2014 Mayıs Anneleri

BEBEKLERİNİZİN CİNSİYETLERİ NE OLACAK?

• Ankete Katılan
    513

YAKUTESRA

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
24 Eylül 2009
360
74
34
Dun aksam kizimla ilgilenirken esim caktirmadan fotograf cekmis.
Simdi gordum. Bakiyorum da siskonun tekiyim, cok cikinim :KK43:(
İnsanlarin da moral bozmakta ustlerine yok zaten... Hele eltim !
Dogumdan 20 gun sonra geldi, hosgeldin demek icin yanina gittim.
Bana ilk kurdugu cumle: kilon aynen duruyo !
2.cumle: gobegin hic gitmemis !
Patavatsiz insanlardan, karsidakinin kirilip kirilmayacagini dusunmeden konusan insanlardan nefret ediyorum.
Gerci benim sevgili eltim ben diyet yapip bayaga kilo verdigimde bile beni gordugunde " acayip sismissin" diyen bir varlik ama...
Offf sinir oluyorum iste... Giciklar !!!

Sanki onların başından geçmemiş bunlar. .
Nefret ediyorum böyle insanlardan.
Benim kayinvalidemde doğum yaptığım gün hastaneye geldiğinde aaa karnın hiç gitmemiş tüh tüh dedi.

2 doğum yapmış kendisi. .
Onunki hala gitmemiş benzetti durumu galiba. .

Şişlikler ödemler dünyadan haberi yok..

Cehaletlerine veriyorum.

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

Lilacsofie

Dört yapraklı yoncayız:)
Kayıtlı Üye
8 Kasım 2013
2.617
649
Kayınvalidem aradı bugun, ulaştık diye... Sanırım biraz düşünmüş olacak ki... Kızım üzülme, bu yaşlarda asilik başlıyor, seni çok seviyor vb telafi edici sözler söyledi. Ben sevinmedim tabii öyle yapmasına, beni seviyor diye mutlu oldum, lazım olursa benimle kalacak diye mutlu oldum dedi.

Ben de artık anladım ki, aslında benim kayınvalidem gerçekten kaynanalık yapmak isteyen biri. Yani başka biri olsa ona dünyayı dar ederdi muhtemelen ama resmen kıyamıyor. Benim iyi niyetimi, saygımı gördükçe yapmak istediklerini yapası gelmiyor ve arada böyle tutamadığı şeyler olursa sonradan muhakeme yapabiliyor...

Rzg14

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
ÜZGÜN
Kayıtlı Üye
30 Aralık 2012
19.476
21.448
Neyy bunalimami girdi bunu da bi dusunelim :)
Gulumsetmek adina soyledim canim kusura bakmazsin umarim..
Bizde de ayni sekildeydi geciyor rahatladikca,buyuk ihtimal seninle sakinlesecek bol bol kucakla sev konus omuzuna al sakin sakin sarki soyle..
Hemsireye naniik :) cok biliyorlar..

Haydaa..
Yarin öbür gun birsey ciksaydida neden yaptirmadin diyecekti bosver canim..Bi dahakine sende gel de yoksa cok konusmasin..
Esim surekli sunu da bunu da sordun mu diyordu haydii dedim bu kontrole beraber gidiyoruz doktoru soru yagmuruna tuttu o da rahatladi bende :)
Biliyorum uzaksiniz suan ama anlamadigina ver suan bir de ona canini sıkma..

Insallah:nazar:
Duru yarin tependen inmezse daha kotu olmada..

142 kusur lira..Az az yuttura yuttura veriyorlar..1. doz ile 2. doz arasinda en az 4 hafta olmaliymis..Bizde 2. ay asilarimizla yaptirdik..
Simdi nasilsin? Gece beslenmeleri toparladi mi seni biraz?

Baska hicbirsey yapacak gb degilmis malesef.....

Hasta gb dusun,hani halin olmaz gb..
Ateside normal..Takip et sadece atesini..Sakin kizlar daha kotuleri bekliyor bizi :)
Saol cnm..daha iyiyim. Annem 2 haftadir bakiyr bana sukur 1 kg alabildim. Daha iyiyim. Alerjim hala had safhada ama migdemi toparladik gibi.

Annisler, daha once de sordum ama gozden kacti sanirim.
Kac saatte bir emziriyorsunuz gun icinde? Oglum hala iki saatte bir emmek istiyor, 3 saate cekemedim bir turlu? Sizin nasil?
Ne zaman isterse emiyr benim oglum. Uyanikken saaat basi ya da yarim saatte emiyr. Gece ise 3 saatte bir emiyr.

