2014 Mayıs Anneleri

BEBEKLERİNİZİN CİNSİYETLERİ NE OLACAK?

• Ankete Katılan
    513

psikologanne

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
3 Eylül 2013
437
139
kızlar bugun epey bir gezdik...Önce polonezköye oradan viaporta fln...bebişim de gayet mutluydu, aralarda uyudu, uyandı, oynadı...Ama eve geldik saat 3 gibi...O saatten beri aglıyor, anlamadık...Çok uykusu var, uyuyor sonra 20 dk sonra aglayarak uyanıyor yine...ki aglayarak uyanmak hiç adeti degil...mıkmıklar genelde...
Kakasını yaptı, genelde sabahları yapıyor, gazını cıkardı....nedir derdi anlayamadık...

Lilacsofie

Dört yapraklı yoncayız:)
Kayıtlı Üye
8 Kasım 2013
2.617
649
cevabin icin cok sagol arkadasim oturdum agliyorum Antibiyotige yeni basladim masajlar sicak su torbalari denedim.hergun sagiyorum lilacsofie sagolsun cok yararlandim yazdiklarindan zaten.siz olmasaniz iyice caresiz hissedicem kendimi.uyumayan surekli aglayan bir bebekle sut sagmak bile zor.once emziriyorum sonra sagiyorum ama ateslenince ogluma bile bakamiyorum hic gucum kalmiyor kucagima almak icin.

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

Canım moralini bozma, sağmak çok önemli... Ben hep masajla sağarak kurtuldum mastitten ama maalesef....... Bu bir kısırdöngü, sağdıkça sütün daha da bollaşacak artık bebeğin bir öğününün 3 misline filan çıktığında ben ne yapacağım demeye başlıyorsun...
Ben araştırdım gögüsü terbiye etmek diye birşey varmış yani anne sütünü bebeğin bir öğünde alacağı miktara yavaş yavaş indirmek, tekrar mastite çevirmeden. Ben şuan onun için çabalıyorum, günde 2 sağmaya kadar düştüm ama umarım bu seferde sütümün yetmeyecek kadar azalması ile sonuçlanmaz bu süreç, biraz korkuyorum açıkçası... (Tomris, korkmayın emzirdiğiniz sürece böyle birşey olmaz diyor, ben çok faydalı buldum Tomris'in emzirme günlüğünü, her anne okumalı bence...)

İleride büyük sorunlar yaşamamak için sen de şimdi sabret canım, sık sık masajla sağarak tüm tıkanık kanalları açabilirsin. O zamana dek benim terbiye çalışmalarım da iyi-kötü bir sonuç verir onun hakkında da yazarım...

Sütün fazlası da sorun olur mu demeyin işte, en güzeli bebeğin içeceği kadar ya da ondan biraz daha fazlası iyi, aksi halde böyle acılar çekmek, bezeler, ateş, iltihapla uğraşmak çok zor. Bebeğin midesine gitmeyen, onu beslemeyen birşey için, bebeğini kucağına almak, sevmek yerine saatlerce sterille, sağmakla uğraşmak ta çok demotive edici birşey...

Esmasrn

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
3 Kasım 2013
189
14
kızlar bugun epey bir gezdik...Önce polonezköye oradan viaporta fln...bebişim de gayet mutluydu, aralarda uyudu, uyandı, oynadı...Ama eve geldik saat 3 gibi...O saatten beri aglıyor, anlamadık...Çok uykusu var, uyuyor sonra 20 dk sonra aglayarak uyanıyor yine...ki aglayarak uyanmak hiç adeti degil...mıkmıklar genelde...
Kakasını yaptı, genelde sabahları yapıyor, gazını cıkardı....nedir derdi anlayamadık...

