2014 Mayıs Anneleri

BEBEKLERİNİZİN CİNSİYETLERİ NE OLACAK?

• Ankete Katılan
    513

mneeee

hamd olsun YA RABB
Kayıtlı Üye
30 Eylül 2013
1.100
1.054
yaa kızlar eşlerden hiç bir şey beklememeyi öğrenicez bence... ne yapsak uymuyolar bize, istediğimiz kadar söyleyelim, ima edelim yok. anlamıyorlar :KK43:

dalokaysmom

şu an zayıflıyor!!!
Kayıtlı Üye
24 Kasım 2010
4.915
303
Canım al benimkinden de aynısı bizim buralarda malum deniz olmadığı için havuzlu villalar var, geçen ramazan bayramını o evimizde geçirelim dedik. Rengine sürekli ben bakıyorum, altını değiştir mama ver konuş bilmem ne felan artık bir gün dedim ki lütfen Rengin'i uyut ben sadece yarım saat havuza girip geleyim. Bana ne dedi biliyor musun..
Bak Ceren, ben zaten sabah 7'den akşam 8'e kadar çalışıyorum. Sana hizmetçi tutuyorum evde bir çöpü alıp bir yerden bir yere koymuyorsun yatak örtüsüne kadar değiştiriyor, çay istiyorsun çay, kahve istiyorsun kahve getiriyor. Müsade et bayram tatilinde ben de biraz dinleneyim. Eğer eve kadın gelmesin istiyorsan evet Rengin'in bakımını paylaşabilirim ama durum bu iken benden yardım bekleme dedi. Üst kata çıkıp horul horul uyudu canım. İnan var ya böyle birşey düşünebileceği aklımın ucundan bile geçmezdi oysa ki ben o yokken hiç durmuyorum ki ben oturursam kadın da oturup çene çalıyor, ben ayaktaysam o da iş yapıyor ama bunu sevgili odunuma anlatamam çünkü bilemez. Neyse sağlık olsun ne yapalım biz "Evimizde Hizmetçisi Olan Kadınlar" olarak söylenmeyi bırakmalı ve işlerimizi yapmalıyız...
Antepteydim hafta sonu ozel hastanenin projesini almak icin gorusmeye geldim, anlasamadik ama:KK43:(( yoksa 15 gunde bir ordaydim

plojovic

Gülüşlerinizle Alkışlayın Beni⚛️ S🍀S
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
24 Eylül 2013
12.158
13.608
Saol cnm. Esim tek cocuk. Beni anliyr ama herseye ragmen anne babasi. Ama asla tek birakmiyr beni. Yani bisi yaparlarsa soyle onlara diyr. Kendi de arkamda duruyr. Mecburen gelip gitmeler oluyr. O da ben izin verdikce artik. Yoksa hergun buraya geliyrlardi.
Zaten en cok bana bisi olacak da bebegim onlara kalacak diye taktim kafaya. Hatta anneme ve esime doguma giderken vasiyet ettim. Dogum psikoloji iste...bana bisi olursa anneme emanet diye. Neyse. Gecti sukur ama agir gecti bana da.
Degisik bi sulale bunlar. Icine girmeden anlamiyr insan. Ilk bebegimde hep kananamam vardi. Kv tutmus kendi babasina bile demisti. Adam da dusuk yapinca bana kizmisti sen dusun gerisini...

En azindan yaninda olmasina sevindim..
Kkurallarinida oturtmussun..
Allah buyuk,sessizce cikar bunun acisi ama o da anlayana iste..
Patavatsizlik dizboyu o yuzden anlasilmasi zor onlarda belli ki..

Dün Demir'le parkta dolaştırıyordum. Yolda Dilber'den, son zamanlarda kendını nasıl hıssettıgınden, okuldan bahsedıyorduk. Oldukça buyuk bır sıte, taa fazla kullanılmayan arka gırış kapısına yaklasırken Asıye Hnm'ı (öncekı yardımcı) dusundum. Keske su son numaraları yapmasaydı, ne kadar alısmıstık, Demır'e karsı ne kadar ıyıydı dedım ve kafamı kaldırdım kı............on adım ötemde yürüyor.
Demır kostu gıttı yanına. Benım de gozlerım doldu bır anda onu gorunce. Epey konustuk. Sızden ayrılınca, hıcbıryerde olmadı çalısamadım. İş bulamadım, bır ıkı yere arada temızlıge gıdıyorum dedı. Herkes hamıle kadını yuzustu bıraktın, ahını aldın dıye kızdı, belın dogrulmaz dedıler ama ben sızı çok sevıyordum, o dönem psıkolojım çok bozuldu, hıç yapmayacagım işler yaptım dedı.
Deren'i ben buyutecektım kısmet olmadı dedı ağladı. Demır'ı kucagından ındırmedı, resmı halen evde bas köşede duruyor dedı. Gelıp Deren'i ve Demır'i görebılır mıyım ızın verırsenız dedı? Ben de cok uzuldum dayanamadım gel tabii dedim.

