2018 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    344

dejavu_one

''Allah'' de, gerisini bırak..
Kayıtlı Üye
11 Mayıs 2009
26.901
12.804
Sütun tadı değişir diolar iyi gelmez zayıflar dıolar zehırler dıolar bende bılmıyorum
Ben öyle birşey olduğunu sanmıyorum yakın aralarla doğum yapan çok anne var tandem yapıyorlar yani ikisini de emziriyorlar yani emzirme sayfalarında da paylaşılıyor bunlar. Neden zehirlesin ki. Doktorunuza danışın sütün varken bırakmamak yeni gelecek bebek için de iyi sütün bitmeden aktifken yenisi üretilmiş olacak bence

sedulu

Say my name!
Pro Üye
Anneler Kulübü
7 Haziran 2011
15.539
3.233
Sütun tadı değişir diolar iyi gelmez zayıflar dıolar zehırler dıolar bende bılmıyorum
Zehirlediğini sanmıyorum ya çevremde bir kaç kişi oldu emzirirken diğer bebek dogdu hatta hiç kesmediler devam ettiler emzirmeye ikisini de. Bi doktora danışın isterseniz çünkü şuanki bebeğin gelişimi için önemli

gunbatimi123

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
14 Temmuz 2017
664
295
Canım öncelikle hayırlı olsun🙏🙏 bende sütün tadı değişir bebek kendiliğinden bırakır diye duymuştummm👍👍👍
Teşekkür ederdim .😀2020eylul annelerıne bakıyorum artık kızlar

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 06-09-2020

Hamileliğimin 12. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 199 gün kaldı.

Bebeğinizin yeni bir refleksi oluştu; Artık bebeğinizin başına dokunulduğunda ağzını açıyor. Buna aranma refleksi denir ve bebeğin besin kaynağını bulmasına yardımcı olur. Bebeğiniz doğduktan sonra emme işlemini bu refleks ile yapacaktır. Kalıcı dişler için diş tomurcukları ve ses telleri haline dönüşecek mebranlar(zarlar) bu hafta oluşmaya başlarlar. Bugün bebeğinizin mesane kesesi de oluşmaya başladı.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 14 gr. - Yaklaşık boyu : 41 mm. (Baştan Popoya)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

gunbatimi123

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
14 Temmuz 2017
664
295
Zehirlediğini sanmıyorum ya çevremde bir kaç kişi oldu emzirirken diğer bebek dogdu hatta hiç kesmediler devam ettiler emzirmeye ikisini de. Bi doktora danışın isterseniz çünkü şuanki bebeğin gelişimi için önemli
Bende emzirşyorum ama bırakmak enıyısı artık bu bahaneyle bırakmış olur.ama vicdanım el vermıyo zayıf oğlum

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 06-09-2020

Hamileliğimin 12. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 199 gün kaldı.

Bebeğinizin yeni bir refleksi oluştu; Artık bebeğinizin başına dokunulduğunda ağzını açıyor. Buna aranma refleksi denir ve bebeğin besin kaynağını bulmasına yardımcı olur. Bebeğiniz doğduktan sonra emme işlemini bu refleks ile yapacaktır. Kalıcı dişler için diş tomurcukları ve ses telleri haline dönüşecek mebranlar(zarlar) bu hafta oluşmaya başlarlar. Bugün bebeğinizin mesane kesesi de oluşmaya başladı.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 14 gr. - Yaklaşık boyu : 41 mm. (Baştan Popoya)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

sultan_gibi

Guru
Kayıtlı Üye
16 Aralık 2009
1.175
220
Bende emzirşyorum ama bırakmak enıyısı artık bu bahaneyle bırakmış olur.ama vicdanım el vermıyo zayıf oğlum
Şuan bir çok anne tandem emzirme yapıyor doktorun sorun olmayacağını söylediyse emzirmeye devam etmelisin daha çok küçük bırakacaksanda doğumdan sonda bırakmalısın daha sana ihtiyacı var annesi

idigna35

evli mutlu çocuklu
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
26 Mayıs 2017
1.015
1.805
Bence bıraktırma. Sütün tadı 25. Haftada değişiyor kolostroma dönüyor. Bazı bebekler o zaman bırakabiliyor kendisi. Ana emerse çok şanslı bir çocuk olacak iki kez kolostrom alacak. Harika bir durum. Facede emzirme sanatı gurubu var takip edebilirsin. Tanedem hakkında geniş bilgi alabilirsin. Tabiki karar senin

Natsume

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
3 Mayıs 2017
2.530
7.062
İyi gecelerr
Beşikten yatağa geçiş sürecini yaşayan var mı aranızda?
bir süredir istiyorum artık yatağında yatsın ama başlamadık bir türlü. Bugün gündüZ yatağında uyutmaya çalıştım ama daha çok oyun oynayıp zıplıyor yatakta.Sürekli kalkıp oyun oynamaya gitti. Nihayetinde uyumadı 🤭

sedulu

Say my name!
Pro Üye
Anneler Kulübü
7 Haziran 2011
15.539
3.233
İyi gecelerr
Beşikten yatağa geçiş sürecini yaşayan var mı aranızda?
bir süredir istiyorum artık yatağında yatsın ama başlamadık bir türlü. Bugün gündüZ yatağında uyutmaya çalıştım ama daha çok oyun oynayıp zıplıyor yatakta.Sürekli kalkıp oyun oynamaya gitti. Nihayetinde uyumadı 🤭
Ben daha denemedim benim de hazır yatağı ama hala park yatakta yatıyor önce kenar korumalığı alicam çünkü uykusunda çok dönüyor benimki. Bi de hala gece uyanıp ayağa kalkıyor emmek için. Yatağa koyarsam gece oradan inip yürüyebilir diye memeden kestikten sonra uyutmaya karar verdim

Natsume

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
3 Mayıs 2017
2.530
7.062
Ben daha denemedim benim de hazır yatağı ama hala park yatakta yatıyor önce kenar korumalığı alicam çünkü uykusunda çok dönüyor benimki. Bi de hala gece uyanıp ayağa kalkıyor emmek için. Yatağa koyarsam gece oradan inip yürüyebilir diye memeden kestikten sonra uyutmaya karar verdim
Kenar korumalığı biz de bakacağız uykusunda da uyanıkken de çok debeleniyor. Geceleri beslenmeye kalkmıyor ama her gece mutlaka uyanıp emziğini istiyor ağzına, yatakta olunca çıkar gelir mi acaba diyoruz biz de 🤭
Bir kere de gece uyandığında yatağa almayı denedim yanına ben de uzandım ama at sürme oynamaya çalıştı, uyku muyku yalan oldu.

Yukarı Alt