2014 Mayıs Anneleri

BEBEKLERİNİZİN CİNSİYETLERİ NE OLACAK?

• Ankete Katılan
    513

Lilacsofie

Dört yapraklı yoncayız:)
Kayıtlı Üye
8 Kasım 2013
2.617
649
kızlar Ayaz resmen oturmaya çalışıyor eğer yastık varsa başının altında doğrulup oturuyor.yok yastık yoksada dönüp dönüp duruyor.bir dakika yalnız bırakılmıyor kımıl kımıl çok erken değilmi sizcede ne yapıyor bu çocuk böyle anlamıyorum.
Maaşallah canım, omurgası kuvvetli demek ki... Aferin kuzuya baktı önde abi var yetişmesi lazım:KK66:)))

mucizemmm

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
14 Ağustos 2009
225
41
40
Benim hemsire 4 damla dedi kan damlasini bende kasik mamasina karistirdim yedirdim 2 gundur doktor baslama ek gidaya dedi ama ben basladim alissin kasiga mama yi sevdi ama meyve suyunu ozellikle elma suyunu hic sevmedi insallah zamanla sever

psikologanne

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
3 Eylül 2013
437
139
Demir dönmeye çalışırken çok bağırır sinirlenirdi, resmen hırs yapardı, biraz kendine gelsin diye yerden kucağa almak zorunda kalırdık.
Derencik pıt diye dönüyor kendi kendine maaşallah, ne sinir ne stres... Sadece acıkınca ortalığı yıkıyor, aynı babası resmen tipi değişiyor. Kızarıyor morarıyor sütü ısıtana dek. Gören de 200 ccyi mideye indirecek sanır, minik kızım benim:)

Doktor dört ay dolduktan sonra yavas yavas destekli oturtabilirsin demişti ama nedense ben biraz çekiniyorum, hele bir ayı ortalayalım.

Yaf Can 4 bucuk aylık oldu henüz dönemiyor :KK43:

syes

Popüler Üye
Pro Üye
Doğa Severler Kulübü
4 Ocak 2014
3.382
4.504
Herkese günaydın;
annemi kırdım galiba moralim bozuk ama dayanamadım napayım oğluma annem bakıyor diye kardeşlerim 24 saat benim evimdeler arkadaşları var her gün biri geliyor. 1 yıllık evliyim evimin hali perişan olmuş durumda c.tesi günü de kız kardeşlerim ağda yapmışlar halının hepsinde olduğu gibi pembe ağda var yapış yapış oluyor ayaklarım, gardırobumda benle eşimden çok kardeşlerimin kıyafetleri var yeni evime 1 ay oldu taşınalı 3 gün yalnız kalmadık eşimle 10 yıllık evliymişim gibi davranıyorlar eşim benden sabırlı ama dün artık siz gelip almayın ben getiririm oğlumu dedim annem kırıldı sabahları bizde kahvaltı yapıyorlar mutfaktaki her şeyin yerini değiştirmişler evim karman-çorman artık dayanamadım keşke tutsaydım çenemi sonuçta oğluma bakıyor hasta haliyle :110:

Koseden

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
5 Eylül 2013
472
205
Lilacsofie tatilin için çok üzüldüm ve deren in kilo alamamasına. aynı sorunu biz de yaşıyoruz 2haftada 150 gr aldı sadece rengin tüm testleri yapıldı bir problem görünmüyormuş, inşallah düzelecek yavrum....
Oferta ayaz için süper birşey bizim ki o kadar hareketli ki valla çok korkuyorum, hem dönüyor hem de tırtıl gibi sürünüyor yatakta aşağıya doğru felan bir uyanıyorum yatağın en ucunda hanım. Arkadaşlarıma gidiyorum bebekleri tosun kollarını bile kıpırdatmıyorlar yavrum diyorum sen de az rahat dursan belki kilo alırsın :)
Sevdasoner ben lohusayken daha Abi'm evime 4.5 aylık bebeğini getirdi ve öğlen ve akşam yemeğine geldiler annene kızma ben hepsini eve gönderdim gidin ben daha rahat bakarım dedim ne yaptım yoksa hepsiyle aram bozulacaktı...

YaqmurDamlasi

~SiVaSLI~CıNdY~
Kayıtlı Üye
5 Şubat 2013
1.222
279
30
Lilacsofie çok geçmiş olsun cnm..Deren'in kilo almamasıda çok ilginç ya,inş ek gıdalarla birlikte düzelir artık.Sende rahat bir nefes alırsın...

Oferta Ayaz'ın dönmesi,oturmaya çalışması normal bence,artık büyüdü annesi..İlayda yaklaşık 1 aydır yattıgı yerden kafasını kaldırıp oturmaya çalışıyor...

Kosedan Rengin nasıl oldu iştahsızlıgı aynımı? Deren ve Rengin çok nazlı çıktılar :)

Kızlar saglık ocagından verilen kan damlalarını kullancakmısınız ? Hepimize farklı miktarlar söylemişler.İyice kafam karıştıo_O

plojovic

Gülüşlerinizle Alkışlayın Beni⚛️ S🍀S
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
24 Eylül 2013
12.158
13.608
Lilacsofie çok geçmiş olsun cnm..Deren'in kilo almamasıda çok ilginç ya,inş ek gıdalarla birlikte düzelir artık.Sende rahat bir nefes alırsın...

Oferta Ayaz'ın dönmesi,oturmaya çalışması normal bence,artık büyüdü annesi..İlayda yaklaşık 1 aydır yattıgı yerden kafasını kaldırıp oturmaya çalışıyor...

