2014 Mayıs Anneleri

BEBEKLERİNİZİN CİNSİYETLERİ NE OLACAK?

• Ankete Katılan
    513

Bunekibuneki

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
12 Aralık 2013
894
1.164
30
Kizlar ben haziran annelerindenim ama sizin de tecrubelrinizden faydalaniyorum. Bisey sorucam spinal anesteziyle dogum yaptim. Bir hafta oldu daha idrarimin geldigi hissini anlayamiyorum. Kacirmiyorum ancak geldigini de anlayamiyorum. Bu durumu yasayan var mi? Nirmal mi ? Zamanla gecicek mi? Bir de tam anlamiyla ne zmn her isimi kendim yapabilecegim? Ne zaman tam anlamiyla eskiye donecegim

eylulguzeli

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
10 Ocak 2010
2.288
28
günaydın yorgun yoğun ve uykusuz anneler
benim kızım 10 dk emiyo ve bırakıyo daha memeye götüremiyorum onu basıyo yaygarayı gazını çıkartıyorum ikadak usürmeden gene bırakıyo acaba doyuyomu anlayamıyorum bana göre çok az emiyo ne yapmam gerekiyo acaba yani yani yarım saat bi saat emzirenler nasıl emziriyo ne yapmam gerekiyo sizce biliyonuz mu am ahuysuzluğumuz yerinde maşallah bi ağlamaya başladımı durmak bilmiyo geçen kayınvaldeme gittim bu hep böylemi diyo kötü alıştırmışsın bunla iş yepılmaz kucakta hep ama ben alıştırmadım ki çocuk ağlarken nasıl bırakıyım iş yapıyımmecbur alıyosun ama kımseye anlatamıyon kucağa alıştırmışsın diyolar hemen çok sinir oluyorum bu söze

fuldenirem

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
ÜZGÜN
Kayıtlı Üye
24 Aralık 2013
377
34
30
Kizlar ben haziran annelerindenim ama sizin de tecrubelrinizden faydalaniyorum. Bisey sorucam spinal anesteziyle dogum yaptim. Bir hafta oldu daha idrarimin geldigi hissini anlayamiyorum. Kacirmiyorum ancak geldigini de anlayamiyorum. Bu durumu yasayan var mi? Nirmal mi ? Zamanla gecicek mi? Bir de tam anlamiyla ne zmn her isimi kendim yapabilecegim? Ne zaman tam anlamiyla eskiye donecegim

40 im cikana kadar bende idrarimin geldigini anlamiyordum dikislerim sizlayinca lavaboya gidiyordum bakiyordumki gelmis. Benim toparlanmam uzun surdu ameliyatta bazi sıkıntılar yasadigim icib ama ilk dogumumda bas agrisini saymazsak hemen toparlanip isimi gucumu yapmaya baslamistim. Dikis yeri hic agrimamisti. 1 hafta sonra temizlik yapmaya falan baslamistim.

niisam

Allah varken umut biter mi
Kayıtlı Üye
20 Ocak 2010
230
94
37
Çok yoğunum ne okuyabiliyorum ne yazabiliyorum.aklim burada

Canim formasyondan bahsetmissin oncelikle hayirli olsun :nazar: Ben de bu sene aldim cok sukur bitti. Vize haftasinda kizim dogdu mazeret sinavlarina girdim. Finalde de annem ilgilendi sagolsun sinavlara girdim.Benim hamileligime denk gelmesi iyi oldu. Bir de benimki ayni sehirdeydi. Ama senin gibi olan bircok arkadas vardi hocalarinla konus gercekten anlayis gosteriyorlar ama hic gelmemeyi kabul etmiyorlar yani bizimkiler oyleydi. Birkac arkadas vardi esleryle birlikte geliyorlardi bebekle dersteyken babalari ilgileniyordu arada anneler emziriyorlardi. Sana tavsiyem sabirli ol kendini sikma geciyor inanki ben de cok uzuluyordum nasil olacak nasil yapacam diye. :KK3::KK3: Haaa bir de unutmadan sunu soyleyeyim sen ogretmenlik yaptiysan bunu belirt hem stajdan muaf oluyorsun hem de harci daha az oduyorsun sitede duyurusunu yapiyorlar kolay gelsin Rabbim yardimcin olsun:KK3:

Son düzenleme:

kocamann

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
18 Ekim 2013
460
308
30
Bend e hep şüpheye düşüyorum aceba bukadar emmeye geliyor mu süt die ara ara sikiyorum bakıyorum süt geliyor ama tabi öyle gogsum dolu dolu değil hep yumuşak. .bir de göğsümde durmak istiyo bi iki cekiyo sonra duruyo öyle burda uyuyayim dio:KK43:
Arada takiliyo böyle ve cok yoruyor beni gazı da çok çıkıyor ama bitmiyor sanırım kendini memede rahatlatiyor. .

memede rahatlıyorlar evet bende imkanınm oldukça veriyorum..akşam 8 den gece 12 ye kadar benimki hep memede arada turluyoruz..okadar derın uykuya kadar memede durmak istiyor.doktorumuz kızdı emzik vermemi söyledi ama almıyor...onun o memedeki mutluluk hali paha biçilmez...:))))))))))
Sütüne geçse dahi bebeğe zarar vermeyecek antibiyotikler var, acaba doktorun hangi gruptan bir antibiyotik verdi. Her ne olursa olsun üç saat emzirmeme olayı bana mantıksız geldi. Her halukarda sütüne geçip birikecek antibiyotik, sütünü sağıp atmadığın sürece. Bir yerde eksiklik var ama tekrar mı sorsan?

Ağrının geçmesine çok sevindim ama sağma olayını hemen başlatmalısın bence muhtemelen ağrının azalma nedeni iltihabın antibiyotik sayesinde azalması... Vallahi senin için üşenmedim oğlumun roket balonu ile resimli sağma yardımı hazırladım, (gülmek yok ama sakın:))) Neyse, ne kadar anlaşılır bilmiyorum ama inşallah işine yarar. Buarada mastit olmayan, herhangi bir şikayeti olmayanlar içinde sağma sırasında kullanılabilir, süt kanallarını açıp sütü arttıran bir durum çünkü...

1. Sağma makinası masaj boyunca çalışır durumda ve gögüste olmalı. Önce en düşük ayarda başlanıp, süt gelince yavaş yavaş arttırılmalı...
2. Gögsün tamamı sertse, çok ağrı varsa sağmayı, kolaylaştırmak için sıcak su ile gögüslere masaj, duş yapılabilir. Sıcak su dolu bir kase ve havlu ile sağım sırasında gögüslere sıcak kompres uygulanabilir. Mastitli ve tıkanıklık olan durumlarda sağma işlemi zaman alacaktır, oldukça sabır gerekir. Acı hissedilecektir... Sağım işlemleri sık sık ve düzenli yapılmalıdır.
3. Gögüs sağ ele ay biçimi verilerek kavranıp yukarı doğru kaldırılır. Sol el parmakları birleştirilerek bıçak şekli verilip yukarıdan aşağıya doğru sert ama yavaş yavaş aşağı kaydırma hareketleri yapılır. Gögsün üst ve yan tüm bölümlerine uygulanır. Tüm hareketlerde güç uygulanacaktır, hafif bastırmalar işe yaramayacaktır.
4. Gögüs yumuşamaya başlayana dek işleme devam edilecektir. Yumuşama olduğunda artık ele buyuk degıl, orta ve kucuk kutleler halınde bezeler gelmeye baslayacaktır.
5. Herhangı bır asamada gögus tamamen bosalmamasına ragmen sut gelmemeye baslarsa, (genelde basınç hissi oluşur) genelde aşağıdakile işe yarar;
Pompa yarım dk.lık aralıklarla sağ ve sol gögüs arasında seri şekilde yer değiştirilerek sağıma devam edilebilir
Sağıma en az 10 dk ara verilip buyuk bır bardak su içilip sağım ortamından bır muddet uzaklaşılabilir.
Bebek emmek istiyorsa bir müddet bebek emzirilebilir, bebek ile ilgili pozitif duygular hissedilebilecek sakin bir ortam yaratılmalıdır.
6. Süt gelmesinin durması halinde, gögüsün renkli kısmı işaret ve baş parmaklar ile hafifçe sıkılmam kaydıyla incelenir. Yukarılardaki tıkanıklıklar, süt havuzlarının oldugu renklı kısıma gelip kaldılarsa bu durum oluşur. Hemen hemen her sağımda, gögsü renkli kısmın hemen üstünden parmakları halka şeklince yaparak geriye çekip aşağı bastırmak şeklinde sağılması sorunu çözer. Renkli kısımdaki minik bezelere hafifçe bastırılabilir. Bu bölüm hassastır aşırı kuvvet uygulanması süt havuzuna zarar verir dikkatli olunmalıdır, asla tam uç kısmından çekilmemelidir.
7. Gögüs dış yanından ele C şekli verilerek sıkılır sağılır
8. Genellikle tıkanma olunca öne doğru eğilmek , yine baş ve işaret parmaklarla aşağı ve yukarıdan bastırma hareketi yapmak faydalıdır
9. Siz sağım yaptıkça hangi hareketlerin açıcı etkisi oldugunu farkedeceksınız, bunlar temel hareketler, sürekli sağım yapan biri, bir süre sonra emzirmekten çok daha kısa ve kolay sekılde sağmaya baslar
10. Eğer bir gögüs boşalmaya başladığında, diğerinden süt akar/fışkırırsa asla bunu durdurmayın. Yeni kanallar kendiliğince açılmaktadır ve bu tam da istenilen birşeydir......Ya bırakın peçete veya pede aksın ya da gögüs kalkanı, biberon ve benzeri bir steril kaba biriktirin, sonra sağılan süte eklersiniz. Boşalan gögüs bittiğinde muhakkak sızması bıtmıs dahi olsa diğer gögsü de tekrar sağın.

