2019 - 2020 Yılının Anne Adayları ❤️

H E

Guru
Pro Üye
19 Haziran 2013
23.387
60.232
Ahaha evet bana oyle geliyor ki sen fazla beklemeyeceksin pesine hemen gelecek gibi.:KK49:
Herkes öyle dıyor ama işte korkularım :olamaz:

Kürtajdan sonra çoğu insan hemen gebe kalıyormus hatta buyuklerımızden biri ötekının bacagı içerde kalmıştır diğeri hemen gelir dedi :KK48: Ufak çaplı bir şokla ne bacağımı içerde kalmıs dedım :KK53:

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 23-10-2019

Hamileliğimin 36. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 30 gün kaldı.

Bebeğin doğum zamanında, tamamen gelişmiş olan plasenta rahim içindeki alanın %15-%30 unu kaplar. Açık ve pembe kanlı mukus, rahmin çıkış noktasını kapatan mukus tıkacının açıldığını ve genelde rahim boynunun açılmaya başladığının işaretidir. Doğumun çok yakın bir günde hatta çok yakın saatler içinde olabileceğine işaret eder.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 2700 gr. - Yaklaşık boyu : 47.4 cm. (Baştan Topuğa)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

can09e

Guru
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
9 Nisan 2018
16.879
46.599

Kürtajdan sonra çoğu insan hemen gebe kalıyormus hatta buyuklerımızden biri ötekının bacagı içerde kalmıştır diğeri hemen gelir dedi :KK48: Ufak çaplı bir şokla ne bacağımı içerde kalmıs dedım :KK53:
:KK48::KK70::KK35:
Iyiymis

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 06-03-2020

Hamileliğimin 17. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 165 gün kaldı.

Plasenta ve göbek kordonu sayesinde bebeğinizin sistemi doğduktan sonra olacağı gibi çalışıyor. Bebeğinizin dolaşım sistemi tamamen fonksiyonel oldu. Bebeğinizin gelişmekte olan dolaşım sistemi kalbi vasıtasıyla günde yaklaşık 25-30 litre kan pompalıyor. Plasenta bebeğe koruma, sindirim, solunum, atık temizleme ve hormon üretiminde yardımcı olur.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 150 gr. - Yaklaşık boyu : 13.1 cm. (Baştan Popoya)

nyks_42

❣️❣️❣️
Kayıtlı Üye
24 Mart 2018
1.204
1.295
Merhaba Arkadaşlar ,
Çoğunuz biliyorsunuzdur . 8 haftalık gebeliğim 13.11.2018 itibariyle sonlandı .
Doktorum 1 adet dönemı beklememı sonra korunmayı bırakmamı söyledi .
Şuan ben beklemedeyım . Reglim ne zaman gelir hiç bilmiyorum ..

Şuan Ocak ayına hazırlanıyorum açıkcası . Ovülasyon testı aldım :KK45:. Küretajdan sonra belki yumurtlama tarihlerim değişmiştir diye .
Hakkımızda hayırlısı olsun .
Sizleride bana eşlik etmeniz için bekliyorum .

Sizlere inşallah Yılın son ayı uğur getirir banada Yenı yılın ilk ayı :KK200:

H E H E - ?:KK53:
Çok geçmiş olsun canım hatırlıyorum senin hamile kaldığın anı bi konuda paylaşmıştın bizimle. Çok geçmiş olsun canım inş tekrar sağlıkla hamile kalırsın . Ben de çok istiyorum ama hala bir kimyasal dışında hamile kalamadım tekrar tekrar doktora gitmek istemiyorum bir yıla yaklaştı istediğimiz süre. Düşündükçe moralim bozuluyor . Bu ay akışına bıraktım yumurtlama takibi filan da yapmıyorum . Hayırlısı bakalım

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 15-03-2020

Hamileliğimin 16. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 174 gün kaldı.

Kan hacminizdeki artış ve burun zarlarının şişmesine neden olan östrojen hormonunun etkisiyle burun kanamaları ve burun tıkanıklığı yaşayabilirsiniz. Eğer burun kanaması yaşarsanız burnunuzun iki yanından (kemik dokularının bittiği yerden) bastırmanız kanın durdurulmasında faydalı olacaktır. Başınızı biraz geriye yatırmanızın da faydası olacaktır.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 110 gr. - Yaklaşık boyu : 10.1 cm. (Baştan Popoya)

H E

Guru
Pro Üye
19 Haziran 2013
23.387
60.232
Çok geçmiş olsun canım hatırlıyorum senin hamile kaldığın anı bi konuda paylaşmıştın bizimle. Çok geçmiş olsun canım inş tekrar sağlıkla hamile kalırsın . Ben de çok istiyorum ama hala bir kimyasal dışında hamile kalamadım tekrar tekrar doktora gitmek istemiyorum bir yıla yaklaştı istediğimiz süre. Düşündükçe moralim bozuluyor . Bu ay akışına bıraktım yumurtlama takibi filan da yapmıyorum . Hayırlısı bakalım
Sağol canım Allah razı olsun ..

Cannım 1 yıl çocuk olmazsa doktorlar görmek ıstıyor ama hiç gittin mi ? Aşılama falan yaparlar belki ?

