2019 - 2020 Yılının Anne Adayları ❤️

can09e

Guru
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
9 Nisan 2018
16.873
46.587
Aynn canim bende cok özledim canim yaa valla napim bu sayfanin adini unutmuştum baktim tanidigim kisilerr dedim arkidaslarim vardi benim burda can09e can09e neler yapiosun canim ya seni de ozledimmm sende biseyler yokmu
Tanııdııımmm iyilik kuzumm bat beklemece bişey yok anladığın üzere sen neler yaptınnn var mı bişeleerrr😘

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 06-03-2020

Hamileliğimin 17. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 165 gün kaldı.

Plasenta ve göbek kordonu sayesinde bebeğinizin sistemi doğduktan sonra olacağı gibi çalışıyor. Bebeğinizin dolaşım sistemi tamamen fonksiyonel oldu. Bebeğinizin gelişmekte olan dolaşım sistemi kalbi vasıtasıyla günde yaklaşık 25-30 litre kan pompalıyor. Plasenta bebeğe koruma, sindirim, solunum, atık temizleme ve hormon üretiminde yardımcı olur.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 150 gr. - Yaklaşık boyu : 13.1 cm. (Baştan Popoya)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

Prettygirl

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
5 Eylül 2015
310
337
Hanımlar merhaba, oncelikle hamislerin hepsini tebrik ediyorum, saglicakla kucaginiza alin insallahhh❤🥰🤰benim son adet 24 mayis beklenen adet de 21 haziran yani yarin. Ama ben dün sabah test yaptım ikinci çizgi silik bir şekilde görünüyordu ben de hemen kan tahlili vermeye gittim. Beta hcg 16,61 gebelik var, hormonların da normal dedi acildeki doktor. En kısa zamanda bir uzmana görünmen daha iyi olur dedi bu kadar. Şimdi sizlere sorum adet öncesi için bu değer düşük mu yoksa normal mi bana biraz düşük gibi geldi. Yarın ya da c.tesi tekrar kan tahlili yaptırcm p.tesi de dr. A gitcm inşallah

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 28-02-2020

Hamileliğimin 18. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 158 gün kaldı.

Bebeğinizin ayak ve parmak izi karakteristik şekilde şekillenmeye başlıyor. Eğer canlandırıcı bir içeceğe ihtiyaç duyuyorsanız, yüksek karbonhidratlı ve düşük yağlı olan kayısı suyu, üzüm suyu, limonata, portakal suyu, greyfurt suyu ve kızılcık suyunu deneyebilirsiniz.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 210 gr. - Yaklaşık boyu : 14.2 cm. (Baştan Popoya)

dombili_xl

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
21 Eylül 2011
3.182
8.340
Hanımlar merhaba, oncelikle hamislerin hepsini tebrik ediyorum, saglicakla kucaginiza alin insallahhh❤🥰🤰benim son adet 24 mayis beklenen adet de 21 haziran yani yarin. Ama ben dün sabah test yaptım ikinci çizgi silik bir şekilde görünüyordu ben de hemen kan tahlili vermeye gittim. Beta hcg 16,61 gebelik var, hormonların da normal dedi acildeki doktor. En kısa zamanda bir uzmana görünmen daha iyi olur dedi bu kadar. Şimdi sizlere sorum adet öncesi için bu değer düşük mu yoksa normal mi bana biraz düşük gibi geldi. Yarın ya da c.tesi tekrar kan tahlili yaptırcm p.tesi de dr. A gitcm inşallah
Merhaba, gözünüz aydın, inşallah sağlıkla devam eder😊 Adet öncesinde benim de o civardaydı değer, inşallah 2 kata yakın artarsa 2 gün sonra sizin de içiniz rahatlar.

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 16-10-2019

Hamileliğimin 37. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 23 gün kaldı.

Bebeğiniz kilo aldıkça ve derisinin altında yağ birikimi artırkça, bebeğinizin vücudu daha yuvarlak hatlı ve daha dolgun bir görünüm alacaktır. Bebeğinizdeki bu tombulluk normal ve sağlıklıdır. Bunun ilerideki bir obezite ile alakası yoktur. Braxton-Hicks kasılmalarının - Yalancı doğum ağrılarının - plasenta yardımıyla kan dolaşımına yardımcı olduğuna inanılmaktadır.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 2850 gr. - Yaklaşık boyu : 48.6 cm. (Baştan Topuğa)

Ardnlina

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
9 Ekim 2018
3.118
9.017

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 04-10-2019

Hamileliğimin 39. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 11 gün kaldı.

