2014 Mayıs Anneleri

BEBEKLERİNİZİN CİNSİYETLERİ NE OLACAK?

• Ankete Katılan
    513

mestcan

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
21 Ocak 2011
957
254
Canım ben her hün yıkıyorum göbeği ilk hafta düştü o günden beri her gün yıkanıyor bu sıcaklarda çok rahatlıyor bi de sütten ekşi ekşi kokar çocuk ya gün aşırı yıkansa onların Zaten ne kiri var uzun sürmüyor yıkanması 40 derece sıcaklarda kimse üşümez emin ol .. Bence her gün yıla görüceksin daha rahat uyuyacak ...

Ben eve gelir gelmez yikamistim. Gunasiri hatta heer gun sudaydi yavrum. Ama bir aylikken bronsit oldu bir hafta hastanede yatti. Simdi onun korkusu var icimde. Su siralar tekrar basladim her gun yikammaya ama yine de icimde bir endise var tabi. Tam anlamiyla duzelse sudan cikarmicam :)

mestcan

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
21 Ocak 2011
957
254
Sipa sabah sabah bir guzel emdi micti kustu yatagi b.klu kusmuga cevirdi uykumu kacirdi. Son birsey daha yazayim yatmaya gidiyorum:) sut artik goguslere oturmustur diye dusunuyorum. Yani yeterli siviyi aldiktan sonra yenilenin icilenin sutu cok cok etkileyecegini sanmiyorum. Tabii sutum sakir sakir geliyor yya da yavrumun doydugundan eminim diyenler icin soyluyorum bunu. Mamaya devam edenler ve sutum az diyenler buzdolabi arkadasligina devam etsinler :) Messela Lilacsofie masallah sutunun yettigi ve hatta arttigi da ortada (hep boyle devam etsin) ozellikle birseyler yemesen icmesen sadece su ile devam etsen sutun azalmaz bence. Cunku memeler ve beyin bir sistem oturtmustur. Kizimda ilk dort ay tikindim ugrastim baktim sut yetmeye basladi dikkati biraktim. Suan oglumda da cok sukur doyum sagliyoruz. Bir haftadir sadece suya dikkat ediyorum gayet de duzenimiz aynen devam ediyor. Tabi bu kendi gozlemim. Homini girtlak deyince yazmak istedim ::))

Bu arada gaz yapiyir diye yemeklerden sakinmayin. Kimyon atin her yediginize. Ilk gunden beei heerseyi yedim ictim. Tutamam ki kendimi. Hem bir yerde okudim ne kadar dogru bilmem bebegin ileride yemek secmemesi icin sakinnmayip herseyden tatmak gerekiyormus. Cok da inanmadim gervi :)

Son düzenleme:

mine8585

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
5 Eylül 2013
1.778
1.173
Ben eve gelir gelmez yikamistim. Gunasiri hatta heer gun sudaydi yavrum. Ama bir aylikken bronsit oldu bir hafta hastanede yatti. Simdi onun korkusu var icimde. Su siralar tekrar basladim her gun yikammaya ama yine de icimde bir endise var tabi. Tam anlamiyla duzelse sudan cikarmicam :)

Haklısın canım o zaman endişe etmekte ve temkinli dAvranmakta fayda var .. Öpüyorum minnoşunu

Lilacsofie

Dört yapraklı yoncayız:)
Kayıtlı Üye
8 Kasım 2013
2.617
649
Sipa sabah sabah bir guzel emdi micti kustu yatagi b.klu kusmuga cevirdi uykumu kacirdi. Son birsey daha yazayim yatmaya gidiyorum:) sut artik goguslere oturmustur diye dusunuyorum. Yani yeterli siviyi aldiktan sonra yenilenin icilenin sutu cok cok etkileyecegini sanmiyorum. Tabii sutum sakir sakir geliyor yya da yavrumun doydugundan eminim diyenler icin soyluyorum bunu. Mamaya devam edenler ve sutum az diyenler buzdolabi arkadasligina devam etsinler :) Messela Lilacsofie masallah sutunun yettigi ve hatta arttigi da ortada (hep boyle devam etsin) ozellikle birseyler yemesen icmesen sadece su ile devam etsen sutun azalmaz bence. Cunku memeler ve beyin bir sistem oturtmustur. Kizimda ilk dort ay tikindim ugrastim baktim sut yetmeye basladi dikkati biraktim. Suan oglumda da cok sukur doyum sagliyoruz. Bir haftadir sadece suya dikkat ediyorum gayet de duzenimiz aynen devam ediyor. Tabi bu kendi gozlemim. Homini girtlak deyince yazmak istedim ::))

