyor,geceleri göğüslerim doluyor,sütümün yetmediğini düşünüp mama veriyorum,ama 2 gündür karnı tok olduğu halde elini emiyor,napıcam şaşırdım kaldım:KK50:

YaqmurDamlasi

~SiVaSLI~CıNdY~
Kayıtlı Üye
5 Şubat 2013
1.222
279
30
iNCiR SUYUUUU

Kizlar 2 gundur kizim gazdan ve kakadan sıkıntıdaydi ne yaptik ne yaptik diye dusunuyordum ki sıkıntının basladigi gunden itibaren incir suyu icmeye baslamistim..
Sute etkisi oldu evet ama cocuga iskence oldu resmen..

Bana boyle bir etkisi oldu bilginiz olsun..

bende incir suyu içmeyi düşünüyorum napsamki acaba

senay_60

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
15 Haziran 2011
108
9
Kızlar biz sabah sağlık ocağına gidip aşımızı yaptırdık,1 sol koldan 2 de bacaklardan:KK43: boy 58 cm kilo 5900 çıktı ama kıyafetlerle tarttılar.Kızım doğduğunda 2980 di,1 gün sonra 2700 oldu,doktor mama vermemiz gerektiğini söyledi,1 aylıkken 3760 oldu kilosu,mamaya devam ediyoruz hala şimdide 5900 çıktı,çokmu fazla kilosu,mamayı vermesemmi bilmiyorumki napcagımı şaşırdım emziriyorum ama elini emiyo aglıyo mama veriyorum,gündüzleri göğüslerim boş gibi fazla süt olmuyor,geceleri göğüslerim doluyor,sütümün yetmediğini düşünüp mama veriyorum,ama 2 gündür karnı tok olduğu halde elini emiyor,napıcam şaşırdım kaldım:KK50:

Kilosu fazla mi bilmiyorum ama okuduğum bir yazıda ilk günler gogusler sert olur sonra vücut bebeğin ihtiyacı kadar üretir diyordu. Ilk 3 gun memeleri setti sonra yumuşacık oldular ana sakinca süt geliyor. Dün 1 aylık kontrolü vardı 1300 almış toplam çok beğendi doktor günlük 20 - 30 bekleriz 40 küsür dedi.yani boş görünmesine bakma sen. Benim ki sürekli elini emiyordu şimdi emzik tuttu onu emiyor. Bende yetmiyor yumuşak memem diyordum ama çok emince de kusuyor zaten.

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

YaqmurDamlasi

~SiVaSLI~CıNdY~
Kayıtlı Üye
5 Şubat 2013
1.222
279
30
Kilosu fazla mi bilmiyorum ama okuduğum bir yazıda ilk günler gogusler sert olur sonra vücut bebeğin ihtiyacı kadar üretir diyordu. Ilk 3 gun memeleri setti sonra yumuşacık oldular ana sakinca süt geliyor. Dün 1 aylık kontrolü vardı 1300 almış toplam çok beğendi doktor günlük 20 - 30 bekleriz 40 küsür dedi.yani boş görünmesine bakma sen. Benim ki sürekli elini emiyordu şimdi emzik tuttu onu emiyor. Bende yetmiyor yumuşak memem diyordum ama çok emince de kusuyor zaten.

Evet cnm çok emince kusuyor,sabah göğsüm doluydu emzirdim sağlık ocağına gittik geldik elini emiyor ağlıyordu doymadı sandım mama yaptım mamayı bitirir bitirmez çoğunu geri kustu,az önce yine elini emiyordu emzik verdim aldı emziği emdi,şimdide attı emziği ağzından uyuyor,sanırım mamayı biraz azaltmam gerekiyor

eylulguzeli

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
10 Ocak 2010
2.288
28
Evet cnm çok emince kusuyor,sabah göğsüm doluydu emzirdim sağlık ocağına gittik geldik elini emiyor ağlıyordu doymadı sandım mama yaptım mamayı bitirir bitirmez çoğunu geri kustu,az önce yine elini emiyordu emzik verdim aldı emziği emdi,şimdide attı emziği ağzından uyuyor,sanırım mamayı biraz azaltmam gerekiyor

maşallah canım bebişine keyiflerine göre alıyolar emziği benimkide alıyo bazen çok güzel bazende diliyle itip almıyo elini emmesinden se emzik daha iyi zayen ilk aylarda bebekler sürekli emme refleksinde olurlarmış

Tulayokay

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
2 Mayıs 2014
404
150

Aynen biz gibi kızım da 1300 aldı ilk ay Dr a sordum sutum yetiyor mu die güldü tabi dedi. Goguslerim hep yumuşak çünkü sürekli emmek istiyo emzik de almiyo herseyi yaliyo:) Teyzeler aç mi bu cocuk dio ama takmicam suan misafir var az önce duydum bu cümleyi:)

Lilacsofie

Dört yapraklı yoncayız:)
Kayıtlı Üye
8 Kasım 2013
2.617
649
teyzem canim bir zamnlar deger verdigim solenebilir....cesart eder tabi ki cunku saygili oldugumu agzimi acmicagimi bilirlerr....allaha hawale ediorum baska yapabilcegim bisi yok...zate. hayatimda cikarttim herkesi bayramdan bayrama iste biliosunuz.....

bu arada kg yapmicak ama sut yapicak tek sey su ve sut yapan cay dimi baska bisi war mi....

Dereotu, taze soğan, bol salata, bulgur pilavı, et bakımından ağırlıklı beslenme... önerebilirim canım çok etkililer...
Başka aklıma gelirse yazarım ama dereotu, taze soğanı yıkayıp kurulayıp bir kaba kesip doldur, alakalı alakasız her yemeğin üstüne avuç avuç dök ye, farkı görürsün bence. (Tek basına fazla mıktarda yenmıyor da, bu yontem ıyı oluyor)
Bir de emzirmen tamamen bitince 15 dk sağ 15 dk sol tarafı sağma imkanın varsa o da çok faydalı olur. Emzirdiğin için sağma sırasında süt gelmese dahi sağabilirsin...

Lilacsofie

Kayıtlı Üye
8 Kasım 2013
2.617
649
Aynen biz gibi kızım da 1300 aldı ilk ay Dr a sordum sutum yetiyor mu die güldü tabi dedi. Goguslerim hep yumuşak çünkü sürekli emmek istiyo emzik de almiyo herseyi yaliyo:) Teyzeler aç mi bu cocuk dio ama takmicam suan misafir var az önce duydum bu cümleyi:)

Kızlar bebeğinizin kilo alımı herseyi açıklıyor...
Gögün taşlaşmaması, bebeğin sürekli düzenli emdiğinin, süt kanallarının açık olduğunun göstergesi ve bu harika birşeyy:))

Lilacsofie

Kayıtlı Üye
8 Kasım 2013
2.617
649

Kızlar bebeğinizin kilo alımı herseyi açıklıyor...
Gögün taşlaşmaması, bebeğin sürekli düzenli emdiğinin, süt kanallarının açık olduğunun göstergesi ve bu harika birşeyy:))

YaqmurDamlasi

~SiVaSLI~CıNdY~
Kayıtlı Üye
5 Şubat 2013
1.222
279
30
maşallah canım bebişine keyiflerine göre alıyolar emziği benimkide alıyo bazen çok güzel bazende diliyle itip almıyo elini emmesinden se emzik daha iyi zayen ilk aylarda bebekler sürekli emme refleksinde olurlarmış

Saol cnm,aynen katılıyorum sana elini emmesinde emzik emsin,kuzenimin kızına emzik vermediler aman emziğe alışmasın dediler kız baş parmağını emdi,şuan 5 yaşında hala parmağını emiyor,parmagını emmesi hoşlarına gitti,başka bir kuzeniminde kızı oldu şuan 1,5 yaşında diğer kuzene özendiler emzik vermediler bebeğin parmağını emmesi hoşlarına gidiyor,oda şimdi parmak emiyor,banada emzik verme diyorlar birde,kızım parmağını emceğine emzik emsin emziği bırakır ama parmak emmeyi alışkanlık yapabilir