Bebeğin doğum zamanında, tamamen gelişmiş olan plasenta rahim içindeki alanın %15-%30 unu kaplar. Açık ve pembe kanlı mukus, rahmin çıkış noktasını kapatan mukus tıkacının açıldığını ve genelde rahim boynunun açılmaya başladığının işaretidir. Doğumun çok yakın bir günde hatta çok yakın saatler içinde olabileceğine işaret eder.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 2700 gr. - Yaklaşık boyu : 47.4 cm. (Baştan Topuğa)

nyks_42

❣️❣️❣️
Kayıtlı Üye
24 Mart 2018
1.204
1.295
Sağol canım Allah razı olsun ..

Cannım 1 yıl çocuk olmazsa doktorlar görmek ıstıyor ama hiç gittin mi ? Aşılama falan yaparlar belki ?
Önceden gitmiştim canım bide benim adetlerim çok düzensizdi Haziran’a kadar dört kere falan adet anca görmüşümdür Haziran’dan sonra düzene girdi adetlerim bunda da stresli bir işim vardı onu bıraktım buna yoruyorum yaz tatilimde esas çalışmalara başladık Temmuz’da doktora gittim her şey yolunda ddi Ağustos’ta gebe kaldım ama kimyasaldı o gümden beri bekliyorum tekrar doktora da gitmedim

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 15-03-2020

Hamileliğimin 16. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 174 gün kaldı.

Kan hacminizdeki artış ve burun zarlarının şişmesine neden olan östrojen hormonunun etkisiyle burun kanamaları ve burun tıkanıklığı yaşayabilirsiniz. Eğer burun kanaması yaşarsanız burnunuzun iki yanından (kemik dokularının bittiği yerden) bastırmanız kanın durdurulmasında faydalı olacaktır. Başınızı biraz geriye yatırmanızın da faydası olacaktır.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 110 gr. - Yaklaşık boyu : 10.1 cm. (Baştan Popoya)

H E

Guru
Pro Üye
19 Haziran 2013
23.387
60.232
Önceden gitmiştim canım bide benim adetlerim çok düzensizdi Haziran’a kadar dört kere falan adet anca görmüşümdür Haziran’dan sonra düzene girdi adetlerim bunda da stresli bir işim vardı onu bıraktım buna yoruyorum yaz tatilimde esas çalışmalara başladık Temmuz’da doktora gittim her şey yolunda ddi Ağustos’ta gebe kaldım ama kimyasaldı o gümden beri bekliyorum tekrar doktora da gitmedim
Kimyasalda olsa çok şükür hamıle kalabılıyorsun .
Herşeyın bır vaktı saatı var canım bak bana vakti değilmiş rabbım aldı bebeğimi :110:
Yine çok şükür kalbını duymadım , hareketlerını hıssetmedım deyip deyip duruyorum ..

Sende şükür et kürtaj atlatmadın . İnan kimyasalı tercıh ederdım :110:

H E

Guru
Pro Üye
19 Haziran 2013
23.387
60.232
@Liona Esposito Merhaba canım arkadaşın konusunu değiştirmek istemedım .
Kalbı durdugu için maalesef sonlandırmak zorunda kaldık :110:

41EEEEE41

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
4 Ocak 2018
3.197
3.411

Cnm dua grubunda birlikteydik hatırlarsın. Benimde ilk gebeliğim aynı senın gibi kalp atısı olmadığı için 8. Haftada sonlandırıldı çok iyi biliyorum psikolojini inan ki ama sana umut olsun. Ben 1 ay korundum Dr um ilk adetini ol bekleme dedi 2. Adetimi olmadım hamile kaldım hemen yumurta takibi yapmıştım kendim bak şimdi doğuma gün sayıyorum ALlahın izniyle. Asla ümitsiz olmayın kızlar Allah birşeyi nasip etmiyorsa mutlaka sebebi vardır hep düşünüyorum belkide sağlıklı değildi o bebeğim peşine rabbim hemen nasip etti çünkü çok şükür. ALlahım bekleyen herkese en kısa zamanda sağlıkla nasip etsin inşallah

H E

Guru
Pro Üye
19 Haziran 2013
23.387
60.232
Cnm dua grubunda birlikteydik hatırlarsın. Benimde ilk gebeliğim aynı senın gibi kalp atısı olmadığı için 8. Haftada sonlandırıldı çok iyi biliyorum psikolojini inan ki ama sana umut olsun. Ben 1 ay korundum Dr um ilk adetini ol bekleme dedi 2. Adetimi olmadım hamile kaldım hemen yumurta takibi yapmıştım kendim bak şimdi doğuma gün sayıyorum ALlahın izniyle. Asla ümitsiz olmayın kızlar Allah birşeyi nasip etmiyorsa mutlaka sebebi vardır hep düşünüyorum belkide sağlıklı değildi o bebeğim peşine rabbim hemen nasip etti çünkü çok şükür. ALlahım bekleyen herkese en kısa zamanda sağlıkla nasip etsin inşallah
Allah razı olsun canım . İnan bende bunları düşünerek ayaktayım şuan yoksa dayanılcak acı değil bu :110:
Rabbim hayırlı doğumlar nasip etsin saana dualarında bizleride eksik etme :dua:

41EEEEE41

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
4 Ocak 2018
3.197
3.411
Allah razı olsun canım . İnan bende bunları düşünerek ayaktayım şuan yoksa dayanılcak acı değil bu :110:
Rabbim hayırlı doğumlar nasip etsin saana dualarında bizleride eksik etme :dua:
Amin cnm etmezmiyim rabbim bekleyen herkesin yüzünü güldürsün inşallah

Yukarı Alt