Bu arada gaz yapiyir diye yemeklerden sakinmayin. Kimyon atin her yediginize. Ilk gunden beei heerseyi yedim ictim. Tutamam ki kendimi. Hem bir yerde okudim ne kadar dogru bilmem bebegin ileride yemek secmemesi icin sakinnmayip herseyden tatmak gerekiyormus. Cok da inanmadim gervi :)

Günaydın canım, bu yazdıklarına çok katılıyorum bir de bu aralar nasılsa süt yetiyor diyip yediğimi kesmeye biraz ihtiyacım var aslında. Hamilelikteki halimden çok daha kilolu oldum düşünebiliyor musun? Millet kilo veriyor, ben şişiyorum. Oğlumda da böyle olmuştum.
Yine de bu süt işini tam çözemediğimden korkuyorum "rejimimsi" birşeyler yapmaya. Biraz da iştahım açık kabul etmeliyim ki. Eskiden iştahsız denilecek kadar az yerdim, ince bir tiptim. Şimdi gece iki kere sağmaya kalkarsam, en azından ikincide kurt gibi acıkıyorum. Bilmiyorum yani en azından 3-4 ay daha patlamadan:) bu ayları atlatabilirsem, sonra cidden kesicem yemeyi içmeyi, biraz da sporla başalyacağım zayıflamaya...

nomoresorrov

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
28 Haziran 2013
286
34
bir zamanlar bi sitenin bağımlısıydım neyseki oğlum doğunca 2 aydır uğrayamıyorum buralara :) ama eski görüştüğüm arkadaşlar hala bu siteyi bırakamamış oferta papatya orj unuttunuz mu kız beni :KK70: burdan hepinizin ramazanı şerifini kutluyorum herkeze selam

oferta

yaşama sebebim oğullarım
Kayıtlı Üye
11 Şubat 2009
3.938
217
Evliligimizin 1. Yili ve ilk oglumun 1. Yili eziyetle gecti. Resmen ayirmaya calistilar 4 sene ciktigim, ve sonra evlendigim esimden. Tam muaffak oluyorlardi hamile kaldim hem de planlamadan hatta 8 haftalikti bebek ben stresten geciktim saniyordum. Kv sik sik " eminim kaza olduguna" degip degip laf soktu. Bebek dogana kadar rahat ettim dogunca baska turlu sikintilarla hayatimiza dahil oldular. Hatta ilk anneler gunumde kv yi kutluyacaz diye saatlerce arabanin arkasinda bebekle yrafikte kaldik yaranamadik anne yerine degil insan yerine konmadim esim de dahil oldu bu tavirlara. 1. Yas gununde 6 senelik hirsini nefretini kustu kv hatta o gece uzerime yurumuslugu var, beni cahillikle koylulukle sucladi dovucem diye bagirirken evde. Ben neye ugradigimi sasirdim. Bin tane sey biriktirmis esim araya girmese sacbasa kavga edicez. O hakaret ediyor ben hala koylu olmak kotumu koylu milletin efendisidir diyorum o derece saskinim:) bu muhabbette annemin koyu yakinindaki bahcemizde her yaz ailecek calisip kazandiklarimizla kisa takviye yapmamiz; babam polis memuru idi 3 cocuk okutup buyuk sehirlerde( ankara- istanbul) gecinmek cok zordu. 2 gun denize girmeden denizden 1 km uzaktaki bahcede 3 ay calisirdik. Universitede bile yazlarim boyle gecmistir. Okudum mimar oldum parami kazandim 1 sene bile koyde kalmamama ragmen kv nin gozunde cahil koylu olmusum haberim yok. Velhasil kelam o gece ya siz cikicaksiniz bu evden ya ben diye tutturdum. Bu evden sen gideceksin diye ayak diregince bebegimi giydiriyordum ki kapidan "sen olmayacaksin ama bu ben donucem" nidalari ile kapiyi carpip cikti. 3 ay gorusmedim baski yapan esime de sen bilirsin, annemsiz yasayamam diyorsan ben sana engel olmayayim degip hodri meydan dedim. 2 hafta ablamin yazliginda telefonumu dahi acmadim. Yil donumumuzde cicekler hediyelerle geldi. Beni taniyor cunku ben yikilmam bakarim kendime de bebegime de koylu halimle hem de:)
Neyse bayram seyran derken bizi baristirdilar ozur dile di kv. Ben de esime dayanamadim kabul ettim. 3 ayda bir gorusme ile seneleri atlattik. İliskimiz yoluna girdi. 2. De yola cikinca golge etmemeye basladilar hayatimiza. Ancak simdi bile beraber gecirdigimiz her dk bile her an sokacak bir yilanla yatiyor gibi huzursuzum ve temkinligim. Ne yazikki yasananlari unutamiyorum. 3.5 yil olmasina ragmen. Gozlerinde zaman zaman istemedigi bir sey gerceklestiginde o korkunc bakislari yakaliyorum. Ama alttan almak yerine ustune gidiyorum. O bakislar kelimelere donerse neler olabilecegini hatirlatmaktan geri durmuyorum.

