2014 Mayıs Anneleri

BEBEKLERİNİZİN CİNSİYETLERİ NE OLACAK?

• Ankete Katılan
    513

Rzg14

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
ÜZGÜN
Kayıtlı Üye
30 Aralık 2012
19.476
21.448
Kızamık mecburi değilmiş canım. Yani evet devlet yapıyor ama diğer aşılar gibi mecburi değilmiş. Istersen yaptirmayabilirsin.yaptirmayan çok var.diger aşıları yaptırmadan devlet sana dava aciyormus falan yani. Face de bir arkadas yazmıştı bende öyle ogrendim
Aaaaa..ben mecburi saniyrdum.

changelife

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
24 Ağustos 2011
2.336
1.786
kızlar evde nasıl vakit geçiriyorsunuz,siz hikaye kitabı okurkn sizi diniyor mu mesela
bizimki hiçdurmuyor

Tulayokay

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
2 Mayıs 2014
404
150
kızlar evde nasıl vakit geçiriyorsunuz,siz hikaye kitabı okurkn sizi diniyor mu mesela
bizimki hiçdurmuyor
onun için çok erken değil mi..ben minik eller yayınlarının hayvanlar kitabını aldım sadece resimlerini göstererek isimlerini söylüyorum ve seslerini cikariyorum öyle ilgisini çekiyor ve mutlu oluyor kitap da çok küçük ve kalın karton sayfali kendisi cevirneye falan calisiyor ama hikaye dinlemesi için bence çok erken..

Tulayokay

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
2 Mayıs 2014
404
150
nerde ıvır zivir var onla oynuyor kızım oyuncaklar dan hemen sıkılıyor halkaları boruyaa geçirilen tahtadan renkli bir oyuncak aldık onun halkalarıni dagitmayi çok seviyor..şişe açacağı kulaklık kapı onu tutucu kalın tahta kalemler ayakkabıları favori oyuncaklari:) genel olarak evde bu tür şeylerle oynuyoruz hayvan kitabimizdan hayvanların taklitlerini yapıyoruz koltukların arkalarindan evi turluyoruz. .oodadan çıktığım an ağlıyor uz wc ye gitsem kapının önünde gözyaşlarına boguluyoruz. .eElektrik supurgesinden tirsiyo ruz asla izin vermiyoruz çalışmasına. .cÇamaşır kuruttugumuz demirden çamaşırları cekistirip yerlere atıyoruz..ddamacanaya tırmanıp agzımızı dayiyoruz (nerden biliyorsak ordan şu geldigini) benim cadi kızım in günü böyle geçiyor yaz gelmesini dört gözle bekliyoruz kapı ve telfn her caldiginda çılgına dönüyoruz:):nazar::nazar:

deniz1006

Duo
Kayıtlı Üye
14 Aralık 2012
1.367
608
nerde ıvır zivir var onla oynuyor kızım oyuncaklar dan hemen sıkılıyor halkaları boruyaa geçirilen tahtadan renkli bir oyuncak aldık onun halkalarıni dagitmayi çok seviyor..şişe açacağı kulaklık kapı onu tutucu kalın tahta kalemler ayakkabıları favori oyuncaklari:) genel olarak evde bu tür şeylerle oynuyoruz hayvan kitabimizdan hayvanların taklitlerini yapıyoruz koltukların arkalarindan evi turluyoruz. .oodadan çıktığım an ağlıyor uz wc ye gitsem kapının önünde gözyaşlarına boguluyoruz. .eElektrik supurgesinden tirsiyo ruz asla izin vermiyoruz çalışmasına. .cÇamaşır kuruttugumuz demirden çamaşırları cekistirip yerlere atıyoruz..ddamacanaya tırmanıp agzımızı dayiyoruz (nerden biliyorsak ordan şu geldigini) benim cadi kızım in günü böyle geçiyor yaz gelmesini dört gözle bekliyoruz kapı ve telfn her caldiginda çılgına dönüyoruz:):nazar::nazar:
Benimkininde mause ve kumanda favori oyuncaklari. Kumandalari çocuk kilidi yapıyorum fakat nasıl yapıyorsa acıyor ve ayarları bozuyor.defalarca digiturku arayıp kurulum yapmak zorunda kaldım.mezura ve hesap makinesi de vazgeçilmezleri arasında. Oyuncakları neredeyse 1 valiz olur hemde en büyugunden ama çoğunun yüzüne bakmıyor. Elektrik süpürgesi , blender gibi aletleri onunla aynı yerde açabilmek için yanak yanağa sarılıyor olmak lazım yoksa öyle bir çığlık atıyor ki elektrik supurgesinin sesini bile bastırıyor. Son iki gündür üst katıma taşınmaya calisan komsularin matkap sesi yüzünden kucakta yaşıyor. Haftaya bel ve sırt ağrıları yüzünden doktora randevum var halimi siz düşünün artık. Pofff yine çok uzatmisim

changelife

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
24 Ağustos 2011
2.336
1.786
onun için çok erken değil mi..ben minik eller yayınlarının hayvanlar kitabını aldım sadece resimlerini göstererek isimlerini söylüyorum ve seslerini cikariyorum öyle ilgisini çekiyor ve mutlu oluyor kitap da çok küçük ve kalın karton sayfali kendisi cevirneye falan calisiyor ama hikaye dinlemesi için bence çok erken..
cnm ben de onu demiştim,kesinlikle ilgisini çekmiyor :KK43:
Ay evet çok zor. Şu şu için kullanılan biberon var onlarimi denesen acaba.biberon değilde suluk gibi ama az su geliyor ucundan. Umarım anlatabilmisimdir.
cnm bir de onu deniyim

