2019 - 2020 Yılının Anne Adayları ❤️

can09e

Guru
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
9 Nisan 2018
16.858
46.500
merhabaa arkadaşlar. ayın 11inde 2 adet dondurulmus embiriyo transferim oldu.7.gunu kan degerim 216 9.gun 425.biraz yuksek gidiyor ama ultrasondan once kimse net bisey diyemiyor ikiz mi degil mi diye.siz neler yasadiniz
hayırlı olsuun tebrik ederiim.. ikiz inşallah sonuç iyi görünüyor.. zaten 2 konmuş ikisi de tuttu muhtemelen maşallah

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 06-03-2020

Hamileliğimin 17. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 166 gün kaldı.

Kan kaydadeğer bir tazyik ile bebeğinizin göbek kordonu vasıtasıyla bebeğinize geçer. Bu su dolu bir hortum gibi kordonun düğümlenmesine direnç gösterir ve kendini düzeltmeye yarar. Baş dönmesi veya baygınlık hissi yaşıyorsanız, yatarken veya kalkarken yavaş hareket etmeniz veya yavaş pozisyon değiştirmeniz gerekir. Bebeğinizin gözleri ve kulakları şu anda olması gereken yere yerleşti.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 150 gr. - Yaklaşık boyu : 13.1 cm. (Baştan Popoya)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

can09e

Guru
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
9 Nisan 2018
16.858
46.500

Kan kaydadeğer bir tazyik ile bebeğinizin göbek kordonu vasıtasıyla bebeğinize geçer. Bu su dolu bir hortum gibi kordonun düğümlenmesine direnç gösterir ve kendini düzeltmeye yarar. Baş dönmesi veya baygınlık hissi yaşıyorsanız, yatarken veya kalkarken yavaş hareket etmeniz veya yavaş pozisyon değiştirmeniz gerekir. Bebeğinizin gözleri ve kulakları şu anda olması gereken yere yerleşti.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 150 gr. - Yaklaşık boyu : 13.1 cm. (Baştan Popoya)

gamzeli_bebis

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
26 Mayıs 2011
5.832
16.458
merhabaa arkadaşlar. ayın 11inde 2 adet dondurulmus embiriyo transferim oldu.7.gunu kan degerim 216 9.gun 425.biraz yuksek gidiyor ama ultrasondan once kimse net bisey diyemiyor ikiz mi degil mi diye.siz neler yasadiniz
evet biraz yüksek gibi ama belli olmuyor yüksk çıkıp tek bebek olanda oluyor :KK70:
hayırlısı olsun sağ salim kucagınıza alın inşallah benim adetten bir gün sonra 357 idi değerim :)

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 07-02-2020

Hamileliğimin 21. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 138 gün kaldı.

Amniyotik sıvı bebeğin hareketi desteklemek için mükemmel bir maddedir. Bebeğiniz amniyotik sıvı içinde takla, bükülme, keskin dönüşler gibi her türlü hareketi yapabilir. Amniyotik sıvı bebeğinizin büyümesi ve gelişmesinde çok önemlidir. Amniyotik sıvı bebeğinizin neşeli, sıcak ve temiz kalmasını sağlar. Bebeğinizin cildini koruyon Verniks tabakası hala bebeğinizin cildinde.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 400 gr. - Yaklaşık boyu : 25.6 cm. (Baştan Popoya)

patilibirhayat

Başlangıç; 73,8 Güncel; 65 Hedef;58 -İstikrar-
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
19 Mart 2019
1.965
4.030
Canım yüksek değil gibi geldi bana 2 gün de hemen hemen 2 kat artmış, normal.. ben normal hamile kaldım ama, ikizlere hamileyim 2 günde yaklaşık 4 kat artıyordu benim ki hemen hemen 3,5 falan..

Brrk

Popüler Üye
Pro Üye
18 Mart 2011
5.672
14.371
Hamile bacılarım, kasılmalarınız ne zaman başlamıştı? Doktor magnezyumda verdi ama 3-4 gündür sol tarafım kasılıyor sanki korkmam gerekiyor mu?

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 10-12-2019

Hamileliğimin 29. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 79 gün kaldı.

Bebeğinizin vücudu sizi görmek, sizi duymak, size özgü kokuyu tanımak ve sütünüzü tatmak için hazırlanıyor. Bebeğinizin doğumu artık çok uzak değil. Bebeğinizin derisinin, cildinin her santimetre karesinde yaklaşık 110 ter bezi, 15 yağ bezi ve 3300 ısıya duyarlı hücre bulunur. Annelerde bugünlerde tekrar sık idrara çıkma olabilir.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 1300 gr. - Yaklaşık boyu : 38.6 cm. (Baştan Topuğa)

Tikkabilla

Lupilup!
Pro Üye
12 Ekim 2009
15.512
19.032
o zaman akıntıların normalll mantar da yok diyorsun önemseme o zaman akıntıyı.. tekrarlıyor diyebilmen için mantar vs gibi enfeksiyon olması lazım.. sende durum normal o zaman...akıntıyı yok etmeye çalışmasan güzel olur oranın ph dengesini bozmasan ilgilenme bir süre orayla:)
Ama ben bir şey yapmıyorum ki doktorlar hiçbir şey olmamasına rağmen ilaç veriyorlar kesmek için.. Gebeliğe engelmiş öyle diyorlar.

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 06-05-2020

Hamileliğimin 8. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 227 gün kaldı.

Yarına kadar, bebeğinizin alt uzuv ayak plakaları gelişmiş olacaktır. Ayrıca bebeğinizin göz retinasındaki pigment oluşmuş olacaktır. Bebeğinizin kulağını ve dış kulak kanallarını oluşturacak ufak kabarıklıklar başın her iki yanında bulunmakta. Hamilelik sırasında kafein kullanımını kesmeniz en azından minumum düzeye indirmeniz gerekmektedir. Artık ultrason taramalarında bebeğinizin ağız, burun ve dudaklarını görebiliyorsunuz.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 2 gr.

can09e

Guru
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
9 Nisan 2018
16.858
46.500
Ama ben bir şey yapmıyorum ki doktorlar hiçbir şey olmamasına rağmen ilaç veriyorlar kesmek için.. Gebeliğe engelmiş öyle diyorlar.
enfeksiyonlar gebeliğe engel olabilir ilerleyen süreçte de düşüklere sebep olabilir doğduğunda da sıkıntılı doğabilir o ayrı canım.. ama sen tahliller yapıldı bir şey çıkmadı diyorsun benim kafa karıştıı :confused:

dombili_xl

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
21 Eylül 2011
3.181
8.340

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 16-10-2019

Hamileliğimin 37. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 24 gün kaldı.

Bebeğiniz artık otomatik bir şekilde ışık kaynağına doğru dönüyor. Yönelme tepkisi olarak adlandırılan bu refleks bebeğinizin bulunduğu ortamın daha fazla farkına varması konusundaki pratik çalışması, egzersizdir. Kan hacmindeki artışa rağmen sağlıklı bir hamilelik sürecinde kan basıncında ölçülen çok küçük bir artış olur.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 2850 gr. - Yaklaşık boyu : 48.6 cm. (Baştan Topuğa)

Brrk

Popüler Üye
Pro Üye
18 Mart 2011
5.672
14.371

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 10-12-2019

Hamileliğimin 29. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 79 gün kaldı.

Bebeğinizin vücudu sizi görmek, sizi duymak, size özgü kokuyu tanımak ve sütünüzü tatmak için hazırlanıyor. Bebeğinizin doğumu artık çok uzak değil. Bebeğinizin derisinin, cildinin her santimetre karesinde yaklaşık 110 ter bezi, 15 yağ bezi ve 3300 ısıya duyarlı hücre bulunur. Annelerde bugünlerde tekrar sık idrara çıkma olabilir.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 1300 gr. - Yaklaşık boyu : 38.6 cm. (Baştan Topuğa)

dombili_xl

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
21 Eylül 2011
3.181
8.340
Hamile bacılarım, kasılmalarınız ne zaman başlamıştı? Doktor magnezyumda verdi ama 3-4 gündür sol tarafım kasılıyor sanki korkmam gerekiyor mu?
Bende her zaman olmuyor canım, sadece çok yorulunca oldu bir-iki kere, sen gidince yine de sor istersen bi, galiba bu kasılmalar normal ama herkes hissetmeyebiliyor, ben çocuğu hareketini bile çok az hissedengillerdenim zati🙈

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 16-10-2019

Hamileliğimin 37. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 24 gün kaldı.

Bebeğiniz artık otomatik bir şekilde ışık kaynağına doğru dönüyor. Yönelme tepkisi olarak adlandırılan bu refleks bebeğinizin bulunduğu ortamın daha fazla farkına varması konusundaki pratik çalışması, egzersizdir. Kan hacmindeki artışa rağmen sağlıklı bir hamilelik sürecinde kan basıncında ölçülen çok küçük bir artış olur.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 2850 gr. - Yaklaşık boyu : 48.6 cm. (Baştan Topuğa)

Yukarı Alt