• Korona Virusünden korunmanın 5 yolu
    1- Ellerinizi sabunla sık sık yıkayın!
    2- Dirseğinize öksürün!
    3- Yüzünüze dokunmayın!
    4- Diğer insanlardan en az 1 metre uzak durun!
    5.a- Hasta hissediyorsanız evde kalın! 184 arayın!
    5.b- Zorunlu bir durum olmadıkça evden çıkmayın!

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    327

lolita555

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
13 Mart 2015
7.522
5.457
uyurken mama nasıl içiriyorsunuz. Biz hala başaramadık. Artık sabaha karşı ağladığında hemen almıyorum. Biraz uyanıyor sonra 150cc içiriyorum o da oynatarak. Sonra sallıyorum biraz daha uyuyor. Gee uykuda asla içmiyor. Ağlıyor, sinirleniyor. Alıştıramadım. Uyandırmamın sebebi de zayıf büyüyor ondan. Aslında acıkıyor uyanıp içtiğinde deliksiz uyuyor ama uykuya inat içmiyor. Aslında gece daha çok içse kilo da yapacak ama çok zayıf :KK43:
Kac dogumlu cnm?kac kilo bebegin? Devam sutu mu iciyor?inek sutiune gecmedinmi?

Arya92

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
17 Ekim 2017
1.537
2.402
25 haziran doğumlu kızım .inek sütü vermiyorum.Bal da denemedim henüz hiç aklıma gelmedi .Bu aralar kendimiz de bal yemiyoruz ondan herhalde .sıcaklardan falan pek kahvaltı etmiyor kızım.etmek istemiyor yani biz de çok zorlamiyoruz.gece mama vermiyoruz gece uyandığında sadece emer oyle uyur tekrar .kaç ml meme ve mama içiyor tam emin değilim.gunduz ben işteyken 250 ml anne sütü ve 200ml mama içiyor.2 uyku yapıyor.uykulara bunları içerek uyuyor.gece de uyumadan 200 ml mama +meme veriyorum.gecede kalktikca emer.gunduz mama vermiyorduk ama artık vermeye başladık.

duygumit

Guru
Kayıtlı Üye
31 Ağustos 2009
302
227
Ben sadece mama ama dışardan daha çok yediriyorum. Günlük 500cc anca genelde olmuyor bile. Çorba kahvaltı yoğurt meyve muhallebi 1-2 biberon gündüz bazen 2. Veremiyorum uyuyakalıyor. Bir de sabaha karşı 150cc. Gündüz tek sefer180cc içiyor. Akiam erken uyumazsa muhallebiden sonra da veriyorum o kadar. Başka zaman kalmıyor zaten bizde ya da ben yapamıyorum

frhnrfhn

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
12 Kasım 2009
2.324
2.661
Bu arada ben artık mama pek vermiyorum hala 150 ml den fazla tüketmiyor tek seferde, gün içinde 2 biberon anca, bir de sabaha karşı 1 biberon . Onun harici normal yiyip içiyor zaten.

Zeneze

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
12 Aralık 2017
590
885
Kkzlar ii geceleer.oglum mama icti şokum suanda.arkadasim geldi bugin aksam otirmasina esiyle.6aylik oglu aptamil mama kullaniyo..bana senin oglan hic mama icmedi dimi dedi bnde sorma bi suru cesit aldik hep kustu istemedi dedim.istersen birakayim 2 olcek dene dedi bnde yok icmez brakma bosuna dedim.bayadir mama iccekmi denemesi yapmamistik ama icten icede merakim wardi acaba versem napar diye.iyi brak bakalim dedim bnde.ama biraz aciktida bilerek emzirmedim bisey vermedim ve sonuc 50lik mamayi icti itiraz etmeden.kafam karisti smdi benimde.biraz kilosu dusuk acaba alip versemmi mama yoksa inek sutumu versem mama yerine.fikir verin kizlarrrrrr
Cocugu niye bilerek emzirmedin kurban olduğum. Yazık emeydi yavrucak. Ac kalırsan o 50'lik mamayı sende içersin. Çocuk ac kalmamak için içmiş. Mama anne sütü olmazsa tercih edilir. Kendi sütün varsa lütfen mama vermek için uğrasma. Söylediğim seye kırılma ama çoğu seyi annelik iç güdünle sana doğru geldiği sekliyle yap. Sütün varsa doya doya emsin çocuk. Yapma canım benim :)

lolita555

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
13 Mart 2015
7.522
5.457
Cocugu niye bilerek emzirmedin kurban olduğum. Yazık emeydi yavrucak. Ac kalırsan o 50'lik mamayı sende içersin. Çocuk ac kalmamak için içmiş. Mama anne sütü olmazsa tercih edilir. Kendi sütün varsa lütfen mama vermek için uğrasma. Söylediğim seye kırılma ama çoğu seyi annelik iç güdünle sana doğru geldiği sekliyle yap. Sütün varsa doya doya emsin çocuk. Yapma canım benim :)
Mesaji okurken baya sasirdim dogrusu.cocuk saatlerce ac kalmis gbi oyle bi yazmissin ki:KK66:kendi sutum var ama oldukca az dogal olarak.kilolu olsun obez olsun diye bi derdim yok sadece bagisikligi guclensin diye mama versemmi diye ikilemde kaldim hepsi bu yani...yaptigim bise yok :KK66:))

Yukarı Alt