Kizlar merhaba bnm bi sornum var..bebegim emzirmek.resmen kabusum oldu cunku emerken surekli genzine kaciriyorve ben cok panik oluyorum..sutum cokmu gidiyo dedim sagip sonrasinda versm memeyi yine ayni ozellille gosgulserim cok dolu iken daha cok oluyo sagip sonra denyincede oluyo napacagimi sasirdim sonrasinda kizim memeyi istemiyo bidaha verip emziremiyorm bu sefer sizdede oluyomu ne onerirsinizz
Benim oglumda oyle. Hizli emince genzine kaciyr basliyr oksurmeye. Hic birsey yapmadan bekliyrm. Oksurup kendini toparlayinca tekrar aliyr memeyi.

YAKUTESRA

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
24 Eylül 2009
360
74
34
Bazen çok bunalıyorum, kendi hayatım kalmamış gibi kendime özel hiç bir şeyim yok. Tüm zamanım kızımın.bütün gün yeteri kadar doydumu altı temiz mi en streslisi uyutmak az uyudu uykusunu alamadı bak şimdi huzursuz ve bunun gibi bir sürü şey.özellikle gece uyutmak tam bir işkence :KK43: artık yorgunluktan bende dayanamadığım için daha huysuz oluyorum oda huysuz oluyor. Belki bencillik ama uyusada bende uyusam artık yeter dediğim oluyor.kızıyorum bazende neden doğurdum kendim ettim diyorum sonra onun bir gülüşü yetiyor.anneme bakıyorum benim gibi değil kadın,sabır küpü ve beni çok seviyor.ben neden böyleyim tüm özgürlüğüm gitmiş gibi hissediyorum.onun her şeyiyle bana bağlı olması stres yaratıyor.eşimle konuşamıyoruz bile tam konuşcaz bıdık ağlıyor.akşam beraber yemek yiyemiyoruz ben yerken o bakıyor sonra o yemek yiyor.konuşmamız bebek üstüne bazen sıkıldığını anlıyorum. herşeyim bebek olmuş başka bişe konuşmuyorum.sosyal hayat diye bişe kalmadı kızım dışarı çıkınca ağlıyor ondan evde otur otur patlayacak gibi hissediyorum.ben mi anormalim herkes mutlu mu benim gibi hisseden yok mu,ağlamaktan başka bişe yapamıyorum :KK14:

Beni anlatmissin resmen. Afedersiniz dislerimi fircalamadan bir gün geçirdiğim oluyor. Aynı geceligi hiç çıkarmadan 2 gün geçirdim. Saçlarımı taramadan duşa girip çıkmalar, Kaş bıyık hakgetire. .
Takı toka takmak yoķ dışarı çıkınca önü açık emzirme ye en uygun ne varsa onu giy in çık. .makyajı Enson hastane odasında yaptım.

Hiç bukadar bakımsız olmamistim. Avm ye gidiyorum onu giy çıkar o göbek gözüme bata bata bişey almadan çıkmalar.daha neler neler. .

Bebek mis tatlı mucize .bişey demiyorum o kısmı ayrı.

Lakin benimde bir geçmişi m var. Aliskanliklarim var. Şuana kadar yaşadıklarımı çok özledim.

Gazete okumadan, magazin takip etmeden, piyasayı takip etmeden geçen gunlerimmi olacaktı. Deseler inanmazdim.

Ha buarada gecengun kiz Migros da çığlık basinca bizde susturamadigjmizdan Reyon arasında altını değiştirdim. .

Susmadi arabaya yetisene kadar fenalık geçirdi. Migrosun deposuna emzirdim. .

Bakalım başka neler yaptıracak minnos.

eylulguzeli

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
10 Ocak 2010
2.288
28
bizde bugün ikinci aşımızı olduk boyumuz 60cm kilomuz 5700 olmuş baya ağladı kuzum ya dayanamıyorum ağlayınca ne zaman ikiay oldu diyorum bir yandanda daha çok vakit geçmiş gibi geliyo

eylulguzeli

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
10 Ocak 2010
2.288
28
Beni anlatmissin resmen. Afedersiniz dislerimi fircalamadan bir gün geçirdiğim oluyor. Aynı geceligi hiç çıkarmadan 2 gün geçirdim. Saçlarımı taramadan duşa girip çıkmalar, Kaş bıyık hakgetire. .
Takı toka takmak yoķ dışarı çıkınca önü açık emzirme ye en uygun ne varsa onu giy in çık. .makyajı Enson hastane odasında yaptım.

