2018 Ocak Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak?

• Ankete Katılan
    260

nazanca1

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
15 Mayıs 2017
371
539
Doktorum koku problemi olduğu için vajinanin florasinin bozulduğunu soyledi vagi florayı bana da verdi ben kullanmak istemediğini söyledim o da o zaman sirkeli su ile yika dedi. cidden sirkeli su mucize.. göbek deliğim bebeğin pozisyonuna göre içine kaciyor bazen bazen de olduğu gibi dışarı çıkıyor gün içinde sürekli bu oluyor. ben hic endişelenmedim. Ancak sen ev taşıdın ve eminim yoruldun sancılar için endişelenmekte haklisin. evin işi de hala bitmemiştir lütfen kendini yorma o ev taşıma işinin tamamı ancak 1 ayda bitiyor
Son 1 haftada çok yoruldum, çok yıprandım aslında ve dediğin gibi evin işleri bitmedi hala, bebeğin hazırlıkları da yarım kaldı, çanta hazırlayacaktım, onu bile yapamıyorum. Vagi-florayı neden kullanmak istemedin? Ben de 2 gündür kullanıyorum ama işe yarıyor mu bilmiyorum. Sirkeli suyu ben de deneyeyim, çok sağol..

ferayegul

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
1 Kasım 2014
3.357
4.911
Son 1 haftada çok yoruldum, çok yıprandım aslında ve dediğin gibi evin işleri bitmedi hala, bebeğin hazırlıkları da yarım kaldı, çanta hazırlayacaktım, onu bile yapamıyorum. Vagi-florayı neden kullanmak istemedin? Ben de 2 gündür kullanıyorum ama işe yarıyor mu bilmiyorum. Sirkeli suyu ben de deneyeyim, çok sağol..
Ben kullanmak istemiyorum birşey olur mu dedim o da sirkeli su dene işe yaramazsa o zaman bakarsın dedi. sirkeli suyu yapıyorum 2 gün rahatım. haftada 2 kez sirkeli su yapıyorum ihtiyaç duymadım. Bende enfeksiyon çıkmadı ama sadece florası bozulduğu için vermişti bana sebeplerimiz farklı ise kullanmak durumunda olabilirsin :)

yesa1

Bşlngç 59.8 güncel 50.7 hedef 48 boy 1.56
Kayıtlı Üye
24 Temmuz 2008
21.948
32.647
Ben kullanmak istemiyorum birşey olur mu dedim o da sirkeli su dene işe yaramazsa o zaman bakarsın dedi. sirkeli suyu yapıyorum 2 gün rahatım. haftada 2 kez sirkeli su yapıyorum ihtiyaç duymadım. Bende enfeksiyon çıkmadı ama sadece florası bozulduğu için vermişti bana sebeplerimiz farklı ise kullanmak durumunda olabilirsin :)

Canım sirkeli su beyaz sirke 2 bardak suya 1 bardak sirke şeklinde o bölgeyi silme şeklinde yapıyorsun değil mi

Ben de yapcam yapcam hep kaldı . Sonra sirke bitti falan:)

ferayegul

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
1 Kasım 2014
3.357
4.911
Canım sirkeli su beyaz sirke 2 bardak suya 1 bardak sirke şeklinde o bölgeyi silme şeklinde yapıyorsun değil mi

Ben de yapcam yapcam hep kaldı . Sonra sirke bitti falan:)
Ben hazır sirke ile yapmadım canım . Ev sirkesi (elma) ile yaptım her duştan sonra böyle cay bardağının içine 3 4 kaşık kadar dolduruyorum. En son saf sirkeyle tek seferde yıkayıp durulamıyorum. Ancak hazır sirke kullansaydım suyla seyreltirdim sanırım. Bu doktorun bana verdiği bir oran degil ama benim kendi belirledigim bir oran. Yakın zamanda gidecekseniz doktorundan oran isteyebilirsin iyice florayı da bozmamak lazım bana iyi geldiği için yaptığım sormadım ne şekilde diye

nazanca1

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
15 Mayıs 2017
371
539
Kendi doktorum değildi veren, o yüzden ben de emin olamamıştım aslında, mesaj atıp sordum, o da kullanabilirsin diyince başladım. Akıntım olunca verdi ama koku, kaşıntı falan yok, neye göre hafif enfeksiyon dedi anlamadım. Akıntı da erken doğumu tetikleyebilir dediği için kullanmaya başladım ben de. Yarın sorayım bakalım sirkeye ne diyecek. Hamilelik öncesi hiç böyle bir şey yaşamadım, hamilelikte her şey ne kadar değişiyor, sürekli farklı sağlık sorunları patlak veriyor, az kaldı diye avutuyorum kendimi...

Alaraa53

Meleğimi bekliyorum
Kayıtlı Üye
15 Mayıs 2017
2.292
1.540
36
Inşallah canim araştırdım bende gayet iyi düşünüyorum ki perinatolojide özel üniversite haastanesinde doçent doktorum hiç geride demedi gayet iyi sağlıklı bir bebek dedi 20 gün önce 1500 gr demişti kendi doktorum bu geceki devlet acilinde bir doktor benim takipli hastanem çok pimpirikli hemen ufacık bir ağrıya sancıya yatış veriyor diye buraya gittim buda kafamı bulandırdı
Csnım tek Doktor ile devam etmeni öneririm sana benim de bebegin kafası 2.5 hafta ileriden gidiyor bende çol tedirgin oldum doktorum bana önemli olan detaylı ultrasonda Ne çıktığı Dedi bende özel bir hastanede profesöre yaptırdım detaylıyı doktor sonradan ölçümler büyük çıkıyorsa bu genetik ile ilgilidir Dedi yani benim esinin kafası büyük mesela muhtemelen ondan olduğunu söyledi

Badekuti

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
2 Nisan 2017
962
1.707
Günaydın arkadaşlar çok sancim var halen gece boyu çektim kadın doğum acile gittim rahim ağzında aciklik yok ama baş yerleşmiş dayanılmaz ağrım var doktor muayene etti yabancı uyruklu bir doktordu bana sen birşey yemiyormusun dedi bebek çok küçük dedi ölçümleri yazdı verdi acaba haftasini mi anlamadı ölçümler haftamla uyumlu kilosuda 2068 gr onuda araştırdım normal görünüyor ama doktor çok küçük dedi canim çok sıkıldı görüntüde hiç hamile değil gibiyim göbek gibi duran bir karnım var zaten toplam 5 kilo aldım şu ana kadar sizce kilosu nasıl haftası bana yakın olan arkadaşlar lütfen 32+2 günlüğüm.
Doktor diplomasini kontrol etsin gercekten kilosu mukemmel...

Belkibiumut

Küçük bir kız geldi evimize ❤️
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
10 Mayıs 2017
3.024
4.303
Kızlar 4-5 gündür hiç iyi hissetmiyorum kendimi, haftasonu ev taşıdık ondan mı oldu bilmiyorum. Ara ara kasılmalar oluyor, rahim yuvarlak şekilde dışarıdan görünecek şekilde toplanıyor ama sık aralıklarla olmuyor, bebek de hareketli. Ama ben ayağa kalkmakta zorlanıyorum, sürekli idrara sıkışıyorum, sancı yapıyor. Perşembe günü idrar tahlili yapılmıştı idrar yolu enfeksiyonu yok dediler, akıntım olduğu için ufak bir vajinal enfeksiyon varmış vagi-flora diye bir fitil verdi dr. Evde yürürken bile hem vajinada hem kasıklarımda sancı oluyor, bir de göbek deliğim aylardır hep dışarıya doğru çıkık duruyordu, 2 gündür eski haline döndü. Noluyor anlamıyorum, inşallah kötü bir şey yoktur. Yarın kontrolüm var ama canım çok sıkkın, yapmam gereken bir sürü hazırlık var yapamıyorum :KK43:
Geçmiş olsun canım kendini yorma işlerin sonu gelmiyor inan kadın tut i yapsın sen otur şöyle bir kenara diğer işlerinide dinlene dinlene yap ne olur dikkat et zaten az kalmış hayırlısı olsun inşallah
Enfeksiyon hepimizde var hormonlardan dolayı orasida bozuldu artık arkadaşın dediği gibi sirke çok faydalı ama seyreltip kullan yoksa tahriş olursun dediğin fitili kullandım hiç bir faydasını görmedim
Ağrılarda bebekte rahimde büyüdü artık vücut taşıyamıyor ondan öyle hepimiz inan öyleyiz sağlıkla bir dogursaydik artık :KK70: ❤

ferayegul

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
1 Kasım 2014
3.357
4.911
Kendi doktorum değildi veren, o yüzden ben de emin olamamıştım aslında, mesaj atıp sordum, o da kullanabilirsin diyince başladım. Akıntım olunca verdi ama koku, kaşıntı falan yok, neye göre hafif enfeksiyon dedi anlamadım. Akıntı da erken doğumu tetikleyebilir dediği için kullanmaya başladım ben de. Yarın sorayım bakalım sirkeye ne diyecek. Hamilelik öncesi hiç böyle bir şey yaşamadım, hamilelikte her şey ne kadar değişiyor, sürekli farklı sağlık sorunları patlak veriyor, az kaldı diye avutuyorum kendimi...
Bana hic bir zararı yok ilacın kullanabilirsin dedi ama ben inat ettim birde enfeksiyon yok bende ama sende hafif enfeksiyon varsa ihmal etme bence de

nazanca1

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
15 Mayıs 2017
371
539
Geçmiş olsun canım kendini yorma işlerin sonu gelmiyor inan kadın tut i yapsın sen otur şöyle bir kenara diğer işlerinide dinlene dinlene yap ne olur dikkat et zaten az kalmış hayırlısı olsun inşallah
Enfeksiyon hepimizde var hormonlardan dolayı orasida bozuldu artık arkadaşın dediği gibi sirke çok faydalı ama seyreltip kullan yoksa tahriş olursun dediğin fitili kullandım hiç bir faydasını görmedim
Ağrılarda bebekte rahimde büyüdü artık vücut taşıyamıyor ondan öyle hepimiz inan öyleyiz sağlıkla bir dogursaydik artık :KK70: ❤
Sağol canım, 1 haftada 2 kez kadın tuttum ama yerleştirme olunca o da sormadan yapamıyor, istesem de oturamıyorum. Kalanını eşim halledecek artık. Biraz kendimi toparlasam bebeğin kalan hazırlıklarını yapmak istiyorum ama bakalım. Hormonlar mahvediyormuş insanı, bebişlerimiz sağlıklı olsun da katlanacağız artık hepsine napalım. Ben de artık doğursam hayırlısıyla diyorum sonra dur erken çağırma diyorum allak bullak oldum. Rahat rahat gezen hamilelere çok özeniyorum. Erken doğum kabusları görmeye başladım ben bir de, Allah sonumuzu hayır etsin..

Hepinize hayırlı kandiller kızlar :dua:

Turgutailesi

Üye
Kayıtlı Üye
29 Temmuz 2017
283
710
Günaydın arkadaşlar çok sancim var halen gece boyu çektim kadın doğum acile gittim rahim ağzında aciklik yok ama baş yerleşmiş dayanılmaz ağrım var doktor muayene etti yabancı uyruklu bir doktordu bana sen birşey yemiyormusun dedi bebek çok küçük dedi ölçümleri yazdı verdi acaba haftasini mi anlamadı ölçümler haftamla uyumlu kilosuda 2068 gr onuda araştırdım normal görünüyor ama doktor çok küçük dedi canim çok sıkıldı görüntüde hiç hamile değil gibiyim göbek gibi duran bir karnım var zaten toplam 5 kilo aldım şu ana kadar sizce kilosu nasıl haftası bana yakın olan arkadaşlar lütfen 32+2 günlüğüm.
Canım gayet normal benimde 33 , 2058 kilosu doktorum herşey çok iyi diyor

Turgutailesi

Üye
Kayıtlı Üye
29 Temmuz 2017
283
710
Günaydın güzel anneler
Turgutailesi Turgutailesi canım doğum günün kutlu olsun bir dahaki tatlis kızınla olsun inşallah nice mutlu güzel senelere ne güzel hamileyken doğum günün en güzel hediyen içindeki sanırım sağlıkla kucağına alırsın inşallah ❤:emir_bebek:
Ayyyy canımsın nasıl mutlu oldum anlatamam :) bir daha ki seneye kucağımdaki haliyle fotoğraflar atacağım sizlere inşallah ❤
Allah hepimize sağlıkla sıhhatle kucağımıza almayı nasip etsin

2306

Üye
Kayıtlı Üye
11 Mayıs 2017
314
373
Merhaba hanımlar.
Ben bugün Dr gittim.
Ve uzun zaman sonra ultrasyon a girdim. (3 haftadan fazladır..)
Ultrasyon da 34 haftalık bilmem kaç günlük cikti.
Ama minnosum çok ufakmis. Yani 31 haftalık gibi gözüküyormus :/
En son ultrasyon da kilosu 2 kg iken
Şimdi 1.800 gr dddi. (Şehir değiştirdim. )
Nts ye girdim.
Sancılarimin olduğunu söyledi.
Evet , ağrılarım oluyor ama ne bilim sancı nasıl bise.
Kalca ağrım çok oluyor.
Birde benim minnos çok hareketli bu yüzden hareket ederken canım çok acio.
Üstüne dün akşam resmen karnımı yirtacak gibiydi. Gözüm doldu. Ağlamamak için zor tuttum kendimi.
Ayrıca o hareketleri ile birlikte nefesimi kesti. Zorlandım nefes almaktan. Ve ayakta dahi duramadım.
Neyse iste dün gece bunları yaşarken.
Öğleden sonra ki hastane sonuçları benim acil yatış yapmamı söyledi.
Erken doğum zamanım değilmiş ama yatkinmis.
Minnosum daha ufacikmis. :KK43:
Sancilarimin geçmesi lazımmış.
Minnosummm gelişmesi için ne yapmam lazım benimm . Olurum ben ona ya ufacık hali ile beni benden ederken. Daha minnacık mis. :KK43:
Nasıl kilo aldirabilirim?
Akciğerleri gelismesi lazimm ddi Dr.

Serpilzorlu

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
7 Eylül 2016
703
778
Merhaba hanımlar.
Ben bugün Dr gittim.
Nts ye girdim.
Kalca ağrım çok oluyor.
Üstüne dün akşam resmen karnımı yirtacak gibiydi. Gözüm doldu. Ağlamamak için zor tuttum kendimi.
Ayrıca o hareketleri ile birlikte nefesimi kesti. Zorlandım nefes almaktan. Ve ayakta dahi duramadım.
Minnosummm gelişmesi için ne yapmam lazım benimm . Olurum ben ona ya ufacık hali ile beni benden ederken. Daha minnacık mis. :KK43:
Canım selam, benim de kasılmalarım vardı, erken dogum riski bu dedi doktorum ve akciğer gelişimi için iğne yaptılar. Kilo konusunda da çok hızlı ve önden giderken biranda yavaşladı, şuanda 1 hafta geriden gidiyor. Dert etme çok önemli değil. Risk grubuna girecek seviyeye düşmediği takdirde sorun yok.

yesa1

Kayıtlı Üye
24 Temmuz 2008
21.948
32.647
Merhaba hanımlar.
Ben bugün Dr gittim.
Nts ye girdim.
Kalca ağrım çok oluyor.
Ciğerleri için iğne

Kilo alması için de

*tahin
*pekmez ( keçiboynuzu harnup pekmezi ya da üzüm pekmezi)
*antep fıstığı
*ceviz
*badem
*et
*balık ( balık hapı krill hapi da olur doktoruna bir sor bakalım)
*yumurta
*kasar peyniri

yesa1

Kayıtlı Üye
24 Temmuz 2008
21.948
32.647

minnak123456789minnak

Elifimi beklerken....
Kayıtlı Üye
31 Mart 2017
437
298
39
Senin haftanda doktora gitmiştim kilosu benzerdi. ve aynen başı öyle bir dayanmıştı ki ağrıdan muayenede duramadım sürekli acıma geldi ancak doktorum vajinal ultrasonla rahim ağzına baktı birşey olmadığını ağrı yapacağını söyledi. bebek kafasını sağ tarafına dayamıştı eve gelince soluma doğru yattım bu müddet sonra kafasını kaydırdı sanırım o ağrı geçti. Başka bir doktora daha mı görünsen ?
Kendi doktoruma randevum haftaya canim bugün magnezyum calcine aldım bağırsak problemim çöktü öğleden sonra çok rahatladım hala rahatım inşallah tekrarlamaz bacağıma vuran ağrı çok azaldı bebegin kilosuda araştırmalarıma göre ve sizlerin yazdıklarınıza göre gayet iyi içim rahatladı biraz ben sadece meyveyi rahat yiyorum biraz daha yemeye dikkat edeceğim 5 haftaya kadar 1 kilo daha alsa yeter insallah