• Korona Virusünden korunmanın 5 yolu
    1- Ellerinizi sabunla sık sık yıkayın!
    2- Dirseğinize öksürün!
    3- Yüzünüze dokunmayın!
    4- Diğer insanlardan en az 1 metre uzak durun!
    5.a- Hasta hissediyorsanız evde kalın! 184 arayın!
    5.b- Zorunlu bir durum olmadıkça evden çıkmayın!

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    327

NARGIZA_DOVLET

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
1 Ekim 2017
169
233

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 04-09-2020

Hamileliğimin 19. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 153 gün kaldı.

Önümüzdeki ay içinde bebeğinizin boyu yaklaşık 5 cm ağırlığı yaklaşık 730 gr. artacak. Tebrik ederiz artık 4 aylık hamilesiniz. İki hafta içinde hamileliğinizin yarısına ulaşmış olacaksınız. Bebeğinizin boyu 14-15 cm civarında. Ağırlığı ise 250 gr. civarında.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 280 gr. - Yaklaşık boyu : 15.3 cm. (Baştan Popoya)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

safari_go

08/06/2018❣ H'Berat'ımmmmm❤
Kayıtlı Üye
2 Temmuz 2017
1.781
16.111
Bnimkisi de 1 yil 8 ay 16 gunluk :KK70:

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 13-10-2020

Hamileliğimin 13. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 192 gün kaldı.

Bebeğinizin karaciğeri artık safra üretiyor. Önümüzdeki üç gün içinde, ses telleri bebeğinizin boğazında/gırtlağında oluşacaktır. Bebeğiniz ses çıkaramayacak, ağlayamayacaktır çünkü ses hava içinde yayılabilir sıvı içinde değil. Hamilelik, kadınları mesane eneksiyonlarına daha yatkın kılar. İdrar mesanede daha uzun süre kaldığından bakterilerin çoğalması ihtimali yükselecektir.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 26 gr. - Yaklaşık boyu : 54 mm. (Baştan Popoya)

Zeneze

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
12 Aralık 2017
590
885
Bu grubun kaderi hep aynı herhalde.😁 Hep sessizlik. Çok fazla kişi yazmıyor. Yazmayanlar arasında ben de varım. Fakat yazılanları okumak da hoşuma gidiyordu :) geçen süre içerisinde çocuk işi gerçekten aşırı zormuş dedim. Ortaya çıkarması, doğumu, bakması, uykusuz geceler... Varlıklarına hamdu senalar olsun. Tabi ki seviliyor. Fakat annelik çok zor yaaa. Gruptaki annelerin bazıları yeni hamileliğe adım atmış. Hayırla sonuçlansın inşallah. Yalnız yeni bir bebeğe cesaret etmek gerçekten büyük iş. Bazen kara kara düşünüyorum. Nasıl olur falan diye. Yani geçtiğin yollara geri dönmek gibi. Hem istiyorsun hem de nasıl olur deyip korku içine giriyorsun. Çoğu kadında vardır sanırım
Tabi bir de "kardeşsiz olmaz, tek mi kalacak" baskıları olduğu için insan daha bir ayrı düşünüyor. Yani kısacası kadınlık=fedakarlık. Annelik... Evet çok güzel ama çok zorrrr :)

safari_go

08/06/2018❣ H'Berat'ımmmmm❤
Kayıtlı Üye
2 Temmuz 2017
1.781
16.111
Seninde mi ikinci cocuk canm.Sayfayi yazdim instadan cikmiyor

Son düzenleyen: Moderatör:

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 13-10-2020

Hamileliğimin 13. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 192 gün kaldı.

Bebeğinizin karaciğeri artık safra üretiyor. Önümüzdeki üç gün içinde, ses telleri bebeğinizin boğazında/gırtlağında oluşacaktır. Bebeğiniz ses çıkaramayacak, ağlayamayacaktır çünkü ses hava içinde yayılabilir sıvı içinde değil. Hamilelik, kadınları mesane eneksiyonlarına daha yatkın kılar. İdrar mesanede daha uzun süre kaldığından bakterilerin çoğalması ihtimali yükselecektir.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 26 gr. - Yaklaşık boyu : 54 mm. (Baştan Popoya)

duygumit

Guru
Kayıtlı Üye
31 Ağustos 2009
302
227
Merhaba arkadaşlar, umarım sağlığınız yerindedir. Evde vakit zor geçiyor. Yarın 22 aylık olacağız. Malum 2 haftadır evdeyim. Çocuğuma annem bakıyordu. Annem tatilde artık :))
Yemeklerle boğuşuyoruz. Ben tam anlamıyla bizim yediklerimizden yedirmeye çalışıyorum. Çok zorluyor. Annem pütürlü yedirmiyordu. Ben de bu tatili fırsat bilip başladım ama çok zorlanıyorum.
Gece yatmadan ne yediriyorsunuz yani akşam yemeğini bizimle yediğiyle yatırmam çok az yiyor. Muhallebi mi yediriyorsunuz çorba falan mı fikirr almak istedim

anneyimbenanne

Aktif Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
29 Eylül 2017
687
1.247
Merhaba arkadaşlar, aranızda memeyi bıraktıran var mı? Nasıl bıraktırdınız? Ben bugün yarabandı yapıştırdım, istedikçe “uf oldu annem” dedim, “anne meme uf” dedi, yüzünü buruşturdu, üzüldü. Ve yatarken hiç anmadı bile yavrum. Vicdan yapıyorum şimdi. Bu kadar bağlı olduğu bir şeyden böyle birden koparmaya çalışıyorum, kandırıyorum diye. Ama çok yoruldum. Şimdi bir de hamileyim, engel değil hamilelik emzirmeme biliyorum. Ama 22 aylık oldu, geceden sabaha 20 defa uyandığımız oluyor. Yanlış mov yapıyorum? Bu süreci atlatan var mı? Nasıl atlattınız?

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 25-11-2020

Hamileliğimin 7. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 235 gün kaldı.

Omuriliği koruyan tüp kapanmış durumda. Hipotalamus (yemeği, cinsel davranışları ve sıcaklığı düzenleyen ara beyin yapısı) bugün yarın şeklini almaya başlayacak. Ağzın ilkel görüntüsü ortaya çıkmaya, gırtlak gelişmeye başlamıştır. Bebeğiniz şimdi C şeklinde ve bir kuyruğu bulunuyor.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : < 1gr.

duygumit

Guru
Kayıtlı Üye
31 Ağustos 2009
302
227
Ben emzirmiyorum ama arkadaşım emziriyor.Çocuğun normal bir tepki vermiş bence denemeye devam et. İçini rahat tut. Artık büyüdüler ama dediğim gibi ven 6 ay zorla emzirdim. Son karar bebeğinin

anneyimbenanne

Aktif Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
29 Eylül 2017
687
1.247
Ben emzirmiyorum ama arkadaşım emziriyor.Çocuğun normal bir tepki vermiş bence denemeye devam et. İçini rahat tut. Artık büyüdüler ama dediğim gibi ven 6 ay zorla emzirdim. Son karar bebeğinin
Ben sen 2 Aydan 8 aya kadar meme reddi şadim, hiç pes etmedim. Bir döndü pir döndü kuzum, meme delisi oldu. Sabahtan beri uyanıkken hiç vermemiştim, ama demin uyku arasında dayanamadım verdim. Birkaç gün sadece uykusunda veririm olmadı. Bilmiyorum ki, sanırım bırakmaya ben de hazır değilmişim 🤣

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 25-11-2020

Hamileliğimin 7. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 235 gün kaldı.

Omuriliği koruyan tüp kapanmış durumda. Hipotalamus (yemeği, cinsel davranışları ve sıcaklığı düzenleyen ara beyin yapısı) bugün yarın şeklini almaya başlayacak. Ağzın ilkel görüntüsü ortaya çıkmaya, gırtlak gelişmeye başlamıştır. Bebeğiniz şimdi C şeklinde ve bir kuyruğu bulunuyor.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : < 1gr.

Amazing_Queen

Aktif Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
26 Ekim 2015
1.334
1.968
Ben sen 2 Aydan 8 aya kadar meme reddi şadim, hiç pes etmedim. Bir döndü pir döndü kuzum, meme delisi oldu. Sabahtan beri uyanıkken hiç vermemiştim, ama demin uyku arasında dayanamadım verdim. Birkaç gün sadece uykusunda veririm olmadı. Bilmiyorum ki, sanırım bırakmaya ben de hazır değilmişim 🤣
Merhabalarr, gerçekten önce annenin hazır olması ve kararlı olması önemli. Bende hazır değilim henüz bıraktıramadım. 2 yaşına kadar yolu var diyorum 2 ay daha emziririm heralde. Sonra nasıl bıraktırıcam bilmiyorum sirke sürerek yavaş yavaş bıraktıran arkadaşlar vardı öyle yaparım belkide.

Yukarı Alt