Bizde ilk defa bugun gezmeye ciktik ama oyle saatlerce degil 1 saat dolastik benimkide ayni disarda cok mutluydu eve geldik cok huzursuz karni tok alti temiz gazi yok fakat agliyo zar zor uyutabildim

hersey_mumkun

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
25 Mart 2011
1.406
28
Bizde ilk defa bugun gezmeye ciktik ama oyle saatlerce degil 1 saat dolastik benimkide ayni disarda cok mutluydu eve geldik cok huzursuz karni tok alti temiz gazi yok fakat agliyo zar zor uyutabildim

Bizde ilk gezmemizde aynı şeyi yaşamistik

fatmabetul16

الحمد لله علي كل حال
Kayıtlı Üye
10 Ocak 2014
291
132

Nazar olmustur bence, kac kisi gordu kimbilir.

eylulguzeli

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
10 Ocak 2010
2.288
28
takip etmek ve yazmak baya zor oluyo kızla ve evle uğraşmaktan gezmelerden bahsetmişsiniz hepimiz aynı şeyi yaşadık demek bende perşembe günü çıktık kalabalıktık baya dolaştık falan akşam iftr satti yarımsaat kala bi başladı bir saaten fazla ağladı ama öyle böyle ağlamak değil ilk defa gözüden yaş geldi kaç kişiyiz ne yapacağımızı bilemedi durmadı bitürlü en son karşılıklı salladık yarımsaat durdu sonra ağlamaktan helak olup uyudu ama o ağladıkça benim içim parçalandı

Gulsum84

İki oğlan annesi :)
Kayıtlı Üye
18 Mayıs 2012
604
141
kızlar basıma neler geldi. cuma akşamı annemlerde iftarda iken (2 bina ötesi) evime hırsız girmiş balkondaki salon camından evimi altüst etmş tüm herseyi boşaltmış yatak odasında kızımın hediye gelen altılarını parasını alyanslarımızı herseyi götürmüş. balkona ip salkıtmış. tornavida ile açmış pencereyi. kapıyıda işten kitlemiş arka takacağı ile ışıkları yakmış bakmış keyfine. ben annemlerde kalacaktım eşim eve gitmişti kapıyı acamayınca anlamış hırsız olduğunu hemen beni aradı bebeğin ağlamasından ben evi su basmış anladım kardeşimle koştuk eşim dışarda bekliyor salon camından girmiş diyor bende su nasıl girsin diye düşünüyorum sonra söylediki hırsız girmiş bir baktım yatak odamın ışığı açık eyvah içerde dedim. eşim ve kardeşim kapıya yöneldi çok korktum çünkü eşimin silahı evdeydi. polis cağırdık kapıyı kırdılar girdik ki heryer heryerde alacağını almış gitmiş giderken de ipi kesmiş ayak izleri var hava yağmurlu olduğundan camu lekesi var. olay yeri geldi inceleme yaptılar. şimdi o evde nasıl yaşayacağım bebeğimle bilemiyoum eşim gececi oluyor 10 gün. en çok korkumda ya eşim o içerde iken evve girmeye calışsaydı kesin silahla zarar verirdi ya da biz bebeğimle tek olsaydık. psikolojim bozuldu kendimde hiç değilim ağlamaktan başka birsey yapamıyorum. şu an hiçbirseyim kalmadı altınlar ve silah gitti.
Geçmiş olsun canım iftar saatlerini kolluyolarmış hırsızlar. Hepiniz iyisiniz çok şükür malı düşünme napalım nasip değilmiş size. Büyük olay alatmışsınız arkadaşım
Tık diye bi ses geldi kolundan zaten o anda feci sekilde aglamaya basladi, kolu dumduz kaldi kipirdatamadi. Ordan anladik, cok kotuydu ya. Insan ne yapacagini bilemiyor o an. Hemen hastaneye goturdum, acil ortopediye. Doktor gorur gormez kolunu mu cektiniz dedi. Hemen koluna bakti bi iki dokundu geri yerine taktim dedi. Zaten bi kac dk sonra kipirdatti kolunu cok sukur. Simdi biseyi yok. Cok sık oluyormus bebeklerde aman dikkat edin
Aman ya. Geçmiş olsun. Eşime de dedim ne kadar sert kabasınız diye. Bizîm büyük oğlanın da bilekleri çok hassas. Kaç kere kıt ettirdi babası içim gidiyo hep
Kızlar müsait olunca detaylı yazacağım ama hemen özet geçeyim. Benim öküz kocam olmuş bir kedi. Acayip pişman yaptıklarından. Tüm şartlarımı kabul etti. Ebediyen kurtuldum kayınvalidemlerden onu söyleyeyimde. Şimdi iki üç gün düşünmek için müsade istedim. Yazıcamda Ayaz durmuyor birbtürlü.

