2014 Mayıs Anneleri

BEBEKLERİNİZİN CİNSİYETLERİ NE OLACAK?

• Ankete Katılan
    513

Rzg14

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
ÜZGÜN
Kayıtlı Üye
30 Aralık 2012
19.476
21.448
Canim cocukla alakali bence de,isteklerine gore yavas yavas oturtmayi dene derim..Bi kere de koyunca ohh oturdu olmaz zaten..yavas yavas denge kurmaya alisacaktir..

Asilariniz ates yapmamis cok sevindim.
Bizde de cok yukselmedi ilaca gerek kalmadi..

Farkli seyler ekleyerek vermeyi dene istersen?
Ya da bugunluk ara ver israr etme derim..
Israr etmedim cnm. Yoksa yemekten sogur.

Listesinde elma havuc armut var bu ay icin. Havucu zaten sevmedi. Elmayla armutu cok severdi. Ikisininde yemedi. Sanirim aşi biraz istahsizlik yapti. Bakalim sebze corbasini yer insallah. Onu da sevmedi ama anne sutu ekledim yemisti. Bugun de yer umarim.

plojovic

Gülüşlerinizle Alkışlayın Beni⚛️ S🍀S
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
24 Eylül 2013
12.158
13.608
Yurutec icin fikrim..

Bazi durumlari,bazi insanlarin kullanim hatalari sonucu diger insanlarin cok gozunde buyuttugunu dusunuyorum..
Mesela gobegi islanmasin diye dogdugunda bebegi yikamayin gobegi dusene kadar derler,bilincli annelerin ayirt edilebilmesi doktora degil bize dusuyor cogunlukla..

Yurutec ellerinden rahatca tutup yurutulebilen bir cocuk icin bence de soylenenler kadar zararli..O zaman yardimci olunmali muhakkak..Agirliklarda goz onunde bulundurulmali..
Ev icinde hafif yukseklikler varsa zararli,ellerini yurutecten uzattiginda dokunabildigi seyler kadar zararli,ve yuruteci gercekten zorlandiginiz anlar disinda cocugu surekli orada birakinca zararli diye dusunuyorum..

Ben yurutec kullaniyorum annem cok buyuk hevesle gitmis almis geldi :) O gun denedik 5 dk bile degildi..Annem geldiginde koyduk sadece yine cok kisa sureli..
Toplamda gun icinde 1 saati gecmemeli diye biliyorum..
Denge kurmayi ogrenme asamasinda bence buyuk katkisi oldu..

Zaten genel olarak yatiriyoruz,Sezen oturarak oynuyor fış fış kayikciyida ogrendi kureklere sarildi :) masallah..

Yani yalniz olup,cok zorlandiginiz anlarda kullanilabilir diyorum..
KULLANIM HATASI OLMADAN :)

Hislerinize guvenin..

BESTEKIZ

Bİ SEN Bİ BEN BİRDE BEBEK
Kayıtlı Üye
22 Mart 2013
4.600
2.404
Selam arkadaslarrr...
Biz 6. Ay asimizi olduk dun 4 adet 1 agiz 3 bacakti.... Gece saat basi telle kalkip ates olctum gece misil misil uyudu ama sabah ateslendi bu kadar uykusuzluga birde ates...mahwodlum ama simdi iiyiz....

Hafta sonu malum yarin pazar insallahh babisko bizimle ilgilenicek gucu wardir....

YAKUTESRA

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
24 Eylül 2009
360
74
34
Slm kizlar.
Kısaca okudum.yazmak istedim. Yürütec 5.5 aylıkken aldık .kısa kısa sürelerde başladım .Kızım çok eğleniyor çok güzel vakit geçiriyor. Baya hareketli bir bebek. Denge kurmayı ayakları ile tam basmayı öğrendi. Ben memnunum sanırım erken yürüyecek. 6 ay 21 günlük.
Oturuyor desteksiz. Emekliyor .dişlerde geldi biliyorsunuz.
Dr kontrolünde jel vs istedim Dr gerek yok çocuk kendi kendine çıkarmış dişlerini dedi. Diğer disleri için istedim jel.
Mutlu bir bebek olduğunu sosyal ve nörolojik gelişiminin normal olduğunu söyledi.
Bu arada aşılarını hastanede yaptırdık.sagkik ocagiba yetusrmiyurm calistigim icin devletin ucretsuz verdiği aşılara 77 lira aldılar bizden.
Yer elması ve havuç çorbası verdim bugün çok sevdi. Dr yumurta sarısı ve çorba ya kıyma ekle dedi. Et suyu bide.
Sagliklar hepinize sevgiler

deniz1006

Duo
Kayıtlı Üye
14 Aralık 2012
1.367
608
Saol cnm.
Elimizi ceviriyrz makara gibi. Cok sirin oldu yahu kuzu.