Ozetle boyle kv niz varsa zor bir yil sizi bekliyor. Guclu ve seffaf olun. Esinizden hicbirsey gizlemegin yoksa hersey farkli aksettirilip suclu durumuna dusuruluyorsunuz. Herkese gazaniz mubarek olsun demek isterim...:)

tüylerim diken diken oldu çünkü yakın zamanda benzer bir olayı yaşadım bende.şimdi tamamen hayatımdan çıkardım o insanları çok rahatım.ancak bayram geliyor hiç konuşmadığımız bu mesele eşimle aramızda bir soruna yol açarmı tekrar bilmiyorum.çünkü bende asla asla yüzlerini görmek istemiyorum.okuyunca tekrar yaşadım o günleri resmen.

Dünkü bağ gezmemizin sonu benim ağlama krizimle bitti..hala lohusa psikolojisindeyim sanırım..daha önce de bahsetmiştim ananem in cenesinden bıktım die..dün yine benim kız durmuyor giriyorum çıkıyorum susturmaya çalışıyorum uyutmaya calisiyorum uykusu var ama uyumuyor falan derken balkonda herkes oturuyor ben hep içerde yim. .agliyo emzik almiyo mecbur sussun die emziriyorum..dışardan beni soruyorlar ananem cvp veriyo napacak yine emziriyor dio sanki keyfim den içeriye kapandım bunu duydum sinirlendim neyse Öykü uyumadi dışarı çıktık çıkarken de üstüne penye battaniyesini aldım ki bağ havası serin zaten emerken terliyo.cikarcikmaz kızı bastiriyon bi de battaniye sarmış sin diğer bebeği ve çocukları göstererek sunlarinki can değil mi deyince benim şarteller atti anane sus beni sinirlendirme dedim ama zaten doluyum ağladım aglicam milletin yanında rezil olacaz. Moral falan altust ama..sonra kız uyudu çıktım dışarı uyudu mu die soruyo bi de uyumadi git bak içerde dedim sinirle..eve geldik tabi yolda uyandı öykü uyutmaya calisiyorum yine uyumuyo saat birbuçuk oldu annem geldi ben patladım aglamaktan bi hal oldum dolmustum zaten bana böyle böyle dio karışması bana çocuğuma on kere soyluyo on kere daha soyluyo aynı şeyleri istemiyom falan die baya bi ağladım annem de üzüldü napıyım yaşlı dinlemiyor işte biliyosun nie kafana takiyosun dio ama elimde mi normalde cvp vermezdim ama herkesin içinde konuşması ve 2 aylık bebekle 3 aylığı 1 yaşındakini kiyaslamasi sinir etti beni boşaldım iice..Sabah geldi ananem ben hiçbişey demedim annem kızdı herseye konuşma kıyaslama çocukları falan die o da ne dedim ki ben dio.sonra küstü agladi iyi bidaha çocuğunuz a bişey demem bakmam da dedi gitti.sonra ben yine üzüldüm ağladım ağladım agladim... :KK43: :KK43: :KK43:
Çok yoruldum ben..

neyseki sorun çözülmüş diğer yazdıklarını sonradan farkettim.bide ağlama lütfen üzüldüm okuyunca nedir bu bebekli annelerle uğraşmaları pöfff.