Hiç bukadar bakımsız olmamistim. Avm ye gidiyorum onu giy çıkar o göbek gözüme bata bata bişey almadan çıkmalar.daha neler neler. .

Lakin benimde bir geçmişi m var. Aliskanliklarim var. Şuana kadar yaşadıklarımı çok özledim.

Gazete okumadan, magazin takip etmeden, piyasayı takip etmeden geçen gunlerimmi olacaktı. Deseler inanmazdim.

Ha buarada gecengun kiz Migros da çığlık basinca bizde susturamadigjmizdan Reyon arasında altını değiştirdim. .

bende diyorum k hayatıma resmen ambargo kurdu hiç bişey yapamıyorum evde pinekle yanlızlıktan çok sıkıldım eşimi görmüyorum desem yeridir konuşmak hakgetire o uyuyunca uyumak istiyorum yemek işler bana bakıo hangisini yapsam karar veremiyorum yorgunluk cabası tkı takmayı çok seven ben onları bile görmüyo gözüm yüsükler zaten olmuyo hala ah ah of of dünyanın en güzel duygusu kendinden geçiyosun ve o oluyosun artık

Rzg14

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
ÜZGÜN
Kayıtlı Üye
30 Aralık 2012
19.476
21.448
Annelik zor meslekmis olunca anladim ben de. Tum hayatimiz bebeklerimize ait artik. Ben de bazen cok bunaliyrn. Ozellikle hic susmadan agladiginda. Kiziyrm sonra da vicdan azabinda öluyrm. Bebek saat kacta uyursa o saatte uyumaktan bile sikildim. Istedigim saatte bile yatamiyrm. Wc ye banyoya zor giriyrm. Bebegim babasin da bile durmadigi icin ayakta yemek yiyrm ;(( disari cikamiyrz bile. Esimle konusa ak vaktimiz de kalmiyr. Bu tempoda hasta etti beni. Ama gecici bu donemlerimiz diye dusunmeyi tercih ediyrm yoksa aklimi oynatabilirim.

syes

Popüler Üye
Pro Üye
Doğa Severler Kulübü
4 Ocak 2014
3.382
4.505
Az önce kocamla yürüyüşe çıktık tartildim hala 70 kiloyum ya 15 kilo fazlam var yagli falan da yemiyorum dikkat ediyorum az önce annemler dondurma yedi agzimi bile sürmedim nasil gidecek bu kilolar bağırsaklarım da hic çalışmıyor sezeryan olduktan sonra hemoroidim daha beter bir hal aldi gitsem mi doktora rektal kanamam oluyor benle aynı durumda olan var mı sezeryandan sonra hemoridi olan ya da ilerleyen?

Tulayokay

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
2 Mayıs 2014
404
150
Annelik zor meslekmis olunca anladim ben de. Tum hayatimiz bebeklerimize ait artik. Ben de bazen cok bunaliyrn. Ozellikle hic susmadan agladiginda. Kiziyrm sonra da vicdan azabinda öluyrm. Bebek saat kacta uyursa o saatte uyumaktan bile sikildim. Istedigim saatte bile yatamiyrm. Wc ye banyoya zor giriyrm. Bebegim babasin da bile durmadigi icin ayakta yemek yiyrm ;(( disari cikamiyrz bile. Esimle konusa ak vaktimiz de kalmiyr. Bu tempoda hasta etti beni. Ama gecici bu donemlerimiz diye dusunmeyi tercih ediyrm yoksa aklimi oynatabilirim.
Ya ben de sadece ben öyleyim saniyorum herkes te varmış ya bu sıkıntılar...disardan asos yal gormemisin çocuğu olmuş modunda görülüyorum:KK43: ama öyle değil ki hiç durmuyor ve hep ağlıyor hep ilgi kucak konuşmak istiyor kızım kimsede durmuyor sadece memede susuyor.. varsın böyle geçsin günler napalım sağlıklı olsun larda birlikte avm gezecegimiz günler de gelecek ins:)

mine8585

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
5 Eylül 2013
1.778
1.173
Bugün oğlum iç çekio diye size yakınırken bizim kurumun iftar yemeği vardı aldık oğlumu oraya gittik hiç üzmedi ateşi de olmadı maşallah çok şükür :)) ben şunu anladım çocuklar gezmeye alıştıkça sıkıntı yaşatmıolar ben 10 günlükten başladım gezmeye aynen devam ama emziğin yardımı da büyük :)))

Galateia

Guru
Kayıtlı Üye
27 Şubat 2009
1.514
16
37

Tam da dedigim gb Demir uzerine duseni yapmis,cunku annesini annesinin onu tanidigi kadar iyi taniyor ve annesi ona kendi gb tatli tatli konusmayi cok iyi ogretmis :))

Cocuklugun icin basindan gecenlere uzuldum,insan kucukken omuzuna yuklenenleri unutamiyor..