Gerçekten her anlamda çok kötü görünüyordu, hıç bız de calıstıgı zamanlardakı gıbı degıldı...

Çok garıp bır tesaduftu, anlatmak istedım....

Dilber'in fikirlerinide merak etmedim degil..

Bu olanlarin ustune onunda caresizligiyle karsilasmaniz ilginc olmus canim..Vardir bir hayir..
Yalniz bir an ufakliklara bu kadar baglanip birden kopabilmeleri avisindan uzuldum boyle yardimcilar adina..

Es konusundada acaba senin bu kadar mukemmel ilerlemen kendisini daha cok cekmesine mi sebep?
Simdi sizler yazinca merak ettim bu babalar cocuklarini ozlemiyor mu ese yardimin disinda olaya boyle bakamiyorlar mi ki??

Tulayokay

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
2 Mayıs 2014
404
150
En azindan yaninda olmasina sevindim..
Kkurallarinida oturtmussun..
Allah buyuk,sessizce cikar bunun acisi ama o da anlayana iste..
Patavatsizlik dizboyu o yuzden anlasilmasi zor onlarda belli ki..

Dilber'in fikirlerinide merak etmedim degil..

Bu olanlarin ustune onunda caresizligiyle karsilasmaniz ilginc olmus canim..Vardir bir hayir..
Yalniz bir an ufakliklara bu kadar baglanip birden kopabilmeleri avisindan uzuldum boyle yardimcilar adina..

Es konusundada acaba senin bu kadar mukemmel ilerlemen kendisini daha cok cekmesine mi sebep?
Simdi sizler yazinca merak ettim bu babalar cocuklarini ozlemiyor mu ese yardimin disinda olaya boyle bakamiyorlar mi ki??
Canım tabiki ozluyorlar ama dedigim gibi kızım keyifliyken alıyor kucagina seviyor opuyor kokluyor oynuyor ama benim ihtiyacim olduğunda ya da ağlarken değil. .
Tabii ozman da hakkını yemeyim ilgili bi baba modunda ama sadece kızım keyifliyken. .

pantenol

Çok şükür bin şükür seni bana verene...
Kayıtlı Üye
5 Haziran 2011
244
21
@mucizemmm @fatmabetul16
burn tıkanıklığı konusunu okuyunca yazmak istedim bi dönem annne sütünü bende damlattım oğlumun burnuna buna bağlı olarak mı bilmiyorum ama sürekli yattığı taraftaki kulağında akıntı oldu. damlatmayı bırakınca gectı. ben artık burnu tıkandığında-genelde sabahları sümükçüklerimiz oluyor- 5dk da yıkıyorum oğlumu hemen çıkıyor sümükçüklerimiz. fizyolojik serum da okyanus suyuda kullandım nefesi kokuyordu bebeğimin bıraktım değişik böyle ıslak mayoyu unutursun da kokar ya öle bi koku oluşuyordu.

Koseden

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
5 Eylül 2013
472
205
@cuteheart canım mesajını bulamadım ama çok üzüldüm çok geçmiş olsun, ben de milletin dediklerini çok taktığım için sütüm gitti 15 kg verdim daha 4,5 aylık doğum yapmış olamam rağmen ah ne kadar önemsemişim diyorum halbuki ne kadar yanlış lütfen onların söylediklerini yaptıklarını kafana takma, bana da çocuğu olmuyor olmuyor dediler bak şimdi bebişler kucağımızda 4,5 aylık oldular bile hergün Allah'a şükür ediyorum. Umarım herkes hatasını anlar diyeceğim ama maalesef kimse hatasını anlamıyor o yüzden onları öyle kabul edeceksin yoksa daha çooook üzülürsün. Şimdi birşey söylediler mi gülüp geçiyorum yani sana da tavsiye ederim :)
Antepteydim hafta sonu ozel hastanenin projesini almak icin gorusmeye geldim, anlasamadik ama:KK43:(( yoksa 15 gunde bir ordaydim
Canım keşke alsaymışsın yaaaa, çok mutlu olurdum en azından buralardan biri ile oturmak isterdim :)

