2015 Şubat Anneleri

InzaR

Evli-Mutlu- Oğluşlu (:
Kayıtlı Üye
14 Temmuz 2011
1.862
1.298
Slm herkese vay be ben girmeyeli çook zaman olmuş. Bazı nikler yeni sanırım. 28 ocak bir oğluş anası olmuş ve hamilelik doğum bebekli günler derken çok kişiyle çok şey paylaşmıştık. Bazı kırgınlıklar yaşayarak iletişime ara versem de herşey güzeldi gördüğüm kadarıyla çoğu 2015 ocak annesi yeni evlat sahibi olmuş ve olacak. Rabbim sağlık sıhhat versin tüm yavrularımıza ve hamişlere hayırlı kolay sağlıklı doğumlar nasip etsin.

Herkes bişilerden şikayetçi tipik anne durumu benim oğlumda çok hareketli çok geveze ve çabuk sıkılıyor biraz tek olmasınında etkisi çocuk oyun arkdası arıyor dede nine kimi bulsa oyun oynamaya zorluyor resmen. Bu yıl belki kreşe verebiliriz. Wc eğitimi olayında herkes bişiler yazmış bizde temmuzda 2.5 yas dediğinde denemiştik reddediyordu yapmıyordu 15 gün denedik snra ben beze geri dönme kararı aldım ve içten içe korkmuştım bezden kopamzsa diye derken sivas gibi soğuk memlekettede olsak aralıkta tekrar denedim ve bu kez 3 günde şükür hallettik gece uyandırmasakta kaçırmıyordu ama 1-2 aydır nedense gece ıslatmaları oluyor. Kavun karpuz çok seviyor ve çok sıvı tüketiyor bir de yaz diyorum ama inş bir sorun olmaz. Bence wc eğitiminde çocuk hazır olduğunda çok kolay ve kısa sürede halloluyor anne olarak stres olmamak gerekmiş.

Herkese hayırlı sabahlar Ara ara inş uğrarım❤️

temmuzz

Guru
Kayıtlı Üye
16 Ağustos 2010
6.428
3.630
Slm herkese vay be ben girmeyeli çook zaman olmuş. Bazı nikler yeni sanırım. 28 ocak bir oğluş anası olmuş ve hamilelik doğum bebekli günler derken çok kişiyle çok şey paylaşmıştık. Bazı kırgınlıklar yaşayarak iletişime ara versem de herşey güzeldi gördüğüm kadarıyla çoğu 2015 ocak annesi yeni evlat sahibi olmuş ve olacak. Rabbim sağlık sıhhat versin tüm yavrularımıza ve hamişlere hayırlı kolay sağlıklı doğumlar nasip etsin.

Herkes bişilerden şikayetçi tipik anne durumu benim oğlumda çok hareketli çok geveze ve çabuk sıkılıyor biraz tek olmasınında etkisi çocuk oyun arkdası arıyor dede nine kimi bulsa oyun oynamaya zorluyor resmen. Bu yıl belki kreşe verebiliriz. Wc eğitimi olayında herkes bişiler yazmış bizde temmuzda 2.5 yas dediğinde denemiştik reddediyordu yapmıyordu 15 gün denedik snra ben beze geri dönme kararı aldım ve içten içe korkmuştım bezden kopamzsa diye derken sivas gibi soğuk memlekettede olsak aralıkta tekrar denedim ve bu kez 3 günde şükür hallettik gece uyandırmasakta kaçırmıyordu ama 1-2 aydır nedense gece ıslatmaları oluyor. Kavun karpuz çok seviyor ve çok sıvı tüketiyor bir de yaz diyorum ama inş bir sorun olmaz. Bence wc eğitiminde çocuk hazır olduğunda çok kolay ve kısa sürede halloluyor anne olarak stres olmamak gerekmiş.