benim sipayi da birak kosmaya baslayacak. O derece hareketli. Ben yetisemiyrm ona cok yoruluyrm. Emeklemeye calisiyr zaten.
masallah bebisine bende tembelmisim annem oyle diyo.goruntu babanin fotokopisi ama huy bana benzeyecek anladilan.bizimde ek gidaya geceli bir hafta oldu. Benimkide ilk zaman yogurt istemedi elma yedi simdide tam tersi bugun elmayi yogurta katip verdim.yarin herseyi yer annesi.eger asiyla ilgisi olabilir diye dusunuyirsan belki istahsizlik yapmistir gecer hemen

Ben oglumda yurutec kullanmistim suan 5 yasinda bir sikinti gormedik kizim 6 aylik yine aldim koyuyorum cok seviyor
bende bir sorun olacagina inanmiyorum zaten fakat bahsedilen orunlar daha uzun vadede olabilecek seyler kisirlik gibi.daha oncede tazdim burda saatini kontrol altinda tutarak ve ergonomik bir urunle hicbir sorun olmaz

emiragam

Prens ve prensesim
Kayıtlı Üye
12 Eylül 2009
1.769
1.584
Herkese selamlar bende mayıs annesıyım temmuzda beklenen bebek 25 mayısta geldi erken doğum oldu kovezde kaldı bebeğim hep takip ettım ama yazanadım daha çnceki üyeliğimi bulamamıştım

Rzg14

ÜZGÜN
Kayıtlı Üye
30 Aralık 2012
19.476
21.448
Herkese selamlar bende mayıs annesıyım temmuzda beklenen bebek 25 mayısta geldi erken doğum oldu kovezde kaldı bebeğim hep takip ettım ama yazanadım daha çnceki üyeliğimi bulamamıştım
Masallah bebeginize. Cok sevindim iyi olmasina.

Rzg14

ÜZGÜN
Kayıtlı Üye
30 Aralık 2012
19.476
21.448
Sonunda elma lekesini cikarmayi basardim.

Ankara Sodamatikle. Kaynar suya ekledim 3 saat beklettim (talimat oyle). Sonra makineye attim 60 derecede yikadim. Yikama gozune de ekledim. Sonuc piril piril :KK66:

emiragam

Prens ve prensesim
Kayıtlı Üye
12 Eylül 2009
1.769
1.584
Biz 25 inde 6 aylık olacağız ek gıda biraz yoğurt verdım çok severek yedi ama zaten gazlı olan bebeğim çıldırdı sizce ne yapmalıyım acaba erken mi davrandım gazı devam edenler varmı

emiragam

Prens ve prensesim
Kayıtlı Üye
12 Eylül 2009
1.769
1.584
Arkadaşlar bir sorum daha var acaba bebeğinin böbreklerinde taş olan varmı bizde iki tane var ama bir tedaviye başlamadık bilgisi olan varmı

Rzg14

ÜZGÜN
Kayıtlı Üye
30 Aralık 2012
19.476
21.448
Biz 25 inde 6 aylık olacağız ek gıda biraz yoğurt verdım çok severek yedi ama zaten gazlı olan bebeğim çıldırdı sizce ne yapmalıyım acaba erken mi davrandım gazı devam edenler varmı
Ben ek gida listeyi yapmistim albumlerimde. Yogurt erken daha. Ondan once meyve, sebze corbasi var. Yogurt gaz yapar. Bir bak istersen ornek olarak. Ya da dr.una danisabilirsin.
Benim arkadasimda 27 haftalik dogum yapmisti. O nedenle premature kuzulara ayri bir sevgim var. Cok sevindim iyi olmasina yavrunuzun. Masallah :nazar:

emiragam

Prens ve prensesim
Kayıtlı Üye
12 Eylül 2009
1.769
1.584
Ben ek gida listeyi yapmistim albumlerimde. Yogurt erken daha. Ondan once meyve, sebze corbasi var. Yogurt gaz yapar. Bir bak istersen ornek olarak. Ya da dr.una danisabilirsin.
Benim arkadasimda 27 haftalik dogum yapmisti. O nedenle premature kuzulara ayri bir sevgim var. Cok sevindim iyi olmasina yavrunuzun. Masallah :nazar:
Cevap verdiğiniz için çok tesekkur ederım dr bana yoğurt dedği için basladım tekrar dr danışayım ama oda biliyo bebeğimin çok gazlı olduğunu ve erken doğduğunu

fatmabetul16

الحمد لله علي كل حال
Kayıtlı Üye
10 Ocak 2014
291
132
Bilemiyrm ki guzelim. Dr.a danismak en guzeli bu konuyu. Ama benim dr.um daha oturtma bile dedi. Eger oturtmama izin vermiyrsa, yurutec ya da zip zipa hic vermez bence. Daha erken dedi oturtman icin. Ama bebek kendi oturmak istiyrsa o baska dedi.

Oğlun 6 aylık olmuştu sanırım. Niye oturtma dediki anlamadim?
Biz de 21 inde 6 aylik olucaz inşallah. Kafam karıştı