2014 Mayıs Anneleri

BEBEKLERİNİZİN CİNSİYETLERİ NE OLACAK?

• Ankete Katılan
    513

plojovic

Gülüşlerinizle Alkışlayın Beni⚛️ S🍀S
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
24 Eylül 2013
12.158
13.608
Sut inmesi ne demek cnm anlamadim. Baya buyuk bi kitle sertlik var. Icim bayiliyr acisindan. Masaj yaptim ama dagilmadi

Bana da oldu gecen canim,neredeyse ceviz kadar bi bezeydi..
Sezeni emzirip,dusta uzun uzun durup sonra yine emzirip ardindanda sagarak ve bu aralarda hep masaj yaparak yumusatabildim sadece,ertesi sabah emzirirken gidiverdi cok acili ve agriliymis gercekten..
simdi nasilsn merak ettim?

teşekkür ederim. ben aslen mardin midyatlıyım. doğma büyüme istanbul 25 yaşında evlenip ankaraya geldim. 2 yıldır ankaradayım :)

Ohh ne guzel :)
Akif'e Allah saglikli ömür nasip etsin,mahrum etmesin birbirinizden..
Duzen demek istemiyorum zaten hep degisiyor ama az cok olusmustur..Var mi sizde de gece uyanmalari?

pantenol

Çok şükür bin şükür seni bana verene...
Kayıtlı Üye
5 Haziran 2011
244
21
Selam kizlar bugun 5. Ay kontrolumuz vard. Cok sukur hersey yolunda. Oglusumun masallahi var 9020 kilo 70 cm geldi.kilo alimi biraz fazla ama bu aydan sonra atar kiloyu dedi dis cikacak ve daha cok hareketlenecek diye.bakalim bir dahaki aya nasil olacak..

maşallah boyuda kilosuda ne kadar gzel çok iyi bakmışsın annesi :)

pantenol

Çok şükür bin şükür seni bana verene...
Kayıtlı Üye
5 Haziran 2011
244
21
Kizlar oglum kanepeden dustu.abisinin yardimiyla.hemde gozlerimin onunde.sislik yok biraz kizariklik vardi keyfi yerinde suan .duserken cok agladi.icim parcalandi
abimiz delirtti bizi.oda cok agladi.kizlar sutum cok azaldi cok stresliyim son zamanlarda.sizinde azalma oldumu.umarimiyisinizdir.

süt için boza içmeni öneririm ölüyü diriltiyor :))
ben geçen hafta spora başladım maydonoız suyu da içerek
psikolojıkmı bılmıyorum ama azaldı gıbı geldi
internetten boza nın iyi geldiğini öğrendim şişenin üstündede yazıyor anne sütünü arttırır diye bi dene istersen

fatmabetul16

الحمد لله علي كل حال
Kayıtlı Üye
10 Ocak 2014
291
132
Selam kizlar bugun 5. Ay kontrolumuz vard. Cok sukur hersey yolunda. Oglusumun masallahi var 9020 kilo 70 cm geldi.kilo alimi biraz fazla ama bu aydan sonra atar kiloyu dedi dis cikacak ve daha cok hareketlenecek diye.bakalim bir dahaki aya nasil olacak..

Hay maşallah, Allah koluna beline güç kuvvet versin :)

YAKUTESRA

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
24 Eylül 2009
360
74
34
selam anneler,
nasılsınız.gögsü tıkanıklara geçmiş olsun.ek gıdalar afiyetler olsun bebiklerimize..

ben hiç iyi değilim kızımın gece uyanmalarından perişanım.uyanma değil hiç uyumamasından.bide sabah 6 da kalkıp işe gelmek mahvediyor beni.

uyku öncesi muhallebi+hipp iyi geceler+biberonla süt herşeyi denedim.aç olduğu değil başka sıkıntısı var diye düşünmüyor değilim.

haftaya kontrolümüz var uyku şurubu istycem.ftil veriyorum şurup veriyorum rahatlasın bir sorun mu var diye.hiçbişey uyku sorununu çözemiyor.

bide yazmışsınız ya eşinizden alınan destekler.bizde o hiç olmadığı gibi bide eşimin 2 ayı aşkındır sağ kolu alçıda .desteği bırakın bide ona bakıyorum

çok zorlanıyorum.

