2018 Aralık Anneleri-pratik yemek önerileri,menüler,püf noktaları..Mutfağa dair herşey..

Ozgebalaban11

Aktif Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
19 Nisan 2018
1.819
2.236
İyi yapmışsın canım :) o zaman ben siftahı yapıyorum yemek yicez şimdi :)
İşkembe çorbası
Nohut yemeği
Pirinç pilavı
Roka mor soğan salata
Ayran

Her zaman böyle 3-4 çeşit olmuyor tabi bugün denk geldi :))
Afiyet olsun canım. Nohutu 1 akşam önceden suda mı bekletiyosun yoksa direk kaynatıyor musun. Mesela ben bazen yapacak bişey bulamıyorum nohut ya da kuru yapayım diyorum ama akşamdan suya koymamış oluyorum o yüzden yapamıyorum. Başka bi yöntemini bilen varsa pAylaşırsanız sevinirim. Yani kuru nohut falan yapmaya karar verince hemen yapabiliyor muyuz bi ön hazırlık olmadan

Dildildil

Popüler Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
10 Aralık 2011
1.077
1.502
Bugün sebze yemeği yapmak üzere kızımla mutfağa girdik ama dolapta sadece 2 biber ve 4 patlıcan vardı. Bende biber,sogan,patlıcan ve domates konservesinden uydurmasyon yemek yaptım. Yanına bulgur pilavı ve dolaptaki stoktan yayla çorbası. Resim çekemedim valla vakit kalmadı. Erken yedik bugün.

ruhum_mavi

Serra 💕
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
17 Ocak 2018
4.756
8.349
Afiyet olsun canım. Nohutu 1 akşam önceden suda mı bekletiyosun yoksa direk kaynatıyor musun. Mesela ben bazen yapacak bişey bulamıyorum nohut ya da kuru yapayım diyorum ama akşamdan suya koymamış oluyorum o yüzden yapamıyorum. Başka bi yöntemini bilen varsa pAylaşırsanız sevinirim. Yani kuru nohut falan yapmaya karar verince hemen yapabiliyor muyuz bi ön hazırlık olmadan
1 gece önceden ıslatıyorum canm. Dün akşam ıslatmıştım. Bugün de pişirdim. Ama düdüklüde pişiriyorum. Annem ıslattıktan sonra bir de haşlayıp suyunu döküyor ki gazı çıksın. Ben yapmıyorum o aşamayı.

Yukarı Alt