Anlasilan mayiss bebeklerinin bir kismi toplanip anarsik olmaya karar vermis. Hadi hep beraber kusuyoruz, gece bol bol uyuyoruz, emerken agliyor hatta once memeyi ittiriyoruZ , bir kismimiz kabiz bir kismimoz ishal oluyor en onemlisi hepimizde gaz olacak vee ortaligi s.icip sivayacagiz, hiriltiyi unutmayalim diyerekten anlasmislar. Ya da ciddi bir tesaduf var ortada.

bir anda gözümün önüne geldi dizi dizi mayıs bebesi ellerinde pankartlar yürüyorlar.

o anne buraya gelecek .
ben ne dersem o olur.

bir zamanlar bi sitenin bağımlısıydım neyseki oğlum doğunca 2 aydır uğrayamıyorum buralara :) ama eski görüştüğüm arkadaşlar hala bu siteyi bırakamamış oferta papatya orj unuttunuz mu kız beni :KK70: burdan hepinizin ramazanı şerifini kutluyorum herkeze selam

nerelerdesin unuturmuyuz hiç.herkes bebeklerin telaşında.ben işe bile başladım üstelik :KK43:

oferta

yaşama sebebim oğullarım
Kayıtlı Üye
11 Şubat 2009
3.938
217
telefonumun şarjını iş yerinde bırakmışım evdede bilgisayar sırası bana hiç gelmedi.ne kötüymüş iki gün uzak kalmak burdan sabah geldim birikmiş on sayfayı okudum ohh rahatladım resmen :)

glaze_butterfly

yenigelinmutfakta.blogspo
Kayıtlı Üye
9 Ağustos 2009
1.856
26
günaydın herkese

uzun süredir yazıp okuyamıyorum ikizler canımı okuyor cok gazlılar hala geçmedi
ve yalnız bakıyorum umarım herkes iyidir bebişlerin keyfi yerindedir

fatmabetul16

الحمد لله علي كل حال
Kayıtlı Üye
10 Ocak 2014
291
132
Arkadaşlar kızımın poposu pişik oldu,bübchen kullanıyorum pişik kremi, altını pamuk su ile temizleyip kuruluyorum,biraz açık bırakıp havalandırıyorum ama bi türlü tam iyileşme olmuyor,iki gündür de çok kötü, ne yapabilirim,yardımcı olurmusunuz?

Zeytinyağı sürmeyi denesene

plojovic

Gülüşlerinizle Alkışlayın Beni⚛️ S🍀S
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
24 Eylül 2013
12.158
13.608
Baska sikintilar olsa dahi gercekten ilk aylar kadar zor olmadi( 1. 4 yasinda). Ozellikle sen onu o seni net anlamaya baslayinca hersey harika oluyor. Bir arkadasin hatta sirdasin oluyorlar. Beraber alisverise parka denize gittiginizi hayal et. Nasil mutluluklar anlatamam.

Ne hayallere daldııımm :)
Esime bile diyorum ki gece 'dusunsene bizimle konusacak ne degisik di mi' :)))))))
Her zamanlarinin bi guzelligi var..Hamileligin somut,gulucuklerle odullendirilmis hali..

Arkadaşlar kızımın poposu pişik oldu,bübchen kullanıyorum pişik kremi, altını pamuk su ile temizleyip kuruluyorum,biraz açık bırakıp havalandırıyorum ama bi türlü tam iyileşme olmuyor,iki gündür de çok kötü, ne yapabilirim,yardımcı olurmusunuz?

Alintilamis bulundum yazayim dedim yine de arkadaslarda onermis ben kullanmadim ama cok yakin arkadasim Sudocremden cok memnun..Kendinede bebisede kullaniyor..
Cilt icinde onerilen bi krem cunku..

kizlar aptamil kullananlar mamanin kapagini acinca bir koku war mi sizde de birde calkalayinca biberonun kapagini acinca gozoz gibi fisir fisir yapiomu...bnm mutfak sicakmis bozulurmus mama bugunde 4 kere kaka yapti duru cirt die sesli...normalde olsa sutumu emdigi icin olur arada derdim...ama kafama soktular ya iste essek boku..bozulmismudir yahu...nasil bilocdm...bozuk mama nasil olur....