deniz1006

Duo
Kayıtlı Üye
14 Aralık 2012
1.367
608
selam anneler,
nasılsınız.gögsü tıkanıklara geçmiş olsun.ek gıdalar afiyetler olsun bebiklerimize..

ben hiç iyi değilim kızımın gece uyanmalarından perişanım.uyanma değil hiç uyumamasından.bide sabah 6 da kalkıp işe gelmek mahvediyor beni.

uyku öncesi muhallebi+hipp iyi geceler+biberonla süt herşeyi denedim.aç olduğu değil başka sıkıntısı var diye düşünmüyor değilim.

haftaya kontrolümüz var uyku şurubu istycem.ftil veriyorum şurup veriyorum rahatlasın bir sorun mu var diye.hiçbişey uyku sorununu çözemiyor.

bide yazmışsınız ya eşinizden alınan destekler.bizde o hiç olmadığı gibi bide eşimin 2 ayı aşkındır sağ kolu alçıda .desteği bırakın bide ona bakıyorum

çok zorlanıyorum.
Gecmis olsun. Benimkininde uyku problemi var cok zor allah kolaylik versin. Gunduzleri kim bakiyor

Lilacsofie

Dört yapraklı yoncayız:)
Kayıtlı Üye
8 Kasım 2013
2.617
649
süt için boza içmeni öneririm ölüyü diriltiyor :))
ben geçen hafta spora başladım maydonoız suyu da içerek
psikolojıkmı bılmıyorum ama azaldı gıbı geldi
internetten boza nın iyi geldiğini öğrendim şişenin üstündede yazıyor anne sütünü arttırır diye bi dene istersen

benim bildiğim maydanoz ve suyunu, sütü kesmek için kullanırlar

syes

Popüler Üye
Pro Üye
Doğa Severler Kulübü
4 Ocak 2014
3.382
4.505
Hatunlar inanılmaz yoğun bir gün geçiriyorum gece Yusuf Eymen sürekli ağladı Hipp'in pirinçli mamasını verdim kabız yaptı sanırım, kaka yapamıyoruz :KK43: 10 günden fazladır burnu da tıkalıydı okyanus suyu işe yaramayınca hastaneye götürdüm
sonuç: kilo almadığı için kan tahlili istediler gözleri şiştiği için ultrason ve idrar tahlili, antibiyotik verildi kullanmaya karar verdim arada sarımsak versem mi diye düşünüyorum ama uzun zamandır hasta sarımsağın etkilerini de bilmiyorum.. o_O
şimdi size sorum şu kakasını yapamıyor dr da önemsemedi çığlık atıyor uykusunda resmen nasıl yaptırabilirim zeytin yağı verdim işe yaramadı çok ağlıyor kuzum :KK43:

stanki

Guru
Kayıtlı Üye
26 Ocak 2010
11.116
8.401
Hatunlar inanılmaz yoğun bir gün geçiriyorum gece Yusuf Eymen sürekli ağladı Hipp'in pirinçli mamasını verdim kabız yaptı sanırım, kaka yapamıyoruz :KK43: 10 günden fazladır burnu da tıkalıydı okyanus suyu işe yaramayınca hastaneye götürdüm
sonuç: kilo almadığı için kan tahlili istediler gözleri şiştiği için ultrason ve idrar tahlili, antibiyotik verildi kullanmaya karar verdim arada sarımsak versem mi diye düşünüyorum ama uzun zamandır hasta sarımsağın etkilerini de bilmiyorum.. o_O
şimdi size sorum şu kakasını yapamıyor dr da önemsemedi çığlık atıyor uykusunda resmen nasıl yaptırabilirim zeytin yağı verdim işe yaramadı çok ağlıyor kuzum :KK43:

Ek gıdalara geçtiniz mi bilmiyorum ama, sarı olmuş armut bebeklerde sindirimi hızlandırıyor. Benim oğlan 2. kaşıkta hemen kakasını yapıyor.

mestcan

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
21 Ocak 2011
957
254

Cok gecmis olsun canim. Ultrason ve tahlil sonucari ne oldu? Gozleri neden sisiyormus?
Kabizlik da zor:KK43: Erken mi degil mi bilmiyorum ama bir kuru kayisiyi suda haslayip ezip verebilirsin. Suyu da ise yarar bence. Arkadas armut demis o da etkili olabilir. Bir de sicak banyo yaptirip banyoda karnina masaj yap canim. Insallah duzelir hemen.