2015 Şubat Anneleri

yeb4

🎈
Kayıtlı Üye
23 Mayıs 2014
8.576
9.943
Aynen biZe de yazık bana iki çocuk peşpeşe bu yalnızlıkta gurbette çok ağır geldi hala rahata kavuşmuş değilim tuvalet eğitimi var şuan planımda
Benimkinde 2,3 hafta çok zorlandı kreşte ama dillerini anlamadığı için sıkılıyordu yoksa seve seve giderdi Emin’im sabah gidiyor öğlen 12 ye kadar zaten okula götür okuldan al bana yine fazla ZAman kalmıyor evde 2 yaşındaki ergenle başbaşayız yine

3 yaş gayet ideal bence geç kalmamışsın bunlar oyun çocuğu onların hakkından kreş gelir biz zapt edemiyoruz

Aralarında 5 yaş olması bence gayet güzel hayırlısı olsun şimdiden yaz yine biE haber ver :)
yaa çok geç oldu ama artık hiç girmediğim için siteye anca gördüm yazdığını, artık kimseler yok malum :KK43:

bende bi değişiklik yok canım hala güya ikna edip ikinci çocuğu yapcam bu gidişle benim kız liseye başlar :KK70: ya ama eşim de çok istemiyo zorla da olmazki, ama ben gerçekten istiyorum çok şımarık bişey oldu ya. iki tarafta da tek torun bi de, ay bi nazlar bi edalar bazen bi arsız şımarmalar görsen, ancak bi kardeş kendine getirir onu :) ama okul iyi geldi gerçekten.

ne güzel artık oynamaya başlamışlar birlikte, yaşlarının yakın olmasının avantajı. ben şimdi yapsam en az 5 yaş plcak arada anca ablalık taslar, oyuncak bebek gibi oynar :) ama büyüyünce her türlü güzel olur ya. kardeşsiz bırakmak istemiyorum çocuğumu :)

seni tebrik ediyorum ama gurbet ellerde tek başına iki küçük çocuk büyütmek gerçekten ağır gelmiştir, inan ben dayanamazdın. ailem başka şehirde o bile zor geliyor. güçlü kadınsın belli :) ben çok dayanıksızım ya, bi de tembelim annem öyle diyor :) benden sonra evlenen biri var inan üçüncüye hamile, annem utan utan diyor :KK70:

Gonul83

Başlangıç 70 Güncel 63,8 Hedef 55 kg (eski Mzn 54)
Kayıtlı Üye
1 Mayıs 2012
5.212
7.936
yaa çok geç oldu ama artık hiç girmediğim için siteye anca gördüm yazdığını, artık kimseler yok malum :KK43:

bende bi değişiklik yok canım hala güya ikna edip ikinci çocuğu yapcam bu gidişle benim kız liseye başlar :KK70: ya ama eşim de çok istemiyo zorla da olmazki, ama ben gerçekten istiyorum çok şımarık bişey oldu ya. iki tarafta da tek torun bi de, ay bi nazlar bi edalar bazen bi arsız şımarmalar görsen, ancak bi kardeş kendine getirir onu :) ama okul iyi geldi gerçekten.

ne güzel artık oynamaya başlamışlar birlikte, yaşlarının yakın olmasının avantajı. ben şimdi yapsam en az 5 yaş plcak arada anca ablalık taslar, oyuncak bebek gibi oynar :) ama büyüyünce her türlü güzel olur ya. kardeşsiz bırakmak istemiyorum çocuğumu :)

seni tebrik ediyorum ama gurbet ellerde tek başına iki küçük çocuk büyütmek gerçekten ağır gelmiştir, inan ben dayanamazdın. ailem başka şehirde o bile zor geliyor. güçlü kadınsın belli :) ben çok dayanıksızım ya, bi de tembelim annem öyle diyor :) benden sonra evlenen biri var inan üçüncüye hamile, annem utan utan diyor :KK70:
bende güçlüyüm sanıyordum ama öyle değilmişim saçlarım dökülüyor beyazladı :KK43: neyse herkes iyi sağlığı yerinde o önemli gurbetin şartları da bizim için çok iyi daha da iyi olacak inşallah arabamı alırsam biraz daha sosyalleşeceğim
Ben çok aktifim burada zayıflama grubunda olduğum için ayıptır söylemesi 8 kg verdim :) keşke eskisi gibi herkes yazsa dünde 4 yaşına girdi benim tonton danam kreşte kutladılar

Eklentiler

• CF03CC31-F941-4DDA-A3B1-6C9A7C55BF80.jpeg
    CF03CC31-F941-4DDA-A3B1-6C9A7C55BF80.jpeg
    225,5 KB · Görüntüleme: 48
  • 246FDDA7-C432-43FC-897C-8BFD417A3119.jpeg
    246FDDA7-C432-43FC-897C-8BFD417A3119.jpeg
    189,8 KB · Görüntüleme: 65

Vücut Kitle İndeksim (VKI) tavsiye edilen VKI değer aralığının üstünde.
Boyuma göre tavsiye edilen VKI aralığında olmam için ağırlığımın 43 Kg. ile 58 Kg. arasında olması gerekir.
Boyum : 153 cm. Başlangıç Kilom :70 Kg. Şimdiki Kilom :63.8 Kg.

yeb4

🎈
Kayıtlı Üye
23 Mayıs 2014
8.576
9.943
bende güçlüyüm sanıyordum ama öyle değilmişim saçlarım dökülüyor beyazladı :KK43: neyse herkes iyi sağlığı yerinde o önemli gurbetin şartları da bizim için çok iyi daha da iyi olacak inşallah arabamı alırsam biraz daha sosyalleşeceğim
Ben çok aktifim burada zayıflama grubunda olduğum için ayıptır söylemesi 8 kg verdim :) keşke eskisi gibi herkes yazsa dünde 4 yaşına girdi benim tonton danam kreşte kutladılar
öyle zamanlarda dediğin gibi sağlıklı evlatlarına bakıp kendini rahatlat tabii ama senin de ruh sağlığın önemli, kendine iyi gelecek şeyler yapmaya çalış. araba alıp sosyalleşmek çok iyi fikirmiş :) gerçekten zor zamanlar geçirmişsindir seni anlayabiliyorum :KK43: ben bile tek çocukla burda bazı anlar çok umutsuzluğa karamsarlığa kapılıyorum. inşallah bu zorlukların sonu ilerde çok büyük mutluluklar olur.

maşallah sana çok iyi yapmışsın helal olsun, kaç kilosun şimdi? hem sağlık hemde insanın kendini iyi hissetmesi için güzel şey kilo vermek.

doğum gününüz kutlu olsun nice güzel yaşları olaun hepsinin. bizimkinin de bugündü doğum günü biz de kreşte kutladık, evde kutlamaktan çok daha güzelmiş. ay ne ara büyüdü bu sıpalar ya 4 yıl geçmiş şaka gibi :KK36:

yeb4

🎈
Kayıtlı Üye
23 Mayıs 2014
8.576
9.943
Merhaba kızlar, çok uzun zamandır kimseler yazmıyor buraya artık. belki kimse görmeyecek ama yine de paylaşmak istedim, ikinci kez şubat annesi olucam eğer kısmetse ☺️ daha çok yeni ama bakalım inşallah sağlıkla kucağıma alırım. bakalım neler olacak 😊

Denas14__

Guru
Pro Üye
7 Eylül 2015
12.217
31.926
Merhaba kızlar, çok uzun zamandır kimseler yazmıyor buraya artık. belki kimse görmeyecek ama yine de paylaşmak istedim, ikinci kez şubat annesi olucam eğer kısmetse ☺ daha çok yeni ama bakalım inşallah sağlıkla kucağıma alırım. bakalım neler olacak 😊
Hayirli ugurlu olsun insallah 😊😊 bende 2. Kez ocak sonu annesi olmustum az daha dursaydi subat olacakti :)) Allah saglikla kucaginiza almayi nasip etsin.