Rzg14

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
ÜZGÜN
Kayıtlı Üye
30 Aralık 2012
19.476
21.448
Denizzzzz..
Kac kez baktim bugun sana. Dr ne dedi ne yaptiniz merak ettim.

deniz1006

Duo
Kayıtlı Üye
14 Aralık 2012
1.367
608
Denizzzzz..
Kac kez baktim bugun sana. Dr ne dedi ne yaptiniz merak ettim.
Canim aksam 5tedi randevuda sonra yemek falan derken anca bakabildim. Bakti ozanin dislerine kopek degilmis gelen onun bir yaniymis biraz aralikli gibi ondan oyle dusunulmustur dedi. Sadece sag tarafta ciknasina o da bir anlam verenedi. Gelisim cok guzel dedi dislerin. Yani su anda 3 dis var on sag alt, on sag ust ve onsag ustun bir yani. Ben krndimce cozdum niye sag tarafi geldi. Simdi ben bunun eline havuc taze sogan falan veriyorum hep sag eliyletutup sag tarafiyla kemiriyo ondan daha hizli patladi galiba.benim diger randevum mayis başında ozaninda dislerine tekrar bakacak.tahminimden iyi bakti valla en 10 defa acip bakti cene kemigini falan elledi.bu arada bebeklerin eger disi ciktiysa ilk dis randevusu 1 yasta olmaliymis. Anne sutu bile sekerli çürük olabilirmiş.tulbeti islat sil dedi temuzlugi icin.

benimde dikislerimi aldi dissiz dissiz geri geldim eve gulerken istem disi elimle agzimi kapattigimi farkettim.curuk muruk disim vardi en azindan. :KK43:

meyraa

Guru
Kayıtlı Üye
23 Şubat 2008
2.897
4.307
Kızlar merhaba biz bugun 9. Ayımızı doldurduk dr kızamık ve menenjıt aşsın vurdurun dedi siz yaptırdınız mı ikisinide ateş huzursuzluk oldumu yazarsanız sevınırm
merhaba
menenjit i ben de yaptırmayı düşünmüyorum..
kızamık aşısını yaptırdık akşamında başlayıp bir hafta ateş yaptı,öksürük eşlik etti,geniz akıntısı ve nihayetinde antibiyotik kullandık maalesef.. ve bunların aşının yan etkisi olabileceğini öğrendik...
sonradan öğrendiğim ve doktorumun dediğine göre kızamık normalde 12. ayda yapılıyormuş Suriyelilerden dolayı 9. aya çekmişler ve çocuklara ağır geliyormuş...bazısında sıkıntı yaşanmasa da çoğunda yaşanıyormuş ki biz zor atlattık..
öncesinde araştırma yapsaydım biraz daha ertelerdim... paylaşmak istedim...

ummu salih

salihiminannesi
Kayıtlı Üye
22 Ağustos 2014
38
7
merhaba
menenjit i ben de yaptırmayı düşünmüyorum..
kızamık aşısını yaptırdık akşamında başlayıp bir hafta ateş yaptı,öksürük eşlik etti,geniz akıntısı ve nihayetinde antibiyotik kullandık maalesef.. ve bunların aşının yan etkisi olabileceğini öğrendik...
sonradan öğrendiğim ve doktorumun dediğine göre kızamık normalde 12. ayda yapılıyormuş Suriyelilerden dolayı 9. aya çekmişler ve çocuklara ağır geliyormuş...bazısında sıkıntı yaşanmasa da çoğunda yaşanıyormuş ki biz zor atlattık..
öncesinde araştırma yapsaydım biraz daha ertelerdim... paylaşmak istedim...
Biz daha olmadık kızamık 12.ayda dedi hemşire o güne randevu verdi

syes

Popüler Üye
Pro Üye
Doğa Severler Kulübü
4 Ocak 2014
3.382
4.504
Selam kızlar;

Elimden geldiğince kızamık aşısını erteledim ama bugün artık götürdük aşıya, meningokok eczanede yoktu geç elimize ulaşacağı için gelecek aya bıraktık. 1 buçuk ay önce kilosu 7800 dü elbiselerle beraber 8400 olmuş boyu yine aynı 69 cm yani bir bebek hadi kilo almıyor boyu da mı uzamaz moralim çok bozuk meme emmiyor ondan mı acaba ama emdiği zaman da 3. aydan sonra kilo almamaya başlamıştı, yani test falan gerekiyorsa yaptırayım buradaki doktorlar bilmiyor bir halt en iyisi bile aynı off:KK42::KK42: