• İstediğin her konuda başarılı olabilirsin! Saklama Kendini…
    Detayları incelemek için tıkla!
  • 3. Hafta Pınar Labneli Tarif Yarışması başladı.
    Pınar Labne lezzetlerı yarışıyor. Her hafta birinciye süpriz hediyeler.
    Lezzetli yarışmaya katılmak için HEMEN TIKLA !..

2019 - 2020 Yılının Anne Adayları ❤️

wiha02

Vur tekmeyi dünyaya
Kayıtlı Üye
28 Temmuz 2018
3.845
4.016
26

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 17-03-2021

Hamileliğimin 15. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 178 gün kaldı.

Bebeğinizin saç modeli bugün ortaya çıktı. Bebeğinizin bağırsaklarında mekonyum (ilk dışkı) oluştu. Bu ay artık daha az meme hassasiyeti ve memelerinizde daha az karıncalanma hissetmelisiniz. Anne adayları genelde ikinci trimester da (4,5 ve 6. aylar) kendilerini daha rahat hissederler.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 74 gr. - Yaklaşık boyu : 87 mm. (Baştan Popoya)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

BerraAksa_K

İçimde Git Gide Büyüyen Bir Aşk var 🤰😊
Kayıtlı Üye
31 Ekim 2017
3.959
6.484
22
Kızlar beni hatrlayan varmı burda. Vuslat ne zaman dı nickm belki ondan tanırsnz

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 30-03-2021

Hamileliğimin 13. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 191 gün kaldı.

Bugün itibariyle bebeğinizin 20 adet bebek dişi ve diş oyukları, diş etinde oluşmuş durumda. Önümüzdeki 3 gün içinde bebeğinizin bağırsakları kıvrımlı bir form alacak ve villuslar(bağırsakların iç yüzeyini oluşturan ve besinlerin emilmesini sağlayan kılımsı çıkıntı yapılar) ile kaplı hale gelecektir. Hamilelik boyunca kendinizi daha unutkan görebilirsiniz. Diğer kültürlerde doğum : Yeni Gine'deki Arapesh halkı arasında taze hindistan cevizleri emziren kadınlar için ayrılır

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 26 gr. - Yaklaşık boyu : 54 mm. (Baştan Popoya)

BerraAksa_K

İçimde Git Gide Büyüyen Bir Aşk var 🤰😊
Kayıtlı Üye
31 Ekim 2017
3.959
6.484
22

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 30-03-2021

Bebeğimi kucağıma almama 191 gün kaldı.

Bugün itibariyle bebeğinizin 20 adet bebek dişi ve diş oyukları, diş etinde oluşmuş durumda. Önümüzdeki 3 gün içinde bebeğinizin bağırsakları kıvrımlı bir form alacak ve villuslar(bağırsakların iç yüzeyini oluşturan ve besinlerin emilmesini sağlayan kılımsı çıkıntı yapılar) ile kaplı hale gelecektir. Hamilelik boyunca kendinizi daha unutkan görebilirsiniz. Diğer kültürlerde doğum : Yeni Gine'deki Arapesh halkı arasında taze hindistan cevizleri emziren kadınlar için ayrılır

begum_hbb

Aktif Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
15 Ekim 2016
3
0
29
Merhaba aranızda gebelikte hipertroid sorunu yaşayan var mı??
şu an gebeliğmin 12. haftasındayım ve hipertroidim olduğunu öğrenmiştim.kan almışlardı Ankaraya gönderdiler ve sonuç graves yani zehirli guatr. bilmiyorum ne yapacağımı bilgisi olan varsa yazarsa da çok sevinirim.ilaç tedavisine başlanacak ama korkuyorum. 9 yıl sonra geldi meleğim kaybetmek istemiyorum

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 29-03-2021

Bebeğimi kucağıma almama 190 gün kaldı.

Bugün itibariyle bebeğinizin ses telleri boğazında veya gırtlağında oluşmuş olacak. Bebeğinizin yüzü artık daha çok insana benzemeye başladı. Gözleri birbirine yaklaştı, kulakları kafasının iki yanındaki yerlerine doğru kaydı ve çenesi artık kendi göğsüne dayanıyor. Bebeğinizin genital bölgeleri artık iyice belirginleşti ve gelişti. Ultrason ile kız mı erkek mi olduğu artık net olarak görülebilir. (tabi bebeğiniz izin verirse) Yüzkoyun göbeğinizin üstüne uyumanız çok zorluk verir. Yana dönerek uyumayı deneyin.

Vücut Kitle İndeksim (VKI) tavsiye edilen VKI değer aralığının üstünde.
Boyuma göre tavsiye edilen VKI aralığında olmam için ağırlığımın 49 Kg. ile 66 Kg. arasında olması gerekir.
Boyum : 163 cm. Başlangıç Kilom :113 Kg. Şimdiki Kilom :82 Kg.