BRBB

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
15 Kasım 2015
1.861
1.014
Merhaba kızlar, çok uzun zamandır kimseler yazmıyor buraya artık. belki kimse görmeyecek ama yine de paylaşmak istedim, ikinci kez şubat annesi olucam eğer kısmetse ☺ daha çok yeni ama bakalım inşallah sağlıkla kucağıma alırım. bakalım neler olacak 😊
Hayırlı olsun canım ne güzel begüşe bir kardeş gelecek demek Allah sağlıkla kucağınıza almayı nasip etsin inş :nazar:

BRBB

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
15 Kasım 2015
1.861
1.014
sağol canım ❤ evet inşallah bir aksilik olmazsa gelecek, sonunda cesaret ettim :KK70:
Sağlıkla gelsin kuzucuk :emir_bebek: senin için biraz daha kolay olur yaşları yakın olanlara göre bize göre bizim ikisi de küçüktü gurbetteydik filan zor oldu benim için ama şu an en azından berat büyüdüğü için bundan sonra rahat ederim heraldeo_O

yeb4

🎈
Kayıtlı Üye
23 Mayıs 2014
8.576
9.943
Sağlıkla gelsin kuzucuk :emir_bebek: senin için biraz daha kolay olur yaşları yakın olanlara göre bize göre bizim ikisi de küçüktü gurbetteydik filan zor oldu benim için ama şu an en azından berat büyüdüğü için bundan sonra rahat ederim heraldeo_O
evet sana çok zor olmuştur canım, şimdi bizimkiler biraz daha rahatlar 5 yaşına gelecek sıpalar nerdeyse. o yüzden daha kolay olur. ama işte ben de tam kolaylaşmışken sil baştan yaşıcam tekrar. gözüm korkuyordu aslında ama hamile kalınca o korkular bitti, sağlıkla gelsin diyorum yeterki. daha tecrübeli daha sabırlı olduk sanırım. o yüzden çok korkmuyorum. bi de küçük bebeği çok özledim ya 🥰

BRBB

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
15 Kasım 2015
1.861
1.014
evet sana çok zor olmuştur canım, şimdi bizimkiler biraz daha rahatlar 5 yaşına gelecek sıpalar nerdeyse. o yüzden daha kolay olur. ama işte ben de tam kolaylaşmışken sil baştan yaşıcam tekrar. gözüm korkuyordu aslında ama hamile kalınca o korkular bitti, sağlıkla gelsin diyorum yeterki. daha tecrübeli daha sabırlı olduk sanırım. o yüzden çok korkmuyorum. bi de küçük bebeği çok özledim ya 🥰
Hiç korkma canım ya öyle böyle zaman geçiyor büyüyorlar ben çok zorlandım ama işte büyüdü mertoşta beratla iyi oynuyorlar yani yıpranıyosun biraz tabi uykusuzluk ev işleri bebek çok zor oluyor ilk 2-3 sene ama dediğin gibi tecrübeliyiz artık üstesinden gelirsin çok rahat annen ya da başka biri de gelirse yardıma bir süreliğine iyi olur begüşte tam bir abla olur :KK36:aynen insan özlüyor minik bebiş eldekiler büyüyünce :KK66:

BRBB

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
15 Kasım 2015
1.861
1.014
Bu arada bence bu bebişin erkek gibi geliyo bana :nazar::emir_bebek:

yeb4

🎈
Kayıtlı Üye
23 Mayıs 2014
8.576
9.943
Hiç korkma canım ya öyle böyle zaman geçiyor büyüyorlar ben çok zorlandım ama işte büyüdü mertoşta beratla iyi oynuyorlar yani yıpranıyosun biraz tabi uykusuzluk ev işleri bebek çok zor oluyor ilk 2-3 sene ama dediğin gibi tecrübeliyiz artık üstesinden gelirsin çok rahat annen ya da başka biri de gelirse yardıma bir süreliğine iyi olur begüşte tam bir abla olur :KK36:aynen insan özlüyor minik bebiş eldekiler büyüyünce :KK66:
annem bir ay kadar yanımda kalabilir ancak, ama eşim yardımcı olur elinden geldiğince sağolsun. idare edicez artık sağlıkla gelsin de bakalım ☺️ zor olcak tabii ona hazırlıklıyım 😀

ay herkes erkek diyor inanır mısın ya. dur bakalım belli olunca buraya yazarım ☺️

BRBB

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
15 Kasım 2015
1.861
1.014
annem bir ay kadar yanımda kalabilir ancak, ama eşim yardımcı olur elinden geldiğince sağolsun. idare edicez artık sağlıkla gelsin de bakalım ☺ zor olcak tabii ona hazırlıklıyım 😀

ay herkes erkek diyor inanır mısın ya. dur bakalım belli olunca buraya yazarım ☺
Evet canım yazarsın insan merak ediyor sağlıkla gelsin inş 😊

Gonul83

Başlangıç 70 Güncel 63,8 Hedef 55 kg (eski Mzn 54)
Kayıtlı Üye
1 Mayıs 2012
5.212
7.936
Ay kızlar kim kimdi birwz unuttum ama beratı hiç unutmuyorum yemesi düzeldi mi yoksa yine pilav makarna köfte devam mı

Vücut Kitle İndeksim (VKI) tavsiye edilen VKI değer aralığının üstünde.
Boyuma göre tavsiye edilen VKI aralığında olmam için ağırlığımın 43 Kg. ile 58 Kg. arasında olması gerekir.
Boyum : 153 cm. Başlangıç Kilom :70 Kg. Şimdiki Kilom :63.8 Kg.

BRBB

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
15 Kasım 2015
1.861
1.014
Ay kızlar kim kimdi birwz unuttum ama beratı hiç unutmuyorum yemesi düzeldi mi yoksa yine pilav makarna köfte devam mı
Beratı ben de unutamıyorum hiç :KK70:nasıl bi iz bıraktıysa hafızalarda :kızgın: berat hala aynı sebzeli yemekler filan yemez hiçbir şekilde et tavuk pilav süt ve muzla besleniyor hala işin ilginç yanı abur cubur da yemiyor çikokata bisküvi cips filan o tür abur cubura zaten ben hiç vermediğim için alışmamış heralde markete gitsekte istemiyor alsam da yemiyor bu işime geliyor aslında ama merte de alıştırmadım abur cubur ama mert çikolata görse hemen yemek istiyor demek alıştırsan da alıştırmasan da çocuktan çocuğa değişiyor herşey tek düze beslenmeye devam ediyoruz yani ama tek düze olsa bile eskisine nazaran daha iyi iştahsız ama vaatlerle sevdiği yemekleri yedirebiliyoruz işin kötüsü mertin beslenme alışkanlığı berattan daha beter beratı kandırarak bişeylerle oynatarak ağzına koyabiliyorduk merti hiçbirşekilde kandıramıyoruz ağzına koysakta geri çıkartıyor çiğneyip yutmuyor sevmiyor yemek yemek istemiyor bu yüzden 2 buçuk yaşında ama hala özellikle bazı etli yemekleri ne yazık ki robota çekip yoğurtla püre haline getirip yediriyorum bitirdiler bizi yemek konusunda gerçekten yemek yedirme saatleri hepimiz için işkence saatlerine dönüşmüş durumda hiç rahat olamadım şu yemek konusunda iki çocuğumda da

pirelideve

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
12 Ocak 2014
3.739
1.704
30

hayırlı olsun:anneadayı: sağ salim kucağına alırsın inş