Not: Süt gelmesinin bitmesi içeride süt olmadığını göstermez. Yeterince sabırla işlem yapılırsa süt kanalları alışıncaya dek en az bir saatte gögüs tamamen boşaltılabilir,
Heryerde söylenen 15 dk sağ, 15 dk sol tarafı sağın uygulamalarının aksine sabırla masajlı ve duzenlı sağımlarda elde edilen süt mıktarı çok fazla artacaktır.

Resimler:))) Gülmek yookkkkk:)))

Eki Görüntüle 1171938
3 ve 7 için

Eki Görüntüle 1171946

Eki Görüntüle 1171945

Bu iki resim 6 daki durum için. Kahverengi kısımım arkasında iyice daire şeklince kavfanarak geri çekilip öne bastırılacak, sadece meme ucu asla sıkılmamalı ama

Eki Görüntüle 1171944

Eki Görüntüle 1171943

Eki Görüntüle 1171942
Yukardaki iki resim, yumuşama olmaya başlayıp daha küçük kitleler halince bezeler ele gelmeye başlanınca uygulanacak bir şekil

Eki Görüntüle 1171941

Eki Görüntüle 1171940

Eki Görüntüle 1171939
Yukardaki üç resim 3.deki ilk sağmaya başlandığındaki temel hareketle ilgili

Eki Görüntüle 1171947
Yıne 6 ile ilgili

Açıklamalara bakınca sanki çok sorunlu bir durumda kullanılacak gibi görünüyor ama değil inanın her sağımda kanalları açan sütü arttıran yöntemler
Tüm kanallar açıldıktan sonra düzenli emzirme ve sağma ile her seferince bu çabaya artık gerek olmayacaktır:))
valla bravo arkadaşım bu kadar iş; çocuk; arasında fikirlere ihtıyacı olan arkadaşlara bu kadar içten bir şekilde yardımcı olmaya çalışman takdire şayan ....
kimbilr ne kadar hayır duası alıyorsundur ne mutlu sana....Rabbim herşeyı gönlune gore versin..bazen reel hayatta aslında tanıştığınızı samimi arkadaş olduğunuzu bense sizleri gizli gizli dışardan okuyormuş terbiyesizlık yapıyormusum gibi hisse kapılıyorum...:KK17:

Merhaba kizlar aşırı bunaldim ben sanirim hamileyken yuklenen mutluluk hormonlari 40 cikmasina yakin kaybolmaya basladilar geliyolar bana sagli sollu esim burda degil yurtdisinda yanlizim 3 cocukla bunaldim adam benim herseyimmis ya elim kolum onu cok ozledim surekli bebekle ilgilenmekten helak oluyorum kv annem felan yardimci olmaya calisiyolar ama uykusuzluk mahvetti beni dunden bu yana 4 saatlik uykuyla duruyorum suan dusup bayilmam lazim bebek uyuyor herkes uyuyor ben şam şeytani gibi ayaktayim tobe tobe... ya hic olmazdi sinir oldugum insanlar geliyo gozumun onune kavga ediyorum boylede bi manyaklik :)) neyse benim bebis gece 3 ten sora saat basi kalkiyo gece mama vermek istemiyorum emziriyorum elimden geldikce ama sutum doyurmuyo sanirim zaten uykusuzluga sutmu kalir :KK43: kizlar asiri bunaldilar tatil istiyolar ama ufacik bebekle nereye gidilir gitsem bile kizlarin basinda durmam lazim diger turlu kimseye emanet edemem ufak kizim depresyonda zaten buyugum ergenlige girdi oda ayri depresyonda bende girdim tam olduk hamileyken zaman gecmiyodu simdi ne ara kalkiyorum ne ara yatiyorum bu zaman nasil akip gidiyo ayy yaslaniyorum diyorum.... kizlar ben bebisin kilosunu anlamak icin kucagima alip tartiliyorum sonra onu yatirip yanliz tartiliyorum bu bebek 9 gunde 1 kilo alirmi olabilirmi boyle bisi ayin 20 sinde muayenemiz vardi 3800 cikti suan 5 kilo geliyo 1 kilodanda fazla yani neoldu diyorum bu mama sisiriyomu yoksa deissemmi acaba
şu kilo işini en doğru sağlık ocağında takip etsek daha doğru olacak galiba..bende aynı sizin gibi yaptım en son 4390 dı şimdi 5 kusur geliyor..45 gunluguz 15 gunde bu kadar kilo olurmu diyorum ..en iyisi sağlık ocağında tarttırmak ebemiz çok iyi..gecerken uğradım şunu bir tartıver desem patates alır gibi...:))şımarıklıklarımı sever benim...ben iki çocukla zorlanıyorum yaş olmuş 34 siz üç çocukla...:nazar: bazende diyorum Allah dağına göre kar verir...

kocamann

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
18 Ekim 2013
460
308
30
Acaba saclarimiz ne zaman uzucak bilen var mi ?
Arkalar uzun ama kafanin ön ust kismi keltos :)
Bandanalarla idare ediyoruz da ne zaman saclanir kizim acaba teyzeleri ? :))

ne guzel işte bu sıcaklarda ...rahat olur...diğerlerıde yavaş yavaş dokulmeye başlar yatağında belki bir tel bir tel görmeye başlamışsınızdır 4. ayında tamamen dokmuştu ilk kızım..sonra yavaş yavaş çıkıyor hepsi bir çıksın diye 9.ayda dedemiz traş bile yapmıştı...ama bi faydası olmadı çıkanlarda sadece ortada tas gibi yanlar da bşi yoktu.2 yaşına gelene kadar seyrek oldu....her bebekte faklı oluyor....

plojovic

Gülüşlerinizle Alkışlayın Beni⚛️ S🍀S
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
24 Eylül 2013
12.158
13.608
Sütüne geçse dahi bebeğe zarar vermeyecek antibiyotikler var, acaba doktorun hangi gruptan bir antibiyotik verdi. Her ne olursa olsun üç saat emzirmeme olayı bana mantıksız geldi. Her halukarda sütüne geçip birikecek antibiyotik, sütünü sağıp atmadığın sürece. Bir yerde eksiklik var ama tekrar mı sorsan?

Açıklamalara bakınca sanki çok sorunlu bir durumda kullanılacak gibi görünüyor ama değil inanın her sağımda kanalları açan sütü arttıran yöntemler
Tüm kanallar açıldıktan sonra düzenli emzirme ve sağma ile her seferince bu çabaya artık gerek olmayacaktır:))

Yılın annesi topigimiziin fedaisiiii :)
Tebrik ediyorum ayakta alkisliyorum :)
Demir'e de ayrica tesekkurler :)

Dun kizim kizacakmiyim diye denemeler yapti :) ben hic kizmadim oyun oynadik bebegim uyudugu zaman. Aksam kizim bana bak anne eskisi gibi kizmayan anne oldun seni cok swviyorum dedi. Umarim boyle devam ederiz :)

Masallah sizee :)
Neyse ki daha cok araniz bozulmadan atlattiniz..
Insallah diger durumlarda duzelir zamanla canim..

oferta

yaşama sebebim oğullarım
Kayıtlı Üye
11 Şubat 2009
3.938
217
Lilacsofie canım sen nasıl bir meleksin nasıl iyi birisin böyle. Vakit ayırıp neler yapmışsın sen hayret ettim. Çok yararlı oldu bende deneyeceğim.