Babaanneye gelince cok bencilce bir dusunce ama en azindan boyle dusundugunu bilip 2. cocugu yapmamis onu ezmemis cok sukur yoksa sorunlu bir de kaynin ya da gorumcen olurdu :))))
Tavri senin fikirlerini bildigi halde hic icacici degil tamamen Demir'in ilk goz agri olmasiyla alakali ve evde Deren'den dolayi yalniz kaldigini flnda dusunuyorsa durduramayacak galiba bu dusunceyi..
Hep zamanla diyoruz ya bence zamanla Demir senin ozlemine kardeside eklenince hic birakmaz sizi :) Taaa ki ergenlige gecip tatli yaz asklarina kadar :)))
Desene aman dur bir de bunu hatirlatma :))

Annelere gecince birr rahatlama oluyor bizde ve bebisler bunu cabuk kapiyor bence..Eve de alistigini dusunup sen rahatlamaya basladiginda minikte daha sakin olmaya baslayacaktir..Bende ilk oyle oldu da :)
Annem gidince bakamayacagim saniyordum aglarsa ne yaparim tikaniraa ne yaparim vs.. anneme gidince duruyordu..
bu cocuga ben bakacam sonucta dedim nereye kadar gelebiliriz anneme,KABULLENDIM :)
Evde onunla huzurlu olmak oyle guzel ki,iyku saatlerine gore bende islerimi hazirliyorum :)
Bazen aynaya bile bakamadigim oluyor bazende pusete koyuyorum o beni izlerken kendimi simartip saclarimi yapiyorum :)))

Dun moralim cok bozuldu kizim artik beni istemiyor dusuncesine kapildim sanki yabanciymisim uzaklasmisiz gibi hissettim megerse insan ne kadarda yakinmis bebegine Emzirirken ilk kez farkina vardim emzirme yasandigi o anlar bambaskaymis dun kiymetini anladim bunun....
Elini agzina göturdugunu gördukce eldiven takiyorum cok sukur sorunsuz emdi bugun ise yaradi yani...
Korktum bir an 14 yasindaki teyzesi annemin eskimis tulbenti esliginde hala emer basparmagini....(tulbenti kokluyor)
birde evlenip cocuk sahibi olmus akrabamizin kizi aklima geldi uyurken hala basparmagini emiyor...
Emdikce o basparmak digerine göre cok daha hassas ve zayif dusuyor...
Demir dede insallah bukadar uzun surmez o uyudukca uyandirmadan agzindan cekseniz belki unutur bak parmagini emmeden uyudun oglum aferin sana derseniz oda belki parmagini agzina sokmamanin daha iyi oldugunu dusunup en azindan sizin önunuzde yapmamaya karar verir ve belki sizin önunuzde yapmaya yapmaya unutur...
Bir öneri belki böyle seyleri cok denemissinizdirde ama umarim halolur en kisa zamanda...

Bizde foto cektik o anlarda ne tatli ne komik diye birde :))) Tum gun onu izledim nekadarda masum ve bana muhtac oldugunu anladim :)
Elini cekmekle ugrasmasam yemek sanip beni bosvericek benim parmagim bana yetiyor diyecek resmen :)))

Bilmezmiyim bu duyguyu kizimi hic anlayamadigim ne yapip edip susturamadigim, onu uyutamadigim o anlarda oturup aglamak istedigim zamanlari...
Ilk kez vaktinde AVM ye gittik esim ben kizimla daha kapanmasina 2 saat var kiloda almisim haliyle kizimida aldim girdim bir magazaya yarim saattne fazla aradim dolandim bedenime göre elbise tisörler vs gördum tam prova odasina girdim deneyeyim derken benimki basladi aglamaya cok utandim denemeden ciktim :KK43:
Baska bir gunde öyle cok acikmisimki evde yapacak halimde yok esimle disarida yemege karar veriyoruz canimda cok fazla et istiyordu kebap istedim saat 8,5 tu 9 da kapanacakti yine kizim basladi aglamaya yemegimin yarisini anca yedim oda ne hizla yediysem dogdugumu bile anlamadim eve gecince tekrar yemistim....Kendime ust bas almaya bile zamanim yok bir yemege giderken acaba rahat yiyebilecekmiyim dusuncesi...
Misafirlige giderken acaba aglamasindan rahatsiz olacaklarmi yada bu cocugu kucaga sallamaya alistirdin diye laf mi sokacak birileri diyorum hep...
Bugunlerde gececek canim yanliz degilsin kizimin bana gulusunu bile gördukce sukrediyorum Her zorluga deger bu veledler...

