2014 Mayıs Anneleri

BEBEKLERİNİZİN CİNSİYETLERİ NE OLACAK?

• Ankete Katılan
    513

Rzg14

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
ÜZGÜN
Kayıtlı Üye
30 Aralık 2012
19.476
21.448
Yeni denemem kizlar :KK66:

Bezelye Püresi ile Sulu Köfte: Bezelyeyle ilk deneyim. Bu nedenle sade vermek yerine püre haline getirip yanina da köfte ekledim. Köfteyi de ilk kez deniyoruz ama bebegim icersindeki malzemeleri daha önce yedigi icin bezelyeyle vermekte sorun gormedim. Köfteyi hepimize yetecek miktarda hazirladim. Oglumunkileri ayri kapta buzluga kaldirdim.

Köfte icin malzeme
●1 yumurta sarisi (1 yasina kadar alerji riski nedeniyle yumurtanin beyazini kesinlikle kullanmayin)
●Yarim cay bardagi ince esmer bulgur
●Nane (istenilen miktarda)
●1 küçük rendelenmis kurusogan
●Kıyma (2 avuç içi kadar kullandim )
●Tam buğday unu

Tum malzemeler yuğurulup, minik köfteler haline getirilir. Eger yuğurma sonrasinda köfte, yumurtadan dolayi sulu kalirsa, kivamini aldirmak icin icersine az miktarda tam bugday unu ekleyebilirsiniz. Köfteler birbirine yapismasin diye tam bugday unu eklenmis tepsiye konulur. Bebegim icin cezvede 2 köfteyi 35dk haşladim. Yedirirken tabiki suyundan da ekledim .

Püre icin malzemeler
●1 küçük havuç
●1 küçük patates
●Az miktarda bezelye
●1 çay kaşığı zeytinyağ

Havuc ve patates küp küp dogranir. Bezelye ile beraber 45dk haşlanir. Icersine 1 cay kasigi zeytinyag eklenir ve 5 dakika sonra kapatilir. Ezilerek püre haline getirilir.

plojovic

Gülüşlerinizle Alkışlayın Beni⚛️ S🍀S
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
24 Eylül 2013
12.158
13.608
Eki Görüntüle 1366389
Slm kızlar bizde durumlar aynı. Emekliyo bi haftadır. Karıştırıyo çekiltiriyo sağı solu. Koltuk kenarında duruyo ayakta. Tek başıma zorlanıyorum. Annemleti çağırıyorum yardıma. Bi de üçbuçuk yaşında abimiz var çnkü. Biraz kıskançlıkta var. Benim de göğüslerime cnm sıkılıyo. Nasıl bi sütuen takacağım anlamıyorum :)

Dun aklimdaydin :) ortalarda yoksun diye dusunmustum..

Masallah pasayaa :) sevindim iyi oldugunuza..

Rzg14

ÜZGÜN
Kayıtlı Üye
30 Aralık 2012
19.476
21.448
Eki Görüntüle 1366389
Slm kızlar bizde durumlar aynı. Emekliyo bi haftadır. Karıştırıyo çekiltiriyo sağı solu. Koltuk kenarında duruyo ayakta. Tek başıma zorlanıyorum. Annemleti çağırıyorum yardıma. Bi de üçbuçuk yaşında abimiz var çnkü. Biraz kıskançlıkta var. Benim de göğüslerime cnm sıkılıyo. Nasıl bi sütuen takacağım anlamıyorum :)
Masallah kuzuya.

Rose daisy

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
30 Temmuz 2012
1.962
2.145
Ma
Eki Görüntüle 1366389

Maşallah paşaya.. Benim kızım iki haftadır dönüyor döne döne evi turluyor
Tek çocuk bile zor ..Allah yardımcın olsun

Tulayokay

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
2 Mayıs 2014
404
150
Eki Görüntüle 1366389
Maşallah kuzu çok tatlı..büyüdü ler bile zaman çabuk geciyor..goguslerim iz normale dönecek mi ben onu merak ediyorum:KK43:

Tulayokay

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
2 Mayıs 2014
404
150
canım benm bende bel fıtıgı var öyle taşıyorum allah yardım etsin ileride bu arada kaç aylık bebişin benmkisi 8 aylık olucak 1 hafta sonra fakat sürünmüyor dişleri çıktı sadece
8 ayımız bugün bitiyor dislerimiz henüz yok..vala o degil de suan ben diş cikariyorum sanırım yirmilik dişim geliyor gibi çok agriyor yarısı var yarısı yok anlamadım 30 a yaklaştım halen yirmilik çıkarıyor olabilirmiyim..çok ağrıyor 2 gundur dr a falan gitmek istemiyorum inş geçer parol alcam akşam..:KK43:

Tulayokay

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
2 Mayıs 2014
404
150
Kızlar bu kızamık aşısını biz bu ay mi olcaz anlamadım ben kimi 10. Ayında dio kimi 1 yıl kimi de 9..
ay hesabina göre biz bugün 8 ayı bitirdik yarın mi gitmeliyiz 9 ayı bitirince mi?

aysegul_86_85

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
26 Kasım 2014
46
6
8 ayımız bugün bitiyor dislerimiz henüz yok..vala o degil de suan ben diş cikariyorum sanırım yirmilik dişim geliyor gibi çok agriyor yarısı var yarısı yok anlamadım 30 a yaklaştım halen yirmilik çıkarıyor olabilirmiyim..çok ağrıyor 2 gundur dr a falan gitmek istemiyorum inş geçer parol alcam akşam..:KK43:
bende yeni çıkarıyrm 2 dşi çıkarmışım maşallah sessz sedasız cıktıktan sonra farkettm hala 2 dş duruyo inş onlarda kolay çıkar zor dyolar genelde Allah yardm etsn cnm

