kinalikadin

Damlalp
Pro Üye
Anneler Kulübü
10 Şubat 2015
5.275
11.834
Transfer olan arkadaşlarım için naçizane tavsiyeler;
Kivi, çiğ badem, ananas, avakado, yumurta, süt, yoğurt, dut kurusu, muz, mango, bol bol su, ayrıca peynir zeytin ton balığı somon ve palamut balığı tüketin ve özellikle akdeniz usulü beslenin. İlikli kemik suyu, tedavi öncesi ve sonrası (transfer sonrası) çok faydalı bilginiz olsun.
Salam sucuk pastırma yemek yasak. Çok yağlı yemekten kaçınılmalı. Maydonoz taze nane çok fazla tüketilmemeli. Bitki çayları, kahve içilmemeli çay ise çok açık günde 1-2 bardak içilebilir. Ağrı kesici almayın dr söylemediği sürece (ve parol) dışında. İlaçları saati saatine alın. İlk üç gün dinlenerek geçirin.
Merdiven inip çıkmak, yürümek, öksürmek, hapşırmak..vs hiç bir zararı yok. Embriyo zaten sabit yerinde durmuyor kendine yuvalanacak yer arıyor.
Banyoda uzun kalmayın ılık su ile ayakta yıkanın.
5. Gün transferi sonrası tutunma transfer günü ya da ertesi 2 gün içinde olur.
3. Gün transferinde ise tutunma transfer sonrası 3. 4. günlerde olabilir.
Uyurken sağa sola dönmekten bir şey olmaz, yan yatmakta faydalı sürekli dümdüz yatmak zorunluluğu yok. Arada evin içinde küçük yürüyüşler iyi gelir.
Tamamen hareketsiz kalınmamalı kan akışı sağlanmalı.
Yükseğe uzanmayın, ani eğilip kalkmayın ağır kaldırmak yasak. (Bunların kanıtlanmışlığı yok ancak psikolojik açıdan soru işareti olmaması adına dikkat edilmeli).
Stresten kesinlikle kaçınılmalı. En uzak durulması gereken stres! Üşütmemeye çalışın enfeksiyonlu kişilerden kesinlikle uzak durun.

Bunlar benim 5 tüp bebek denememde de araştırıp (dr la konuşup) uyguladıklarım umarım sizlere de faydalı olur. Yardımcı olmak amaçlı paylaşmak istedim..

Son düzenleme:

sma903

Üye
Kayıtlı Üye
17 Ocak 2018
339
702
Allah sağlıkla emeklerimizi boşa çıkarmasın inşallah,,bende Antalya gelecek tüp bebek merkezinde tüp bebek tedavisine başladım 5 gün oldu menagon iğne kullanıyorum 2 günde bir kontrol gidip geliyorum kafam allak bullak neler olacak nasıl geçecek bilmiyorum ilk denemem direk tup bebek istedik asilama zaman kaybi gibi geldi,,daha önce aşılama düşündük başka özel bi hastanede laparoskopi olmuştum ama dewam etmedik güvenemedik hastane ve dra,,su an yolunda gibi,,Allah herkesin gonlune gore versin insallah cok zor

kuzununannesi

Oğlum doğdu kızım abla oldu
Kayıtlı Üye
10 Ocak 2013
2.901
2.436
Tüp bebek deneyimlerimizi, umutlarımızı,dertlerimizi paylaşalım bu süreci birlikte geçirelim bizi bizden başkası anlamaz arkadaşlar..
Ben kendimle başlıyayım
3 Aşılama :KK43: NEGATİF RUŞEN AYTAÇ ANKARA TIP FAKÜLTESİ
1. Tüp bebek denemesi :KK43: NEGATİF (2 Tane iyi kalite grade1 embriyo) RUŞEN AYTAÇ ANKARA TIP FAKÜLTESİ
2.Tüp bebek denemesi :super: POZİTİF (1 Tane 2.kalite grade2 embriyo) Malesef dizanteri, yüksek ateş sebebiyle düşük HASTANE ZEKAİ TAHİR BURAK
3.Tüp bebek denemesi :KK43: NEGATİF (2 Tane iyi kalite grade1 embriyo) HASTANE ZEKAİ TAHİR BURAK

Şimdi Ankara Başkent Üniversitesi Hastanesi Prof. Dr. Hulusi Bülent Zeyneloğlu ile devam ediyorum ve Dr'um harika bir insan ona çok güveniyorum.

Düşük sebebiyle sol tüpüm tıkanmış Laparoskopi ve Histeroskopi ameliyatı geçirdim dinlenme sürecinden sonra tedaviye başladım uzun protokol ancak 2 tane yumurtam gelişti ve Dr'um aşılamaya çevirdi tedaviyi yani anlayacağınız tedavim maalesef yarım kaldı yarın aşılama yapılacak.. Eğer tutmazsa ve tekrar başlayacağım tüp bebek tedavim yarıda kalırsa diye çok korkuyorum yoruldum hemde çok yoruldum...:silah::110:
Grade 1 lerin negatif grade 2 nin pozitif olması çok ilginç bende grade 2 ile hamileyim çok şükür. Pes etme benim bu 6. Denememdi inş en kısa zamanda olur

Eses07

Ne mutlu Türküm diyene!
Pro Üye
23 Kasım 2013
79.405
62.627
İnşallah seninde güzel haberlerini bekliyorum canım Rabbim emeklerini boşa çıkarmasın ilk denemende bebeğine kavuşursun inşallah:anneadayı::KK3:Senin tüp bebek yapma sebebin neydi canım
Amin inşallah canım
doktor aşılama önerdi
Fakat ben vakit kaybetmek istemiyorum
Tüp yapıyoruz
Belirgin bir sorun yok
polikistik over düzenli adetlerim

kinalikadin

Damlalp
Pro Üye
Anneler Kulübü
10 Şubat 2015
5.275
11.834
Grade 1 lerin negatif grade 2 nin pozitif olması çok ilginç bende grade 2 ile hamileyim çok şükür. Pes etme benim bu 6. Denememdi inş en kısa zamanda olur
Bende grade 2 transferi sonrası çok umutsuzdum ve pozitifi görünce inanamamıştım:KK54: Kaliteli embriyolar tutmadı hemde iki tane konmalarına rağmen Rabbim nasip etmezse boş. Senin adına çok sevindim bu arada inşallah sağlıkla doğurup büyütmek nasip olur:KK68: Bizlere de dua et canmm

kinalikadin

Damlalp
Pro Üye
Anneler Kulübü
10 Şubat 2015
5.275
11.834
Amin inşallah canım
doktor aşılama önerdi
Fakat ben vakit kaybetmek istemiyorum
Tüp yapıyoruz
Belirgin bir sorun yok
polikistik over düzenli adetlerim
En doğrusunu yapmışsın direk tüp bebeğe geçmen daha mantıklı tabii. Aşılama ile gebelik elde edenlerde yok değil ama yüzdesi düşük. İnşallah senden de güzel haberler duyarız

mutlumutlu00

biraz mutlu biraz manik sonra yine mutlu :)
Kayıtlı Üye
6 Mart 2017
44
314
Merhaba Arkadaşlar bende Allah nasip ederse nisan mayıs gibi 2.tüp bebek denememi yapmayı planlıyorum inşallah hepimiz pozitif sonuçlar alırız.Benim de iki aşılama ve 1 negatif tüp bebeğim var şu an histereskopi olacağım bakalım Mevlam neyler görelim..Burayı canlı tutalım en azından birbirimizin durumlarını paylaşır dertleşiriz:nazar::KK15::eğlence:

Yukarı Alt