• Önemli uyarı ; outlook.*, hotmail.* gibi adrese sahip iseniz maalesef onay maili sizlere gelmediği için üyelik bu adresler ile üye olamaz, şifrenizi isteyemezsiniz.

Merhaba, sitemize ÜCRETSİZ üye olarak yorumlar ile katkıda bulunabilir veya aklınıza takılan soruları sorabilirsiniz.

Ücretsiz üye olmak için tıklayın...

2019 - 2020 Yılının Anne Adayları ❤️

livelong

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
12 Ağustos 2013
426
564
reglime 6 gün var belirti arıyorum :) ama kasık ağrımdan başka bişi yok. bu ay tam verimli günlerimde eşim hasta oldu :KK43:
ben bu 6 günde biraz daha belirti ararken bir yandanda sizleri takip etmeye devam ediyim :)

icecreamm

Popüler Üye
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
20 Haziran 2014
4.399
5.982
ertesi gün yada en kötü bi sonraki gün geliyor.
bugun kaçıncı gündesin ki ?
yada bu ay normal takılıp önümüzdeki ay alabilirsin.

olacagı varsa yine olur bu ay :)
Normalde bu teldeki programlara göre yumurtlama gibi ilişki oldu ama ben ondan 5 6 gün once yumurtladim diye tahmin ediyorum cnm bat2 haziran

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 26-08-2020

Hamileliğimin 14. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 185 gün kaldı.

Önümüzdeki 3 gün içinde bebeğinizin dalağı, karaciğer tarafından denetlenen eski kan hücrelerinin kaldırılması ve antikor üretimi gibi fonksyioları üstlenecek. Hamilelik hormonları bağırsak kaslarını gevşettiği ve sindiriminizin daha yavaş ve az verimli olduğu için kabızlık yaşamanız muhtemeldir. Bebeğinizin cildi çok ince olduğu ve damarları deri üzerinde gözüktüğü için bebeğinizin vücudu lanugo adı verilen inci tüyle kaplanır. Bebeğinizin tırnakları iyice oluştu ve bebeğiniz kollarını ve bacaklarını hareket ettiriyor. Bugünlerde ultrasonda bebeğinizi baş parmağını emerken görebilirsiniz. Uyurken yastığınızı yükseltmeniz reflü ve mide ekşimesi sorununuza yardımcı olabilir.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 45 gr. - Yaklaşık boyu : 74 mm. (Baştan Popoya)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

Eliifm

❤️❤️
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
15 Şubat 2019
224
841
Ignelerden heralde regl olmuşum ve çok ağrılı :KK42:bir yandan ilaç iğne bir yandan oğlan anne kalk futbol oynayalım diyor ha bir de adam haftaya askere gidiyor :KK35:
Bu ay Senden çok ümitliydim ya 😣 gelecek ay güzel haberlerin olsun inşallah🤲

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 26-04-2020

Hamileliğimin 31. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 63 gün kaldı.

Hamileliğinizin son 12 haftasında bebeğinizin kalsiyum ihtiyacı en üst düzeye çıkar. Bunun sebebi, bebeğinizin iskeletinin hızlı kemikleşmesi, sertleşmesi ve kemik gelişiminde kalsiyuma olan ihtiyaçtır. Süt ve süt ürünlerindeki kalsiyumun emilmesi ve kullanılması, hap şeklinde olan kalsiyum katkılarına göre daha kolay ve hızlıdır.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 1650 gr. - Yaklaşık boyu : 41.1 cm. (Baştan Topuğa)

Tikkabilla

Lupilup!
Pro Üye
Doğa Severler Kulübü
12 Ekim 2009
16.794
22.059
enfeksiyonlar gebeliğe engel olabilir ilerleyen süreçte de düşüklere sebep olabilir doğduğunda da sıkıntılı doğabilir o ayrı canım.. ama sen tahliller yapıldı bir şey çıkmadı diyorsun benim kafa karıştıı :confused:
Evet tahlillerin hepsi tertemiz ama alttan muayene ettiklerinde yoğun bir akıntı var içeride, kokulu falan değil ama yoğun oluyor. Direkt antibiyotik başlatıyorlar. Aman napiim bu ay da böyle deneyelim.

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 07-05-2020

Hamileliğimin 30. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 74 gün kaldı.

Bu sırada dalak tarafından kırmızı kan hücrelerinin üretimi biter ve kırmızı kan hücresi üretimini kemik iliği üstlenir. (Kırmızı kan hücreleri geçmişte sırasıyla kan adaları denilen doku grupları, daha sonra karaciğer ve en son kemik iliğinden önce dalak tarafından üretiliyordu.) Bu noktadan sonra doğuma kadar hava yolculuğu hamileler için önerilmez. Bebeğiniz ritmik olarak nefes alma hareketi yapıyor fakat akciğerleri hala tam olgunlaşmış durumda değil.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 1400 gr. - Yaklaşık boyu : 39.9 cm. (Baştan Topuğa)

can09e

Guru
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
9 Nisan 2018
17.480
48.197
Evet tahlillerin hepsi tertemiz ama alttan muayene ettiklerinde yoğun bir akıntı var içeride, kokulu falan değil ama yoğun oluyor. Direkt antibiyotik başlatıyorlar. Aman napiim bu ay da böyle deneyelim.
hayırlısı bakalım inşallah olur bu ay :) senin bat ne zaman şimdi? benim de 8 gün kalmış bata kızlara uysam başlatıcaklar teste amaa nayır nolamaz diyorum en erken bat günü düşünüyorumm :)

Yukarı Alt