Rzg14

ÜZGÜN
Kayıtlı Üye
30 Aralık 2012
19.476
21.448
Kızlar bu kızamık aşısını biz bu ay mi olcaz anlamadım ben kimi 10. Ayında dio kimi 1 yıl kimi de 9..
ay hesabina göre biz bugün 8 ayı bitirdik yarın mi gitmeliyiz 9 ayı bitirince mi?
Cnm. Hemsire bize 9 ayi bitince gel diye yazdi aşı takvimine. Dun 8.ay bitti. Subatta gidecegiz. Saglik Bakanligi oyle demese, hemsire o tarihte cagirmazdi sanirim.

syes

Popüler Üye
Pro Üye
Doğa Severler Kulübü
4 Ocak 2014
3.382
4.505
Eki Görüntüle 1366389

Maşallah Gülsüm çok tatlı olmuş kuzumuz:nazar:

canım bizde de yok diş, huysuz ağlamaklı sürekli gece uyutmadı pert oldum :KK43:
Cnm. Hemsire bize 9 ayi bitince gel diye yazdi aşı takvimine. Dun 8.ay bitti. Subatta gidecegiz. Saglik Bakanligi oyle demese, hemsire o tarihte cagirmazdi sanirim.

bizim hemşire bugüne kadar bi şeyde de bilgi vermedi, aramadı, sormadı mayıs anneleri dememiş olsa yaptırmayacaktım 9. ayda bizde yaptıralım.

Rzg14

ÜZGÜN
Kayıtlı Üye
30 Aralık 2012
19.476
21.448
Maşallah Gülsüm çok tatlı olmuş kuzumuz:nazar:

canım bizde de yok diş, huysuz ağlamaklı sürekli gece uyutmadı pert oldum :KK43:

bizim hemşire bugüne kadar bi şeyde de bilgi vermedi, aramadı, sormadı mayıs anneleri dememiş olsa yaptırmayacaktım 9. ayda bizde yaptıralım.
Allah Allah. Ne yapiyr bunlar yahu..
Hatta annem tv de izlemis. Kizmai asisinin zamani cokkk onemliymis. Yanlis zamanda yapilirsa sagligi acisindan ciddi zarara neden oluyormus.

Rose daisy

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
30 Temmuz 2012
1.962
2.145
Yeni denemem kizlar :KK66:

Bezelye Püresi ile Sulu Köfte: Bezelyeyle ilk deneyim. Bu nedenle sade vermek yerine püre haline getirip yanina da köfte ekledim. Köfteyi de ilk kez deniyoruz ama bebegim icersindeki malzemeleri daha önce yedigi icin bezelyeyle vermekte sorun gormedim. Köfteyi hepimize yetecek miktarda hazirladim. Oglumunkileri ayri kapta buzluga kaldirdim.

Köfte icin malzeme
●1 yumurta sarisi (1 yasina kadar alerji riski nedeniyle yumurtanin beyazini kesinlikle kullanmayin)
●Yarim cay bardagi ince esmer bulgur
●Nane (istenilen miktarda)
●1 küçük rendelenmis kurusogan
●Kıyma (2 avuç içi kadar kullandim )
●Tam buğday unu

Tum malzemeler yuğurulup, minik köfteler haline getirilir. Eger yuğurma sonrasinda köfte, yumurtadan dolayi sulu kalirsa, kivamini aldirmak icin icersine az miktarda tam bugday unu ekleyebilirsiniz. Köfteler birbirine yapismasin diye tam bugday unu eklenmis tepsiye konulur. Bebegim icin cezvede 2 köfteyi 35dk haşladim. Yedirirken tabiki suyundan da ekledim .

Püre icin malzemeler
●1 küçük havuç
●1 küçük patates
●Az miktarda bezelye
●1 çay kaşığı zeytinyağ

Havuc ve patates küp küp dogranir. Bezelye ile beraber 45dk haşlanir. Icersine 1 cay kasigi zeytinyag eklenir ve 5 dakika sonra kapatilir. Ezilerek püre haline getirilir.

Canım tarif için teşekkürler ama ben patates veremiyorum yoğurt çorbası veriyorum üç gündür seviyo canım biraz ekşi oluyo ama yiyor.. Başka hangi çorbadan verebilirim canım

Rzg14

ÜZGÜN
Kayıtlı Üye
30 Aralık 2012
19.476
21.448
Canım tarif için teşekkürler ama ben patates veremiyorum yoğurt çorbası veriyorum üç gündür seviyo canım biraz ekşi oluyo ama yiyor.. Başka hangi çorbadan verebilirim canım
Ayy cok sevindim cnm yogurt corbasi sevdigini. Bezelyeyi tek püre yap cnm.
Bir de balkabagi corbasi olabilir. Icersine azicik da kurusogan ekle pisir cnm..zeytinyagininda unutma. Normalde bunda da patates var ama sen eklemeden pisir cnm. Eger yiyrsa icine azicik da kimyon ekleyebilirsin.

Rose daisy

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
30 Temmuz 2012
1.962
2.145
Ayy cok sevindim cnm yogurt corbasi sevdigini. Bezelyeyi tek püre yap cnm.
Bir de balkabagi corbasi olabilir. Icersine azicik da kurusogan ekle pisir cnm..zeytinyagininda unutma. Normalde bunda da patates var ama sen eklemeden pisir cnm. Eger yiyrsa icine azicik da kimyon ekleyebilirsin.

Balkabağını püre olarak vermiştim sevmemişti önce bezelye vereyim canım ama püre genelde sevmiyor inşallah yer canım çok sağol