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi
Hadi hayırlısı iyi haberlerin var inş ama arkadaşların dediği gibi acele etme. Hakkınızda hayırlısı olsun. Neler yaşanmış sen evi terkettikten sonra merak ediyorum çok

Canım bana da nazar gibi geldi. Bebekleri çok cicili bicili giydirip göstermiceksin millete. Genel olarak söylüyorum. Bakışları çekiyolar zaten üzerlerine. Geçen bizimki de durmadı sonradan aklıma geldi okumak. Felak nas okudum inş sakinleşip uyudu hemen. Dışarı çıkarken dışarıda aklınıza geldikçe okuyun kendi nazarımız da değiyo

BESTEKIZ

Bİ SEN Bİ BEN BİRDE BEBEK
Kayıtlı Üye
22 Mart 2013
4.600
2.404
Arkadaşım emzirirken doğum kontrol hapı kullanabiliyor muyuz? Benim doktorum önerme hiçbişey. Spiral takalim dedi onu da ben istemedim.

canim spirali bende istemedim yan egkilerinde korktum..diger yontemlerde de risk tamamen kalkmio die ben 4 yildir yasmin kullaniodum bilio drumda bunun uzerine cerazette diye emziren annelere dogum kontrol hapindan bahsetti aciklamalari beni ikna etti amerikada cok yaygin mis burda 1 senedir warmis daha ayrintili bilgi istersen paylasirim sewe sewe ozeti bu yani..

Lilacsofie

Dört yapraklı yoncayız:)
Kayıtlı Üye
8 Kasım 2013
2.617
649
Kızımızla ilk kalmalı ziyaretimizi yaptık teyzeleri... Babaannemizin yazlığındayız, bir hafta buradayız... Mesafe uzak değil ama eşyalar o kadar fazlaydı ki, bunlarla dünya seyahatine de çıkabilirmişiz... Ateş ölçerden, havlulara, burun açıcılarından, tırnak makaslarına dek koyunca arabaya biz zor sığdık...

Saat bu saat oldu uyuyamadım yine, bugun Deren çok emdi diye gaza geldim sağmadım, sonuç; gecenin bu saatinde gözümden yaş fışkırarak yapılan bir sağım, kol altına doğru vuran bir ağrı:KK43:(

Uyku düzenlerinden bahsedilmiş. Kızım gece uykusunu seviyor maşallah ama benim koynumda yatmaya fena halde alıştı. Yan yatıp onu da yanıma yatırıyorum, hem meme emiyor hem uyuyor. Emmesi bitince koyun koyuna uyuyoruz öyle, arada hık fık diyor hemen veriyorum memeyi yine uyuyor:)) Yerine koyunca kızıyor, bozuluyor resmen. Ee onu gören Demir de boş durur mu, o da geliyor, ailecek uyuyoruz yani...

Bir diğer durum da, eşimi tekbaşına uğurlamak zoruma gitti, o da çok fena oldu. Bizle gelip bizsiz dönmek onu üzdü resmen, neyse Allah baska tür ayrılık vermesin. Bir taraftan da belki sevinmiştir kafamı dinlerim diye. Sevgiliyken, nişanlıyken filan gece elli kere mesaj atılır değil mi "iyi geceler" vs diye. Evlenince hele de çoluk çocuga karısınca kalmıyor ıste hıcbırı...

İşte böyle canlar, size yazmadan uyuyamadım. Şimdi biraz dinlenme zamanı. Demir'imin çişi gelinceye, Deren'im acıkıncaya kadar:)

PaPAtyaOrj

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
ÜZGÜN
Kayıtlı Üye
1 Ekim 2013
1.199
183
canim malesef ben onu indirip sildim cunku kullanmayi ogrensede alintilani goremeiosun ozel mesaj yok album yok arkadaslar yok vs vsokurken ayri alintilarin sahibini goremiosun cewaplari yok bu sorulari nerdese 10 kullaniciya sordum konu actim cewap yok .suan kullandiim gogle kadinlar kulubu yaziom mobil uygulama secenegi altinda yazani tikliom cok guzel sik kullaninlara ekledim tikliom acilio...

korku filmi allah yawrunuzu bagislamis gecmis olsun canim ...

dr solediklerini yazdim canim genelde biberonu alismasin denir fakat sen biraz alissin istiorsan taktik degistir ilk 30 ml mesela sagdigindan wer sonra memeye dewam ettir ilk aciktiginda bolece ilk acken onuda emmesi gerektigini anlar... ama sadece biberona agirlik verme birden.

canim hic bisi yasamadan da ayni o halde we bitkinim...

Aynen bende sevmedim o sekilde kadinlar kulubunu pek ise yaramadi cunki hicbisiy gözukyo....
google kadinlar kulubune giriyorum full site yazinca da netteymissin gibi gösteriyor herseyi.:KK9:

BESTEKIZ

Kayıtlı Üye
22 Mart 2013
4.600
2.404
Malesef bu konuda en az dogm sekli kadar tartismaya acik bir mevzu kizlar tumden cewap atmak istedim :KK66:) bu kadar tartismali bir konuda da sadece fikrimi soylemekle yetinicem nacizane ...

Dr.um normal korunma yontemleri ile riske girmek istemedigimi spiralide yan etkilerinden dolayi istemedigimden kalan ek yontemde esime guwenmedigimden ozaman sana bunu oneriorum die basladi konuya...

dr.um hapin adi werdikten sonra 1 hafta arastirma yaptim okumadik web birakmadim topik actim topiklere sordum falan welhasil basladim...

normal bir kadini dahi hap kullanmasina kisir olcan gozuyle bakan bir milletin emziren annenin kullandigi hapa zehir diye bakmasini normal karsilariz heralde...

ben 4 sene yasmin d.kon. hapi kullandim emzirmem bitsin yine onu kullanicam artik yuzume sen kisir oldun bak gencsin tedawiye git hapi birakta zararin neresinden donersen kar diyenler bile oldu cocuk ostemedigime inandiramadim
tezeler
tezeler ;:KK66:) ama biraktigim ay hamile kaldigimda cok saskindilar...

bu hap zaten normal bir dog. kont hapi degil emziren annelere ait bisi icerigi herseyi farkli fiyatida biraz tuzlu :KK66:))

*kullanilmaya baslandigi ilk geceden itibaren korunurluu baslior
* kullanmayi kestiin ilk gece korunurlugu bitio
* diger d.k. hapi gibi hormonlari tamamen bastirmio hormon sewiyesini dusurmuyor hormanal dengeyi bozmuyor
* anne sutune gecmiyor anne sutunu kesmiyor
* topiklerde milyonlarca kullanan war ve hepsi oh be demekte tek yan etkisi % 45 inde kanamanin azalmasi buda 3. 5. 8 ay icin cokta soru degil...
* amerikada emziren annelerin tercih ettigi tek korunma yontemi olarak anilmakta...
*yuzde 99.9 koruma ozelligine sahip en ii olan yasmin kadar..

