2019 - 2020 Yılının Anne Adayları ❤️

can09e

Guru
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
9 Nisan 2018
16.592
45.601
merhabaa arkadaşlar. ayın 11inde 2 adet dondurulmus embiriyo transferim oldu.7.gunu kan degerim 216 9.gun 425.biraz yuksek gidiyor ama ultrasondan once kimse net bisey diyemiyor ikiz mi degil mi diye.siz neler yasadiniz
hayırlı olsuun tebrik ederiim.. ikiz inşallah sonuç iyi görünüyor.. zaten 2 konmuş ikisi de tuttu muhtemelen maşallah

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 06-03-2020

Hamileliğimin 12. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 196 gün kaldı.

Sindirim sitemi duvarındaki kaslar artık fonksiyonel olarak çalışıyor. Yiyecekleri sindirmek için yaptıkları kasılma hareketlerini pratik amaçlı yapmaya başladılar. Artık bebeğinizin büyüme hızı kısmen yavaşladı. Geçtiğimiz hafta içinde bebeğinizin ağırlığı ikiye katlandı ve yaklaşık 13 gr. ve bebeğinizin boyu yaklaşık 5-6,1 cm civarında oldu. Tebrikler 1. trimester döneminiz sona erdi.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 14 gr. - Yaklaşık boyu : 41 mm. (Baştan Popoya)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

can09e

Guru
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
9 Nisan 2018
16.592
45.601

Sindirim sitemi duvarındaki kaslar artık fonksiyonel olarak çalışıyor. Yiyecekleri sindirmek için yaptıkları kasılma hareketlerini pratik amaçlı yapmaya başladılar. Artık bebeğinizin büyüme hızı kısmen yavaşladı. Geçtiğimiz hafta içinde bebeğinizin ağırlığı ikiye katlandı ve yaklaşık 13 gr. ve bebeğinizin boyu yaklaşık 5-6,1 cm civarında oldu. Tebrikler 1. trimester döneminiz sona erdi.

gamzeli_bebis

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
26 Mayıs 2011
5.503
15.810
merhabaa arkadaşlar. ayın 11inde 2 adet dondurulmus embiriyo transferim oldu.7.gunu kan degerim 216 9.gun 425.biraz yuksek gidiyor ama ultrasondan once kimse net bisey diyemiyor ikiz mi degil mi diye.siz neler yasadiniz
evet biraz yüksek gibi ama belli olmuyor yüksk çıkıp tek bebek olanda oluyor :KK70:
hayırlısı olsun sağ salim kucagınıza alın inşallah benim adetten bir gün sonra 357 idi değerim :)

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 07-02-2020

Hamileliğimin 16. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 168 gün kaldı.

Sadece iki hafta içinde bebeğinizin boyu yaklaşık 12 cm ve ağırlığı yaklaşık 100-110 gr. oldu. Hamileliğinizi desteklemek için artan kan hacminizden dolayı damarlarınızın daha belirgin ve görülebilir olduğunu fark edebilirsiniz. Normal doğum yaptığınızda kaybedilen kan miktarı, yaklaşık olarak kan bağışında kullanılan bir ünite kan miktarı kadardır.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 110 gr. - Yaklaşık boyu : 10.1 cm. (Baştan Popoya)

patilibirhayat

Güncel: 68.1oo * Hdf: 60 * Azim ile diyete devam
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
19 Mart 2019
1.659
3.016
Canım yüksek değil gibi geldi bana 2 gün de hemen hemen 2 kat artmış, normal.. ben normal hamile kaldım ama, ikizlere hamileyim 2 günde yaklaşık 4 kat artıyordu benim ki hemen hemen 3,5 falan..

Brrk

Popüler Üye
Pro Üye
18 Mart 2011
5.627
14.244
Hamile bacılarım, kasılmalarınız ne zaman başlamıştı? Doktor magnezyumda verdi ama 3-4 gündür sol tarafım kasılıyor sanki korkmam gerekiyor mu?

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 10-12-2019

Hamileliğimin 25. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 109 gün kaldı.