Bu günden itibaren bebeğiniz, rahimde kaldığı her gün ortalama 14gr. alacaktır. Rahminizin üst kısmında bulunan kaslar her kasılma sırasında yaklaşık 25 kg. a eşit bir kuvvet uygular. Bu doğum sırasında kasların rahim ağzının açılması ve bebeği dışarı itmek için ne kadar kuvvet uygulanması gerektiğini gösterir. Eğer bebeğinizin başı aşağıya dönmemişse sezeryan doğum yapabilirsiniz.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 3200 gr. - Yaklaşık boyu : 50.7 cm. (Baştan Topuğa)

Ardnlina

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
9 Ekim 2018
3.118
9.017
Aynn canim bende cok özledim canim yaa valla napim bu sayfanin adini unutmuştum baktim tanidigim kisilerr dedim arkidaslarim vardi benim burda can09e can09e neler yapiosun canim ya seni de ozledimmm sende biseyler yokmu
Bir daha kaybetme bizi😃😃

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 04-10-2019

Hamileliğimin 39. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 11 gün kaldı.

Bu günden itibaren bebeğiniz, rahimde kaldığı her gün ortalama 14gr. alacaktır. Rahminizin üst kısmında bulunan kaslar her kasılma sırasında yaklaşık 25 kg. a eşit bir kuvvet uygular. Bu doğum sırasında kasların rahim ağzının açılması ve bebeği dışarı itmek için ne kadar kuvvet uygulanması gerektiğini gösterir. Eğer bebeğinizin başı aşağıya dönmemişse sezeryan doğum yapabilirsiniz.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 3200 gr. - Yaklaşık boyu : 50.7 cm. (Baştan Topuğa)

Ufukta_bebek

Ne yaparsan yap AŞK ile yap 💕
Kayıtlı Üye
22 Ekim 2017
4.672
12.665
Kızlar dün efektsiz koyduğum bi test vardı ona efekt yaptım şimdi o benim gördüğüm ince çizgiyi şimdi sizde gördünüz mü 😄

Test kalmauınca eskilrrlr upraşıyoz işte napalım 😄

icecreamm icecreamm ay birbirimizi hissettik heralde ben yükledim senin yorumu gördüm 🤗🤗
Ben görmüştüm dün 🤭

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 12-12-2019

Hamileliğimin 29. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 80 gün kaldı.

Önümüzdeki 3-4 gün içinde bebeğinizin derisi, deri altında biriken yağlardan dolayı daha pürüzsüz ve yumuşak hale gelecek. Şiddetli baş ağırısı, bulanık görme, ani kilo artışı, veya ellerinizde, ayaklarınızda, ayak bileklerinizde ve yüzünüzde şiddetli şişme gördüğünüz durumlarda hemen doktorunuza başvurunuz. Çünkü bu belirtiler, hem sizin hemde bebeğiniz için çok tehlikeli olan yüksek tansiyonun belirtisi olabilir.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 1300 gr. - Yaklaşık boyu : 38.6 cm. (Baştan Topuğa)

Prettygirl

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
5 Eylül 2015
310
337
Merhaba, gözünüz aydın, inşallah sağlıkla devam eder😊 Adet öncesinde benim de o civardaydı değer, inşallah 2 kata yakın artarsa 2 gün sonra sizin de içiniz rahatlar.
Çok teşekkür ediyorum inşallah.

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 28-02-2020

Hamileliğimin 18. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 158 gün kaldı.

Bebeğinizin ayak ve parmak izi karakteristik şekilde şekillenmeye başlıyor. Eğer canlandırıcı bir içeceğe ihtiyaç duyuyorsanız, yüksek karbonhidratlı ve düşük yağlı olan kayısı suyu, üzüm suyu, limonata, portakal suyu, greyfurt suyu ve kızılcık suyunu deneyebilirsiniz.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 210 gr. - Yaklaşık boyu : 14.2 cm. (Baştan Popoya)

Yukarı Alt