Olmaz mi8 saati buldugu zaman bile olmustu....Dun 6 saatten sonra dayanamayip altini actim ki uyansin daha sonra emzirdim... uyandirmasaydim 8 saati bulurdu uykusu cunku arada böyle yapiyor...
12 de uyuyup Sabaha kadar uyuyor bazen 6-7 gibi kalkip emiyor önceleri 3-4 saat arayla emerdi...
Insallah bu durumda gecicidir kg alimi pekte iyi degil azda degil ama daha önce dedigim gibi 2. ayda 770 gram almisti 1 ayda... önumuzdeki randevuyu 4 gözle bekliyorum... Bu ay hem cok kustu hemde pek kg almadi gibime geliyor...

Simdi baktim canm birazcik kalmis ama göbis catlaklarla dolu bakmaz olaydim birde esime tatile gidelim diye israr ediyorum bu kiloyla bukadar catlakla ne tatili anca salvarla girerim ben bu sene denize...
Yada en iyisi havada bulut sen tatili unut deyip bosvererim...

Bir gece daha uyutma seansı sonrası yazıyorum. Çocuğu uyutmaya çalışan ben ,yatağına koyuyorum ağlıyor kucağıma alıp sakinleştirip tekrar koyuyorum ağlıyor babası gelip neden ağlatıyorsun benide uyutmuyorsun al kucağına bi türlü öğrenemedin şu çocuğu uyutmayı diye beni üzen adam...sabah işe gitcek belki oda haklı.bende çocuğun uyumasını beklemek saçma geliyor saat 18den beri uyanık her zamanki gibi saat 12 oldu.bana senin bebeğin böyle kabullen diyor bende inatla denemeye devam ediyorum daha erken uyutabilirim bi düzeni olsun diye :KK53:

BESTEKIZ

Bİ SEN Bİ BEN BİRDE BEBEK
Kayıtlı Üye
22 Mart 2013
4.600
2.404
Kimse benle ilgilenmedi :KK43:( oğlum iç çekio sürekli aşıdan sonra çok korkuyorum geçmez diye
canim duru aglayinca biraz ic cekio arkasindan ve bu beni kahredio ama suruptan sonra kesilmesini duydugum ii oldu....en azindan yasarsam bole bisi atesi dusuksede weriyim madem dr.u onermis nasilsa...
Annisler, daha once de sordum ama gozden kacti sanirim.
Kac saatte bir emziriyorsunuz gun icinde? Oglum hala iki saatte bir emmek istiyor, 3 saate cekemedim bir turlu? Sizin nasil?
canim duru sadece emdigi gunler de 1 saatte bir falan emio fakat asil sunu paylasmak istedim dr.muza ben 10 dk emip birakio falan filan sotular yonelttigim de

Bebek anne gogsunu ilk 5 dk % 80 ni bosaltir kalan sure de emmesi de cok bisi ifade etmez ...eger bir bebek memede 15 dk fazla duryorsa ( bu ay icin dio artik yeni dogan degil ) o cocuk doymuodur yada aliskanlik haline getirmistir uzun emmesi daha saglikli die bisi yok... 5 dk emip 1 saat sonrada isteyebilir 3 saat sonrada dedi....faydasi olurmu bilmem anlicagin bu bizim elimzde degil tatlim...
Kizlar merhaba bnm bi sornum var..bebegim emzirmek.resmen kabusum oldu cunku emerken surekli genzine kaciriyorve ben cok panik oluyorum..sutum cokmu gidiyo dedim sagip sonrasinda versm memeyi yine ayni ozellille gosgulserim cok dolu iken daha cok oluyo sagip sonra denyincede oluyo napacagimi sasirdim sonrasinda kizim memeyi istemiyo bidaha verip emziremiyorm bu sefer sizdede oluyomu ne onerirsinizz

canim duru onu en cok burnu tikali iken yapior meme de de biberonda da yada cok ac ise yutabilcaginden fazlasini hizla cekince hem fiskirtio yandan hem akitio hem genzine kacio oo susuo ben otuup agliom korkudan bembeyaz oluo nefesi duruo resmen...