Pes :)))
Hersey sorun yahu..
O fisirdaklik koydugun sicak sudan olabilir mi?
Buarada Sezen hep o sekilde yapiyor hem gaz hem kaka ikisi biarada ciktigindan..
Son kullanim tarihine zaten dikkat etmissindir actiktan sonra kac gun gecti bide onu dusun? E zaten agzi flnda acik degilse korkulacak birseeyy yok..

Bu deniz meseleside bence denize gore degisiyor..
Hamileyken bile buraya yakin biryer Cebeci'de kuzenimin yanina ugradik 2 gun ama girmedim,izmir'e gittigimizde de sudan cikmadim malum su miss..
Bu sene Eylul gb dusunuyoruz yine ve ozellikle Sezen icin istiyorum..

günaydın herkese

uzun süredir yazıp okuyamıyorum ikizler canımı okuyor cok gazlılar hala geçmedi
ve yalnız bakıyorum umarım herkes iyidir bebişlerin keyfi yerindedir

Cok merak ediyordum seni :)
Allah kolaylik versinn..
Kacirdim mi bilmiyorum sanmiyorumda ama ne kadarlik oldunuz?
Sen nasilsin?

glaze_butterfly

yenigelinmutfakta.blogspo
Kayıtlı Üye
9 Ağustos 2009
1.856
26
Ne hayallere daldııımm :)
Esime bile diyorum ki gece 'dusunsene bizimle konusacak ne degisik di mi' :)))))))
Her zamanlarinin bi guzelligi var..Hamileligin somut,gulucuklerle odullendirilmis hali..

Alintilamis bulundum yazayim dedim yine de arkadaslarda onermis ben kullanmadim ama cok yakin arkadasim Sudocremden cok memnun..Kendinede bebisede kullaniyor..
Cilt icinde onerilen bi krem cunku..

Pes :)))
Hersey sorun yahu..
O fisirdaklik koydugun sicak sudan olabilir mi?
Buarada Sezen hep o sekilde yapiyor hem gaz hem kaka ikisi biarada ciktigindan..
Son kullanim tarihine zaten dikkat etmissindir actiktan sonra kac gun gecti bide onu dusun? E zaten agzi flnda acik degilse korkulacak birseeyy yok..

Bu deniz meseleside bence denize gore degisiyor..
Hamileyken bile buraya yakin biryer Cebeci'de kuzenimin yanina ugradik 2 gun ama girmedim,izmir'e gittigimizde de sudan cikmadim malum su miss..
Bu sene Eylul gb dusunuyoruz yine ve ozellikle Sezen icin istiyorum..

Cok merak ediyordum seni :)
Allah kolaylik versinn..
Kacirdim mi bilmiyorum sanmiyorumda ama ne kadarlik oldunuz?
Sen nasilsin?

canım benim bende sizi hep m.ettim ama yogunluktan giremiyorum vakit buldugumda sızıyorum:)
3.ay bitecek ayın 26.sında senin bebiş nasıl

plojovic

Gülüşlerinizle Alkışlayın Beni⚛️ S🍀S
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
24 Eylül 2013
12.158
13.608
canım benim bende sizi hep m.ettim ama yogunluktan giremiyorum vakit buldugumda sızıyorum:)
3.ay bitecek ayın 26.sında senin bebiş nasıl

Masallahh:nazar:
Tahmin bilee edemiyorum biz bile bazen birsyleri yapamiyoruz derken sen 2 taneyle :)
Ama ne tatlilardir kim bilir :)
Benim bebiste iyi teyzesi ellerinden oper :) 10unda 2. ayi doldu buyudu buyudu :)
Fotograflari var albumde gorebilirsin..
Cok sıkıntılı degil neseli bi bebis Sezen cok sukur :) anasi gb:82:

oferta

yaşama sebebim oğullarım
Kayıtlı Üye
11 Şubat 2009
3.938
217
Masallahh:nazar:
Tahmin bilee edemiyorum biz bile bazen birsyleri yapamiyoruz derken sen 2 taneyle :)
Ama ne tatlilardir kim bilir :)
Benim bebiste iyi teyzesi ellerinden oper :) 10unda 2. ayi doldu buyudu buyudu :)
Fotograflari var albumde gorebilirsin..
Cok sıkıntılı degil neseli bi bebis Sezen cok sukur :) anasi gb:82:

Sezen hanımı gördüm maşallahhhh güzelime çok tatlı çok.