2018 Aralık Anneleri-pratik yemek önerileri,menüler,püf noktaları..Mutfağa dair herşey..

Ozgebalaban11

Aktif Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
19 Nisan 2018
1.819
2.236
27
İyi yapmışsın canım :) o zaman ben siftahı yapıyorum yemek yicez şimdi :)
İşkembe çorbası
Nohut yemeği
Pirinç pilavı
Roka mor soğan salata
Ayran

Her zaman böyle 3-4 çeşit olmuyor tabi bugün denk geldi :))
Afiyet olsun canım. Nohutu 1 akşam önceden suda mı bekletiyosun yoksa direk kaynatıyor musun. Mesela ben bazen yapacak bişey bulamıyorum nohut ya da kuru yapayım diyorum ama akşamdan suya koymamış oluyorum o yüzden yapamıyorum. Başka bi yöntemini bilen varsa pAylaşırsanız sevinirim. Yani kuru nohut falan yapmaya karar verince hemen yapabiliyor muyuz bi ön hazırlık olmadan

Dildildil

Popüler Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
10 Aralık 2011
1.077
1.502
Bugün sebze yemeği yapmak üzere kızımla mutfağa girdik ama dolapta sadece 2 biber ve 4 patlıcan vardı. Bende biber,sogan,patlıcan ve domates konservesinden uydurmasyon yemek yaptım. Yanına bulgur pilavı ve dolaptaki stoktan yayla çorbası. Resim çekemedim valla vakit kalmadı. Erken yedik bugün.

ruhum_mavi

Serra 💕
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
17 Ocak 2018
4.776
8.368
Afiyet olsun canım. Nohutu 1 akşam önceden suda mı bekletiyosun yoksa direk kaynatıyor musun. Mesela ben bazen yapacak bişey bulamıyorum nohut ya da kuru yapayım diyorum ama akşamdan suya koymamış oluyorum o yüzden yapamıyorum. Başka bi yöntemini bilen varsa pAylaşırsanız sevinirim. Yani kuru nohut falan yapmaya karar verince hemen yapabiliyor muyuz bi ön hazırlık olmadan
1 gece önceden ıslatıyorum canm. Dün akşam ıslatmıştım. Bugün de pişirdim. Ama düdüklüde pişiriyorum. Annem ıslattıktan sonra bir de haşlayıp suyunu döküyor ki gazı çıksın. Ben yapmıyorum o aşamayı.

Dildildil

Popüler Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
10 Aralık 2011
1.077
1.502
İyi yapmışsın canım :) o zaman ben siftahı yapıyorum yemek yicez şimdi :)
İşkembe çorbası
Nohut yemeği
Pirinç pilavı
Roka mor soğan salata
Ayran

Her zaman böyle 3-4 çeşit olmuyor tabi bugün denk geldi :))
Canım işkembeyi nasıl yaptın? Çok severiz bizde ama anca annem yapınca yiyoruz. Ben yapmadım hiç.

ruhum_mavi

Serra 💕
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
17 Ocak 2018
4.776
8.368
Bugün sebze yemeği yapmak üzere kızımla mutfağa girdik ama dolapta sadece 2 biber ve 4 patlıcan vardı. Bende biber,sogan,patlıcan ve domates konservesinden uydurmasyon yemek yaptım. Yanına bulgur pilavı ve dolaptaki stoktan yayla çorbası. Resim çekemedim valla vakit kalmadı. Erken yedik bugün.
Ben de bugün yaptığım nohuttan ayırdım senin yaptığın gibi. Ama yeni kapak almam lazım sanırım. Eski kavanozla koydum dolaba inşallah bozulmaz. Pilavı ve salatayı da bol yaptım. Salatayı yağlamadım. yarın onların yanına başka bir çeşit yaparım onu yeriz.

Dildildil

Popüler Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
10 Aralık 2011
1.077
1.502
Ben de bugün yaptığım nohuttan ayırdım senin yaptığın gibi. Ama yeni kapak almam lazım sanırım. Eski kavanozla koydum dolaba inşallah bozulmaz. Pilavı ve salatayı da bol yaptım. Salatayı yağlamadım. yarın onların yanına başka bir çeşit yaparım onu yeriz.
Tezgaha çevir sabaha kadar beklesin eğer kapakta bombe olmazsa sorun yok demektir. Sabah dolaba koyarsin bir problem olmaz. Salata bende öyle yapıyorum. Havuç ve mor lahanayı bol bol rendeliyorum kalıyor 1 hafta kadar.

ruhum_mavi

Serra 💕
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
17 Ocak 2018
4.776
8.368
Canım işkembeyi nasıl yaptın? Çok severiz bizde ama anca annem yapınca yiyoruz. Ben yapmadım hiç.
Canım eşim bayılıyor işkembeye. Bugün ben yemek yapmıştım aslında. Akşam baktım elinde işkembeyle geldi. Hemen yıkadım iyice. Zaten temizdi. Suya koyup bir taşım kaynattım kaynayan suyunu döktüm ki iyice pisliği gitsin diye. Sonra düdüklüye koydum 1 saat 15 dk pişirdim. Ocaktan alıp soğuttum. Sonra doğradım. Tekrar tencereye alıp yumurta yoğurt ve yumurta sarısıyla terbiye yaptım. Üzerine de sarımsak limon sirke

sherin

olur olur bal gibi olur
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
1 Mayıs 2008
4.219
1.378
Aslinda ayni gunde yaparsin da tabi uzun olur haslaman clipson varsa yine kisa sure haslarsin

Angel-2018

Aktif Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
5 Temmuz 2018
1.417
851
29
Nohut yada fasulye tüm paketi bi gün ıslayıp ertesi gün hepsini haşlıyorum buzluğa kaldırıyorum yapacağım zaman çok rahat oluyo öyle yapabilirsin

ruhum_mavi

Serra 💕
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
17 Ocak 2018
4.776
8.368
Tezgaha çevir sabaha kadar beklesin eğer kapakta bombe olmazsa sorun yok demektir. Sabah dolaba koyarsin bir problem olmaz. Salata bende öyle yapıyorum. Havuç ve mor lahanayı bol bol rendeliyorum kalıyor 1 hafta kadar.
Ha önce dolaba koymayacaktık dimi:) yanlış yapmışım :) çıkarayım hemen yeni koydum. Sıcak mı olması gerekiyordu peki ters çevirmek için.

sherin

olur olur bal gibi olur
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
1 Mayıs 2008
4.219
1.378
Canım eşim bayılıyor işkembeye. Bugün ben yemek yapmıştım aslında. Akşam baktım elinde işkembeyle geldi. Hemen yıkadım iyice. Zaten temizdi. Suya koyup bir taşım kaynattım kaynayan suyunu döktüm ki iyice pisliği gitsin diye. Sonra düdüklüye koydum 1 saat 15 dk pişirdim. Ocaktan alıp soğuttum. Sonra doğradım. Tekrar tencereye alıp yumurta yoğurt ve yumurta sarısıyla terbiye yaptım. Üzerine de sarımsak limon sirke
Valla bravo sana cnm onun zahmetini bilirim annem yapar su zamanda bizler yapmazken sen yapiyosun. Gerci ben iskembeyi sevmem sevsemde yapmazdim heralde.

Dildildil

Popüler Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
10 Aralık 2011
1.077
1.502
Valla bravo uğraşmışsın baya ellerine sağlık. Ben doğumdan sonra doktorumun tavsiyesi ile bol bol kelle paça içtim. Anneme sipariş veriyimde yapsın bi ara

Yukarı Alt