Arya_Pdr

Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
171
Merhaba arkadaşlar Tüp bebek serüvenine Bezmialemde Ekim 2018 de başlıyorum. Tüp bebeğe yeni başlayacak olan, denemiş olan arkadaşlar ve tüp bebek düşünenler için bilgilerimizi paylaşalım birbirimizle..

Hulyaylmzalp

Tüm sevinçlerimi koydum önüme, baktım hepsi AİLEM
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
7.028
Merhaba canim oncelikle hayirli olsun bende bu ay 20si gibi adetimle baslamayi dusunuyorum. Konyadayim novafertil ali sami beye gidicem. Gecen sali konusmaya gittik

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 24-07-2019

Hamileliğimin 35. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 36 gün kaldı.

Bugünlerde bebeğinizin cildi pembe ve pürüzsüz gözüküyor. Çünkü cildinin altında biriken yağlar kılcal damarların kırmızılıklarının görünmesini maskeliyor. Son zamanlarda daha şiddetli ve daha sık Braxton-Hicks Kasılmaları yaşayabilirsiniz. Hatta bu kasılmalar ağrılı olabilir ama normaldir. Bebeğinizi hastaneden evinize götürürken arkaya bakan bebek koltuğuna ihtiyacınız var. Bebeğinize hala bir isim bulamadınız mı?

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 2490 gr. - Yaklaşık boyu : 46.2 cm. (Baştan Topuğa)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

Arya_Pdr

Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
171
Merhaba canim oncelikle hayirli olsun bende bu ay 20si gibi adetimle baslamayi dusunuyorum. Konyadayim novafertil ali sami beye gidicem. Gecen sali konusmaya gittik
Teşekkürler canım, hemen hemen benzer zamanlarda başlıyoruz işlemlere, umarım olumlu sonuç alırız :) Sizin tanı neydi?

Hulyaylmzalp

Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
7.028
Insallah canim.oncelikle benim 1 cocuk var. 1 sene boyunca doktora gittik geldik. Esimde sorun yokmus. klomen catlatma ignesi oldum rahim filmi cektirdim tupler kapali cikti laparoskopi oldum tuplerden kullanilan alet zor gecmis ama gecmis aciklik varmis. 4 ay sonra yine cektirdim film yine kapali cikti. Doktor kasilma olabilir dedi. Son 1 senedir deniyoruz yine nasip olmadi. Artik 2 senenin sonunda daha gec kalmadan baslicaz insallah. Senin sorunun neydi?

Bugünlerde bebeğinizin cildi pembe ve pürüzsüz gözüküyor. Çünkü cildinin altında biriken yağlar kılcal damarların kırmızılıklarının görünmesini maskeliyor. Son zamanlarda daha şiddetli ve daha sık Braxton-Hicks Kasılmaları yaşayabilirsiniz. Hatta bu kasılmalar ağrılı olabilir ama normaldir. Bebeğinizi hastaneden evinize götürürken arkaya bakan bebek koltuğuna ihtiyacınız var. Bebeğinize hala bir isim bulamadınız mı?

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 2490 gr. - Yaklaşık boyu : 46.2 cm. (Baştan Topuğa)

Arya_Pdr

Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
171
Insallah canim.oncelikle benim 1 cocuk var. 1 sene boyunca doktora gittik geldik. Esimde sorun yokmus. klomen catlatma ignesi oldum rahim filmi cektirdim tupler kapali cikti laparoskopi oldum tuplerden kullanilan alet zor gecmis ama gecmis aciklik varmis. 4 ay sonra yine cektirdim film yine kapali cikti. Doktor kasilma olabilir dedi. Son 1 senedir deniyoruz yine nasip olmadi. Artik 2 senenin sonunda daha gec kalmadan baslicaz insallah. Senin sorunun neydi?
Senin 1 çocuğun varmış tüpler kapalıysa nasıl oluyor öyle? Kendiliğinden mi kapanıyor tüpler. Benim 2 düşüğüm oldu. Amh ım düşük şimdi havuz yöntemi yapacağız inşallah tutar bebişlere kavuşuruz. :KK54:

Hulyaylmzalp

Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
7.028
Basin sagolsun canim.Ilk cocuk evlenince hemen olmustu suan 7 yasinda. Sezeryanla dogum yapinca ister istemez cogu kadinda sorun cikiyo canim. 7 senedir ne dusuk ne dis gebelik hic bisey gecirmedim.Iste rabbim ikinciyi oyle vermedi ben de sansimi denicem tup bebekle. Peki bu havuz ne demek?

Arya_Pdr

Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
171
Basin sagolsun canim.Ilk cocuk evlenince hemen olmustu suan 7 yasinda. Sezeryanla dogum yapinca ister istemez cogu kadinda sorun cikiyo canim. 7 senedir ne dusuk ne dis gebelik hic bisey gecirmedim.Iste rabbim ikinciyi oyle vermedi ben de sansimi denicem tup bebekle. Peki bu havuz ne demek?
Ah bu sezeryan ne çok zararı var demek ki. Benim yumurta sayım az, amh düşüklüğü nedeniyle. yumurta havuzu yapılacak yani üst üste birkaç kez yumurta toplama islemi yapılacak tabi her defasında tüp bebek ücreti alacaklar. Mesela bu ay bir yumurtam var ama ilaçlarla yumurta kalitesi ve sayısını arttırmaya çalışacaklar.

Hulyaylmzalp

Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
7.028
Allah kolaylik versin canim. Maddi manevi zor bir surec. Rabbim yardimcin olsun. Sonunda hayirli olumlu haber alirsin insallah

pelinimben

Yüreğim kanıyor:((
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
791
bende başladım oraya canım fiyat bilgisi hakkında hiçbirşey söylemedi senin bilgin var mı

Yukarı Alt