Herkese hayırlı sabahlar Ara ara inş uğrarım❤️
İnzarcım seven Sivas ta mısın canım hep i buradaydı yakın zamanda mı geldin

temmuzz

Guru
Kayıtlı Üye
16 Ağustos 2010
6.428
3.630
Banada uzun zaman olmuş girmeyeli.. Oğlum un ilk heyecanları ı sizlerle paylaşmıştım yok kese kalp atışı tekmeler testler doğum vss.. Duygulandım Biraz..,oğlum çok hareketli sürekli sorular soruyıo ıkmadan cevaplıyorum tek çocuk olmanın sıkıntısı yalnızlık çekiyor arkadaş çok istiyo Sivas ta havaların güzel olduğu günler sayılı koca kışı evde geçirmekten bu kış onun için benim içinde yorucuydu.. Neysek iyi bir kreş bulduk yaşıtlarıyla zaman geçirecek çok hevesli kuzum umarım sıkılmaz ve bıkmaz .. Bana gelince 2 gün bir gecikme yaşadım kan testi 13 bchg cıktı ne hamileyim ne değilim kesin bişey denmiyor moralim bozuk açıkcası oğlumda önceki düşükler aklıma geliyor aynı şeyleri yaşamam umarım çok sıkıcı bir durum neyse sağlık olsun umarım korktuğun başıma gelmez.. Herkeslere selam olsun kuzucuk lar ı öpüyorum

g_albyrk

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
7 Temmuz 2014
994
1.815
kızlaaaaar bende geldim ne uzun zaman oldu yaaaa. ne çok şey paylaştık sizlerle. çocuklar büyüyor sorunlar artıyor hepimizin rabbim yardımcısı olsun. hayırlı evlatlar olsun inşaallah. MaRaL_ MaRaL_ canım çok üstüne gitme şimdiki çocuklar hep inat. umarım zamanla düzelecektir birbirinizi daha iyi anlayacaksınız. şubat 2015 annelerinin yeri başkadır :KK52:

MaRaL_

Guru
Kayıtlı Üye
14 Mayıs 2009
22.280
12.548
selamlar biz ayni tas ayni hamamiz
gecen hafatlarda emzigi birakdik
oglen leri genelde uyumuyor aksam da erken saatde koltukda uyya kaliyor sabaha kdr giidyor benimde isime yariyor
okula basliycak onumuzdeki pazartesi çokkk mutluyum gunleri saatleri sayyorum ozgur olucam 3.5 yildan sonra :)))))

ALLAH saglik versinde gereçkten yoruldum
tek çocukla ilgisi yok bneimkinin ablasi abisi varda noluyor dôvüyor onlari onlarda karsilik veriyor kardes deil kan dusmani sanki çogu zaman ellemiyorum napayim artik hep ayni seyler bagisiklik kazandim herhaldde

bi yanim 4. yu yap kiz olursa diyor
oteki yanim salakmisin kizim git kordonlarini baglat diyor :)
oteki yanimda yok 4. dogurda oyle baglat diyor :)))))

kizim ve oglum kesinlikle baska kardes istemiyor
kuçuk bey gidelim magazadan alalim diyor
babamiz olsun diyor on ahava ho$ katkisi olmuyor zorluk da çekmiyor

ben de kafayi yedim herhalde napacagimi bilmiyorum
sabah kalkiyorum onumuzdeki ay hapi biraksam diyorum oglene çocuklar kavag e"dince vazgeçiyorum
beraber oynayan iki kiz kardes gordummu de hayallere dalip giidyorum
nolacak benim bu halim :KK43:((

yeb4

🎈
Kayıtlı Üye
23 Mayıs 2014
8.576
9.943
ahh kızlar ahh kızlar çok duygulandım şu an ne günler yaşadık şurada ya :KK43: bakıyorum arada ama kimse yazmayınca bende yazmıyorum, yine de burada olduğunuzu bilmek güzel.