Kosedan Rengin nasıl oldu iştahsızlıgı aynımı? Deren ve Rengin çok nazlı çıktılar :)

Kızlar saglık ocagından verilen kan damlalarını kullancakmısınız ? Hepimize farklı miktarlar söylemişler.İyice kafam karıştıo_O

Az once diget topikte olmadigini yazmistim :)

Bana da bugun ebe 4 damla dedi baslangic icin hatta 2 damla sabah 2 damla aksam olarak böl birden agir gelmesin zaten kabizlikta yapabilir dedi canim..Onceleri kusabilirde dedi zamanla alisacakmis..

YaqmurDamlasi

~SiVaSLI~CıNdY~
Kayıtlı Üye
5 Şubat 2013
1.222
279
30
Az once diget topikte olmadigini yazmistim :)

Bana da bugun ebe 4 damla dedi baslangic icin hatta 2 damla sabah 2 damla aksam olarak böl birden agir gelmesin zaten kabizlikta yapabilir dedi canim..Onceleri kusabilirde dedi zamanla alisacakmis..
Bende şimdi oraya yazdım cnm..
Aynen bizede 4 dedi.Paraben kafamı çok karıştırdı ya versemmi vermesemmi bilemiyorum..

kubra1453

Zeynep Bu Güzellik Varmı Soyunda:)
Kayıtlı Üye
4 Aralık 2013
188
111
Saglik ocagindan geldik teyzeleerrr.. Topigin en küçük bebeği olarak 3 ay 8 günlük olduk:oops:
Boy: 65 cm
Kilo: 7.400 olmus

4 cm uzamis 500 gr almis kızım.
Ebemiz de 6 ay anne sütünden baska bisey yok deyip duruyo.:KK57:

Hastanedeki doktorumuza sormadim henuz ek gida durumunu ama siz önden gittikce biz de ögreniyoruz artik :)

Kilo alimi iyi oldugu icin ek gidaya gec mi baslamaliyiz. Ama en azindan yavas yavas tadini alsin ki sonra zorlanmayayim istiyorum. Ne yapmaliyimo_O

Koseden

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
5 Eylül 2013
472
205

Canım rengin aynı 4 ay 8 günlük 6 kilo bile olamadı. Uyutup uykusunda veriyorum yemekleri kandıra kandıra ne yapayım alır elbet deyip kendimi avutmaya çalışıyorum valla. Ilk zamanlar çok ağlıyordum rengin de ağlıyordu benimle şimdi alışmaya çalıştım ne yapayım inşallah bebeğime şifa verir Allah...

Tulayokay

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
2 Mayıs 2014
404
150
Benim kız da dönüyor Çoktandır oturmaya da çalışıyor emekleme sine az kaldı yer değiştiriyor sürüne rek..
Bir de bu iyi günlerin hele yurusun hele emeklesin diyenlere de uyuz oluyorum biraz olumlu konuşun arkadaş yaa:KK20:

Tulayokay

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
2 Mayıs 2014
404
150
Kızlar cok mutluyum kızım 5 gündür falan kakasini kendisi yapio 2 güne bir..az once o ıkınırken işte dedim yapio hemen pozisyon aldik falan inş normal dönmüştür inş demir ilacı ters t ki yapmaz..

deniz1006

Duo
Kayıtlı Üye
14 Aralık 2012
1.367
608
Kizlar hemsire bana 4 ay biterken destekle oturabilir demisti ama ben cesaret edemedim. Sizinkiler oruruyormu. 4. Ayimiz bitiyorda deneme yapayimmi bilemedim

YaqmurDamlasi

~SiVaSLI~CıNdY~
Kayıtlı Üye
5 Şubat 2013
1.222
279
30
Canım rengin aynı 4 ay 8 günlük 6 kilo bile olamadı. Uyutup uykusunda veriyorum yemekleri kandıra kandıra ne yapayım alır elbet deyip kendimi avutmaya çalışıyorum valla. Ilk zamanlar çok ağlıyordum rengin de ağlıyordu benimle şimdi alışmaya çalıştım ne yapayım inşallah bebeğime şifa verir Allah...
Amin cnm inş...
Saglıklı olsunda,kilo o kadarda önemli degil bence
Önemli olan saglık
Kendine sıkıntı stres yapmaki bebeginde mutlu olsun cnm:KK39:

plojovic

Gülüşlerinizle Alkışlayın Beni⚛️ S🍀S
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
24 Eylül 2013
12.158
13.608
Bende şimdi oraya yazdım cnm..
Aynen bizede 4 dedi.Paraben kafamı çok karıştırdı ya versemmi vermesemmi bilemiyorum..

Bi yanda paraben bi yanda kansızlık..
Demir emilimi zor birsey kan degerleri iyi olsa bile depolama acisindan onemli diye biliyorum..
Bu tamamrn sana kalmis birsey canim..

Kizlar hemsire bana 4 ay biterken destekle oturabilir demisti ama ben cesaret edemedim. Sizinkiler oruruyormu. 4. Ayimiz bitiyorda deneme yapayimmi bilemedim

SeZen'de yatinca kalkmaya calisiyor hatta gecen gun gordugum manzaradan korktum kafayi kaldirmisti besikte bayaa..
Mama sandalyesindede evdeki anakucagindada vaziyet ayni bu yuzden birer kademe yukselttim ama arkaya yasli bbir sekilde duruyor..isin kotusu tam yatirincada ya dönüyor ya kendini asagiya itiyor..
Ben tamemen birakip koltukta fln destekle vs oturtmadim bebislerin bunu az cok bize farkettirecegine inaniyorum :)