Lilacsofie

Dört yapraklı yoncayız:)
Kayıtlı Üye
8 Kasım 2013
2.617
649
Canım al benimkinden de aynısı bizim buralarda malum deniz olmadığı için havuzlu villalar var, geçen ramazan bayramını o evimizde geçirelim dedik. Rengine sürekli ben bakıyorum, altını değiştir mama ver konuş bilmem ne felan artık bir gün dedim ki lütfen Rengin'i uyut ben sadece yarım saat havuza girip geleyim. Bana ne dedi biliyor musun..
Bak Ceren, ben zaten sabah 7'den akşam 8'e kadar çalışıyorum. Sana hizmetçi tutuyorum evde bir çöpü alıp bir yerden bir yere koymuyorsun yatak örtüsüne kadar değiştiriyor, çay istiyorsun çay, kahve istiyorsun kahve getiriyor. Müsade et bayram tatilinde ben de biraz dinleneyim. Eğer eve kadın gelmesin istiyorsan evet Rengin'in bakımını paylaşabilirim ama durum bu iken benden yardım bekleme dedi. Üst kata çıkıp horul horul uyudu canım. İnan var ya böyle birşey düşünebileceği aklımın ucundan bile geçmezdi oysa ki ben o yokken hiç durmuyorum ki ben oturursam kadın da oturup çene çalıyor, ben ayaktaysam o da iş yapıyor ama bunu sevgili odunuma anlatamam çünkü bilemez. Neyse sağlık olsun ne yapalım biz "Evimizde Hizmetçisi Olan Kadınlar" olarak söylenmeyi bırakmalı ve işlerimizi yapmalıyız...

Valla ben iki çocukla sabahtan akşama kadar sadece süt sağma saatlerinde oturarak bitiriyorum bir günü. Bir de Demir'in faaliyet saatlerinde boyama filan yapıyorsak.
Evde o kadar iş oluyor ki, kadınla paylaşarak ancak yetişiyoruz. Farz-ı misal; o Deren'i yıkıyorsa, ben yemek yapıyorum. O kahvaltıyı topluyorsa, ben biberonları yıkıyorum. O biberon yıkıyorsa ben Demir'i gezdiriyorum. Çocukların ikisi de uyuyorsa o banyoları temizliyor, ben nevresimleri havluları değiştiriyorum. Eşim de biliyor bu durumu ama değişen birşey olmuyor. Bnce senin eşin de biliyordur ama söylediklerini söylemek daha işine geliyordur.

plojovic

Gülüşlerinizle Alkışlayın Beni⚛️ S🍀S
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
24 Eylül 2013
12.158
13.608
Canım tabiki ozluyorlar ama dedigim gibi kızım keyifliyken alıyor kucagina seviyor opuyor kokluyor oynuyor ama benim ihtiyacim olduğunda ya da ağlarken değil. .
Tabii ozman da hakkını yemeyim ilgili bi baba modunda ama sadece kızım keyifliyken. .

Sunu unutmamak lazim bebisler aglarken erkeklerin geneli korkuyor tedirgin oluyor..
Babam,abim,amcam vs genel boyle bnm gordugum babamla tartisacaktik nerdeyse birgun kizim siz bosuna anne degilsiniz ben dayanamiyorum dedi o koca adam..Caresiz kaliyorlar..
Esimde cok tedirgin oluyor canimi aciyor bilemiyorus diye ama kiyamiyorda aliyor kucagina gogsune dayayip dua okuyor sesli sesli..
Ama bendende o olsun bu olsun beklemiyor acikcasi..
Bir de biz dusundugumuzu onlarin yapmasini bekliyoruz ama yardim istemek her zaman en iyisi..
Soylenildigi halde yapmayanlar bambaska tabii..

Lilacsofie

Dört yapraklı yoncayız:)
Kayıtlı Üye
8 Kasım 2013
2.617
649
Mayis babalarina ayar lazim belli ki...

Sener Sen ve Mujde Ar'in 'Salvar Davasi' adli bir filmi vardi bilir misiniz bilmem. Filmi ornek alip uygulamaya gecelim isyan bayragini cekelim :KK31::KK31:

Sanki orada bir grev mi sözkonusuydu, doğru mu hatırladım? Bizim tarafta o grevler de sökmeyecek te o yüzden sordum:KK43:

ladydiamond

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
26 Kasım 2013
262
43
Sanki orada bir grev mi sözkonusuydu, doğru mu hatırladım? Bizim tarafta o grevler de sökmeyecek te o yüzden sordum:KK43:

Sizde hala.kardeş kardeş takılıyorsunuz sanırım, aynı bizim gibi.. Hani ihtiyaçtı arkadaş, anlamıyorum ki.. Adama hiç çekici.gelmiyorum artık! Tv karşısında sızsın, daha mutlu..

ladydiamond

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
26 Kasım 2013
262
43
@cuteheart, çok çok geçmiş olsun.. Takma demek çözüm değil biliyorum, bende kv nin yaptığı herşeyi deli.gibi.takıyorum, üstelik aynı şehirde bile değiliz ama yetiyor işte.. İyisi yok inan.. Benimde oğlum var, Allah'ım beni iyi bir kv yapsın diye dua ediyorum.