herkes ikinciyi bile büyütmüş ben hala yapsam mı yapmasam mı diye düşünmekle meşgulüm :KK70: 3 buçuk yaşında oldular artık, ne çabuk büyüdüler ya.. pazartesi günü bizimki de kreşe başlıyor, evde çok sıkılıyor tek başına olduğu için. 3 yıl kreşe gitmiş olacak ama napayım, evde sıkılmasından iyidir. bu tıl öğlen yarım gün gidecek. onun dışında bi sağlık problemi yok şükür, inatçılıklar nedensiz ağlamalar ara ara devam ama artık eskisi gibi takmıyorum.

cidden şu an ikinci bi çocuğum olsa hiç eskisi gibi takıntılı olmam gibi geliyor. yemiyo mu yemesin açlıktan ölmez ya diyorum, uykusu gelince elbet uyucak niye sinirlerimi yıpratıyorum diyorum. akışına bırakmayı ve çok fazla takmamayı öğrenmeye çalışıyorum. ama tam şu ara ikinciyi yaparsam delirebilirim. bir süre çalışmak istiyoruö, hayatım değişsin istiyorum biraz. çok ama çoook bunaldım evde..

MaRaL_ MaRaL_ canım yazdıklarını okudum ve tüylerim diken diken oldu yaşadıklarını düşününce. allah da seni böyle sınıyor demekki :KK43: sağlıkları yerinde olsun hep yeterki ama bu durum da insanı çok yıpratıyor. inşallah okula başlayınca enerjisini atar ve evde rahat durur.

yalnız hala dördüncü çocuğun muhabbetini yapmana bile şu an şok oldum:KK57: sakın ama sakın yapma deli misin mis gibi 3 çocuğun var hem yapsan kız olacağı ne malum. biraz da kendini düşün, büyüyecekler hepsi kendi hayatına bakacak sen bu yıllarını böyle yorgunlukla geçirdiğinle kalacaksın. çocuklar kolay olsa, yardım edenin olsa yap ama senin durumunda 4. çocuk delilik olur sakın aldanma düşüncelerine. allah olanlara sağlık versin kız napcan daha boşveeer.

mery60

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
4 Ekim 2014
2.840
1.446
33
Selllaaaam arkadaşlar☺️ Hepinizin bebeleri kreşlere başlıyor biz köy yerinde gönderemiyoruz diye üzülüyorum. Tayin mayin çıkmıyor bizim. Çakılı kadro olduk sanki. Tuna aynı tuna boyu uzadı, bisiklet sürmeyi öğrendi, bol bol hareket gevezelik ve inatçılık. Tatil bitiyor yeni sezon başlıyor. Bakalım neler olacak bu sene. MaRaL_ MaRaL_ ah maralım maralım hala mı çocuk?? Artık dinlen kendine vakit ayır yeter ülkenin nüfusunu sen mi arttıracaksın öpüyorum siziiiiii

MaRaL_

Guru
Kayıtlı Üye
14 Mayıs 2009
22.280
12.548
yok yapmiycam soz :))
bi arkadasim var yani komsum yeni tasindi sayilir çok iyi anlatik saolsun çok iyi biri
oldurur beni çocuk yaparsam :))))
bugun ise basladim
pazartesi okulllll yuppiiiiiiii

htc1984

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
30 Aralık 2013
2.974
1.779
30
Benim ikinci 7 aylık oldu :) sürpriz yumurtam :) kızım da aynı sizinkiler gibi neden Le başlayan cümleler art Arda geliyor çözümü de en son ben ona neden diye başlayan soru sorunca sonu geliyor :)
mery60 mery60 Tuna siz gibi anne babasi varsa merak etme çok güzel gidiyorsunuz maşallah çocuk seminere bile katılıyor sizle daha ne :) bence çok olgun ve yakışıklı bir evlat olacak o ... MaRaL_ MaRaL_ 4. Çocuk düşüncesi ilginç :) hakan gibi zor bir bebekten sonra senin sağlığın da önemli başta ... Neden 4. Çocuk çift olsun diye mi sadece neden bu nedenden dolayı 4. Yapmak risk :) sipariş usulü olmuyor biliyorsun bu cinsiyet olayı ayrica yeb4 yeb4 ikinciden korkma aynen dediğin gibi yemesine içmesine uyumasını çok takmiyorsun ikinci de belki oğlan kizim gibi zor bir bebek çıkmadi ondan da olabilir ama tecrübe tecrübe oluyor tabi sevgiler kızlar ( her ne kadar 2015 Mart annesi olsam da oğlum 2018 Şubat bebesi :)) bir yerden hakkini veriyorum grubun

MaRaL_

Guru
Kayıtlı Üye
14 Mayıs 2009
22.280
12.548
Benim ikinci 7 aylık oldu :) sürpriz yumurtam :) kızım da aynı sizinkiler gibi neden Le başlayan cümleler art Arda geliyor çözümü de en son ben ona neden diye başlayan soru sorunca sonu geliyor :)
mery60 mery60 Tuna siz gibi anne babasi varsa merak etme çok güzel gidiyorsunuz maşallah çocuk seminere bile katılıyor sizle daha ne :) bence çok olgun ve yakışıklı bir evlat olacak o ... MaRaL_ MaRaL_ 4. Çocuk düşüncesi ilginç :) hakan gibi zor bir bebekten sonra senin sağlığın da önemli başta ... Neden 4. Çocuk çift olsun diye mi sadece neden bu nedenden dolayı 4. Yapmak risk :) sipariş usulü olmuyor biliyorsun bu cinsiyet olayı ayrica yeb4 yeb4 ikinciden korkma aynen dediğin gibi yemesine içmesine uyumasını çok takmiyorsun ikinci de belki oğlan kizim gibi zor bir bebek çıkmadi ondan da olabilir ama tecrübe tecrübe oluyor tabi sevgiler kızlar ( her ne kadar 2015 Mart annesi olsam da oğlum 2018 Şubat bebesi :)) bir yerden hakkini veriyorum grubun
yok cift deil de benim kiz kardesim yok çok istiyordum kiizmin olsun
ama deedigin gibi benden bu kdr
kesin bi korunma yontemi arastiriyorum tupleri baglatmak gii esim çok karsi :KK43:
bide ameliyat edioyolarmis sezerryan gibi açiyolarmis falan acayip tirsiyiorum :KK43:(

bahar0035

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
15 Nisan 2014
282
332
37
2015 Nisan annesi olmayı beklerken Şubat annesi olmuştum şimdide 2019 Şubat annesi olmayı bekliyorum tabii bebiş gününde gelirse.Duygulandım valla bu konuyu görünce uzun zamandir girmiyordum foruma herkese kolay gelsin...

yeb4

🎈
Kayıtlı Üye
23 Mayıs 2014
8.576
9.943
yok yapmiycam soz :))
bi arkadasim var yani komsum yeni tasindi sayilir çok iyi anlatik saolsun çok iyi biri
oldurur beni çocuk yaparsam :))))
bugun ise basladim
pazartesi okulllll yuppiiiiiiii
hayırlı olsun canım ne işi bu? maşallah üç çocukla arı gibisin :)
yapma tabii ya, cidden mahvolursun yani her şeyin bi sınırı var tek başına olmasan tamam da. biraz kendini düşün arkadaşım :)

tüpleri bağlatmaktan korkuyosan spiral taktır, ona güvenmeyip yine dikkat edersen de bişey olmaz herhalde.

yeb4

🎈
Kayıtlı Üye
23 Mayıs 2014
8.576
9.943
yeb4 yeb4 ikinciden korkma aynen dediğin gibi yemesine içmesine uyumasını çok takmiyorsun ikinci de belki oğlan kizim gibi zor bir bebek çıkmadi ondan da olabilir ama tecrübe tecrübe oluyor tabi sevgiler kızlar ( her ne kadar 2015 Mart annesi olsam da oğlum 2018 Şubat bebesi :)) bir yerden hakkini veriyorum grubun
vallahi çok özeniyorum ikinciyi doğurup büyütenlere, öyle gözümde büyüyorki :) hamilelik süreci, doğum süreci, o ilk 1 yıl çok korkutuyor gözümü. kızım çok zor bi bebekti çünkü. ama belki senin oğlun gibi benimde ikinci olursa kolay bi bebek olur. ya da biz çok rahat büyütmeyi öğrendiğimizden kolay gelir bilemiyorum :)
bende şubat bekliyodum geç kaldı martta doğdu, nolcak canım kalpler bir olsun :)