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

BESTEKIZ

Bİ SEN Bİ BEN BİRDE BEBEK
Kayıtlı Üye
22 Mart 2013
4.600
2.404
peki hos yazmisin icerisin de ama bnm gogsum ilk zamanlarda ki gibi dolu dolu degil bu emip bitirdigi icin mi sutum olmadigi icin mi...mesela duru emio kendi birakio birakinca aglamio 1 saat idare edio rahat..ama 1 saat az gelio ve dolu dolu olmayan goguslerim uyuz edio.
Ne yapayım canım aramızda mastit olanlar, sağmak isteyenler ya da gögsü sertleşenler çoğaldı, ben çektim baskası çekmesin bari...
Ben ilk gün hemen hastaneye gittiğim için hemşireden öğrendim şanslıydım. Sonrasında da sağa sağa kendimce çözümler de bulduğum için şimdi kanallar açıldı. Aslında bunu uygulayan her annenin bence sütü aynı şekilde artar.
Bence bebek sık sık ve iyi emiyorsa gögüs sertleşmeye fırsat bulamadan sürekli boşalır, bu sadece psikolojik olarak sütüm yok hissi veriyor. Bebeğin büyüme atağında değilse neden bu kadar sık emdiğini bulmak lazım. Bir kerede istediği miktarı çekemediği içinse; biberonla sağılan sütten ihtiyacı olanı uyumasına vs izin vermeden tek seferde içmesi sağlanarak eğitilebilir:KK66: Sonrasında memeyi dedaha güçlü emecektir. Biberon ve meme emme teknikleri farklı, biberona alışabilir diyenler çıkabilir, haklı da olabilirler, sadece ben biberon verildiği için memeyi bırakanı yaşamadım duymadım ama bu benım tecrubem sadece kesin konusamam tabii ki...

Rica ederim canım Demir'in balonu sağolsun:KK66:)))))) Ipadi elimden alıp oyun oynuyor bana vermiyor elimde görünce normalde.... Sizden de bahsettım bılıyor. Bugun, bır teyzenın gogsu acımıs sutunu cekememıs, ona yazı yazıyorum dıyınce; ızın verdı kereta yahuu bu cocuk alem:)))
Beslenme konusuna hıç gırmeyelım:) Malum ben sut etkılenır dıye hıc rejım yapmıyorum yanı bılıyorsun ıste bahsedıyorum hep dobıyım. Bence herkes boyle yapmasın benım Demır de yasadıklarımdan korkum var da ondan bıraz da....
Bulgur pilavı, proteın bakımından zengın beslenme (sutun kalıtesı ıcın), meyveler, bol salata, dereotu taze soğan kavanozum
vazgecılmezım... Tahın helvasıydı baklava börektı hıc yemıyorum oyle seyler ama normalde ıstahsız bırı oldugum ıcın kılo alıyorum
Yanı canının ıstedıgını ye ama ıyı gıdalar ye canım abur cubur vs hıc yeme

oferta

yaşama sebebim oğullarım
Kayıtlı Üye
11 Şubat 2009
3.938
217
peki hos yazmisin icerisin de ama bnm gogsum ilk zamanlarda ki gibi dolu dolu degil bu emip bitirdigi icin mi sutum olmadigi icin mi...mesela duru emio kendi birakio birakinca aglamio 1 saat idare edio rahat..ama 1 saat az gelio ve dolu dolu olmayan goguslerim uyuz edio.

Benimde dolu dolu değil fos fos. Ama emince arkasımdan mama deniyorum almıyor. Sanırım doyuyor diyorum bende. Ben eğer bir işim varsa yada Kuzeyle ilgileniyorsam mama veriyorum arada. Meme mama idare ediyoruz işte.

Minnaklar

Üye
Kayıtlı Üye
29 Mayıs 2014
88
40

Ağrının geçmesine çok sevindim ama sağma olayını hemen başlatmalısın bence muhtemelen ağrının azalma nedeni iltihabın antibiyotik sayesinde azalması... Vallahi senin için üşenmedim oğlumun roket balonu ile resimli sağma yardımı hazırladım, (gülmek yok ama sakın:))) Neyse, ne kadar anlaşılır bilmiyorum ama inşallah işine yarar. Buarada mastit olmayan, herhangi bir şikayeti olmayanlar içinde sağma sırasında kullanılabilir, süt kanallarını açıp sütü arttıran bir durum çünkü...

