2019 - 2020 Yılının Anne Adayları ❤️

icecreamm

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
20 Haziran 2014
2.660
3.198
Kızlar karnım ağrımaya başladı :KK43:
Yarın gelecek gibi :KK43:

Hamile anneler adet ağrınız oldumu öncesinde
Kızlar karnım ağrımaya başladı :KK43:
Yarın gelecek gibi :KK43:

Hamile anneler adet ağrınız oldumu öncesinde
Evet cnm 5 kez hamile kalmış biri olarak ogunlerde o agrilarda olurdu bende hatta sivilcelerim göğüs acisi vs hiç farketmedi bende aynı regl belirtilerimi yasadim ama hamileymisim😀

can09e

Guru
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
9 Nisan 2018
16.569
45.504

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 06-03-2020

Hamileliğimin 12. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 197 gün kaldı.

İki gün içinde bebeğinizin sindirim sitemi duvarlarındaki kaslar besinleri bir bölümden diğer bölüme itmek için gerekli olan hareketleri pratik amaçlı yapmaya başlar. Eğer bebeğiniz erkek ise testesteron üretmeye başlamıştır. Geçmişte doğum : Eski Yunan hekimi Hipokrat gelişmekte olan bir bebeğin cinsiyetini belirlediğine inandığı bir tez geliştirdi. Hipokrata göre, eğer kadının sağ göğsü daha sıkı ve sağ gözü daha parlak ise bebek erkek, sol göğsü daha sıkı ve sol gözü daha parlak ise bebek kız olacaktır :) Diğer bir eski inanışa göre erkek bebekler anne rahminde kız bebeklere göre daha üst kısımda bulunurdu. Bu inanış 20. yüzyıla kadar devam etti.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 14 gr. - Yaklaşık boyu : 41 mm. (Baştan Popoya)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

gamzeli_bebis

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
26 Mayıs 2011
5.493
15.790
Benimde genelde denk geliyodu ama bu ay hava degisikligindende olabilir erken yumurtladim adet bittikten bikac gün sonra oyuzden buaydan sifir beklenti
Nasip artik☺☺
orası belli olmaz yaaa belkide kaçmamıştır yımırta :KK70:
hayırlısı :emir_bebek:

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 07-02-2020

Hamileliğimin 16. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 169 gün kaldı.

Bebeğinizin başı artık dik duruyor ve çenesi göğsünde dinleniyormuş gibi durmayı bıraktı. Bu sıralar yani 2. trimesterda kendinizi daha rahat hissediyor olmalısınız. Şanslıysanız sabah bulantıları geçmişte kalmış ve enerji saviyeniz yükselmiştir. Anneler normal kıyafetlerine sığamadıkları için kendilerini kötü hissedebilirler.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 110 gr. - Yaklaşık boyu : 10.1 cm. (Baştan Popoya)

Ardnlina

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
9 Ekim 2018
2.594
7.231
İnşallah kuzum ya, öyle devamlı da değil ağrım günde 2-3 defalığına anlık geliyor
O zaman cok endise etme sonucta icinde buyuyen bebek var butun vucudun degisiyor normaldir goreceksin hicbirsey de cikmiyacak insallah🙏🙏

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 04-10-2019

Hamileliğimin 34. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 43 gün kaldı.

Bugün bebeğinizin tırnakları parmak uçlarına ulaştı. Tırnakları küçük olsalarda hala düşük kas kontolleri sebebiyle bebekler kendilerini çizebilirler. Özellikle yataktan kalkarken posizyonunuzu yavaş ve özenli değiştirin. Düzenli yemek yiyerek kan şekerinizin çok düşük olmadığından emin olun. İyi havalandırılmış alanlarda bulunarak vücut ısınızın uygun kalmasını sağlayın.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 2200 gr. - Yaklaşık boyu : 45.1 cm. (Baştan Topuğa)

can09e

Guru
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
9 Nisan 2018
16.569
45.504
Inşallah Rabbim nasip eder biz ne kadar test yaparsak yapalim geleceği varsa her türlü ben burdayım der zaten
aynen öyle varsa var canım yoksa yok da.. hani kızlarınki 8 kaladan itibaren çıkmaya başladığı için benim de öyle çıkar sandım :)) stres yapmadan beklemek istiyorum var mı yok mu düşünmeden..

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 06-03-2020

Hamileliğimin 12. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 197 gün kaldı.

İki gün içinde bebeğinizin sindirim sitemi duvarlarındaki kaslar besinleri bir bölümden diğer bölüme itmek için gerekli olan hareketleri pratik amaçlı yapmaya başlar. Eğer bebeğiniz erkek ise testesteron üretmeye başlamıştır. Geçmişte doğum : Eski Yunan hekimi Hipokrat gelişmekte olan bir bebeğin cinsiyetini belirlediğine inandığı bir tez geliştirdi. Hipokrata göre, eğer kadının sağ göğsü daha sıkı ve sağ gözü daha parlak ise bebek erkek, sol göğsü daha sıkı ve sol gözü daha parlak ise bebek kız olacaktır :) Diğer bir eski inanışa göre erkek bebekler anne rahminde kız bebeklere göre daha üst kısımda bulunurdu. Bu inanış 20. yüzyıla kadar devam etti.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 14 gr. - Yaklaşık boyu : 41 mm. (Baştan Popoya)

YEKTA61

Kırdığın Yerden Kırılırsın...
Pro Üye
2 Temmuz 2013
8.233
7.141
Kızlaar bezelyemi gördüm🤗 kesemiz büyümüş bezelyemde birazcık geriden geldiği için hala çok küçük 5-7 mm arası dedi doktor alttanda muyane edebilrim dedi ama olmak istemedim haftaya kültür sonucumu götürcem ozmn bida bakarız dedim kalp atışını gördük ama duyamadık ışın zararı oluyormuş 8 . Haftalarda duyarız dedi.

Bebeğinizin başı artık dik duruyor ve çenesi göğsünde dinleniyormuş gibi durmayı bıraktı. Bu sıralar yani 2. trimesterda kendinizi daha rahat hissediyor olmalısınız. Şanslıysanız sabah bulantıları geçmişte kalmış ve enerji saviyeniz yükselmiştir. Anneler normal kıyafetlerine sığamadıkları için kendilerini kötü hissedebilirler.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 110 gr. - Yaklaşık boyu : 10.1 cm. (Baştan Popoya)

gamzeli_bebis

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
26 Mayıs 2011
5.493
15.790
Kızlaar bezelyemi gördüm🤗 kesemiz büyümüş bezelyemde birazcık geriden geldiği için hala çok küçük 5-7 mm arası dedi doktor alttanda muyane edebilrim dedi ama olmak istemedim haftaya kültür sonucumu götürcem ozmn bida bakarız dedim kalp atışını gördük ama duyamadık ışın zararı oluyormuş 8 . Haftalarda duyarız dedi.
oyy gözün aydın kuzum bi resim alalaım bakalım :KK70:

Ufukta_bebek

Ne yaparsan yap AŞK ile yap 💕
Kayıtlı Üye
22 Ekim 2017
4.413
12.027
takılmayım kızzz düşünmeyim noluuur müsaade edinn :)) dua edin çıksın :) artıık yani.
İnşallahhh abla bu ay hepinizin güzel haberlerini alalım 💕 hep duamdasınız 🙏

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 12-12-2019

Hamileliğimin 24. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 112 gün kaldı.

Bu andan, bebeğinizin beklenen doğum tarihine kadar olan sürede bebeğinizin ayakları yaklaşık iki kat artarak 45 mm den 83 mm ye çıkacaktır.Bazı anneler doğum öncesi prova niteliğindeki Braxton Hicks kasılmaları (doğum öncesi kasılmaları) yaşayabilirler. Daha önce gebe kalmış kadınlarda daha erken başlar ve daha şiddetli olur. Gebelik sırasındaki baş dönmelerine karşı yan tarafınıza yatmanız size faydalı olacaktır.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 640 gr. - Yaklaşık boyu : 30.1 cm. (Baştan Topuğa)

Yukarı Alt