fyz35

azra'mm
Kayıtlı Üye
20 Mart 2014
4.750
3.024
kaç sayfa açtım okudum :) ne günlerdi. ig de ekli olanlar görüyordur zaten azra kuş tam bir dana henüz kardeş yok 3. leri doğuran arkadaşlara slm olsun :) :)

beyzazra

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
14 Kasım 2014
476
353
Kızlar merhaba. Ay girmeyeli o kadar zaman olmuş ki... Eski mesajlarımı okudum neler paylaşmışız sizinle. Şimdi hepsi büyüdü.. ❤️

Gonul83

Başlangıç 70 Güncel 63,8 Hedef 55 kg (eski Mzn 54)
Kayıtlı Üye
1 Mayıs 2012
5.212
7.936
Merhaba arkadaşlar nasılsınız herşey yolunda mı çocukları da büyüttük benim 2. De 2 yaşına girdi asla ve katta 3. Düşünmüyorum

Vücut Kitle İndeksim (VKI) tavsiye edilen VKI değer aralığının üstünde.
Boyuma göre tavsiye edilen VKI aralığında olmam için ağırlığımın 43 Kg. ile 58 Kg. arasında olması gerekir.
Boyum : 153 cm. Başlangıç Kilom :70 Kg. Şimdiki Kilom :63.8 Kg.

yeb4

🎈
Kayıtlı Üye
23 Mayıs 2014
8.576
9.943
Merhaba arkadaşlar nasılsınız herşey yolunda mı çocukları da büyüttük benim 2. De 2 yaşına girdi asla ve katta 3. Düşünmüyorum
Merhaba canım, iyiyiz biz de çok şükür. ay ikinci bile 2 yaşına girdi mi senin sanki dün gibi yeni doğduğunu anlattığın zamanlar vay be.. ay yapma boşver iki çocuk mis gibi daha ne olsun, bize de yazık :)

ben daha ikinciyi yapıcam umarım hahaha karar verdim ama kocamı ikna edemiyorum :) kızım 1. sınıfa başlamadan doğurmam lazım, işte araları 5 yaş olsun ideal. tabii allah bilir ne olur bilemem. bizimki okula artık alıştı şükür severek gidiyor. öğleden sonra yarım gün gidiyor, ilk 2 aya yakın çok zorlandık ama şu an harikayız. kendi için de çok iyi oldu. ama en çok bana yaradı, inanın çocuğum ama insan bi kaç saat yalnız kalmaya nasıl ihtiyaç duyuyor ya. azıcık kafamı dinliyorum yalan yok hahaha :)) ikinci olursa tabii bu lüks hayat yalan olacak :) davranışlarını da olumlu yönde etkiledi okul. bu yıl 3 buçuk yaşında başladı tam erken mi diye tereddüt ettim ama kesinlikle değilmiş iyiki vermişim diyorum.

hey gidi daha şimdiydi sanki uyku ve süt problemlerini konuşmamız, şimdi okullarından bahsediyoruz. ay yerim ben hepsini. umarım hepiniz iyisibizdir kızlar, artık kimseler uğramıyor buralara :KK43: MaRaL_ MaRaL_ sen bile yoksun kız nerelerdesin :KK43:

Gonul83

Başlangıç 70 Güncel 63,8 Hedef 55 kg (eski Mzn 54)
Kayıtlı Üye
1 Mayıs 2012
5.212
7.936
Merhaba canım, iyiyiz biz de çok şükür. ay ikinci bile 2 yaşına girdi mi senin sanki dün gibi yeni doğduğunu anlattığın zamanlar vay be.. ay yapma boşver iki çocuk mis gibi daha ne olsun, bize de yazık :)

ben daha ikinciyi yapıcam umarım hahaha karar verdim ama kocamı ikna edemiyorum :) kızım 1. sınıfa başlamadan doğurmam lazım, işte araları 5 yaş olsun ideal. tabii allah bilir ne olur bilemem. bizimki okula artık alıştı şükür severek gidiyor. öğleden sonra yarım gün gidiyor, ilk 2 aya yakın çok zorlandık ama şu an harikayız. kendi için de çok iyi oldu. ama en çok bana yaradı, inanın çocuğum ama insan bi kaç saat yalnız kalmaya nasıl ihtiyaç duyuyor ya. azıcık kafamı dinliyorum yalan yok hahaha :)) ikinci olursa tabii bu lüks hayat yalan olacak :) davranışlarını da olumlu yönde etkiledi okul. bu yıl 3 buçuk yaşında başladı tam erken mi diye tereddüt ettim ama kesinlikle değilmiş iyiki vermişim diyorum.

hey gidi daha şimdiydi sanki uyku ve süt problemlerini konuşmamız, şimdi okullarından bahsediyoruz. ay yerim ben hepsini. umarım hepiniz iyisibizdir kızlar, artık kimseler uğramıyor buralara :KK43: MaRaL_ MaRaL_ sen bile yoksun kız nerelerdesin :KK43:
Aynen biZe de yazık bana iki çocuk peşpeşe bu yalnızlıkta gurbette çok ağır geldi hala rahata kavuşmuş değilim tuvalet eğitimi var şuan planımda
Benimkinde 2,3 hafta çok zorlandı kreşte ama dillerini anlamadığı için sıkılıyordu yoksa seve seve giderdi Emin’im sabah gidiyor öğlen 12 ye kadar zaten okula götür okuldan al bana yine fazla ZAman kalmıyor evde 2 yaşındaki ergenle başbaşayız yine

3 yaş gayet ideal bence geç kalmamışsın bunlar oyun çocuğu onların hakkından kreş gelir biz zapt edemiyoruz

Aralarında 5 yaş olması bence gayet güzel hayırlısı olsun şimdiden yaz yine biE haber ver :)

Vücut Kitle İndeksim (VKI) tavsiye edilen VKI değer aralığının üstünde.
Boyuma göre tavsiye edilen VKI aralığında olmam için ağırlığımın 43 Kg. ile 58 Kg. arasında olması gerekir.
Boyum : 153 cm. Başlangıç Kilom :70 Kg. Şimdiki Kilom :63.8 Kg.

pirelideve

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
12 Ocak 2014
3.739
1.704
30
Merhabalar.. kimseler yazmıyo diye ne zamandır bakmıyordum ama mesajlar birikmiş yavrular büyümüş kreşlere başlanmış bnm oğlumda başladı kreşe yarım gün gidiyor onada banada çok iyi geliyor. Çok arkadaş istiyordu sosyalleşmesi için yolladım çok iyi oldu eve gelirken yolda keşke arkadaşım olsa evdede diyo kardeşini arkadaştan saymıyo. Yarım gün okula gitmesine çok alışmışım 15 tatil zor geçiyo bana inatlar tersleşmeler dediğimin zıddını inatla yapmalar falan baya zorluyo beni. A diyorum hayır z diye kendini yırtıyo. Dönem diyorum geçicek diyorum avunuyorum. Bu arada MaRaL_ MaRaL_ cım mirena spirali araştırmanı tavsiye ediyorum. Hormonlu spiral koruması diğerine göre çok daha fazla. Hakkında hayırlısı olsun. Banada bi delilik geliyo 3.yüde yapayım defteri kapatayım diyorum sonrada delirme elindekilere bakamıyorsun daha diyorum analık işte hepimiz aynıyız. Tek çocuklulara ikinciyi tavsiye ediyorum yeni yeni beraber oyunlar oynamaya başladılar güzel oluyo bu hallerini görmek arayı pek açmayalım yzalım buralara. Benimle benzer şeyleri yaşıyo olmanız bana güç veriyo yalnız olmadığımı hissediyorum.