1. Sağma makinası masaj boyunca çalışır durumda ve gögüste olmalı. Önce en düşük ayarda başlanıp, süt gelince yavaş yavaş arttırılmalı...
2. Gögsün tamamı sertse, çok ağrı varsa sağmayı, kolaylaştırmak için sıcak su ile gögüslere masaj, duş yapılabilir. Sıcak su dolu bir kase ve havlu ile sağım sırasında gögüslere sıcak kompres uygulanabilir. Mastitli ve tıkanıklık olan durumlarda sağma işlemi zaman alacaktır, oldukça sabır gerekir. Acı hissedilecektir... Sağım işlemleri sık sık ve düzenli yapılmalıdır.
3. Gögüs sağ ele ay biçimi verilerek kavranıp yukarı doğru kaldırılır. Sol el parmakları birleştirilerek bıçak şekli verilip yukarıdan aşağıya doğru sert ama yavaş yavaş aşağı kaydırma hareketleri yapılır. Gögsün üst ve yan tüm bölümlerine uygulanır. Tüm hareketlerde güç uygulanacaktır, hafif bastırmalar işe yaramayacaktır.
4. Gögüs yumuşamaya başlayana dek işleme devam edilecektir. Yumuşama olduğunda artık ele buyuk degıl, orta ve kucuk kutleler halınde bezeler gelmeye baslayacaktır.
5. Herhangı bır asamada gögus tamamen bosalmamasına ragmen sut gelmemeye baslarsa, (genelde basınç hissi oluşur) genelde aşağıdakile işe yarar;
Pompa yarım dk.lık aralıklarla sağ ve sol gögüs arasında seri şekilde yer değiştirilerek sağıma devam edilebilir
Sağıma en az 10 dk ara verilip buyuk bır bardak su içilip sağım ortamından bır muddet uzaklaşılabilir.
Bebek emmek istiyorsa bir müddet bebek emzirilebilir, bebek ile ilgili pozitif duygular hissedilebilecek sakin bir ortam yaratılmalıdır.
6. Süt gelmesinin durması halinde, gögüsün renkli kısmı işaret ve baş parmaklar ile hafifçe sıkılmam kaydıyla incelenir. Yukarılardaki tıkanıklıklar, süt havuzlarının oldugu renklı kısıma gelip kaldılarsa bu durum oluşur. Hemen hemen her sağımda, gögsü renkli kısmın hemen üstünden parmakları halka şeklince yaparak geriye çekip aşağı bastırmak şeklinde sağılması sorunu çözer. Renkli kısımdaki minik bezelere hafifçe bastırılabilir. Bu bölüm hassastır aşırı kuvvet uygulanması süt havuzuna zarar verir dikkatli olunmalıdır, asla tam uç kısmından çekilmemelidir.
7. Gögüs dış yanından ele C şekli verilerek sıkılır sağılır
8. Genellikle tıkanma olunca öne doğru eğilmek , yine baş ve işaret parmaklarla aşağı ve yukarıdan bastırma hareketi yapmak faydalıdır
9. Siz sağım yaptıkça hangi hareketlerin açıcı etkisi oldugunu farkedeceksınız, bunlar temel hareketler, sürekli sağım yapan biri, bir süre sonra emzirmekten çok daha kısa ve kolay sekılde sağmaya baslar
10. Eğer bir gögüs boşalmaya başladığında, diğerinden süt akar/fışkırırsa asla bunu durdurmayın. Yeni kanallar kendiliğince açılmaktadır ve bu tam da istenilen birşeydir......Ya bırakın peçete veya pede aksın ya da gögüs kalkanı, biberon ve benzeri bir steril kaba biriktirin, sonra sağılan süte eklersiniz. Boşalan gögüs bittiğinde muhakkak sızması bıtmıs dahi olsa diğer gögsü de tekrar sağın.

Not: Süt gelmesinin bitmesi içeride süt olmadığını göstermez. Yeterince sabırla işlem yapılırsa süt kanalları alışıncaya dek en az bir saatte gögüs tamamen boşaltılabilir,
Heryerde söylenen 15 dk sağ, 15 dk sol tarafı sağın uygulamalarının aksine sabırla masajlı ve duzenlı sağımlarda elde edilen süt mıktarı çok fazla artacaktır.