konu kizima zarar werme ihtimali olunca adi hap die cok kararsiz kaldim nerdeyse 1 hafta arastirdim fakat icim cok rahat turkiyeden kullanan sayisini gorunce daha da rahatladim...esine guwenmeyip spiralden de cekinen annelerin dusunebilcegi bir yontem...deneme yanilma yontemi ile kullanip birakabilcegimiz bisi enazindan...adetten sonra baslarsan 15 gun ek korunma yontemi dior eger bir ufacik sorun teskil edicek ihtimali olsa dr. bunu recete edermi onu mahkemelerde surundurme ihtimalimize :KK66:)) karsilik baska aklima gelen yok suan kizlar saygilar :KK66:))

BESTEKIZ

Kayıtlı Üye
22 Mart 2013
4.600
2.404
Aynen bende sevmedim o sekilde kadinlar kulubunu pek ise yaramadi cunki hicbisiy gözukyo....
google kadinlar kulubune giriyorum full site yazinca da netteymissin gibi gösteriyor herseyi.:KK9:

ama ozman hem net paketin cobuk biter hem de yawastir full site demeden mobili kullanamadin mi ben cok memnunum da bundan....ekrani buyukse tabi full site ii olur benim kucuk habire buyutmekle ugrasmak zor gelior :KK66:))

BESTEKIZ

Kayıtlı Üye
22 Mart 2013
4.600
2.404
hamilelik takvimi gibi bebislerinde buyudugu gunu vb takip edevilcegimiz bir takvim warmi acaba altimizda cikiordu yaaa

aslinda ben tele bir uygulama istedim indirmek ama bulamadim hani gun hafta ay boyle beklenenleri yazsa filan...

olmazmi kizlar ya cok yorucu bir gun gecirdim yarinda bankalar war hepsini anlatirim yarin ama nerde tomrisi emzirme kampi 1 saat oturmadim suan uyucam ama ayakta mi uyuusam die dusunmeklerdeyim :KK66:))

BESTEKIZ

Kayıtlı Üye
22 Mart 2013
4.600
2.404
Kızımızla ilk kalmalı ziyaretimizi yaptık teyzeleri... Babaannemizin yazlığındayız, bir hafta buradayız... Mesafe uzak değil ama eşyalar o kadar fazlaydı ki, bunlarla dünya seyahatine de çıkabilirmişiz... Ateş ölçerden, havlulara, burun açıcılarından, tırnak makaslarına dek koyunca arabaya biz zor sığdık...

Saat bu saat oldu uyuyamadım yine, bugun Deren çok emdi diye gaza geldim sağmadım, sonuç; gecenin bu saatinde gözümden yaş fışkırarak yapılan bir sağım, kol altına doğru vuran bir ağrı:KK43:(

Uyku düzenlerinden bahsedilmiş. Kızım gece uykusunu seviyor maşallah ama benim koynumda yatmaya fena halde alıştı. Yan yatıp onu da yanıma yatırıyorum, hem meme emiyor hem uyuyor. Emmesi bitince koyun koyuna uyuyoruz öyle, arada hık fık diyor hemen veriyorum memeyi yine uyuyor:)) Yerine koyunca kızıyor, bozuluyor resmen. Ee onu gören Demir de boş durur mu, o da geliyor, ailecek uyuyoruz yani...

Bir diğer durum da, eşimi tekbaşına uğurlamak zoruma gitti, o da çok fena oldu. Bizle gelip bizsiz dönmek onu üzdü resmen, neyse Allah baska tür ayrılık vermesin. Bir taraftan da belki sevinmiştir kafamı dinlerim diye. Sevgiliyken, nişanlıyken filan gece elli kere mesaj atılır değil mi "iyi geceler" vs diye. Evlenince hele de çoluk çocuga karısınca kalmıyor ıste hıcbırı...

İşte böyle canlar, size yazmadan uyuyamadım. Şimdi biraz dinlenme zamanı. Demir'imin çişi gelinceye, Deren'im acıkıncaya kadar:)

ohhh super insaalh degisiklik hepinize cok ii gelir.... masallah sutunede kimimiz emzirince sagmaya kalmio seni sagmakla bitmio :KK66:) tu tu masalah....