Bu ay boyunca bebeğiniz, doğduktan sonra olduğu kadar olmasa da güçlü bir kavrama ve tutuş geliştirecektir. Ayaklarınızda ve bileklerinizde hafif şişliklerin olması oldukça yaygın bir hamilelik sendromudur. Eğer bilek ve ayaklarınızda oluşan şişlikler ciddi seviyelerde olursa lütfen doktorunuza başvurunuz. Bebeğinizin cildi kırmızılaşıyor ve hala kırışıklığı devam ediyor.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 790 gr. - Yaklaşık boyu : 34.6 cm. (Baştan Topuğa)

Tikkabilla

Lupilup!
Pro Üye
12 Ekim 2009
15.378
18.822
o zaman akıntıların normalll mantar da yok diyorsun önemseme o zaman akıntıyı.. tekrarlıyor diyebilmen için mantar vs gibi enfeksiyon olması lazım.. sende durum normal o zaman...akıntıyı yok etmeye çalışmasan güzel olur oranın ph dengesini bozmasan ilgilenme bir süre orayla:)
Ama ben bir şey yapmıyorum ki doktorlar hiçbir şey olmamasına rağmen ilaç veriyorlar kesmek için.. Gebeliğe engelmiş öyle diyorlar.

can09e

Guru
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
9 Nisan 2018
16.592
45.601
Ama ben bir şey yapmıyorum ki doktorlar hiçbir şey olmamasına rağmen ilaç veriyorlar kesmek için.. Gebeliğe engelmiş öyle diyorlar.
enfeksiyonlar gebeliğe engel olabilir ilerleyen süreçte de düşüklere sebep olabilir doğduğunda da sıkıntılı doğabilir o ayrı canım.. ama sen tahliller yapıldı bir şey çıkmadı diyorsun benim kafa karıştıı :confused:

dombili_xl

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
21 Eylül 2011
3.037
8.044

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 16-10-2019

Hamileliğimin 33. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 54 gün kaldı.

Bebeğiniz, rahminizdeki büyüklüğüne ve konumuna göre, ciğerlerinize baskı yapacak şekilde yukarıda ve kasıklarınıza baskı yapcak şekilde aşığıda taşınır. Bebeğinizin yatış pozisyonu sizi, sizinle aynı gebelik haftasında olan başka hamilelere göre daha geniş veya daha derli toplu gösterebilceği gibi sizi daha büyük veya daha küçük gösterebilir. Artık eskisine nazaran daha fazla kabızlık yaşıyorsunuz. Büyüyen rahminiz bağırsaklara daha fazla baskı yaptığından dolayı, bağırsakların normal aktivitelerini engeller.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 2000 gr. - Yaklaşık boyu : 43.7 cm. (Baştan Topuğa)

Brrk

Popüler Üye
Pro Üye
18 Mart 2011
5.627
14.244

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 10-12-2019

Hamileliğimin 25. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 109 gün kaldı.

Bu ay boyunca bebeğiniz, doğduktan sonra olduğu kadar olmasa da güçlü bir kavrama ve tutuş geliştirecektir. Ayaklarınızda ve bileklerinizde hafif şişliklerin olması oldukça yaygın bir hamilelik sendromudur. Eğer bilek ve ayaklarınızda oluşan şişlikler ciddi seviyelerde olursa lütfen doktorunuza başvurunuz. Bebeğinizin cildi kırmızılaşıyor ve hala kırışıklığı devam ediyor.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 790 gr. - Yaklaşık boyu : 34.6 cm. (Baştan Topuğa)

dombili_xl

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
21 Eylül 2011
3.037
8.044
Hamile bacılarım, kasılmalarınız ne zaman başlamıştı? Doktor magnezyumda verdi ama 3-4 gündür sol tarafım kasılıyor sanki korkmam gerekiyor mu?
Bende her zaman olmuyor canım, sadece çok yorulunca oldu bir-iki kere, sen gidince yine de sor istersen bi, galiba bu kasılmalar normal ama herkes hissetmeyebiliyor, ben çocuğu hareketini bile çok az hissedengillerdenim zati🙈

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 16-10-2019

Hamileliğimin 33. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 54 gün kaldı.

Bebeğiniz, rahminizdeki büyüklüğüne ve konumuna göre, ciğerlerinize baskı yapacak şekilde yukarıda ve kasıklarınıza baskı yapcak şekilde aşığıda taşınır. Bebeğinizin yatış pozisyonu sizi, sizinle aynı gebelik haftasında olan başka hamilelere göre daha geniş veya daha derli toplu gösterebilceği gibi sizi daha büyük veya daha küçük gösterebilir. Artık eskisine nazaran daha fazla kabızlık yaşıyorsunuz. Büyüyen rahminiz bağırsaklara daha fazla baskı yaptığından dolayı, bağırsakların normal aktivitelerini engeller.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 2000 gr. - Yaklaşık boyu : 43.7 cm. (Baştan Topuğa)

Yukarı Alt