Resimler:))) Gülmek yookkkkk:)))

Eki Görüntüle 1171938
3 ve 7 için

Eki Görüntüle 1171946

Eki Görüntüle 1171945

Bu iki resim 6 daki durum için. Kahverengi kısımım arkasında iyice daire şeklince kavfanarak geri çekilip öne bastırılacak, sadece meme ucu asla sıkılmamalı ama

Eki Görüntüle 1171944

Eki Görüntüle 1171943

Eki Görüntüle 1171942
Yukardaki iki resim, yumuşama olmaya başlayıp daha küçük kitleler halince bezeler ele gelmeye başlanınca uygulanacak bir şekil

Eki Görüntüle 1171941

Eki Görüntüle 1171940

Eki Görüntüle 1171939
Yukardaki üç resim 3.deki ilk sağmaya başlandığındaki temel hareketle ilgili

Eki Görüntüle 1171947
Yıne 6 ile ilgili

Nasi guzel bilgiler emeginiz icin tesekkurler ellerinizw saglik..

eyican06

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
21 Mayıs 2011
946
286
Bana kalırsa mama ile anne sütü arasındaki fark iyice azaldı artık ama
Anne sütü ya da mama vermeyi tercih eden birine saygı duymamak çok absürd
Aynı sekılde mama verin diyen birini de kınayanları da anlamıyorum
İşte öcülükler her yerde devam ediyor malum... Maksat sen ne dersen tersini yapmak, söylemek değil mi adı üstünde öcü teyzelerinn:)

mrb cnm sayfaları dolaşırken gördüm yazını. bende bebeğimi mama ile besliyorum sütüm gelmediği için tabi millet illa anne sütü ver diyor olmayan seyi nasıl vereyim ki sağıyorum iki göğüsten 20 cc bile gelmiyo bende üzülüyorum. ama anlamadığım hastanede neden anne sütü yerine mama tercih etmişler ki.

hanife6n

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
30 Aralık 2013
123
10
günaydın yorgun yoğun ve uykusuz anneler
benim kızım 10 dk emiyo ve bırakıyo daha memeye götüremiyorum onu basıyo yaygarayı gazını çıkartıyorum ikadak usürmeden gene bırakıyo acaba doyuyomu anlayamıyorum bana göre çok az emiyo ne yapmam gerekiyo acaba yani yani yarım saat bi saat emzirenler nasıl emziriyo ne yapmam gerekiyo sizce biliyonuz mu am ahuysuzluğumuz yerinde maşallah bi ağlamaya başladımı durmak bilmiyo geçen kayınvaldeme gittim bu hep böylemi diyo kötü alıştırmışsın bunla iş yepılmaz kucakta hep ama ben alıştırmadım ki çocuk ağlarken nasıl bırakıyım iş yapıyımmecbur alıyosun ama kımseye anlatamıyon kucağa alıştırmışsın diyolar hemen çok sinir oluyorum bu söze

Canım benim kızımda öyle yarım saat emmiyo max 10-15 dk emiyor. Dediğin gibi zorlayıncada basıyor çığlığ. Ama acıkıncada cork cork emiyor. Herkesin bebeği farklı olur. Demek ki bizm bebeklerimiz nazlı olacak hiç kafana takma aç olsa yer zaten. Kucak konusuna gelince herkes görünce kucağa alıştırma diyor ama ben pek takmıyorum. Çığlık çığlığa bağırırken kolay mı kucağa almamak. Hem ilk üç ay bebeklerin güvenlik ihtiyacını karşılamak lazım. Takma hiç kafana tabiki kucağımıza alacağız doya doya sarılacağız o kadar çabuk büyüyorlar kim ne derse desin

eyican06

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
21 Mayıs 2011
946
286
kızlar süt sağma makinem bozuldu 3-4 gündür sağamıyorum hoş sütümde yok denecek kadar az ama sağdıkça artıyordu sanki bebeğimi ilk ağız sütü hariç emzirme sansım olmadı sütüm gelmediği için ama artık meme vermek istiyorum belki süt gelir yada onunla uyur diye annem diyor ki sütün bozulmuştur göğüste o yüzden bir türlü cesaret edip emzirmiyorum. korkuyorum çünkü daha öncede bir kaç sağmayıp sonra sağdım bebeğime vermiştim kustu. 47 günlük olduk ama hala emzirme hevesim içimde kaldı artık umudumu kaybetesm mi ki